Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

:wit Kasiu cudowna kolekcja dalii, gratuluję ;:138 ;:138, a ja nie mam ani jednej :cry:Muszę to zmienić, gdyż na jesieni u mnie smutno :wink: Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu :wit super rada z tym napiciem się :) tak im dzisiaj jak zajrzę to zrobię ,tylko popatrzę czy chcą ,ponieważ to musi być za zgodą ;:215
Spokojnej ,odpoczynkowej niedzieli życzę . :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, wybacz, ale jakoś Ci nie wierzę. ;:185 Nie wierzę, że można mieć jeszcze większą kolekcję dalii niż Twoja. :roll:
Przepiękne wszystkie. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Aniu wszystkich nazw niestety nie znam. I też nie potrafię powiedzieć, która najpiękniejsza... Więc chodzę i prawie komplementy prawie wszystkim :lol:

Dorotko dobre masz oko - chociaż każda z tych dalii w innym stylu. Z liliowcami to tylko taki epizod miałam. Jeszcze spodziewam się kwitnienia 5 sztuk w przyszłym sezonie, ale to już raczej takie pospolite będą. Takie maluchy liliowcowe wymagają sporo uwagi i jeszcze trzeba ich pilnować, żeby pomocnicy nie wzieli za trawę i nie wypielili....

Florku mimo że nie jestem wielką wielbicielką pomponów, to te dwie należą do moich ulubienic :D

Halinko koniecznie wprowadź do ogrodu chociaż kilka dalii. W tym roku w niektórych rejonach kwitły do grudnia, więc naprawdę zdobią jesienią ogród :D

Bogusiu teraz pewnie jeszcze nie chciały ;) ale pod koniec stycznia pewnie niektóre już będą spragnione.

Lucynko można można :D Moje w tym roku słabo zaopiekowane, więc tylko zbliżenia robiłam ;)

I jeszcze ostatnia porcja dalii na zamknięcie sezonu 2020.
Vacouver
Obrazek
Mel's Orange Marmalade
Obrazek
Bon Odori
Obrazek
Rebecca's World
Obrazek
Penhill Watermelon
Obrazek
Croydon Jumbo
Obrazek
Friquolet
Obrazek
Cherokee Beauty
Obrazek
Hollyhill 6 in 1
Obrazek Obrazek

Obrazek
Hy Clown słabo wybarwiony późny kwiat
Obrazek
Pink Giraffe też słabiutki ostatni kwiatek
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Piękny pokaz! Zwłaszcza teraz, gdy już po sezonie i codziennie czyszczę w piwnicy karpy więc kolory i piękno ich mogę sobie tylko wyobrazić ;:173
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

O tak - kolorów teraz brak. I chyba znalazłam wreszcie idealne kwiaty parapetowe - będę mogła o nich zapomnieć w sezonie ogrodowym, a cieszą teraz pięknymi kwiatami. Dwa zdążyły mi zakwitnąć już przed Świętami :D
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Przepiękne hipeastrum, Kasiu! ;:215
Mnie w tym roku też te roślinki urzekły. ;:303 Zafundowałam sobie tylko jedną, nie będąc przekonaną co do tego, jak mi się odwdzięczy. Teraz mocno żałuję, że tylko. ;:108
Jednocześnie mam zagwozdkę, czy uda mi się tak zaopiekować, by powtórzyła swój karnawał. ;:24 ;:24
Muszę sobie poczytać na temat. :lol:
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, nadrobiłam zaległości,przy okazji miałam ciekawą świąteczną lekturę ;:333
O tym, że masz dużą kolekcję dalii- wiem ..od lat.. ;:224
Masz również spore kolekcje innych gatunków.Na mnie największe wrażenie zrobiły siewki liliowców,
których też jestem miłośniczką.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, niech Nowy Rok przyniesie Ci więcej radości, niech spełni wszystkie oczekiwania, marzenia i tęsknoty, a nade wszystko zachowa w zdrowiu Ciebie i wszystkich Twoich bliskich. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu już dawno obiecałam sobie, że odwiedzę Twój wątek, no i w końcu jestem. Wiedziałam, że rosną w Twoim ogródku piękne dalie, chciałam zobaczyć te cuda. Naprawdę jest co podziwiać ;:215 Kilka lat temu miałam ich dość sporo, pierwsze zakupy robiłam u P. Stanisława, jakie cudowności miałam, karpy przychodziły spore, szkoda że to w kolejnych latach się zmieniało.
Jak u Ciebie się przechowują karpy, mnie po każdym sezonie jakieś wypadały. W zeszłym roku straciłam większość dalii, suchy rok im nie sprzyjał. Zapragnęłam kolekcję odnowić, powoli, powoli.... oby wyszło, mam postanowienie lepiej o dalie zadbać, podlewać, zasilać. Może się uda dochować takich okazów jak u Ciebie.
Piękne masz hipeastrum, jak tylko spotkam gdzieś cebulkę to kupię, szkoda, że mnie tylko raz zakwitają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu witaj a ja dalie przykrywam od paru dni mokrą tkaniną i stoją w chłodnym pokoju .Mam nadzieję ,że przetrwają ,niebawem wiosna ,moęe je posadzę w donicy dużej .Zdróweczka dla Ciebie i Twojej rodzinki na ten rok życzę. ;:167 :D
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dziękuję wszystkim za życzenia i też wszystkim życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku ;:167

Lucynko ja kupiłam od razu 8 - całe szczęście, ze to były już wyprzedaże i raz, ze było trochę taniej, a dwa, że inne odmiany się już skończyły :lol: A teraz niestety jest nowa oferta i resztkami sił się powstrzymuję od kupna... ;:224
Lodziu trochę w ostatnim sezonie zaniedbałam te moje królewny. Ten sezon też się za dobrze nie zapowiada niestety. Ale mam nadzieję nadrobić w kolejnych :D
Dorotko cieszę się, ze jesteś :D Niestety i mi co roku dalie wypadają - mniej lub więcej. Kiedy zimowałam je na działce i trafiła się mroźniejsza zima, to część mimo zabezpieczenia przemarzała. Zabieram wiec teraz do blokowej piwnicy. Tu jest dla odmiany trochę za ciepło i za sucho i zdarza się, że niektóre za bardzo wysychają. Ale i tak straty mniejsze niż na działce.
Bogusiu i jak eksperyment z mokrą szmatką? Daje wyniki? Z sadzeniem do donicy się bardzo nie spiesz, bo bardzo się wyciągną - Póki możesz, trzymaj w chłodzie.

Nagano
Obrazek

Gervase
Obrazek

Marilyn
Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu :wit Już wyjęłam je z piwnicy ,teraz właśnie włożyłam na 5 min do wody i przełozyłąm do skrzyneczki z próchniczną ziemią ,tak je tylko przyprószyłam ,jak są w torebkach ze sklepu .
Jak są plusowe temperatury to je wynoszę na dwór na cały dzień.Okazuje sie ,że niektóre mają milimetrowe kiełki .Czyli żyją .Zrobie jak radzisz nie wysadzę do donic jeszcze :D ;:167
Pozdrowionka dla Ciebie ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”