Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Spiżarka i lodówka zapełnione czekają na gości stoły również rozłożone czyli sezon czas zacząć .Przydałaby sie grilowana kiełbaska mniam mniam to już zupełnie sezonowy rarytas. Cudnie kwitła ChEWdelight mam nadzieję ,ze moja nisko przycięta też cudnie zakwitnie w tym sezonie .Andrzeju kokony trzeba co najmniej w grudniu przejrzeć. U mnie też tylko parę się uchowało, ale liczę na te które pochowały sie w szparach grila
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Tarasem też się zachwycam - ładnie sobie to urządziliście ;:215
I pobujać się można, i odpocząć.
Czy kiedyś i ja się doczekam tarasu? Szukam sadzonek ale chyba jeszcze takowych nie ma :;230
Tak szczerze to miałabym pewnie problem którą półkę najsampierw przygarnąć z tej lodówki ;:306
Czy jest jakiś sposób aby ograniczyć zbyt wybujały wzrost moim różom? Raczej nie przepadam za aż takimi wysokimi, a 2,5 m to podstawa w tych opisowo 80-cio cm :oops: I nie jest to wyciąganie się do słoneczka.
Jakie rośliny planujesz do donic?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju przy takich zapasach w lodówce to nic tylko Cię odwiedzać :;230 Moje murarki śpią w lodówce wyłuskane :) hm ale sporo szkody wyrządziła larwa jak wszystkie pożarła. Róża piękna, szczególnie, że taki ładny okaz z jednego patyczka :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

I ja tam byłam, miód i herbatkę w doborowym Towarzystwie piłam :tan - innych procentów nie próbowałam bo za kółkiem siedziałam, jednak do domu z małym co nieco przywędrowałam :lol:

Andrzejku wspaniałe wspominkowe zdjęcia, no może oprócz tych w śnieżnym anturażu - bo jak śnieg to teraz poproszę, a potem to już tylko ciepełko.

Przesyłam serdeczności ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Andrzeju ! :wit Wspaniały masz ogród ! Twoja kolekcja róż jest niesamowita ! Zazdroszczę tylu pięknych egzemplarzy ;:136
Powiedz mi, jak gęsto sadziłeś te żywopłoty z bukszpanu? Sam zastanawiam się nad takimi na rabatę w stylu angielskim ale nie wiem właśnie jak gęsto powinny być w ziemi ;:131
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam w tym pięknym, słonecznym i ciepłym dniu (było +17.5 wg naszej miejskiej stacji pomiaru) :wit

Swoje ważne sprawy już pozałatwiałem i powiem tylko dwa słowa - będę żył ;:333
A że życie jest piękne, będę chwalił się obrazami, które ja widuję :wink:
Cały dzień spędziłem na ogrodzie (nic dziwnego, bo pogoda, ale nawet w niepogodę poszedłbym po tej kilkudniowej nieobecności :) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu, w ub.r. kokony przejrzałem w grudniu, teraz się spóźniłem. Na szczęście w jednym stałym domku, kilka otworów jest zamurowanych - tam muchówki nie weszły.

Beato - Beaby, nie mam planów na doniczkowe - na pewno będą to pelargonie, bo sporo przechowałem, a potem ... co mi oko wpadnie w sklepie. Tym bardziej, że otworzyli u nas w sobotę wielki ogrodniczy market Green Haus (byłem dzisiaj :) )
Pytasz jak ograniczyć wzrost różom? Sąsiad miał sposób - oddał mi róże mówiąc, że niskie, a mi wyrosły na 3-4m Okazało się, że ciął wszystkie pędy, które rosły do góry :;230
U mnie odwrotnie - nawet te rabatowe, pod koniec sezonu są niemal jak ja wysokie - żal mi je przycinać po kwitnieniach :)

Mariuszu, byłem dzisiaj w ogrodniczym i .... nawet nie spojrzałem na róże ;:306 Po kilku nieudanych zakupach (nie zgadzały się z opisem) wyleczyłem się - teraz wolę róże z patyczków ;:108

Ja niedawno wspominałem nasze spotkanie Beato - Bazylo - przeglądałem zdjęcia :)
Zapasów zostało mi więcej na tegoroczne spotkania - jeszcze się rozweselimy :wink:

Witaj Seba - max1232 :wit
Te żywopłotki z bukszpanu powstały przez przypadek - po wielkanocnych świętach pozostałe gałązki bukszpanu powtykałem w ziemię i .... przyjęły się. Pościnałem więc więcej i zrobiłem szpaler . Były to małe sadzonki ok 10-15 cm i wtykałem je gęsto (nie wiedząc ile się przyjmie), co ok 4-5 cm. Okazało się że na 222 sadzonki - przyjęło się 218
Potem już szpalery robiłem gdzie się da :D

Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich i pozdrawiam innych odwiedzających ten wątek :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Wow, przebiśniegi, krokusy i pszczółki ;:138 super ;:333
A różowa wierzba nie dawno pojawiła się na rynku. Jest super. Zwłaszcza ,ze chyba pierwsza ubarwia ogród ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Karolino :wit
Niestety nie mam wierzby czerwonej, ale widziałem już ładne kotki na okolicznych wierzbach :)

U mnie nadal pszczółkowo :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj zakwitł pierwszy irysek - jutro będzie ich więcej :)

Obrazek

Melduję wszystkim, że ... dereniówka będzie w tym roku ;:138

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dzisiaj i u mnie było roje pszczółek nawet Amelka próbowała je łapać nie pomagały prośby .Co by było gdyby ja taka jedna dźgnęła w palec ufffffff .Dereniówka będzie to fajnie a jak tam Andrzeju zdróweczko polepszyło się ;:168 Coś jakoś ostatnio się obijasz na forum :wink:Na irysy chyba jeszcze długo będę musiała czekać Ciekawe czy wcale się pokażą
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dziękuję Jadziu - jestem zdrowy na 100% i tego będę się trzymał ;:224
Tego iryska zauważyłem od 13-tej. Zaraz obejrzałem inne i nic - nawet noska nie było.
A Mirka przyszła ok 15tej i ... drugi już wyłaził :)
Jest postęp w przyrodzie :D
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Moze jutro i moje sie pokażą bo szłam o 14 do domu to ani jednego nie było ,ale powoli gramolą się z ziemi Katherine Hodgkin czekam z niecierpliwością na ten spektakl bo kupiłam dwie paczki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Każdy wam powie, że dziś Święto Kobiet.
Więc i ja dla każdej pani, wręczam tulipany.
;:196

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

...ale trafiłam :tan kolorowo, smacznie ...no i pragnienie można ugasić ;:215 Piękne róże, wypieszczona działeczka, obwódki bukszpanowe świetne/ tez robię sama sadzonki / ...w ogóle "raj dla oczu , balsam dla duszy". U mnie zimy w tym roku jak dotąd nie było , najniższa temp -8st , może ze 4- 5 razy i niewielkie epizody ze śniegiem, który leżał najdłużej kilka godzin. Za to dzisiaj na przemian słońce , ponurość i grad , a na termometrze +5,2st. Pozdrawiam ;:180
P.S. Tulipany przepiękne :) dziękuję :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”