Rośliny Marzeny77 cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Witajcie po przerwie :wit
Jakoś mnie naszło na założenie wątku .Często wracam do starych pooglądać co miałam posadzone,jak kwitło.
Pogoda iście wiosenna brak śniegu ,czasem słoneczko zaświeci.Na ogrodzie powoli wszystko budzi się do życia.Powoli rozwijają się ranniki,krokus,przebiśniegi(foto jutro). Dużo cebulowych powysadzało łebki.Mam jeszcze 16 hiacyntów do wsadzenia w ziemię ,były to kwiaty ze sklepu pędzone na kwitnienie grudniowe.Te co nie zeszły były likwidowane na szczęście dogadałam się i mogłam te przekwitnięte zabrać.
Powoli kupuję nasiona na nowy sezon jak zwykle mama mówi że muszę pole wydzierżawić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Do tego parę mieczyków ,begonii
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Witaj Marzenko.
Fajnie,że otworzyłaś wątek. Nasion sporo kupiłaś. Jestem w szoku ,że pełny kosmos za 1.50. Internetowo czy w sklepie.Ja płaciłam 10 zł. Udanych siewów.A kiedy będziesz wysiewała.Wszystko bezpośrednio do gruntu?
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Witam pierwszego goscia.Czesc nasion zamawialam na internecie a czesc w ogrodniczym u nas.jeśli chodzi o kosmosy to na necie placilam 2,50-3,00 .Poprosilam u nas w ogrodniczym zeby mi przywiozl i sama sie zdziwilam ze taka cena odrazu wzielam dwa.Maja tez begonie strzepiate za 2,60 i floxy za 3,80 jutro chyba po pracy jeszcze odwiedze ogrodniczy
Nasiona wysieje w szklarni a potem przesadze do gruntu.W doniczkach na probe posialam gazanie cenlozje zeniszka i aksamitki pare nasionek.Pomidory tez juz posiane 14 odmian
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Dzisiaj piękna pogoda po pracy odwiedziłam ogrodniczy dwie begonie strzępiaste i floks pomarańczowy kupiony.Mimo napracowania się w pracy(szorowanie sklepu przed otwarciem)przekopałam rabatę pod georginie i posadziłam hiacynty.Siostra gdy weszłam do domu to z taka radością wiesz co?wiesz co ?no co?sansewaria zakwitła jak to ?przecież codziennie zaglądałam i nic nie zauważyłam
Obrazek
A to wiosna przebiśnieg nie wyszedł jak będzie większy to zrobię fotkę
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Cieszę się, że otworzyłaś wątek. Wiosna to taka piękna pora roku, a Ty masz przecież co pokazywać. Nasion kupiłaś bardzo dużo, będzie u Ciebie bardzo kolorowo. Ciekawa jestem do jakiej wysokości wyrasta onętek niski.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

slila1Witaj Jeśli chodzi o tego onętka to na opakowaniu napisane jest 40-60 cm zobaczymy jak wyrośnie.
Dziś posadziłam begonie w doniczki żeby już sobie rosły.Floksa też i tojada bo miały już zielone .
Krokusów coraz więcej kwitnie niestety dziś deszcz i się nie otworzyły.Sprawdzałam moje dalie chyba z pomponowych nic nie będzie mocno pomarszczone.Mieczyki dwa wrzuciłam bo miały jakieś plamy.W sobotę podjechałam do aldika a tam szał parę minut po otwarciu ludzie mieli pełne wózki bratków i stokrotek mi zostały tylko niebieskie :( Kupiłam też irysy 60 szt te wyższe(cena śmieszna 5zł )i latałam po całym ogrodzie gdzieby tu je wsadzić.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Dzisiaj parę fotek wiosennych
W zeszłym roku zmieniłam skalniak wokół oczka .Myślę że tak będzie ładniej ,
już w oczku nawet kaczki z małymi się pojawiły he he
Obrazek
Kilka zdjęć krokusów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Prymulka też nieśmiało pokazuje kwiatki
Obrazek
A to cebulowe głównie tulipany chyba z 90 szt.mieszanka
Obrazek
i pomidorki 14 odmian
Obrazek
Wczoraj dokupiłam orlika nora barlow .
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Dziś wolne to mogłam pospacerować po ogrodzie.Fajnie słoneczko świeci ale mocno wieje.W piątek z mamą posadziłam bratki i goździki kamienne na rabaty.Coraz więcej krokusów rozkwita ,tulipan lada dzień rozkwitnie,cebulica już też rozkwitła.Iryski żyłkowane i prymule.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Witam krajankę :) W poprzednim wątku wyczytałam, że byłaś w Łosiowie, wiec czyżbyś mieszkała niedaleko?
Niesamowite zdjęcia ptaków, takie czatownie to świetna sprawa! No i stado rogaczy powaliło mnie na kolana, zobaczyć takie na własne oczy to jest coś ;:oj Coś się nasza wiosna obraziła, czy coś, bo duje jak jesienią i zimno takie przenikliwe. Ale niech tylko słonko zaświeci, to wszystko wybuchnie kolorami :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Witaj Ja jestem z opolskiego(Gogolin). Odwiedzam Łosiów i Otmuchów.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Marzenko jak tam Twoje tulipany, czy już zaczynają kwitnąć?
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Witajcie zaniedbałam wątek z braku czasu ech ta praca w sklepie świątki piątki.Jak mam czas to siedzę w ogrodzie.Krokusy już przekwitły.Po paru burzowych grzmotach wszystko ruszyło w oczach .Żurawki pąki kwiatowe mają .Teraz czas tulipanów narcyzów,hiacyntów szafirków(w końcu mam białe),prymul i bratków.Sadząc bratki na rabacie dosyć gęsto zapomniałam o cebulowych i trochę efekt nie ten bo cebulowe wyższe i zasłaniają bratki.Tulipany trochę mnie rozczarowały kupując kilogram ok 96 szt myślałam że będzie większa różnorodność kolorystyczna a i tulipan lodowy chyba nie będzie nim .Siostra coróż z przejażdżek przywozi tulipany i szafirki co znajduje wyrzucone przez działkowiczów.Parę fotek
Stare tulipany po poprzednich właścicielach a z nami już 17 rok
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nowe oczko coraz ładniej wygląda
Obrazek
Bratki trochę nie przemyślane
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Talary też już kwitną miałam jeszcze białe ale chyba się nie wysiały
Obrazek
I serduszka biała już w pąkach a różowa sobie nie radzi a są koło siebie
Obrazek
Ostróżka też wysadziła do góry
Obrazek
I moje żeniszki
Obrazek
Z zimowych strat to hortensja i dwie dalie (wsadziłam do donicy zobaczymy czy coś wypuszczą)
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rośliny Marzeny77 cz.3

Post »

Pięknie wyglądają rzędy rozkwitniętych tulipanów. W tym roku nie udało mi się kupić niebieskich bratków, a takie lubię najbardziej. U mnie też lepiej rośnie serduszka o białych kwiatach. Ostróżkę już masz dużą, moja dopiero niedawno pokazała pierwsze liście. Wyhodowałaś naprawdę dorodne żeniszki.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”