Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ależ miłych gości mnie odwiedziło :wit

Bogusiu, kiełbaski po raz trzeci w tym roku :)
Jakże się cieszę, ze zrobiłem takiego mobilnego "koksiaka"-grilla - wczoraj spaliłem w nim powycinane pędy z porzeczek i nad żarem upiekłem kiełbaski
Obrazek

Mariuszu, jak ślinka ... to nie na alkohol, a np. kurczaki :wink:
Obrazek

Teresko, szkoda, że mało kwiatków u Ciebie - uciesz więc oczy naszymi (zdjęcia wczorajsze)
Obrazek


Obrazek

Jadziu - o miejsca do siedzenia się nie martwię, już jesienią zacząłem robić nowe ławy :)
Martwiłem się o ... ilość kieliszków ;:306 ale policzyłem, że na ogrodzie jest ich 12, a w domu mam dwa komplety (razem 12 szt) jeszcze fabrycznie zapakowanych. Może ta lista osób jest spora, ale ... nigdy nie ma tak, by wszystkim termin pasował, a ja ... wymieniłem forumki, które poznałem osobiście (oprócz Beaty) i polubiłem ;:168 Oczywiście poznałem też panów - drugie połówki np. Irenki, Ewy, Izy, An-ki ...
Obrazek

Dominiko - nalewkę z czeremchy zrobiłem pierwszy raz - to dzięki nieobecnej już na forum Beaty (Beatrix, Betiny) ona mnie namówiła i jeszcze wg jej receptur zrobię "żenichę kresową" oraz "nalewkę baciara" , no i może co innego ona wymyśli, bo jak wiecie - pomysły to ona ma :D
No i w tej pokazanej ekspozycji, jeszcze nie ma wszystkich nalewek jakie robiłem (a są one w innych butelkach) np gruszkowa, z zielonego orzecha, rakija na figach, rakija różana i pewnie jeszcze jakieś inne, które zaginęły między innymi butelkami ;:224
Obrazek

Obrazek

Marysiu - a żebyś wiedziała ... chomikuję nalewki :wink:
Te pokazane, to nienaruszalna kolekcja, którą zostawię w spadku ;:224
A co do kwiatów, to ... jak nie masz to patrz na nasze ;:108
To wczorajsza sesja zdjęciowa.
Obrazek

Moniko ... pozdrów męża :wit Niech kibicuje, bo u mnie to nie tylko kwiatki ;:333
Obrazek

Na koniec pozostało ... chwalenie się.
Rośliny rosną, ogród wysprzątany ... wziąłem się w końcu za zlikwidowanie brzydkiej ściany z łuszczącą się farbą i byle jak podwiązanym winogronem.
Jeszcze tylko na nowo przymocować okiennice (bo się teraz nie otworzą), no i je pomalować, oraz dokończyć ostatnią ścianę.
Po niedzieli ... otwieram taras :heja Teraz jest jeszcze zasłonięty folią z dwóch stron.

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej zaszalałeś :) wiosna na całego :) kurczaki wyglądają przepysznie :) no i wędzarni pozazdrościć można :) ja takich zdolności nie mam ale mój tata jak najbardziej :) też lubi wędzić i zrobił u mnie na działce pseudo wędzarnie, no ale w porównaniu do Twojej to jeszcze jej dużo brakuje :) Ściana prezentuje się pięknie, a jak jeszcze dodasz okiennice to będzie ;:63 :wink:
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

:wit Andrzeju,zamiast zachwycać się pięknymi różami i całą aranżacją działeczki to rozpoczęłam od kiełbasek i nalewek :;230
Róże przyprawiają o zawrót głowy ...zresztą całość świetnie prezentuje się , zadbane, wypielęgnowane ...po prost bajka. Możecie być dumni ze swojej pracy i jej efektów . Pozdrawiam serdecznie! ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju kwiatuszki śliczne ;:63 kiełbaski smaczne ;:333 ale powiedz mi co ta bańka robi tam przy ścianie na wysokościach ?? wygrzewa się ;:306 ;:306
Pozdrawiam wiosennie
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej ;:oj od samego patrzenia na te nalewki już mi miękną nogi ;:306 a cóż dopiero jak się na hacjendzie spotka połowa forum.
A toś nam smaku narobił...teraz już nikt nie odmówi zlotu. Co tam kwiatki.... :;230
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Gdyby nie ten wiatr dzisiaj ... w cieniu było 16*
Kolejny cały dzień na ogrodzie :)
A gdyby ktoś pytał, co tam robiłem ...
Biedronkę wyprowadziłem na pastwisko ;:306
Obrazek

Mariuszu - maniolek, okiennice już poprawione i dzisiaj były cały dzień otwarte - w końcu słońce zaglądało do altany :wink:

Dziękujemy Bogusiu za miłe słowa - widziałem, że i u was było wielkie grillowanko ;:108

Teresko .... dokładnie jest tak jak mówisz - bańka się wygrzewa ;:333
Słońce wspaniale nagrzewa wodę i nie musimy używać elektrycznych podgrzewaczy. Jeden feler - jest z tworzywa i nie może być woda puszczona cały czas, bo bańka puchnie. Po zużyciu wody (30l) napełnia się ją ponownie, a raczej dolewa się do pełna po każdym użyciu.

Widzisz Elu ... rad jestem się dzielić roślinami, ale ... nalewki to dobry sposób na ochronę naszej roślinności :;230

Dzisiaj pokażę różę Famentaz - rosła już gdy ogród przejęliśmy (chociaż była maluszkiem).

Obrazek

Obrazek

Tak wyglądała w ub.r.
Obrazek

A dzisiaj ... najstarszy, najgrubszy pęd jest suchy, wszystkie trzy młode są, jak widać - czarne (jeden przy ziemi jest trochę zielony), a ten jedyny, najcieńszy zielony to ... posadzony kiedyś patyczek RU (na powyższym zdjęciu widać w żółtych kwiatach pierwsze jej różowe kwitnienie ub.r.)
Jedyna pociecha, to ta róża rozpięta na ścianie - w tym roku ma cztery pędy aż pod samym dachem i zasłoni nam tę pustkę. :(
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Takie zdjęcia z wędzonymi kurczakami,kiełbasami i innymi wyrobami powinna być panie kolego zabroniona ;:306 Dałeś czadu,widać lata praktyki żeby taki kolorek uzyskać ;:215
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Biedronki mam identyczne jak Twoja :;230
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Biedrona rewelacyjna.
Róża prześliczna.
No i Twoje kolejne zdjęcie mi znowu coś podpowiedziało, że przecież firletkę kwiecistą też mogę dać wzdłuż tych moich paproci, bo mam jej sporo.
Uśmiecham się stale do tych kurczaków, wyglądają nie tylko apetycznie ale i zabawnie, jak tańczące marionetki. Dwa w jednym ;:172
A to zdjęcie z nalewkami to chyba sobie na pulpit zapodam jako tapetę ;:306
Już za niedługo będę zalewała agrestoporzeczkę, a zaraz potem - agrest :tan
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Posiedzieć na ganku pod taką różą w towarzystwie kółka forumowego to sama radość.
Andrzeju Flammentanz to doskonała róża pod każdym względem. Potwór z niej ogromny i ciąć po kwitnieniu trzeba ale warto dla niej poświęcić czas.
A takie czarne pędy to teraz temat na czasie...nie przejmuj się tylko sekator do ręki. :wink: :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Andrzeju!
PIĘKNIE wiosna rozkwitla i Ciebie .
I nawet z wiosną jakieś biedronki masz wielgachne ;:306
Jestem pod wrażeniem takiej ilości nalewek I to z różnych jakich to możliwe owoców I nie tylko.ssuper ;:215
Pozdrowionka zostawiam; )
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Moja Elfe co roku ma czarne pędy nawet przy zabezpieczniu a póżniej wybija z korzeni- odrasta jak feniks z popiołów. W tym roku zauważyłam jednak, że wiele krzaczków żle zniosło te mrozy. Ten domek masz dosyć duży pewnie i letnie noclegi w nim są?
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Wypasiona biedronka ;:306 oby tylko farby nie puściła ;:oj
Zjawiskowe zdjęcia prezentujesz :wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”