Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Beatko to trzeba zapytać Andrzeja lecz myślę ,że zawsze jakieś tam zapasy ma u siebie w razie niespodziewanych ,albo spodziewanych gości :wink: .Może i Elżbietka dołączyłaby do towarzystwa, a żona Andrzeja -Mirka to wspaniała kobieta ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dobry dzień dla wszystkich :wit
Niby wiosna puka, ale tak jakoś niemrawo :(
Kwiatom to nie przeszkadza, bo kwitną w najlepsze, ale .... chłodno jest.

Mariusz, róże to główny obraz tegorocznego ogrodu, ale będzie na bieżąco, no i ciekawostki też. :)
A te niebieskie kwiatuszki wyłażące to ... cebulica syberyjska
Np. taka ciekawostka - przesadzam małego wrzośca (bo posadziłem jesienią na ... krokusach :( ) a pod korzeniami taki smok siedzi ;:oj
Obrazek

Jadziu, jako ze posiadasz różę Charles de Gaulle - przyjrzysz się dokładnie tej naszej - jak wspomniałem już ... skłaniam się do tej nazwy, chociaż ostatnio mówiłem na nią Blue Moon bo ... podobała mi się nazwa (no i to syn. Mainzer Fastnacht, którą też przyrównywałem) ;:224

Beatko ... ze "spirytusowymi pysznościami" jak je nazwałaś nie będzie problemu - żadnego!
Nie zaczynam sezonu we wrześniu - każdą nalewkę uruchamiam dopiero po upływie min. pół roku a raczej roku. ;:108
A zapasów u mnie .... wystarczająco.
Np. te butelki (2 x 0,7l + 0,5l ) stoją napełnione od jesieni na ogrodzie
Obrazek

Mianuję Jadzię główną organizatorką zlotu na "Hacjendzie" ;:136
Szczegóły ustać z nią (no i ze mną też) głównie na PW
Wspomnę tylko, że ... rad byłbym z wizyty ... Jadzia i Beata to raz - dwa to Halżbiytka z Izą(Chatte) i Ewą W, Irenka (adamiec) Tosia1 i Basia (basjak), Nela (alionuszka) z An-ką, no a dalej to już na Jadzi głowie ;:306
Odwołaliśmy wszystkie letnie wyjazdy, czekając na takie spotkanie ;:168

Wszystkiego na ogród nie zaniosę (bo kilka z tego zbioru znajduje się już tylko w tej nienaruszalnej kolekcji):wink: ale .... będzie grubo :;230
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

O, ja ....wchodzę na działeczkę a tu... zamiast kwiatków , na pierwszy rzut ....kiełbaska :tan / aż poczułam ssanie w żołądku :;230 / Oczy mi z orbit mało nie wyskoczyły , gdy zobaczyłam kolekcję nalewek. ;:215 Wiem,ze działeczka zawsze zadbana, gustownie zaaranżowana , ale chyba zabraknie dni do degustacji nalewek . Pozdrawiam ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej,autentycznie powiem szczerze że ślinka mi poleciała na widok tych dobroci :D
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ale super ;:138 ;:138 tyle nalewek ;:oj ;:oj ;:oj i jak pięknie opisane .
Wiosenka piękna u Was ;:333 u nas na razie zimno i nic nie chce kwitnąć .
Pozdrawiam wiosennie :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju ciekawe gdzie pomieściłbyś to calutkie towarzystwo jakie wymieniłeś ;:306 To taki zlot czarownic ;:306 nie wiadomo ile zostałoby z ogrodu jak każda by coś chciała :;230 Arsenał rzeczywiście pokaźny ;:oj ciekawe kiedy to opanujesz.Trzeba Andrzeju porównać liście, kolce, pąk a potem kwiat.Mam drugą niebieską różę i też bez nazwy, bo tak na chybił trafił nie ma co nazywać.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Wow, Andrzej, jakie cudne te nalewki! :D No miło tak popatrzeć na nie, chętnie bym tez popróbowała takich pyszności ;:215

Twój smok ogrodowy niesamowity! Ruszał się w miarę, czy jeszcze jakiś niemrawy? Ale kryjówka niezła i kamuflaż :D


Moja ulubiona nalewka jest z czeremchy, robimy taką od kilku lat, widzę, że i u Ciebie jest ;:173
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 180
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

:wit no to oczywiste , musicie zorganizować jakąś imprezkę na działce , to goście pomogą opróżnić te ładne buteleczki ;:108 ;:108 a Ty będziesz miał motywację żeby zrobić następne

bo tak to co , będziesz je robił i co ,, chomikował '' ;:306 - e nieee , tak nie można ;:124

piękne masz te krokusiki , moje tylko kilka żółtych pokazało kolor , ale nie zakwitły , bo deszcz i słonka brak , fioletowych wcale nie ma , cebulicy syberyjskiej ;:185 prymule też

marnie wyglądają ;:223 jakaś wredna ta zima była i jestem wściekła ;:303 ale będzie co będzie


no to zaczynajmy te naleweczki ;:224 - no co ? - na pocieszenie - ;:304 zdrówka Wam życzę
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Przeglądałam sobie kolejne wątki i trafiłam na Twój i oglądam te nalewki i mąż przechodził obok akurat. Od razu zapuścił żurawia i mówi: "O! Taki ogródek to mi się też podoba ;:306 bo Ty ciągle tylko te kwiatki i kwiatki".
No i masz kolejnego kibica ;:306
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ależ miłych gości mnie odwiedziło :wit

Bogusiu, kiełbaski po raz trzeci w tym roku :)
Jakże się cieszę, ze zrobiłem takiego mobilnego "koksiaka"-grilla - wczoraj spaliłem w nim powycinane pędy z porzeczek i nad żarem upiekłem kiełbaski
Obrazek

Mariuszu, jak ślinka ... to nie na alkohol, a np. kurczaki :wink:
Obrazek

Teresko, szkoda, że mało kwiatków u Ciebie - uciesz więc oczy naszymi (zdjęcia wczorajsze)
Obrazek


Obrazek

Jadziu - o miejsca do siedzenia się nie martwię, już jesienią zacząłem robić nowe ławy :)
Martwiłem się o ... ilość kieliszków ;:306 ale policzyłem, że na ogrodzie jest ich 12, a w domu mam dwa komplety (razem 12 szt) jeszcze fabrycznie zapakowanych. Może ta lista osób jest spora, ale ... nigdy nie ma tak, by wszystkim termin pasował, a ja ... wymieniłem forumki, które poznałem osobiście (oprócz Beaty) i polubiłem ;:168 Oczywiście poznałem też panów - drugie połówki np. Irenki, Ewy, Izy, An-ki ...
Obrazek

Dominiko - nalewkę z czeremchy zrobiłem pierwszy raz - to dzięki nieobecnej już na forum Beaty (Beatrix, Betiny) ona mnie namówiła i jeszcze wg jej receptur zrobię "żenichę kresową" oraz "nalewkę baciara" , no i może co innego ona wymyśli, bo jak wiecie - pomysły to ona ma :D
No i w tej pokazanej ekspozycji, jeszcze nie ma wszystkich nalewek jakie robiłem (a są one w innych butelkach) np gruszkowa, z zielonego orzecha, rakija na figach, rakija różana i pewnie jeszcze jakieś inne, które zaginęły między innymi butelkami ;:224
Obrazek

Obrazek

Marysiu - a żebyś wiedziała ... chomikuję nalewki :wink:
Te pokazane, to nienaruszalna kolekcja, którą zostawię w spadku ;:224
A co do kwiatów, to ... jak nie masz to patrz na nasze ;:108
To wczorajsza sesja zdjęciowa.
Obrazek

Moniko ... pozdrów męża :wit Niech kibicuje, bo u mnie to nie tylko kwiatki ;:333
Obrazek

Na koniec pozostało ... chwalenie się.
Rośliny rosną, ogród wysprzątany ... wziąłem się w końcu za zlikwidowanie brzydkiej ściany z łuszczącą się farbą i byle jak podwiązanym winogronem.
Jeszcze tylko na nowo przymocować okiennice (bo się teraz nie otworzą), no i je pomalować, oraz dokończyć ostatnią ścianę.
Po niedzieli ... otwieram taras :heja Teraz jest jeszcze zasłonięty folią z dwóch stron.

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej zaszalałeś :) wiosna na całego :) kurczaki wyglądają przepysznie :) no i wędzarni pozazdrościć można :) ja takich zdolności nie mam ale mój tata jak najbardziej :) też lubi wędzić i zrobił u mnie na działce pseudo wędzarnie, no ale w porównaniu do Twojej to jeszcze jej dużo brakuje :) Ściana prezentuje się pięknie, a jak jeszcze dodasz okiennice to będzie ;:63 :wink:
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

:wit Andrzeju,zamiast zachwycać się pięknymi różami i całą aranżacją działeczki to rozpoczęłam od kiełbasek i nalewek :;230
Róże przyprawiają o zawrót głowy ...zresztą całość świetnie prezentuje się , zadbane, wypielęgnowane ...po prost bajka. Możecie być dumni ze swojej pracy i jej efektów . Pozdrawiam serdecznie! ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju kwiatuszki śliczne ;:63 kiełbaski smaczne ;:333 ale powiedz mi co ta bańka robi tam przy ścianie na wysokościach ?? wygrzewa się ;:306 ;:306
Pozdrawiam wiosennie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”