Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Teshio i Proteus są piękne. U mnie coś powojniki marudzą.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu jestem na etapie podglądania clematisów i to przywiodło mnie do Twojego ogrodu. ;:215 Przy okazji zobaczyłam inne ciekawe roślinki i zapewne jeszcze tu zaglądnę ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu ale masz super kolekcję powojników ;:63 ;:63 co jeden to ładniejszy .
Ja też je ;:167 i sadzę gdzie się da :D
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, pora już na nowe powojnikowe zdjęcia ;:65
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Narzekasz,że skalniak zarósł ;:131 No niestety,skalniaki wymagają szczególnej pielęgnacji.Ja nie miałam sumienia kasować swojego,więc od wiosny się zawzięłam i wypieliłam,teraz tylko pilnuję,żeby znowu nie zarósł.Dosadzam tam krzewy zimozielone wolno rosnące,berberysy karłowe,żeby z tym pieleniem sobie ulżyć ;:131 Nie wiedziałam,że jest tyle gatunków kielichowca ;:oj Też jestem posiadaczką jednego,kwitł w tamtym roku,teraz też zauważyłam mały pączek,ciekawe,jaka to odmiana.A ten w Rogowie już kwitnie?Karola ja w Rogowie wyrywałam siewki klonów palmowych,bo nie mogłam się dochować swoich,ciągle mi marzły.Mąż też mnie strofował,ale ja nie miałam poczucia,że robię coś złego :oops: I tak mi wszystkie uschły ;:222 Powojniki lubię oglądać,nie szykowały mi się wcale,ale w tym roku mnie polubiły :tan .
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu zapraszam do oglądania mojego ogrodu u Mai w Ogrodzie na HGTV w niedzielę , potem w necie, za tydzień w tvn :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Soniu mam trzy białe rododendrony - i ponoć każdy jest inny. Może jak podrosną, to dostrzegę różnicę. W tym roku długo nie kwitły - drugi przymrozek je załatwił. Narcyze są u mnie nowe - zobaczymy czy się utrzymają. Natomiast z lilii w donicach muszę zrezygnować - najwyżej zmarzną w ziemi. Zostawię tylko maluchy w doniczkach. Reszta faktycznie jest zbyt kłopotliwa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gosiu Powojniki są tak różne, ze zawsze gdzieś jakiegoś można upchnąć :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dominiko tylko pierwsze kwiaty są takie okazałe - te na zeszłorocznych pędach. Dopiero w trzecim roku mi tak pięknie po raz pierwszy zakwitł :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Iwonko dziękuję :D Też mi się podobają. Ciągle kombinuję, gdzie sadzić nowe :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lucynko dziękuję :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W zeszłym roku miałam śliczną różyczkę Indigolettę. Niestety nie przeżyła zimy, ale zamiast niej wybiła z podkładki taka różyczka. I zasuwa w górę jak szalona :D

Obrazek Obrazek

Karolka niektóre powojniki rosną bardzo szybko, więc niedługo się doczekasz swoich pięknych :D Też miałam kielichowca chińskiego, ale padł od razu pierwszej zimy. Widziałam w necie kielichowca Venus - ceny zaporowe ;:222

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marysiu i Proteus i Henryi należą do moich ulubieńców. :D A białe kwiaty faktycznie coś w sobie mają...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewelinko musisz cierpliwie poczekać. Mój po posadzeniu pierwsze co zrobił to zdechł, a potem wybił jednym pędem z ziemi. Oczywiście nie zdążył na zimę zdrewnieć, wiec w następnym roku znowu z ziemi wybijał. Dopiero trzeciego roku zakwitł pełnymi kwiatami. Takie kwiaty ma tylko na pędach zeszłorocznych, więc trzeba uważać z przycinaniem. Teraz kwitnie już kwiatami pojedyńczymi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lenko witaj :D Zapraszam mimo że ostatnio sama rzadko się tu pokazuję - jakos czasu brak. A smardze pierwszy rok miałam i ucieszyły mnie bardzo :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miłko Faktycznie powojniki są piękne i coraz ich wiecej. Zaraz pokażę jeszcze kilka :D U mnie już murarek nie ma - wypełniły swą powinność i odeszły. Ale zostawiły mnóstwo zamurowanych rurek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Grażynko kilka clematisów też mi wypadło. Ale reszta czuje sie dobrze. Nareszcie ten mój ogród zaczyna nabierać kształtów :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sylwio trzeba trafić z powojnikami - jest ich tak wiele i różne mają wymagania. U mnie niektóre też kapryszą. Teshio zresztą też nędznie rośnie. A obok niego mam Duschess of Albany, który rośnie jak szalony.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewo zapraszam :D zaglądaj kiedy chcesz.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tereniu dzięki :D Powojniki są cudowne i dosć łatwe do upychania w ogródku ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marleno ostatnio czasu mało. I chęci też. Włóczę się po innych ogrodach, a w swoim wątku pisać mi się nie chce... Ale pare nowych powojników zamieściłam :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mirko W Rogowie jest wielki pachnący kielichowiec - pewnie już przekwita. Mój skalniak wymaga przede wszystkim przebudowy, bo co jakiś czas jakiś kamień z niego spada... Wypadałoby zorganizować jakieś spotkanko forumowe w Rogowie ludzi z centralnej Polski :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Te wypełnione patyczki to pszczoły wypełniły ? Zbieram na razie patyczki , jak tnę te z dziurkami to odkładam , w wolnej chwili też zrobię takie coś :wink:
Ja też mam niedosyt programu, ale Oni tu rządzą, lecz ja dopilnuję aby jeszcze był cały odcinek , za jakiś czas ;:306 Ale Ty masz piękne powojniki,m i jak dużo ;:oj Też Ci giną? bo mnie też kilka padło.
Szkoda ,ze Ci kielichowiec padł , mnie ten chiński rośnie, mam nasiona, ładnie wschodzi , jak byś chciała :wink: No a Venus i ten drugi czerwony pełny to straszne ceny, zaporowe , jak mówisz. Ale kiedys ceny spadną to kupię, jeśli nie wyhoduję z nasionek które mam nadzieję zebrać w WojsławicACH :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Wow, Kasiu! :roll: Piękne kwiaty i tak różnorodne! ;:63 ;:63
Czy ta piwonia na ostatnim zdjęciu to żółta?
Ja kupiłam żółtą i tak właśnie kwitła: zewnętrzne płatki białe, wewnętrzne żółte, ;:108 ale nijak nie mogłabym jej określić jednym kolorem. ;:185 Zresztą po kilku dniach cały kwiat się wybielił. ;:224
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Pomysł ze spotkaniem w Rogowie trzeba pielęgnować :D
Piękną masz tę czerwoną piwonię ;:215 Kasiu co to jest na pierwszym zdjęciu w odpowiedzi dla Lenki?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu podglądam i podziwiam różnorodność... tym razem zwróciła moja uwagę czerwono kwitnąca krzewuszka ;:333 Wydawałoby się że skalniak to prosta sprawa... nic bardziej mylnego ... to dość pracochłonne miejsce w ogrodzie ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu ekspresowo pokazałaś cały miesiąc w ogrodzie :D Masz dużo powojników i wiele ciekawych! ale i inne roślinki duże i małe! Z dziczką podkładką różaną uważaj, bo one szaleją a potem trudno je wyciąć, bo kolce mają up....we. Podejrzewam że to wadliwe szczepienie, bo takie róże reklamowane wymieniają na nowe :wink:
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Karolka zgadza się - to trzciny wypełnione i zamurowane przez murarki. Nigdy nie udało mi się zaobserwować jak one murują, a z dnia na dzień wyraźnie zamurowanych rurek przybywalo :shock: Kilka powojników też straciłam - do niektórych podchodziłam nawet dwa razy i nadal ich nie mam, ale z trzecim podejściem na razie się wstrzymuję :D Jakieś nasiona kielichowca mam i właśnie będę wysiewać - jakby mi nic z tego nie wyszło, to bedę sie do Ciebie uśmiechać :D Próbuję dla Ciebie ukorzeniać choiysę - na razie jest zielona, ale czy to oznacza sukces to się dopiero okaże ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lucynko moja piwonia też tak ma - tylko trochę jest żółtawa, ale też i różowawa, a potem bieleje. Prawdopodobnie to Primavera.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mirko to choiysa Aztec Pearl - bardzo zgrabny zimozielony krzaczek. Nieźle znosi nasze zimy - dwie ostatnie nawet go nie okryłam. Miał przypalone mrozem listki, ale szybko się zregenerował. Wiosną obsypuje się cały białymi kwiatami, które na dodatek pięknie pachną. Potem powtarza jeszcze kwitnienie - czasem nawet dwa razy. Własnie próbuję go rozmnażać - jak mi się uda, to sie pochwalę :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewuniu krzewuszka w tym roku dała popis. Na zdjęciach nie widać całej jej krasy - kolor dawał po oczach z daleka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marysiu jak się wcześniej obijałam, to teraz musze nadrabiać :D Nie lubię wyrzucać roślinek, więc nie wiem czy się tej dzikiej różyczki pozbędę... Zobaczymy jak się będzie dalej zachowywać. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”