Ogród jol_ki 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu dam czas Olivii,teraz wytworzyła po przycięciu mnóstwo odrostów,na to czekałam ;:215
Masz przecudne róże i dalie wszelakie w moich ulubionych kolorach.Też mam kilka i dają mi sporo radości.Fasolkę mam tą samą,czekam aż przyschnie i zbiorę,będzie w sam raz do pysznej zupki :D
Będziesz zamawiała jakieś nowości? Jeśli tak to chętnie się dołączę :wit

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś ;:196 Cudne fotki z ogrodu a dalie wprost bajeczne ;:167
Napisz co to za odmiana? Ma tak niesamowitą barwę, że aż mi dech zaparło z wrażenia ;:oj Śliczności!

Obrazek

Nie przejmuj się brakiem czasu. Może zimą znajdziesz go więcej i wtedy będziesz pokazywać fotki z całego sezonu. Na to liczę :)

Buziaki zostawiam i do popisania ;:168
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Kasiu jarmuż używam do zielonych koktajli, zup, robię tez duszony z fetą tak jak szpinak. Można go przyrządzać jak kapustę i ostatnio nawet zrobiłam z nim takie pseudo - gołąbki (z krojonym jarmużem w środku). Pycha.
Mam z nim teraz trochę problem, bo dopadło go jakieś skrzydlate paskudztwo i muszę niestety zrobić oprysk i okryć go taką specjalną siatką.
Plus jest taki, że jarmuż nie boi się mrozu i stanowi ozdobę ogrodu i przysmak również zimą.

Aniu dalie teraz dają piękny spektakl, róże też jeszcze pokazują swoje piękno, choć niestety nie wszystkie. Bardzo zawiodłam się w tym roku na Allbrightonie, miał raptem 2 kwiaty :roll:
Nowych zakupów różanych na razie nie planuję, niestety nie mam na to teraz czasu. Z miejscem też już słabo, a w przyszłym roku nie mam w planach nowych rabat. Ale jakbym zmieniła zdanie to będę o Tobie pamiętać ;:196

Dorotko
to dalia anemonowa Take Off, piękna jest ;:167
Postaram się zrobić trochę fotek, żeby mieć co pokazywać zimą, bo jak na razie to słabo z tym jest...
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Witaj Jolu , jakoś nie zakwitł mi w tym roku powojnik Little żyje ale nie kwitnie nie wiem dlaczego pozdrawiam ;:3
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Nowy sezon tuż tuż, już praktycznie rozpoczęty, pierwsze wysiewy poczynione.
Przydałoby się napisać kilka słów o ubiegłym, niezbyt dla mnie udanym, dla róż też średnio dobrym.
Pogoda w ciągu lata nie sprzyjała moim pannom, było za dużo opadów, a gdy aura nieco bardziej sprzyjała to wiały bardzo silne wiatry.
Dodatkowo zmieniłam pracę w środku lata i w związku z dodatkowymi obowiązkami nie mogłam się zająć ogrodem, zaglądałam tylko z doskoku a pieczę nad podlewaniem i pieleniem przejęli moi rodzice. Niestety skończyło się na tym, że w połowie sierpnia wszystkie pomidory padły na ZZ, przekwitłe róże były nie obcięte a na rabaty wdał się busz, bo mama wychowana na "starych" kwiatach, nie wiedziała co może wyrwać a co nie.. do tego czarna plamistość się rozpanoszyła na dobre.
Zdaje się, że tylko dalie nie przejmowały się ani pogodą, ani brakiem pielęgnacji.

Wstawiam fotki z sierpnia, wpadałam z aparatem raz na jakiś czas, wybaczcie, że część nieopisana, ale w tym buszu ciężko czasem się domyślić co było przedmiotem fotki :? W dodatku zdjęcia jakieś takie niewyraźne... przyszedł w końcu czas na nowy sprzęt ;:108 Definitywnie już pożegnałam się ze starym aparatem, więc czas zakupić nowy bo nie będzie czym zdjęć robić ;:oj

Na pożegnanie ubiegłego sezonu zapraszam na spacer po sierpniowym ogrodzie. Róże kwitną już słabiej, na rabatach rozpanoszyły się liatry i liliowce. Dalie królują, mają własne poletko, ale nie oddaje one ich piękna, w tym sezonie muszę to inaczej zorganizować.

Rabata przed domem
Obrazek

Obrazek

Obrazek
wieczorne zbiory
Obrazek

Rudbekie na rabacie z jednorocznymi
Obrazek

Obrazek

Słonecznik Vanilla Ice
Obrazek

Słoneczniki
Obrazek

Cynie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Floksy
Obrazek

Groszki pachnące
Obrazek

Obrazek

Kosmosy
Obrazek

Obrazek

Jeżówki
Obrazek

Jabłoń ozdobna
Obrazek

Budleja
Obrazek

Obrazek

Bathsheeba
Obrazek
Obrazek

Imogen
Obrazek

Roald Dahl
Obrazek
Obrazek

Cottage Rose
Obrazek

Mme Francoise Graindorge
Obrazek

Dolce Vita
Obrazek

Novalis
Obrazek

Lady of the Lake
Obrazek

Elfe
Obrazek

Queen of Sweden
Obrazek

Eden Rose
Obrazek

Allbrighton Rambler
Obrazek

Pashmina
Obrazek

i kilka innych róż, których nie opisałam :evil:
Obrazek

Obrazek

Kolejna moja wielka miłość - dalie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Fuksje
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lilie
Obrazek

Obrazek

Liliowce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powojnik Josephine - po kilku latach łapania uwiądu w końcu zobaczyłam jego kwiaty.
Obrazek

Warzywnik
Obrazek

Fasola Borlotti
Obrazek

Cukinia Trombocino
Obrazek

Dynia Munchkin
Obrazek

Jeżyny
Obrazek

Winogrona
Obrazek

i widoczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że nie padliście z nudów i dotrwaliście do końca tego posta ;:306
Z nadejściem wiosny postaram się otworzyć nowy wątek o czym oczywiście poinformuję w wątku bieżącym.
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie ;:168
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu-wcale nie zmęczyłam się spacerkiem po sierpniowym ogródku, powolutku z nogi na nogę podążałam za Twoimi zdjęciami. U mnie podobnie jak piszesz, róże chorowały mimo pielęgnacji, a dalie, choć nie bardzo o nie dbałam, miały się świetnie.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, witaj po długiej przerwie :D
Ale dużo pięknych zdjęć zaserwowałaś. Oglądałam kilka razy. Super miałaś warzywa i kwiaty też, choć piszesz że po ciężkim lecie i zaniedbaniu. Nie raz i super zadbane o wiele gorzej wyglądają.
Na dłużej zatrzymałam się przy daliach. Do zdaje się zaczyna być moja kolejna miłość :oops: Niestety, bo ogród nie jest z gumy, a po drugie przy tym areale co mam, nie chcę już powiększać i dodawać sobie pracy.
Na którymś z wcześniejszych twoich postów wypatrzyłam to Twoje poletko daliowe i w pierwszym zamyśle miałam wykraść trochę pola z warzywnika i zrobić coś podobnego. Piszesz że jednak nie do końca był to trafiony pomysł. Dlaczego ? Czy te wszystkie odmiany zlewały się w jeden busz ? Jak planujesz je sadzić w tym roku.
Na koniec jeszcze zapytam o fuksje. Co roku kupujesz nowe, czy je z powodzeniem zimujesz?
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Ewka witam i cieszę się, że nie zmęczył Cię spacer po moich włościach :D

Wiolka tak, w daliach też można się zatracić 8-) moje już drugi sezon były na poletku wydzielonym z warzywnika, posadzone w trzech rzędach, zlewały się ze sobą. Poza tym nie mam ich opisanych więc kolory były różniste i nie podobało mi się to. W innym miejscu miałam posadzone nowe dalie tylko w jednym rzędzie i tam bardziej mi się podobały. W tym sezonie chcę je po raz kolejny posadzić w warzywniku ale w mniejszych grupach, w pojedynczych rzędach, zobaczymy jak to będzie wyglądało.
Fuksji nie zimowałam jeszcze, co rok się do tego zabieram a jak przyjdzie czas to rezygnuję. W sumie to sama nie wiem czemu, z powodzeniem zimuję od kilku lat oleandra, róże, pelargonie, agapanty i datury to i z fuksjami powinnam dać sobie rade :roll:
W tym roku już złożyłam zamówienie, od lat kupuję z tego samego źródła.
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Witaj Jolu - tak skromnie pokazałaś cały sezon 2017 , czy planujesz jakieś zakupy , bardzo ładna ta róza Imogen czy kolor ma taki delikatny żółty i czy kwiaty trzyma prosto. ;:3
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Tereniu dziękuję za odwiedziny. Skromne podsumowanie, bo róże kwitły w czasie jak nie było mnie na miejscu, więc nie miałam jak ich obfocić. Poza tym sezon był mokry i gorący, więc albo róże mdlały albo ociekały wodą. Nawet na tych fotkach, które mam widać jak słoneczko daje im się we znaki np. na Lady of the Lake czy Allbrightonie ani grama różu nie widać :roll: wyglądają jak wyblakłe od słońca.
Imogen nie zbudowała zbyt dużego krzaczka a pędy były przewieszające się. Ale to był jej pierwszy sezon, więc nie można na tej podstawie przypiąć jej takiej łatki. A kolorek ma piękny, delikatny wręcz jak cytrynowy sorbet. Czekam z niecierpliwością na ten sezon, oby ładnie przezimowały to będzie co oceniać.
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, widzę, że i Ciebie ogarnęło daliowe szaleństwo.
Dalie w ubiegłym roku spisały się na medal. Mam ochotę na więcej i więcej :tan Tylko gdzie je sadzić ;:223 Tak jak napisałaś jeden rządek to max. Staram się kupować w podobnych kolorach, wtedy nie ma wpadek, jak się coś pomieszanie przy przechowywaniu.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, zapachniało latem na Twoich fotkach ;:196 Cudowne obrazy naszych ukochanych różyczek, wspaniałe dalie, lilie, liliowce i super warzywne zbiory ;:138 Jak dobrze, że się odezwałaś. Mam wrażenie, że wiosna szybciej przyjdzie a każde letnie zdjęcie pozwala nam lepiej przetrwać zimowe dni.
Ta nie podpisana róża to na bank - Anne Boleyn ;:108

Obrazek

PS. Ciekawa jestem na co się skusiłaś u Kamili? :wink:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu piękne wspomnienia i choć piszesz, że busz i choróbska na zdjęciach tego nie widać piękne kwitnienia :) Na jednym zdjęciu widać Eden Rose powiedz mi bo zaraz obok widać powojnik, rosną razem na jednej pergoli, czy obok siebie? bo bardzo ładne zestawienie i może u siebie bym zastosował, ale boje się, że powojnik może ją zagłuszyć :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”