Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Potwierdzam co pisze Elżebietka, że będziesz bardzo zadowolony z Therese Bugnet. To moja pierwsza róża zaproszona do ogrodu z tych, które mi ktoś TU doradził. Mam dwie, są na różnych stanowiskach i jakby to były dwie zupełnie inne róże. Therese jest cudna.
Co do zdjęć z palmiarni to moja koleżanka musi rok w rok wyrzucać kilkanascie bromelii z ogrodu, bo tak się u Niej panoszą.
Też bym chciała mieć taki kłopot ;:306 Ale z drugiej strony oni nie mają tych kilku pór roku i jak rośliny kwitną to zmieniają czasami kolorek i to wszystko. A u nas ta sama roślina inaczej wygląda wiosną a inaczej zimą. I jednak mnie to utwierdziło, że w sumie mamy fajny klimat dla ogrodów.
Jeszcze raz Cię spytam jak zabezpieczyć moją hortensję ogrodową, bo obiecałam sobie po Twoich słowach, że w tym roku na pewno to uczynię. ;:172
Słonecznych dni życzę. ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju ta różowa chryzantema i u Ciebie się rozszalała u mnie też szaleje jak mało która .Żółta też nieźle sobie poczyna Thereskę też mam. Widoki na całokształt śliczne ta a ta chryzantema niby od Elusi to nie jest czasem od Irenki?????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Jak zwykle u ANEGO , wszystko zrobione na medal ;:63 Widok z dachu zapiera dech. :uszy
Teraz sama przyjemność przyjść na działkę, zapalić w piecu i wypić kieliszek nalewki i planować wiosenne prace. ;:136 :uszy
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku wspominkowe obrazki cudowne! I bardzo się cieszę, że je pokazałeś! Nastrój mi poprawiło :uszy
Róża na łuku obłędna! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam miłych gości :wit
Chociaż dzisiaj słonecznie, to chłodno - pozostaną wspomnienia z dni minionych :)

Elizabetko - 'Tereska' ma dwie miejscówki - niech cieszy oczy nie tylko w jednym miejscu :wink:
Obrazek

Beato - jakbym czytał w twych myślach - 'Tereskę' posadziłem w dwóch miejscach i liczę na to co napisałaś - że u nas też inaczej się zaprezentują :wink:
Hortensje okrywałem po pierwszych przymrozkach, jak pospadały liście. Związałem i owinąłem włókniną. Kwitły pięknie, ale teraz myślę, że to z powodu łagodnych zim, bo mimo takiego samego zabezpieczenia, w tym roku, jak i ubiegłym .... pączki wymarzły. Miały po kilka kwiatów wyrosłych z niższych partii krzewu :( Faktem jest że były temp. po 27-28 stopni na minusie.
Dwie hortensje oddałem, a te trzy co zostały ... jednej nie okryję - jak przetrzyma to dobrze, jak nie, to .... będzie miejsce na różę :)
Obrazek

Jadziu - mamy kilka chryzantem, ale ta różowa od ciebie, jest najbardziej zwarta, rozkrzewiona i ukwiecona.
Wspomnienia różane.
Obrazek

Irenko, masz rację. Teraz przesiaduję przy kominku z naleweczką ;:333
Nie z dachu, ale z czereśni, widok na inną część ogrodu. Dawny - brak już tego wysokiego jałowca, wierzby, daszek jest już nad całym tarasem, no i iglaki są poprzycinane w różne wzory.
Obrazek

Basiu - kiedyś to była róża nad wejściem ;:224 Były problemy z wchodzeniem :;230
Obrazek

Pozdrawiam ciepło wszystkich odwiedzających :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ogniki cudnie wyglądają , no i chryzantemy, ozdoby jesieni. Ja te wysokie tną , skracam i teą kwitną w swoim terminie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ładne te Twoje chryzantemy ;:333
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku czy ta pnąca różowa piękność na kratce to Rosarium Uetersen? Bo jak tak to będę sobie w brodę plkula, że kupiłam Bienvenue a nie RU. Jak się nie weźmie w tym roku w garść to pójdzie na zesłanie za płot a jej miejsce zajmie RU.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam serdecznie miłych gości.
Nastała zima .... niby normalka - taka kolej rzeczy, ale ... zapomniałem o kaktusach na ogrodzie :(
Obrazek

W październiku schowałem je na tarasie w szafce i ... mając trochę innych spraw na głowie, zapomniałem o nich.
Wczoraj część schowałem do altany, a kilka już zaniosłem do piwnicy.
Na moje oko .... jeden przemarzł, bo widać (choć kilka kuleczek się trzyma) na innych nie zauważyłem przemarznięcia - czas pokaże.

Karolino dzięki za podpowiedź. Miałem tak zrobić ze wszystkimi chryzantemami - ustrzykiwać, by się rozkrzewiały i nie były tak wysokie. Zrobiłem to tylko z jedną i obiecuję sobie, że zrobię tak ze wszystkimi :)
Obrazek

Dziękuję Florianie, z chryzantemami nie ma tyle kłopotu co z daliami, a te to ja u ciebie podziwiam ;:333
Obrazek

Tak Kasiu - ta róża to RU
Obrazek

Patyczek od niej już stał się dużym ponad 3m krzewem przy altanie i włazi na dach.
Obrazek

Obrazek

Kilka wczorajszych zdjęć - mróz trzyma już kilka dni i śniegu dużo napadało. Czas spoczynku dla roślin.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zimą też można podziwiać ogród - wątku nie zamykam i będę się "chwalił" jak co ciekawego zobaczę :wink:
:wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju aż nie do wiary, że tyle śniegu u was leży...u mnie jesień.
Zapytam o RU jesteś zadowolony, nie mam i jak zobaczyłam u Ciebie to chyba wiosną znajdę jeszcze dla niej miejsce....do jakiej wysokości dorasta :?:

:wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Myślałam ,że zawiało cię na dobre :;230 , bo coś ostatnio mało Cię widać .U mnie też pierzynka okrywa rośliny i po mimo ,że kapie z dachów to jednak śnieg dalej sie dobrze trzyma.Pozdróweczka dla Mirki ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 179
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

dzieńdoberek- ale jakiś taki bury i ponury ;:222

nie zamykaj wątku ;:185 zawsze coś ciekawego znajdziesz , choć ostatnio mało piszę i jeszcze nie pochwaliłam eleganckiej karocy ;:333 na owoce ale często zaglądam i oglądam i podziwiam

śniegu miałam dużo ale tylko przez trzy dni , dzisiaj już brzydko i brudno , na ogrodzie z grubsza posprzątane ale róży jeszcze nie okryłam , jeszcze za ciepło , ptaszkom jedzonko wyłożyłam i czekam na zimę ale ona wygląda pięknie jak się siedzi w domu , a dla tych co muszą do pracy , to już nie ciekawie na naszych drogach ;:223

Pozdrowienia dla małżonki i trzymajcie się zdrowo :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Śniegu już znowu nie ma , a zapowiadają ochłodzenie . Cudowna różyca z patyczka RU - terminatorka. Andrzeju gdy z domu przynosisz kwiaty na lato do ogrodu to nie masz póżniej problemu z mszycami? Raz wywiozłam hibiskusy domowe do ogrodu i plaga mszyc w domu- tragedia. Żadne opryski nie pomagały musiałam wywalić na śmietnik :( . A Ty tyle donic przywozisz.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”