Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Gienia - na ostatnim zdjęciu CHEwdelight - dwa lata temu była patyczkiem, a teraz pokazałem jeden z czterech jej pędów :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dzisiejszy dzień ...
Nie dawało mi spokoju - dlaczego tulipany w najlepszym miejscu, pod ścianą od południowej strony tak słabo powschodziły.
Pomyślałem - może dlatego, że nasypałem jesienią sporo ziemi?
Zacząłem szukać cebulek i ... znalazłem wielki kanał wzdłuż fundamentu = miały nornice zapas jedzenia przez całą zimę :(
Przypomnę jak to wyglądało - tam tulipany zakwitły dwa, a nawet trzy tyg wcześniej niż w innych miejscach.
rabata miała 2,5m ponad 100 tulipanów, a teraz ... wyrosło 8 :(
Obrazek

Dzisiaj mieliśmy 16* w cieniu - na słońcu można było się opalać i słychać było brzęczenie pszczół.
Obrazek
Obrazek

Nawet mucha przyleciała posmakować nektaru.
Obrazek

No i krokusy wyłażą w innych miejscach :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Wiedziałam, że popracowaliście dziś na działce. :D
Andrzejku cudne ujęcia pszczółki...u mnie jedynie młody szerszeń się pojawił.
Macie wysyp wiosennego kwiecia. Tak blisko a u mnie daleko z kwitnieniem jedynie zapach w powietrzu iście wiosenny.
Cudnie. ;:138
Ciekawe czy wymyśliłeś nalewkę z pomidorów. :wink: Wolałabym ją od smołowej czy lepikowej. ;:306
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Eh te nornice... Ja to sobie wyobrażam, że gdyby one wiedziały, że z tych cebulek tulipany urosną to by nie zjadły :roll: Kiedyś trafiłam na ich gniazdo podczas kopania, w środku było kilka osesków. Wyjęłam je na powierzchnię i się im przyglądam i ta mama biedna, ryzykując własnym życiem przybiegła po chwili, żeby je pojedynczo pozabierać w bezpieczne miejsce... od tej pory jakąś większą sympatią je darzę mimo że mi też zjadają różne cebulki, ziemniaki i pomidory nawet wcinają :)
:wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju ta niebieska róża może to Sissi czyli Meinzer Fastnacht lecz nie podejmuję sie nazwania bo te niebieskie są do siebie bardzo podobne albo Charles de Gaulle .U mnie taka wyrywna jest Cream abundance a u Ciebie Chewdelight .No to czyli masz po tulipanach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju ten dzień z 16 stopniami to już taka prawdziwa wiosna była :) przedsmak tego co nas czeka mam nadzieję :) Ehh nornice wiem coś o tym bo u mnie w tamtym roku tez sobie zrobiły stołówkę... musisz je wypłoszyć, bo Ci będą pałaszować cały czas cebulki, a szkoda i cebulek i pieniędzy.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Pięknie już na Twojej działce, dużo kwiatków widać ;:138 No ale to co zrobiłeś z działka od chwili kupienia, to mistrzostwo świata ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

I u Ciebie już tak ślicznie wiosennie.
Moja wiosenka szuka jeszcze kluczy do ogrodu. Ale też je znajdzie, mam nadzieję, że już niebawem.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam serdecznie wszystkich gości :wit
A szczególnie panie - bo to wyjątkowy dzień - Wasze Święto :)
Dlatego Wam dedykuję dzisiejsze zdjęcia ;:168
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Eluś, a ja myślałem, że to u ciebie szybciej rośnie przy ciepłych wiatrach od elektrowni.
Może nie nalewka pomidorowa, ale pomidorowo- alkoholowe napoje się pijało :wink:

Masz świetny pomysł Moniko - nie wiem jak powiedzieć tym nornicom, że cebulki są dla kwiatów, ale ... napiszę to na tabliczce - może przeczytają :;230

Jadziu, nie będzie tak źle z tulipanami - mamy posadzone w różnych miejscach i tylko ta jedna miejscówka wypadła z ok 100 tulipanów, a wszystkich w ub.r. mieliśmy ponad 500.
Wymieniłaś wszystkie nazwy tej róży niebieskiej, co i ja jej nadałem i do tego w tej samej kolejności :heja

Mariusz - z nornicami mieliśmy spokój ok 6 lat. Łasica zamieszkała obok i wyczyściła wszystkie gniazda. Tej zimy nie widziałem jej śladów i ... od razu efekt - brak cebulek i korytarze nornic :(

Dziękuję Karolino za miłe słowa - teraz kolejny raz działka się zmienia i to dzięki m.in. Tobie - tylko jeszcze nie mogę się zdecydować na które drzewo puścić róże ;:306

A ja myślę Beato, że i do Ciebie już wiosenka zajrzała :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej,mam nadzieję że oprócz róż zainspirujesz nas jeszcze innymi ciekawostkami z twojego ogrodu :D
Krokusy przepiękne :D
Te małe niebieskie to co to jest?Też mam je na działce.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

No przecie, że przeczytają ;:173 tylko drukowanymi pisz ;:oj i nie za wysoko ;:204
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Tak, Andrzejku, od wczoraj się ujawniła wiosenka u mnie na całego ;:3
Ale dwa razy czytałam podpis Twojego zdjęcia, że to "dzisiejsze" - nie do wiary, niesamowicie już u Ciebie jest kwitnąco. Miła dedykacja ;:108
Jak się uporasz z nornicami to daj, proszę znać - podchwycę sposób. Niestety, nornice, które buszują w moim ogrodzie nie umieją czytać, napisy były nadaremne... Niestety, głuche też są, na nic im mówienie, że nie nada podgryzać czy wyżerać czegoś tam dla mnie cennego ogrodowego.....
Musimy przeczekać te deszczowe i zimniejsze dni by niebawem zachłysnąć się wiosną. ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

U Andrzeja wiosna się na całego rozszalała nie to co u mnie .Niestety to cieplejszy rejon niż u mnie. Beatko, a może tak letnie spotkanie na Hacjendzie.Andrzeju moje niebieskie tez NN tylko Charles de Gaulle jest nazwany, bo go kupiłam z tym imieniem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”