Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Ogród zielonej

Post »

Poprzedni wątek tutaj.

Obiecałam odtrąbić cięcie hortensji, więc muszę zakładać wątek. :wink: Nowym gościom przypomnę, że ogród mieści się na dzisięcioarowej działce. Stoją na niej dom i duży garaż. Pierwsze rabaty powstały sześć lat temu, jeszcze w trakcie budowy domu. Wszystkiego uczyłam się od pasjonatów roślin na forum. ;:180 Mam nadzieję, że nowi i zaprzyjaźnieni goście, będą pomagać w eksperymentach, które mają sprawić, że rabaty będą coraz ciekawsze. ;:131 Zmiany są nieuchronne, bo za często bywam w waszych wątkach i oglądam za dużo pięknych i zadbanych ogrodów. ;:173 Trochę migawek z ubiegłorocznego sezonu.

Wiosna

Obrazek

Lato

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesień

Obrazek

Obrazek

Mamy dość zimy, więc teraz już przedwiośnie. Dzisiaj była piękna słoneczna pogoda, dlatego z przyjemnością zaplanowałam prace w ogrodzie. :tan Niestety wiało tak mocno, że o sprzątaniu nie było mowy, bo suche liście wywiewało z koszyka. Nie mogłam jednak zmarnować okazji do spędzenia czasu w ogrodzie, więc zabrałam się za cięcie hortensji bukietowych. Przycięłam wszystkie oprócz malutkich Bobo. Najstarszym przycięłam pędy dość radykalnie. ;:224

Obrazek

Limelight z pędem ukorzenianym na pienną formę.

Obrazek

Wystarczyły dwa ciepłe dni, a przyroda obudziła się do życia. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gryzonie nie odpuszczają. :evil: Z dużej kępy Exotic Emperor zostało kilkanaście sztuk. Trzy wejścia w kępie, jedno zasłonięte pułapką na myszy. M zaparł się i ustawił dziesięć pułapek, przykryte są koszykami do cebul, żeby ptaki albo koty nie ucierpiały. Udało się złapać 7 sztuk, może moje rośliny trochę odżyją.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście parapety muszą się zapełniać. ;:306 Po raz pierwszy wysiałam rozplenicę Majesty, wzeszła w 100%. Szykuję się na sadzenie jej w donicach i mam nadzieję, że wytrzyma na południowym tarasie.

Obrazek

W domu też trochę wiosny musi być. Hiacynty z B posadzone w doniczkach, przyniesione 5 lutego do domu, już niestety przekwitają. ;:174

Obrazek

Prymulki niedługo powędrują do garażu, a potem na rabatę.

Obrazek

Azalia indyjska kwitnie drugi miesiąc.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Czyżbym była pierwsza? Czy się mylę?
Ale Soniu po tym twoim linku nie mogłam tu się dostać. Musiałam cię odnaleźć po postach... Ale dotarłam. :heja
Też dziś dałam czadu z sektorem. Pod nóż poszły hortensje i powojniki. ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Olu miło cię powitać w wiosennej odsłonie. ;:196 Już poprawiłam błąd. :oops: Chyba cała brać ogrodnicza szalała dziś z sekatorami i koszami na śmieci. :tan
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu ,uroczy ten Twój ogród ,cudowne w nim roślinki ,pięknie zadbane ,uwielbiam go i jestem. ;:196
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit ;:138
Dobrze, że często zaglądam do Ciebie bo bym nie wiedział, że otworzyłaś nowy wątek :D
Piękna wiosna, wszystko juz takie duże... a to dopiero początek marca.
Wierzyć się nie chce, że już mamy taką piękną pogodę ;:3 Obu do 21 marca :D
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

No nareszcie Soniu ,długo kazałaś czekać :wit
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Melduję się w nowym wątku, bo nie mogłoby mnie zabraknąć w twoim pięknym hortensjowym ogrodzie ;:138 ja też dzisiaj szalałam z sektorem i teraz rąk nie czuję, a właściwie to czuję i to bardzo ;:306
Ula
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród zielonej

Post »

Miło, że otworzyłaś kolejną część wątku.
Ja część hortensji przycięłam w zeszłym tygodniu, pozostałe pójdą pod nóż jutro.
Może i ja wsieję rozplenice skoro tak ładnie wschodzą?
Z traw ozdobnych znalazłam w ogrodzie w zeszłym roku siewki turzycy włosistej - zdaje się, ze większość przetrwała w przeciwieństwie do roślin matecznych, które padły poprzedniej bezśnieżnej zimy.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak zobaczyłam otwartą furtkę, nie omieszkałam skorzystać i przyszłam się przywitać :wit
Nieśmiało dzisiaj przycięłam pierwszą hortensję - Magical Candle. Mam nadzieję, że nie za wcześnie na cięcie, ale skoro zaczęłaś ciąć, to chyba dobry czas? Mam nadzieję, że nocne przymrozki, które zapowiadają w nadchodzącym tygodniu nie zaszkodzą ;:218
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :D Trochę zgubił mi się twój ogród i przyznam,że nie podglądałam ostatnich działań ubiegłego sezonu,przez co ten sezon ze wzmożoną uwagą prześledzę.Oby był dobry.Cudownego bólu mięśni i kręgosłupa i ja dzisiaj zasmakowałam w ogrodzie :heja Zastanawiam się,jak odebrane byłoby moje ostatnie zdanie przez ludzi spoza forum ;:306
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

;:7 Soniu, ale miło i wiosennie u Ciebie :D

Piękne miniaturki zdjęć z ubiegłego sezonu ;:173

Współczuję żarłocznych nornic :cry: Jakiś by Ci się zaskroniec przydał, albo ptak drapieżny. U mnie też są, mam nadzieję, że dużo nie zjadły :evil:

W przyszłym tygodniu wybieram się na działkę, to przytnę hortensje bukietowe, czyli jak przytnę nisko, to się ładniej rozkrzewią?
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu.
Powiadasz,że czas cięcie Hortensji już nadszedł. To będę ciąć. A trawy już też poprzycinałaś? U mnie wczoraj niby słonecznie ale strasznie wiało. Prawie cały dzień spędziłam z M.w ogrodzie. Pracy dużo, bo bałagan po zimowy też spory. A wieczorem nie mogłam się ruszyć tak mnie wszystko bolało. Soniu u mnie też pojawiły się dziury od zeszłego roku. Chyba przylazły nornice od Ciebie. ;:7 :wit To dziś odpoczywamy a jutro ruszamy. ;:108
Miłej niedzieli. :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . U mnie też strasznie wiało i dzisiaj jest tak samo ;:222 . Ja w końcu praktycznie nic w ogródku nie zrobiłam ale moze jutro jak przestanie wiać. Hortensje planuję przyciąć w tym tygodniu ;:108 . Śliczne sieweczki , trzymam kciuki za te trawki. Odrobina wiosny w domu i już człowiekowi lepiej ;:215 . Bardzo ładnie rozpoczęłaś wątek tymi migawkami ;:108 . Czekamy na więcej słońca i na kwitnienia. Pozdrawiam :wit.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”