Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Narine na liliowce wcale tak długo się nie czeka - na wisterię czekałam dłuzej :lol: Ale za to jaka satysfakcja :D Hollyhill 6 in 1 i u mnie wreszcie rozwinęła skrzydła i szaleje z kolorami. Zresztą wszystkie dalie teraz odżyły i zaczęły pięknie kwitnąć - liczę, ze tak z miesiąc jeszcze pokwitną.

Florku Mr.Optimist nie jest wysoki, ale kwiaty wzrok przyciągają. Nie mam pojęcia skąd ją mam, ale w zeszłym roku, gdy po raz pierwszy zakwitła, kwiaty były tak książkowe, że nie był żadnych wątpliwości kim ona jest.

Irys Snow Flurry nie odpuszcza - kolejne pąki :D
Obrazek

Nadal kwitną zimowity - nawet nie wiedziałam, że mam też białe.
Obrazek Obrazek

W zeszłym roku po raz pierwszy mój hibiscus zmienny czyli bawełniana róża miał pąki. Niestety zmarzły... W tym roku nie liczyłam na nic więcej, a dzisiaj patrzę, a jeden pąk pęka :tan Trzymajcie kciuki.
Obrazek

Take Off
Obrazek

Yellow Star
Obrazek

Enchantress
Obrazek

Kids Climax
Obrazek

Smarty
Obrazek

Coral Strand
Obrazek

Harvest Moonlight
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

'Enchantress' piękna! Moja w tym roku zastrajkowała. 'Yellow Star' bardzo podobna do 'Kennemerland'. Aż musiałem sprawdzić. Ale wszystko się zgadza.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Florku a moja Enchantress jest właśnie od Ciebie :D W tym roku do mnie przyjechała. Mam jedną dalię, która już drugi rok strajkuje... Ale wcale nie to jest najgorsze - tylko to, że mam ją właśnie od zeszłego roku i nadal nie jestem w stanie ustalić, czy jest zgodna... A ma to być dalia Potluck, o której marzę od kilku lat...
Bawełniana Róża kwitnie :tan Nie są co prawda te kwiaty takie jak na zdjęciach w necie, ale wreszcie się doczekałam. A jak siałam nasiona kilka lat temu, to jakieś matołki w necie pisały, ze u nas to roślina jednoroczna.... w jeden rok, to on nawet dobrze nie urósł. Teraz muszę coś wykombinować, żeby wcześniej kwitł.
Obrazek Obrazek

Dalie nadal pięknie kwitną, nawet spóźnialskie rozkwitają, ale niestety w przyszłym tygodniu trzeba będzie je wykopać. Ale na razie można jeszcze popatrzeć :D
Nadine Jessie
Obrazek

Mingus Josua
Obrazek

Maureen Hardwick
Obrazek

Belle of Barmera
Obrazek

Veritable
Obrazek

Wyn's Neon Dream
Obrazek

Kenora MakopB
Obrazek

Kenora Wildfire
Obrazek

Kit Kat
Obrazek

Rosella
Obrazek

Coriallo Furioso
Obrazek

Malibu
Obrazek

Rock Star
Obrazek

Bodacious
Obrazek

Poodle Skirt
Obrazek

Platinum Blonde
Obrazek

Richard's Fortune
Obrazek Obrazek

Blue Bayou
Obrazek

Purpinca
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

'Bodacious' pięknie Ci kwitnie. U mnie byle jak, czyli pusta w środku.
'Veritable' miałem przez jeden rok i to 7 lat temu. Zdjęcia na kapersach tej dalii bywają mocno podrasowane, że końce wyglądają jak granatowe. A ładna jest taka naturalna, jak na Twoim zdjęciu ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ach, te Twoje dalie, Kasieńko! Same pięknotki ;:215 i taaaka kolekcja! ;:138 ;:138
No i coś, o czym nigdy dotąd nie słyszałam - Bawełniana róża ;:111
Poczytałam więc w necie wszystko na jej temat i ogromnie mnie zaciekawiła. ;:132 Szczególnie z uwagi na zmienność koloru kwiatów. ;:333 Jestem pod wrażeniem! ;:219
Zimowity też ładnie się popisały, w tym białe. ;:303 Właśnie uświadomiłam sobie, że miałam białe na działce i ... nie mam :oops: Widocznie coś im u mnie nie odpowiadało, najprawdopodobniej miejscówka. ;:108

Żal wykopywać tak pięknie kwitnące dalie, ale z drugiej strony przykro byłoby je stracić. ;:108
Ja już swoje, nieliczne zresztą, z nasion, wykopałam i osuszyłam z ziemi. A ponieważ zbudowały dość duże karpy, spróbuję przezimować je w działkowej piwniczce. Szczególnie zależy mi na trzech i jeśli eksperyment się powiedzie, będę cała szczęśliwa. ;:63

Pozdrawiam cieplutko, życzę zdrówka i cieplejszej aury. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Florku Bodacious w tym roku faktycznie u mnie daje popis - od początku ma mnóstwo kwiatów, a krzak jest jednym z najwyższych. Veritable w zeszłym roku bardziej w kierunku fioletu szła i wtedy bardziej mi się podobała. Ale w tym roku niektóre dalie mają problem z kolorem - Tanjoh też w róż poszła.
Lucynko u mnie jak na razie Bawełniana róża (Róża konfederatów, Hibiscus zmienny) ma kwiaty tylko różowe, ale cieszę się, ze w ogóle zdążyła zakwitnąć :tan Jeśli zima będzie jak ostatnia, to Twoje karpy bez problemu się przechowają na działce. Ale jeśli będą zapowiadać większe mrozy, to zabierz je do blokowej piwniczki.

Serenade
Obrazek

Purple Puff
Obrazek

Honey
Obrazek

NN
Obrazek

Bora Bora
Obrazek

NN
Obrazek

Shiranui
Obrazek

Mom and Dad
Obrazek

Mingus Alex
Obrazek

Mingus Leroy
Obrazek

Purple Explosion
Obrazek
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Hej, Kasiu! :wit Wpadłam popodziwiać Twoje dalie - i jest co! Wspaniale kwitną, naprawdę aż żal kopać. U mnie kiepsko w tym roku, kilka zakwitło dopiero co, kilka w ogóle nie zamierza. Trudno, może nowy sezon będzie lepszy. A wykopki już zaczęłam, korzystając z bezdeszczowego dnia, w piątek.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, piękne masz te dalie, jakie bogactwo kolorów i kształtów ;:333
Podziwiam nie tylko za ilość odmian, ale także za ogrom pracy, którą musisz włożyć w wykopywanie jesienią i wiosenne nasadzenia, czy je podpędzasz na wiosnę?
Bardzo lubię dalie, niestety , działka mała, a i miejsca do przechowywania brak.

Pozdrawiam Irena
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ika :wit Ja też zaczęłam już wykopki - 1/5 mniej więcej jest już wykopana. Trzeba się spieszyć póki pogoda dopisuje :D

Irenko wiosną po posadzeniu zwykle sypnę im obornika lub nawozu do pomidorów, ale potem jakoś tak szybko czas ucieka, że z kolejnymi zasileniami już się nie wyrabiam... ;:224 Przechowywanie nie jest tak straszne - po spakowaniu zostaje kilkanaście pudeł. Jak się je dobrze ułoży w piwnicy, to nawet dużo miejsca nie zajmują ;)

Niestety podczas wykopywania widać jak duże straty poniosłam w tym roku - po ścięciu łodyg odsłaniają się puste miejsca i zbieram mnóstwo bezpańskich znaczników... Pstryknęłam kilka zdjęć - ostatnie zrobione w tym roku :(

Red Labyrinth - trochę niewyrośnięta
Obrazek

Black Jack - żal wykopywać, bo niedawno dopiero zaczął kwitnąć, a krzak dorodny
Obrazek

Zoey Rey - też zakwitła późno, ale kwiatki ma w tym roku nędzne
Obrazek

Rosalinde - taki słodziaczek, ale ładnie się rozrosła od zeszłego roku, kiedy trafiła do mnie w postaci sadzonki
Obrazek

Bon Odori - zeszłoroczna - wtedy strajkowała, w tym roku mocno się zapóźniła, ale wygląda obiecująco, więc najwyraźniej mam dwie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kwiatek 'Zoey Rey' na zdjęciu piękny pomimo, jak piszesz, że nędznie kwitła ta odmiana. U mnie też słabo w porównaniu z ub. rokiem.
Ty wykopujesz, a ja na razie wykopałem wszystkie te, które się nie spisały w tym roku. Kilkadziesiąt karp. Drugiej (w wielu wypadkach trzeciej) szansy nie będzie.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Florku Zoey Rey wyrosła jednym wysokim badylkiem i zdążyła mieć tylko tego jednego kwiatka. Nie był też zbyt duży. Ale cieszę się, że jest :D U mnie wszystkie już dawno wykopane i przewiezione do przechowalni, w normalnych warunkach mogłyby pobyć w ziemi do tej pory, czyli miesiąc dłużej. Spakowane zostały wszystkie i pewnie dopiero podczas zimowej inwentaryzacji, albo wiosennego sadzenia, będzie selekcja. Chociaż ja tylko jednej szansy już nie dam - Vuurfogel, bo to już jej enty rok z rzędu. Widziałam jeszcze niepokojące objawy na trzech, ale to cenne odmiany, więc w przyszłym roku szansę jeszcze dostaną.
Bieżących zdjęć niestety nie mam, ale zostało jeszcze kilka wspominkowych sprzed miesiąca - dwóch.
Bridgewiev Aloha
Obrazek
Sunshine
Obrazek
Musson Silverback
Obrazek
Cherokee Beauty
Obrazek
Tohsuikyoh
Obrazek
Cabana Banana
Obrazek
Hollyhill Black Beauty
Obrazek
Treby Dainty
Obrazek
Irish Pinwheel
Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu witaj mam Ciebie :wit pierwsze to dalie juz mnie urzekły ,już mam u koleżanki obiecane na 2021 na zasadzie zamiany ,tylko mam problem z przechowanie karp, piwnica jest za ciepła ,ale próbuję w tym roku , zobaczymy co będzie ,gdzieś czytałam by je okrywać tez wigotną ściereczką to może bliżej wiosny ?co myślisz o tej metodzie ?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dalie Kasi to prawdziwa uczta dla oczu! ;:138 ;:138 ;:138
Masz tego dobra, kochana, spokojnie można Cię nazwać Królową Daliową. ;:195 ;:32 ;:433
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”