Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, co roku sadzę dalie po tulipanach. Trzeba jednak uwzględnić, że to będzie późne sadzenie, ok. 20 maja, a dwa: tulipany nie zdążą zakończyć wegetacji. By im to umożliwić, sadzę je w skrzynkach, w których mogą sobie doschnąć nawet po wykopaniu :idea:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ten żółty irysek (holenderski?) jest bardzo ciekawy. Najczęściej widuję fioletowe, ciemniejsze bądź jaśniejsze, alo białe, a żółtych nie widziałam. Akurat wpadłi mi u Ciebie w oko, bo dzisiaj rano kupiłam cebulki irysów w Carefourze, choć niestety tylko fioletowe właśnie. Innych nie było. Takie na wagę te cebule.
Pozdrawiam serdecznie. :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Moja glicynia pierwszy raz zakwitła po 3 latach. Nie wiem jak tniesz, ale to sie tnie jak winogron. Zostawia duze , kilka gałęzi i obcina krótkopędy, na kilka oczek. Na tych krótkopędach wyrosną kwiaty . Tak ,że nie tniemy byle jak , tylko jak winorośl :wink: ale Ty na pewno to wiesz. U mojej koleżanki jedna wcale nie zakwitła nawet po wielu, wielu latach. Wykopała ją bo sie wkurzyła i posadziła ode mnie , ciekawe ? czy potrafi ją wyhodować ?
MIłego łykendu :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, wiosna pięknie u Ciebie wygląda. Powiedz mi, czy podpędzasz dalie czy raczej od razu sadzisz do gruntu?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Wybaczcie brak odpowiedzi, ale pracy dużo, czasu mało, a chęci jeszcze mniej... Ale już po przesileniu, wiec prawie się pozbierałam :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sylwia bardzo mi się podobają te małe iryski, a tylko kilka mi ich kwitnie, wiec też mam niedosyt.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Karolka wygląda na to, ze rozmnażanie się udało :D Po długim weekendzie poleci do Ciebie paczka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mirko też miałąm sadzić, ale jakoś do tej pory się nie zebrałam... Przechowywałam takie dalie z nasion, wiec potwierdzam :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marysiu też mi się ten ciemny irysek podoba ;:173 szkoda, ze tylko jeden zakwitł.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Florku też posadziłam w koszykach tulipany. Ale nadal są w pełnym rozkwicie, a już by się chciało dalie sadzić... Na przyszły rok muszę wykombinować coś innego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wandziu to irys żyłkowany (reticulata). Takie maleństwo, ale bardzo wdzięczne. Holenderskie nawet raz mi zakwitły - teraz widzę jakiś szczypior w tym miejscu, wiec coś tam jeszcze siedzi, ale od 3-4 lat nie kwitnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Karolka okazuje sie, ze się myliłam - jedna z moich glicynii jednak ma pąki :tan Oczywiscie ta mniejsza i słabsza, która już mi raz całkiem wymarzła i odbijała z korzenia. Ponoć ma być biała :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marlenko nie mam miejsca na podpędzanie dalii - od razu sadzę do gruntu. W zeszłym roku trochę podpędzałam jedną późną odmianę, ale po przenosinach do gruntu staneła i reszta i tak ją przegoniła.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Piękną masz kolekcję tulipanów, sporo naprawdę oryginalnych ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, czytam o zniechęceniu wiosennym
Całe szczęście, że juz po wszystkim bo to początek sezonu.
Ja w tym roku też ledwo zipię, ale powiedziałam sobie, że dam radę, najwyżej czegoś nie zrobię, zostawię na przyszły rok
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Natalka troszkę sie ich uzbierało. Nawet nie sfotografowałam wszystkich. Obiecuję sobie, że wezmę aparat i porobię trochę zdjeć, ale jest teraz tyle innych zajęć w ogrodzie, że jakoś mi nie po drodze do aparatu :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gosiu też tak myślę :D Ale dalie muszę posadzić. Wczoraj i dzisiaj posadziłam setkę. Jutro mi nie dadzą sadzić, wiec w piątek reszta. A potem trzeba będzie szykować ziemię pod pomidory i je sadzić... ;:224 Nic to - latem będziemy się obijać :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Widać, widać, że dużo różnych :D Widzę że masz szafirki armeńskie - długo już je hodujesz? Posadziłam opakowanie jesienią i bardzo mi się spodobały, mam nadzieję że nie sprawiają problemów ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Natalka szafirki armeńskie są bezproblemowe - mam je już kilka lat i z małej kępki rozrosły się już do pokaźnego poletka. Gorzej z tymi odmianowymi - niektóre są dość ciężkie w uprawie i zamiast się namnażać, wręcz zanikają.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ależ z pięknymi kwitnieniami wkroczyłaś ;:215
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

O to dobrze wiedzieć :D w takim razie spróbuję na początek uprawy tylko jednych odmianowych, np. białych, zobaczymy, jak się będą zachowywać ;:108
Śliczne tulipany ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Z przyjemnością obejrzałam Twoją kolekcję tulipanów. Ja w tym roku nawet nie zdążyłam swoim zrobić zdjęć.
Czy znasz nazwę tej odmiany?
vimen pisze:Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”