Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ewuniu warto ;:333 Z tym, że siewki rzadko bywają pełne. Ale i tak są piękne :D

Lucynko Tanjoh to dalia obficie kwitnąca i mocno zmienna - równocześnie na krzaku są różne kwiaty. Mimo że kaktusowe nie należą do moich ulubionych, ta ma u mnie stałe miejsce ;:333

Florku u mnie jak na razie Zingaro ładnie zimuje. Karpa też urosła przyzwoicie. W ogóle ładny z niej krzaczek i wcześnie zaczęła kwitnąć, więc w tym sezonie muszę jej bardziej eksponowane miejsce znaleźć :D

Soniu wydaje się, że w miejskiej piwnicy im lepiej - może nawet za sucho. Na działce było zbyt dużo wilgoci i przez to były podatne na przemarzanie.

Marlenko a ja właśnie swoje zabrałam do piwnicy w bloku :D

Wandziu sama się wysiała. W poprzednich latach miałam dużo siewek, ale teraz moja mama się zawzięła i regularnie obcina przekwitłe kwiaty, więc nie ma szans na samoistne wysiewy. No chyba że się coś schowa pod listkiem :wink:
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, mam nadzieję ,ze piesek juz całkiem zdrowy po tym nie strawnym dinozaurze ;:306 ja Bąbla niestety nie jestem w stanie upilnować z tym jedzeniem wszystkiego, ale staram się , bo bym się zapłakała gdyby chorował, nie mówiąc o więcej ... :(
Kasiu, przesadź , albo rozmnóż Jaśmin Nagokwiatowy gdzieś bliżej . Będzie widoczny a jest śliczny o tej dziwnej porze i nie będziesz się stale dziwić :shock: ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Karolka Franio już całkiem zdrowy - szaleje, biega, skacze i robi fikołki. I oczywiście próbuje wszystko zżerać... Staram się usuwać wszystkie potencjalnie groźne przedmioty, ale to się nie da upilnować. Mam tylko nadzieję, ze nie będzie więcej takich dużych kawałków połykać.
A jaśmin faktycznie muszę jakoś wyeksponować :D
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Wiosna proszę Państwa :D
Oporządziłam dzisiaj trochę moje pszczółki. Z przerażeniem zauważyłam ślady dzikiego lokatora w garażu - obawiam się, ze wyżarł moje lilie z donic :shock:
Wiosenka na razie skromna i kapryśna (sypał dzisiaj śnieg), ale i tak cieszy :tan

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu ale te maluchy cieszą oczy. ;:215 Samotny bordowy irys śliczny. ;:oj U mnie z 20 sztuk żaden się w tym roku nie pokazał. Krokusom tylko trochę słońca trzeba. Zazdroszczę Ci porządków w ogrodzie. U mnie zimno i mokro. ;:222
U nas w garażu na zimę M stawia trzy pułapki z małymi cebulkami tulipanów. Też stale gryzonie wchodzą, przegryzły nawet uszczelkę od bramy. :shock:
Ciepłych dni i słońca dużo. ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu wiosna u ciebie przeurocza ;:173 U mnie co prawda dzisiaj nie sypało, ale pochmurno, więc krokusy łepki szczelnie pozamykały, że nawet zdjęć nie robiłam.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ładne naturalistyczne nasadzenia ;:333
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Jakie ładne, duże kępki krokusów a jakie kolorki irysów. Ja postanowiłam więcej mieć irysów, jesienią były tylko niebieskie i posadziłam :wink: a w ogóle to od jutra piękna słoneczna pogoda ma być , i tego Tobie życzę , oraz ;:3 Wreszcie wyjdziemy dom ogródków na dobre :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kiedy na moich rabatach taką wiosnę zobaczę?! :roll:
Pięknie już u Ciebie, Kasiu! ;:63 Tak kolorowo! ;:138 ;:138
Zima już pewnie sobie odchodzi w niebyt, to może wreszcie wszyscy będziemy się ciepłą i słoneczną wiosną cieszyć... ;:218
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Soniu u mnie też mało tych irysków, ale moze wreszcie zaczną rosnąć. Tego żółtego dwa lata nie było widać i w tym roku się pokazał, a już myślałam, ze stracony. Sadziłam rok temu jeszcze kilka innych kolorów, ale jak na razie się nie ujawniły.
A co do gryzoni... następnym razem zabierzemy ze sobą już Frania i on zrobi z nimi porządek :twisted:

Małgosiu ja też nie bardzo mam co jeszcze fotografować, ale już tak się chce tej wiosny... W święta zapomniałam zabrać aparatu na działkę. A telefonu to w ogóle zapomniałam w piątek zabrać z pracy, wiec do tej pory jestem szczęśliwą osobą bez "smyczy" :lol: No ale przez to zdjęcia żadnego nie zrobiłam...

Zgadza się Florku :wink: Na jesieni nie sprzątam - wręcz dorzucam badyli na rabaty. A teraz tak to naturalistycznie wygląda ;:224

Karolka właśnie liczę na to, ze w przyszły weekend uda się wreszcie coś w ogrodzie porobić :D

Lucynko na razie to tylko kilka barwnych plamek. Ale wychodzą kolejne krokusy. Zaraz też zakwitnie cebulica. Wszystko tak opóźnione, że chyba będę mieć problem... Zaplanowałam sobie rabatę tulipanową, która później miała się stać rabatą daliową. Tymczasem tulipanki ledwie łby wystawiły :? I jak ja je na dalie zdążę podmienić??
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Cześć Kasiu,

ale fajna ta duża fioletowa plama krokusowa. Zazdroszczę irysków, ja polowałam na jedną odmianę jesienią i nie udało mi się... Temat odłożony :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dużo masz liliowych krokusów, ładne . śliczne też iryski, dzisiaj właśnie takie zamówiłam sobie na Allegro + przylaszczki+ rutewki...będzie co robić w łykend, zapowiadają b. ciepły ;:3
Śliczna ta choysia , którą chcesz rozmnożyć :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Niespotykany kolor krokusów,o tym różowym łanie piszę.Dalie śliczne,ileż to teraz odmian i kolorów.Po niedzieli sadzę,a niech tam,najwyżej będę okrywać.Nasionka dalii też kupiłam,podobno też można je po wykopaniu przechować.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”