Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Andrzeju. :wit
Ależ super grzybobranie było. ;:215
Pewno słoiki w spiżarni zapełnione na następny sezon.
Ja byłam tylko raz i niewiele przywiozłam, ludzi więcej niż grzybów było w lesie.
Róże piękne w tym roku były, u mnie już tylko kilka jeszcze cieszy kwiatami.
Zbyt mało słonka i aż za mokro jak dla nich.
Trochę zazdroszczę kwitnienia astrów, moje powoli się rozwijają, ale daleko im do twoich.
Życzę babiego lata, ciepła i udanego wypadu na działkę. ;:100
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam gości barwami pięknej złotej jesieni :wit

Świdośliwa
Obrazek

Jagoda kamczacka
Obrazek

Lilak Meyera Palbin
Obrazek

Aronia
Obrazek

Funkie i migdałek
Obrazek

Irenko - ty zrobiłaś więcej nalewek niż ja :wink: ja tylko z czerwonej porzeczki i czeremchy. Jeszcze maceruje się pigwowiec i pestki.
A to chryzantema od ciebie - kwitnie od sierpnia. Początkowo ma białe kwiaty, potem żółte, przebarwiają się na liliowo, a kończą jako fioletowe - paleta barw na jednym krzewie :D
Obrazek

Jadziu - oto ona "Árpád-házi Szent Erzsébet emléke" - 'Elżbietka węgierska' ;:180 Patyczki wsadziłem obok, bo dużo miejsca na nią przygotowałem.
Obrazek

Karolino - zapomniałem ci podpowiedzieć ... z Kołobrzegu bardzo blisko do "Ogrodów Horulusa" w Dobrzycy. Naprawdę warto tam zajrzeć.
Takiego jeżyka na pamiątkę stamtąd przywiozłem :)
Obrazek

Gratuluję Florianie po raz kolejny - wcześniej za wystawę dalii i konkursu dyń, teraz udziału w maratonie ;:180
Nie wiedziałem - szkoda ... zgłosiłbym się po autograf i selfie :wink:
Lubię robić zdjęcia zwierzątkom i przyznam ... byłem blisko tej żmii, ale po zrobieniu kilkunastu zdjęć ... troszeczkę się wystraszyłem, gdyż wpatrując się we mnie zaczęła dziwnie się prostować, w końcu się wycofałem - oczywiście tyłem :)
Polna myszka przyszła na ogród
Obrazek

Sezon się kończy to i zwierzątka poturbowane
Obrazek

Mariuszu - u nas przeciwnie, było gorąco i sucho. Winogron nie tylko wcześniej dojrzał, ale i miał więcej słodyczy, niż w latach ubiegłych.
Grzyby w tym roku dopisały - dobrze, ze sezon grzewczy się zaczął, bo mam w piwnicy zrobiona suszarkę :)
Obrazek

Beato - róże pomału zasypiają, ale niektóre wyciągnęły się nawet na 4m pod dach i patrzą z góry :wink:
Okazuje się, że nie tylko Florek był w 'Śląskim Parku' ale ty z Jadzią też - my pospacerowaliśmy alejkami ciesząc oczy widokami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grażyno masz rację - zapas grzybów zrobiony. Ostatnim razem to już nie zbierałem kani, bo co 3 dni jedliśmy je smażone w panierce. Ale trafiwszy na 'plantację' zebrałem ponad 20 szt. i podzieliłem na małe kawałki, żona upiekła, a ja zalałem je w słoikach słodko kwaśną zalewą z przecierem pomidorowym (taką jak do ryb) :D
Z wypadami na działkę nie mam problemu - jest po drugiej stronie ulicy (300m) i jestem tam codziennie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zimowity się układają do snu ... ale krokusy się obudziły :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości - będę musiał pozbierać tę 'fasolę' :wink:
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
genowefa
100p
100p
Posty: 129
Od: 1 paź 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Anrzeju ,chcialabym sie dowiedziec od Ciebie co przed zima zrobic z ukorzenionymi patyczkami?Trzymac pod butelka?Czy wszystko razem przysypac ziemia?
Pozdrawiam -Gienia.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Genowefo!
Masz już ukorzenione patyczki ;:138
W ub. m-cu wykopywałem patyczek wsadzony ubiegłej jesieni - miał malutkie dwa korzonki :( mam nadzieję, ze urośnie, bo przekazałem go dalej.
Moje patyczki nakrywam butelkami i stoją tak sobie do maja - czerwca. Te na których mi naprawdę zależy ... przysypuję do połowy ziemią przed mrozami - muszą mieć światło.
Nawet te już w doniczkach, ukorzenione w tym roku, też zakopię do ziemi i dodatkowo nakryję dużymi 5l butelkami, oraz obsypię ziemią.

Witam wszystkich gości w 'hacjendzie' :wit
Ci co stale zaglądają, wiedzą, że miałem mały kącik głównie z bylinami.
Teraz ten zakątek powiększyłem i w całości obsadziłem bylinami - tylko wzdłuż trawnika posadzone są tulipany i w środku znajdzie się miejsce na 3 dalie, oraz 3 kanny.
Ma kształt klina - 6m długi i szer 1 do 3m
Może teraz słabo to widać, ale tyle roślin tam nawsadzałem, że ... sam się boję jaki tam będzie busz, a co dopiero jak zaczną się rozrastać ;:306
Obrazek

Z jesiennych prac ...
Dosuszam kaktusy - od ponad 2 tyg są pozbawione wody i schowane za szkłem (to z powodu ubiegłotygodniowych nocnych ochłodzeń) Przed mrozami wyniosę je do piwnicy.
Obrazek

Zrobiło się ciepło, to pszczółki pracują.
Obrazek

Nawet pasikonik skacze sobie wesoło.
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Pasikonika nie zauważyłam jednak pszczółek było sporo. Brawo dla Elżbietki wreszcie ją masz jednak co sie odwlecze ,,,,,,,U mnie też zakwitł jeden jesienny krokus .kaktusy zabezpieczone na zimę ja też porobiłam sadzonki pelargonii, bo wszystkiego nie dam rady przechować.Zobaczymy co przeżyje zimę .Szkoda Andrzeju ,że się nie umówiliśmy w tym parku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dawno nie zaglądałem na ogrody znajomych, a tu ... jednocześnie z Jadzią wybraliśmy się do siebie ;:138
Wniosek z minięcia się na spacerze .... przed dużymi imprezami należy meldować swoją wizytę :D

To co? .... 'Elmshorn'! Nadal kwitnie :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju a to jest Elmshorn czy tylko tak przypuszczasz .Myślę ,że to on no i właśnie jednak trzeba sie umawiać jednak czy zawsze udaje się spotkać .Czasem takie spontaniczne wypady są superowe
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

No właśnie - pisałem 'to co' z myślą ... 'co ci pokazać' - jednak należy wysławiać się dokładnie, a nie skrótami :;230
Dokładnie pokazałem "Elmshorn' bo przecież od ciebie przyszła ;:180
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Kurcze czyli następna patyczkówka :wink: no to masz większość moich różyczek :;230 wnet nie będę sie miała czym pochwalić :;230 ciekawe jak tam "oczy " czy to będą one ;:224 i jak się przyjmie Twiggy's Rose
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ty chyba czytasz w moich myślach ;:oj
Zanim odczytałem, to szukałem w necie obrazków - jakie listki ma 'Eyes for You' :;230
Bo mówiłaś, że po listkach wydaje ci się, że to ona - mi się teraz też tak wydaje. Ma listeczki takie jak na zdjęciach w necie.
Przyrasta i zakopcuję ją razem z doniczką - wiosną dopiero wysadzę.
Z tych dwóch patyczków 'Twiggy's Rose' jeden miał dwa mikre korzonki. Wsadziłem do doniczki i nakryłem butelką - tak będą do wiosny (też obsypię ziemią)
I nie przesadzaj - dopiero 11 róż od ciebie przywędrowało ;:138 - a raczej 8 patyczków i 3 róże (księciunio, Burgundy Iceberg, oraz Olimpic Palace) ;:180
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju bo to lipcowe czy sierpniowe patyczki Twiggy's, jednak pod Twoją troskliwą opieką wyrosną na prawdziwe monstra i w sezonie obejrzymy ich cudne kwiaty
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Nowa rabatka...a już myślałam, że na róże. Najważniejsze, że już obsadzona a martwić się będziemy jak bylinki się rozrosną...ja też tak mam. :wink: :D
Fajne te żółtawe chryzantemki (pojedyncze).
Kaktusy zabezpieczone przed deszczem i czy dobrze rozumiem Andrzejku zostawiasz je na działce w piwnicy? Czyli ciemno i zimno.
Czy co roku tak je przechowujesz?
Jutro ma być słonecznie więc udanego dnia na działce życzę.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Przepiękne zdjęcia! Nawet to myszy!
Dzięki Jadziu i Beatko, że myślałyście i kibicowałyście mi ;:196 Gdybym wiedział, to umówiłbym się z Wami i Andrzejem, choć w tym tłumie ciężko by się było znaleźć, a po maratonie jestem ledwo żywy więc trudno mi myśleć o spotkaniach. Ale przyjdzie jeszcze okazja ;:4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”