Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko też zaliczam się do grona co nie widziało kwiatów na rozmarynie ;:131 Czy one pachną inaczej niż listki :?: Co trzeba zrobić by doczekać kwiatuszków... Mojego bez przerwy podszczypuję i chyba nie ma szans na kwiatki ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Wiolu mam zamówione bratki do skrzynek, a tym nie mogłam się oprzeć. W tym roku właśnie wzięło mnie na odcienie niebieskiego, fioletu, lawendy. Zawsze miałam żółte bratki o dużych kwiatach, przyszedł czas na zmiany.
Czytałam u Ciebie jak Was zasypało, tak na koniec zima dała o sobie znać. U nas nie jest tak źle, śniegu mało, mróz trzyma teraz jest -5 st, wiatr wieje z dużą siłą, temperatura odczuwalna niższa. Przed chwilką byłam dać słonecznika do karmników, normalnie łeb chce urwać ;:306
Pocieszę Cię, że to tylko ma trwać 3- 4 dni zmierzamy ku lepszemu.

Lucynko w zeszłym roku kupiłam 4 sztuki miniaturowych bratków, byłam nimi oczarowana, kwitnienie bardzo obfite, do tego długie, żal mi było je wyrzucać. Teraz wysiałam mam przepikowanych kilka sztuk ( chyba 8 mi wykiełkowało), ale kwitnienia nie wiem kiedy się doczekam ;:306 Róbmy sobie takie kwiatowe prezenty, a co tam musi być kolorowo, ładnie wokół.
O pogodzie nie wspominam, przeraźliwe zimnisko ;:222
No popatrz się, tak jak przewidziałaś masz gości, a tu wszędzie doniczki, mam nadzieję że piesek jest ułożony i nie zrobi żadnych szkód.
Ty też trzymaj się ciepło, miłego spędzenia czasu ;:196

Aniu wszędzie słychać o zmianach pogody, ja się cieszę że dzisiejszy dzień spędzamy w domku ( mam moich chłopaków), oby jutro było lepiej bo syn wraca do siebie.
Wiosna jeszcze przyjdzie, musimy być cierpliwe. W tym przedświątecznym czasie ja skupiam się na pracach domowych ( jak ja nie lubię sprzątać ;:145 ale lubię mieć czysto ;:173 trzeba podkasać rękawy i do mopa ;:185 )
Rozmaryn mnie zaskoczył, również kwiaty widzę po raz pierwszy.

Ewo miałam kupić nowy rozmaryn bo ten już jest stary i cały czas mu jakąś gałązkę kradnę do mięsa, może dlatego że chciałam go wyrzucić pokazał jeszcze na co go stać ;:306 Powąchałam kwiaty, dla mnie są bezwonne.

Mam dostęp do starych zdjęć, to kilka tulipanowych wspomnień, tak było lata 2014- 2016

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko śliczne tulipany ;:167 Ja od paru lat kupuję te drobniutkie brateczki i w odcieniach niebiesko-białych. Niestety nie wysiewają się tzn nie przetrwają w mojej zimnej glinie zimy.
Ostatnie dni dają w kość, przebiegam prawie pędem przez ogród żeby nakarmić kury i aż dech zapiera ten wstrętny wiatr. Niestety róże wyglądają coraz gorzej, bo odczuwalna u mnie -20, no i zatrzęsienie ptaków w karmniku. Martwiłam się, że mi zostanie słonecznik ale teraz mam nadzieję, że nie braknie :uszy
Oby wreszcie przyszło ocieplenie! ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Tak bym chciała już na żywo takie tulipany oglądać! ;:303
Dałam radę, Dorotko, musiałam. ;:108 I jeszcze żyję, choć noc mam nieprzespaną... Koty pilnowałam, by nie zniszczyła czegoś w donicach przeniesionych do sypialni na tę jedną noc. ;:7 M śmiał się ze mnie, ale sam też czuwał. ;:63
Najważniejsze że pogoda zmierza ku lepszemu i być może jutro będę już mogła wynieść część doniczek do balkonowego foliaka.

Dobrego, ciepłego i zdrowego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Co za pogoda, dziś w poprzek sypie śnieg :twisted: na szczęście wiatr zelżał, na termometrze tylko -8 st. Czekam z nadzieją, że w końcu się ociepli, mam tyle pracy w domku i ogródku, a tu nic mi się nie chce ;:185 jakiś zastój, gdybym dostała kopa w pewną część ciała to na pewno ruszyłabym jak ta lokomotywa z wiersza Tuwima, najpierw powoli........ Przed świętami będę biegać jak z piórkiem w d.......
Dziś czekam na listonoszkę, mam nadzieję, że otrzymam dziś paczkę z liliami, najpierw utknęła w Krakowie, przez weekend już była tylko 10 km ode mnie, jest szansa. Chyba leżała w cieple i nic cebulkom się nie stało.

Marysiu to takie tulipanowe wspomnienia, kiedyś tak było, część zginęło, przestało kwitnąć, więc dałam im eksmisję, rosną w mniej reprezentacyjnych miejscach mają tam dożywocie. Większość poszło w liście.
Bratki- miniaturki miałam w zeszłym roku pierwszy raz, jak zobaczyłam ile jest kolorków to stanęłam ;:oj nie wiedzialam, które wybrać.
Miałam szczęście bo u mnie znalazłam dwie siewki.
Ocieplenie musi przyjść, czeka mnie mycie okien, nie mam zamiaru robić tego w chłodzie.
Wczoraj w karmnikach też miałam tłok, co rusz inne ptaszki przylatywały.

Lucynko potrzeba nam energetycznych kolorków, zeszły tydzień był słoneczny, ciepły rozbudził w nas wiosenne pragnienia. Zabrałyśmy się z ochotą do prac ogrodowych, a tu klaps z plusowej temperatury 14 st w ciągu jednej nocy było - 10st. I jak my mamy czuć się po takiej huśtawce dobrze ;:219
Na pewno będzie lepiej za kilka dni musimy się uzbroić w cierpliwość.
Dobrze, że u Ciebie wszystkie doniczki całe, Misia super się spisała ;:215
Pozdrawiam serdecznie

Wspomnień cd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Teraz zmykam, Wasze wątki odwiedzę później, czas zabrać się za konkretną robotę ;:7
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko wszystkie wiosenne fotki są piękne i od razu cieplej się zrobiło, ;:3 nawet na fotkach czyni cuda :lol: Uświadomiłam sobie, że najbardziej z wiosennych kwitnień tęsknię za narcyzami i żonkilami ... no i muszę pamiętać o przebiśniegach ;:223
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Ewo ja też lubię wiosenne klimaty, kolorki ma ona takie soczyste, energetyczne. Mój ogród wiosną jest najpiękniejszy ( przynajmniej dla mnie), czekam na ten czas z utęsknieniem.
Przebiśniegi coś mi wyginęły, mam tylko jedną małą kępkę, trzeba poszukać cebulek. Narcyze, żonkile lubię, za ich przepiękny zapach.

Dalsze wspomnienia

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko, jaka wiosna będzie u Ciebie piękna ;:138 Kolorowa i pełna radości ;:oj U Was sypie i sypie, a u mnie na szczęście obyło się bez opadów. Ostatnie dwa dni, były iście wiosenne. Dla mnie cudowne, chociaż nie było tak ciepło jak u Was jeszcze kilka dni temu. Ale ja mam mniejsze wymagania, mnie zadowala nawet +5 i pełnia słońca :heja
Śliczną masz kępę pierwiosnków, w nietypowym kolorze ;:63 Wysiałam pierwiosnki, ale jak na razie żaden nie wschodzi ;:185
Słonecznego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Takiej wiosny mi się chce, jaką podziwiam na Twoich zdjęciach, ;:215 Dorotko.
Takiej kolorowej, cieplutkiej, słonecznej. :tan
Pięknie prezentował się Twój wiosenny ogród! ;:138 Teraz tylko wiosny prawdziwie cieplutkiej trzeba, by znowu buchnął tymi wszystkimi barwami i kształtami. ;:108 ;:303 ;:303
Wobec tego niech wiosna objawi się nagle i niespodziewanie, czym szczególnie ucieszy nasze serducha.

Moja zima trzyma się dobrze i ciągle bez śniegu. ;:145 Oj, będą straty.... ;:174
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Witaj ,ależ się napatrzyłam na kolory wiosny u Ciebie ,no cudownie masz w ogródku ,i nawet nie mogę zidentyfikować tego skalniaka,w którym on jest miejscu ,czyli ja się u Ciebie zgubiłam ;:306 ,teraz mamy zimę i przymusowo nie możemy iść do ogrodów.czyli możemy dalej odpoczywać ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Kurcze piszę i wszystko poszło w kosmos :evil: muszę do poprawki ;:223 od nowa klecić.

Pogoda chyba na dobre się u nas zadomowiła nadal - 6 st do tego śnieżek delikatnie sypie, na szczęście dziś jest mały i nie trzeba odśnieżać, bo wczoraj musiałam zamiatać dość ostro. Nic mi się nie chce z łóżka zwlokłam się przed godz 8 ;:222 dla mnie to o dwie godziny za późno. Zamiast wczoraj popracować w domku to wolałam usiąść w fotelu i dokończyć książkę.
Posadziłam jedynie lilijki, dotarły wczoraj, zamawiałam też tam 3 liliowce i tu wielkością karpy jestem bardzo rozczarowana. Pojedyncza mała sadzonka, na kwitnienie trzeba będzie czekać kilka lat ;:222

Iwonko już tak bardzo za wiosną tęsknię, takich kolorków nam potrzeba. Dobrze, że chociaż w Waszych rejonach jest w pogodzie coś optymistycznego, proszę dmuchaj mocno aby i w nasze rejony zmiana pogody szybko zawitała.
Kępka pierwiosnków faktycznie w takim niespotykanym kolorze. W zeszłym roku ją mocno podzieliłam, przesadziłam w inne miejsce miała się bardzo dobrze.
Wysiałam pierwiosnki ząbkowane o dziwo pięknie wykiełkowały, na razie stoją mam nadzieję, że coś mi zostanie i będzie wszystko z nimi ok.
Oby ten tydzień był słoneczny, czego Tobie też życzę.

Lucynko mnie też się chce ;:145 dziś rozpoczyna się wiosna astronomiczna, może ta kalendarzowa szybko przyjdzie.
Dla mojego ogrodu wiosna to najpiękniejszy czas, pełen kolorów, suche lato nie jest takie piękne, rośliny zasychają.
Strat roślinnych będziemy chyba wiele liczyć ;:219

Marto jak miło mi to czytać, dziękuję ;:196 Nie zgubiłaś się skalniak jest w środku ogródka, tylko teraz nie za ciekawie wygląda, muszę go odnowić, do tego bardzo zawładnął nim mech. Jak byłyście latem to roślinki nie kwitły, dlatego na niego nie zwróciłaś uwagi.
Tego roku zaproszę Was wcześniej maj- początek czerwca ogród kipi wtedy kolorkami.

Wspomnienia
miałam kiedyś ranniki :cry:

Obrazek

i iryski

Obrazek

Obrazek

i takie piękne pierwiosnki z własnego wysiewu

Obrazek Obrazek

ale jedna zima wszystko mi załatwiła ;:222

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko piękne te wspominkowe zdjęcia z wiosny.
Bardzo, ale to bardzo już by się chciało podziwiać choćby krokusy ale co najwyżej możemy sobie poodśnieżać :evil:
Ta pogoda i mnie dobija i odbiera chęci na cokolwiek a patrzenie przez okno sprawia że płakać mi się chce :( Teraz u mnie 5 na minusie i sypie ;:145
Też wczoraj dostałam już cebule z Lilypol. Włożyłam je póki co do lodówki żeby w ciepłym domu zbyt długich kłów nie puściły.
A ty swoje gdzie sadziłaś, bo chyba nie w ten śnieg :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko ogrodowe wspomnienie wiosny prześliczne, a pierwiosnków z wysiewu to ci zazdroszczę, mnie to się nie udało, a próbowałam 2 razy... ;:131 Niech ta wiosna objawi się nie tylko w kalendarzu, ale i za oknem ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”