Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Magda mam nadzieję, że pomogłam.
Piękne są Twoje pelargonie, mnie nigdy nie udało się przechować bluszczolistnej pelargonii, owszem rosną tylko sadzonki wyciągnięte. Widzisz, ja wolę sadzonkować na jesień.
Każda z nas ma swoje doświadczenie.
Przypominam sobie Twój taras tam potrzeba wiele doniczkowych, więc każda sadzonka potrzebna. Twoje plektrantusy rozmnażam na całego, a ile rozdałam sama nie wiem. W tym roku te mateczniki od Ciebie już do wyrzucenia.


Wczoraj pogoda dopisała pracom ogrodowym, udało mi się uporządkować rabatki, mam wszystkie liście wygrabione. Jeszcze do czyszczenia mam truskawki. Czekają bratki do posadzenia. Mam jeszcze 2 jabłonki nie przycięte.

Kilka zdjęć z soboty

krokusy botaniczne

Obrazek

ciemierniki

Obrazek

Obrazek

pierwiosnek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko będę eksperymentować z pelargoniami na różne sposoby,zobaczymy co z tego wyniknie.
Na taras potrzebuję multum różnych sadzonek.Wiszące,stojące każda jest na wagę złota.
Nie mogę się doczekać,ja bym już chciała te wszystkie donice obsadzać :;230
Pod koniec tygodnia zabieram się za pikowanie pomidorów.
Piękne pierwsze wiosenne są twoje kwiatuszki ;:138 ;:138

PS.Masz błąd w podpisie na pierwszym zdjęciu
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Doruś coś te bratki całkiem jak krokusy ;:306 ale ładniutkie! U mnie zmarznięte szczypiórki pokazują cieniutkie krokusiki, a u Ciebie wypasione ogrzane kwiatki ;:167
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Witaj Dorota,duże masz kępy wiosennych kwiatuszków i czytam ,że już wszystko wygrabione,kiedy ja tak napiszę ;:306 na wiosnę najbardziej widzę jaki mam duży ogród i nie do opanowania ,a dodatkowo zawsze coś wymyślam nowego i czasowo jestem niewyrabialna :;230 ,u mnie dzisiaj wieje i pochmurno,a w nocy przymrozek,po prostu ciągle nie ma wiosny,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Ależ cudne ciemierniki. ;:215
Moje jakoś nie chcą się wziąć w garść, chyba stale mają za zimno.
Nie mam jeszcze posprzątane, bo albo pada albo tak zimno, że w domu siedzę.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko! kilka razy wracałam by oglądać i zachwycać się różami . Są obłędne w swojej urodzie, formie i w ogóle. Sadzonki pelargonii wyjątkowe, czytałam ,ze ukorzeniasz też w wodzie..nie gniją??? Efekty Twojej pracy rewelacyjne. Pozdrawiam serdecznie ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Magda eksperymentuj, jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedziała czy się uda.
Pomidory mam zamiar pikować w przyszłym tygodniu, zaczynają się wyciągać.
Też dużo donic, skrzynek obsadzam, a jak mi przyjdzie podlewać to sama jestem na siebie zła, po co mi tego tyle. Zajmuje mi to dość dużo czasu, do tego trzeba podlać pomidory, paprykę, nanoszę się wody w konewkach, że ręce robią się długie jak diabli. Aby mi nie było mało, niedawno odnowiłam stare doniczki, a następne wygrzebane w piwnicy do odnowienia czekają.
Przepraszam za pomyłkę, myślałam o krokusach, a napisałam bratki. Mam kupione bratki w poniedziałek, jeszcze są nie posadzone, taki ten tydzień był pracowity, nie zdążyłam.

Marysiu takie cuda mi się zdarzyły ;:306 już poprawiłam, taka jestem ostatnio zakręcona, myślę o czym innym, a piszę co innego. Zaczynają kwitnąć krokusy wielkokwiatowe, nie zdążyłam im cyknąć zdjęć. Ostro pracowałam w ogrodzie, chyciłam sekator i cięłam róże, później przepyszczałam badyle przez rozdrabniarkę. Używałam rękawic do róż, moim dłoniom to nie pomogło, podrapane okrutnie.

Marto wygrabiony cały ogród,dwa kompostowniki załadowane na maxa. Wiosną jest najwięcej pracy, mnie ona bardzo cieszy i sprawia przyjemność. Każdy pobyt nawet 10 min w ogrodzie daje efekty, tu się ruszy grabkami, już roślinka odsłonięta, a jeszcze jak do pomocy deszczyk, słoneczko przychodzi to roślinki rosną.
Ja wymyślam zimą jakie zmiany wnoszę do ogrody w nowym sezonie. Jak coś postanowię to przechodzę do działania ;:306

Grażynko ciemierniki super u mnie rosną, fajnie też się rozsiewają. Po zimie musiałam im tylko dość solidnie przyciąć listki, dzięki temu kwiaty stały się bardziej widoczne. Dwa ostatnie dni były ładne więc ja ostro pracowałam w ogrodzie. Dziś deszczowy dzień, deszczyk wie co robi, bo rozsypany nawóz się rozpuści, no i w domku też trzeba ogarnąć.

Bogusiu mam nadzieję, że róże będą zachwycać tego roku, najbardziej boję się o pnące, musiałam niektóre bardzo nisko przyciąć. Różę Westerland już straciłam kilka lat temu, kupiłam nową pięknie rosła, a teraz po zimie wszystko zmarzło, zaglądałam pod ziemny kopczyk, wydaje mi się, że niektóre gałązki są zielone, oby przetrwała.
Pelargonie rabatowe ukorzeniam w wodzie, ale wolę sadzić od razu do ziemi.

Pogoda w zeszłym tygodniu dopisała, więc ostro zabrałam się do pracy, trawniki w końcu wszystkie wygrabione, róże przycięte, gałązki zmielone już w workach. Rabatki wokół drzew wyplewione zasilone nawozem, posypane kompostem. Zagony z truskawkami oczyszczone z suchych liści, wyplewione, zasilone nawozem, ścieżki wokół nich wyrównane. Maliny oczyszczone. Teraz deszczyk pięknie podlewa, będzie rosło jak na drożdżach ;:215 tylko potrzeba słoneczka.

W wolnych chwilach robiłam tace do ogrodu

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Ciemierniki ładnie Ci już kwitną... moje jeszcze śpią...
Widzę Dorotko i inny talent u Ciebie... piękne te tacki... ;:138
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko, jak czytam ile Ty już prac w ogrodzie wykonałaś, to mam wrażenie że ja daleko jestem w lesie. Jak Ty to robisz, że masz czas jeszcze na tworzenie takich cudnych rzeczy.
Tace wyszły przepiękne ;:138
A jak odnawiasz doniczki ? Też tą metodą? Pokaż proszę efekt końcowy :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Gabrysiu bo to są ciemierniki z Biedronki dlatego takie mocne ;:306 te o czerwonych kwiatach dopiero wypuszczają pąki.
Jakieś talenty ukryte człowiek ma, a może to zależy od dobrego nauczyciela, który umie człowieka otworzyć na twórczość. Mam taką zdolna koleżankę, ona tak mnie uaktywnia.

Wiolu jeszcze mnie przegonisz z pracami, mój ogród jest mniejszy od Twojego to szybciej ogarniam.
Takie rzeczy tworzę jak jest brzydka pogoda, albo robię w zimie.
Doniczki są wykonane tą samą metodą decoupage, muszę zrobić im zdjęcia.

Przed godziną 19, mieliśmy po raz pierwszy w tym roku burzę, grzmoty, błyskawice, gradem waliło bardzo do tego mocny wiatr. Na szczęście już za nami.
Mam nadzieję, że wiatr nie przewrócił żadnej pergoli.

Moje pelargonie zaczynają pięknie kwitnąć. Czas im już iść do skrzynek.

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorota pobijasz rekord takimi pelargoniami i piękne kępy masz tych ciemierników a tace są super,nawet by mi się taka przydała do ogrodu pod katalpy ,bo tam trzeba nosić wszystko z domu jak siedzimy i mam różne tace ,ale takiej ogrodowej nie mam,świetna ,może sobie taką sprawię,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko koniecznie porób zdjęcia odnowionym donicom i szybciutko pokazuj.
Jak tak patrzę na te Twoje prace i innych dziewczyn z forum to sama mam ochotę spróbować :lol:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Masz cudne te pelaśki ;:333 , widać ze bardzo troskliwie się nimi zajęłaś.
U mnie też wieczorem lało, ale bez sensacji.
Woda teraz roślinom potrzebna, ale grad to niech raczej sobie idzie na bieguny.
Dzisiaj słonko ale chmury już wyłażą no i zimno.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”