Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju ależ piękne kwitnienia ;:215 Ta pnąca różowo-łososiowo-kremowa super, a ta druga NN pnąca - czerwona jest idealnie podobna do mojej Flammentanz - i w opisie by się zgadzało, kwitnie długo, ale tylko jeden raz. Nie jestem specem, ale stawiałabym na tę właśnie różę. Nawet te białe cętki są takie jak u mojej.

Wieczornik damski kiedyś widziałam w programie Maja w ogrodzie czy to prawda, że on tak pięknie pachnie?

Pozdrawiam serdecznie :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Mnie też wydaje się, że to Eden Rose tylko ten różowy rumieniec trochę słaby. Pretty sunrise mam z Patyka Jadzi i zrobił się ogromny krzew z niej. Ciągle walczę z zakładaniem ogrodu tzn uzdatnianiem ziemi/lub to co tam jest/ do sadzenia, może uda mi się na jesieni coś posadzić. Dziękuję z ofertę makową chętnie przygarnę bo w doniczce może poczekać na docelowe miejsce? Masz piękny ogród Andrzeju ;:167 . Co słychać u Izy nie ma jej na forum :(
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Noce też spędzam na ogrodzie - wtedy też jest na co popatrzeć, zwłaszcza jak księżyc w pełni :)
Obrazek

Basiu - pani 'babcia' była bardzo zadowolona z bukietu piwonii - nie dała wstawić do wazonu, tylko trzymała i wąchała :)
Z róży Cinco de Mayo już jestem zadowolony - przepiękne kolory, prawdziwie 'indiańskie' :wink:
To jeszcze maluszek, ale wiem jaka jest żywotna. Posadzona przy samej ścieżce by rzucała się w oczy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karolino, masz rację - róża to królowa i teraz jej czas ;:138
Stale patrzę na moją starą wiśnię i ... zastanawiam , jaką różę puścić na nią (znając twoje róże na drzewach :wink: )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu, ta róża była pokazywana z obrazka, kiedy ją kupiłem - takie miałem zdanie, jak i ty ją wtedy określiłaś - 'Pilgrim'
Chociaż teraz za mało żółci w niej widzę (na obrazku było więcej) :(
Będę musiał w końcu posiedzieć i poszukać nazw dla swoich NN
Oto ona po rozwinięciu kwiatu.
Obrazek

I krzew - słabo widać kolory kwiatów.
Obrazek

Część siewek wieczornika rozdałem, kilka przesadziłem, a część wyrwałem, ale jeszcze rosną i zaraz je zadoniczkuję :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beato, powiem ci, że i ja stawiałem na "Flammentanz' - kiedyś na początku takowa rosła u nas, ale potem się zagubiła. Na razie będę ją fotografował z każdej strony (tak jak i inne NN), a kiedyś w końcu siądę i będę porównywał, by określić nazwę.
O tak - wieczornik damski bardzo pięknie pachnie, zwłaszcza wieczorem (stąd jego nazwa) rozumiem, że siewki mam pakować w doniczki :wink:
Obrazek

Obrazek

Ewo, już wyjaśniałem odpowiadając Jadzi - to nie jest Eden Rose.
Nasza 'Pretty Sunrise' tez z Jadzinego patyczka i też kolos z niej się zrobił :)
Maki w doniczkach, także inne pakuję w doniczki - zawsze komuś się przydadzą. Teraz powyrywam siewki wieczernika, bo trochę ich widzę.
Izę czasem widuję, zwłaszcza w soboty na targu. W sezonie grzybowym czasem buszuję w jej rejonie, to i ogródek obejrzę :)
Na forum jej nie było, bo miała problemy z dostępem do sieci - czekała na założenie nowej linii (nie wiem, czy już zakończono)
dziękuję za pochwały - siedzę na ogrodzie codziennie od rana do nocy, a i w nocy. Muszą być efekty, bo ja nie usiedzę na miejscu - normalnie ADHD :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości :wit
Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Wszystkie róże wyglądają przepięknie i zdrowo! "Oczami wyobraźni, a raczej nosem" :) czuję ten zapach. Szczególnie przy pełni księżyca!
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

any57 pisze:
Beato,
... O tak - wieczornik damski bardzo pięknie pachnie, zwłaszcza wieczorem (stąd jego nazwa) rozumiem, że siewki mam pakować w doniczki :wink:
Nawet nie śmiałam pytać , ale jakby było można :tan

Piękne te Twoje róże, a jakie zdrowe. Stosowałeś jakieś środki ochronne?

Zdjęcie księżyca, a raczej drzewa w jego poświacie ;:215 - naprawdę.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju zapanował różany szał we wszystkich ogródkach ;:167 ;:167 .Nasze róże juz na pełnych obrotach może i 3 razy zakwitną zamiast dwóch.Wyobraź siebie ,ze dzisiaj u siebie znalazłam malutka kwitnącą siewkę Wieczornika i o mały figiel jeszcze bym ją zadeptała chcąc dojść do róży .Muszę ja wykopać i wsadzić do doniczki ,żeby nabrała ciałka. Hacjenda rzeczywiście różana ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witajcie :wit

Beato, staram się dbać o róże jak tylko mogę. Teraz mszyca atakuje. Początkowo zbierałem ręcznie, ale rozmnażały się w zastraszającym tempie. Zastosowałem chemię (miałem resztkę mospilanu) i pomogło. wczoraj znowu widziałem je na nowych pędach - tym razem oprysk zrobiłem z gnojówki czosnkowej (rozcieńczonej oczywiście). zaraz pójdę zobaczyć, czy im nie smakowało :wink:
No i chyba znowu wezmę się za karmienie je mlekiem - tylko wtedy nie miałem czarnej plamistości, ani mączniaka. Chemia nie pomagała.
Z tego co podczytuję - jesteś sąsiadką Jadzi i Elizabetki, czyli .... jesteś i moją sąsiadką :;230
Nie ma sprawy - na razie tylko wieczornik w doniczkach, ale można sobie nakopać więcej roślin :wink:
Np. przetacznik
Obrazek

A inny który dostałem od Jadzi też pięknie rozrasta.
Obrazek

Jadziu - wieczorniki już w doniczkach, a wczoraj przy podlewaniu przyjrzałem się dokładniej i widzę, że jest jeszcze mnóstwo sadzonek - można sobie nakopać.
Teraz już niemal wszystkie róże zakwitły - kilka zostało w pączkach, ale lada dzień i one pokażą co mają :) j
Wczoraj bez pracy, więc polowałem ...
Czasem się udawało
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a czasem nie
Obrazek

Za gorąco, nawet jeż to stwierdził i zawinął się w kłębuszek. Nie wiem dlaczego, ale ten wychodzi za dnia z kryjówki na ogród - już kilka razy spotkałem go ok 16 - 17tej
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich z ławeczki w cieniu :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej ale fajna ta ławeczka. ;:138
Z takiej ławeczki masz piękne widoczki ale ja bym nie usiedziała zbyt długo.
Jak byś mógł to odłóż dla mnie tego wieczornika damskiego, kiedyś miałam ale sobie przepadł.
Nie pamiętam czy to bylina czy jednoroczna ale z tego co mówisz się rozsiewa a takie roślinki bardzo lubię bo nie trzeba bawić się w rozsady. :wink: :D
Na pierwsze oko też chciałam powiedzieć, że to Eden Rose ale jak pokazałeś fotki to trzeba dalej szukać.

A co do zakupów w Pszczynie to ja sobie parę lat temu też przywiozłam z dni Dasy Teeny Bopper ;:306 i jeszcze Briosę i Lipstic.
To do zobaczenia. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Płatki wokół róż sypią sie gęsto jak widać na załączonym obrazku . Widać Andrzeju,że jeżyk się nie boi właścicieli ogródka i pozwala sobie na wychodzenie i w dzień nie tylko wieczorową porą.Cieszę się na te sadzonki ,bo moja taka marnota ci ja ale jednak się uchowała w tym gąszczu .Ciekawe czy popada, bo na razie robi się wietrznie, jednak przy takim upale to wręcz wskazane.Fajne fotki Bujanki większej ;:215 ja nawet nie mam czasu na polowanie z aparatem ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Zapraszam :wit
Obrazek

Proszę się częstować ;:108
Obrazek

W deszczu kwiaty ładnie wyglądają :)
Obrazek

Jadziu, byłem bardzo zajęty i nie miałem czasu robić zdjęć owadom, ale kwiaty starałem się uwiecznić, bo codziennie inaczej wyglądają.
Sadzonki dla ciebie czekają :)
Np. ta w doniczce 'Queen Babylion Eyes' już kwitnie
Obrazek

Pokażę wyraźniej jej kwiat
Obrazek

Księciunio trochę w cieniu, więc dopiero zaczyna (drugi młodszy już dawno gubi kwiaty, bo na pełnym słońcu)
Obrazek

No to jeszcze jedna róża od ciebie 'Olimpic palace'- choć w deszczu zapłakana, to zawsze jest piękna.
Obrazek

Elu - wieczornik zadoniczkowany, a sadzonki jego wyłażą z ziemi, więc będziesz miała na pewno.
A teraz pokażę nową różankę, ponad dwa lata temu powstałą kosztem mini poletka truskawek i warzywnika - róże tam dopiero zaczynają dorastać, ale w końcu je widać :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nazwa wątku "bardziej różana" zobowiązuje :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia życzę wszystkim :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej, no cudnie tam macie.
W wolnej chwili przejrzę dokładniej, teraz tylko rzuciłam okiem i muszę się napić mocnej kawy z emocji. ;:oj
Kurka wodna.... ale piękne te róże.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju masz rację ,ze tytuł bardziej różana zobowiązuje .Kurcze więcej róż masz niż ja u siebie a zaczynałeś paroma krzewami .No tak to jest jak wejdziesz miedzy wrony ;:306 Miejsce sie definitywnie skończyło ,a tyle patyczków hortensjowych ukorzeniam i gdzie to posadzę . :;230 Ciekawe czy wreszcie uda mi sie ukorzenić Pinky winky bo na razie wszystkie patyczki żyją i oby tak dalej :heja U mnie trochę podlewa z nieba jednak dobre i to ;:303 dla cudownej różanki ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju oczywiście częstuję się Twoimi pysznościami :) muszę przyznać, że u Ciebie iście różane szaleństwo :) ;:333 mówiąc o karmieniu róż mlekiem masz na myśli opryski? nie słyszałem jeszcze o tym, ale jak ma pomagać to czemu nie :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”