Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jakie śliczne masz chryzantemy, ja też mam taką czerwoną nie pełną-śliczne są no i jeszcze kwitną kiedy już nic nie ma . Chociaż u Ciebie chyba jeszcze róże, prymulka :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

KAROLCIA teraz już i chryzantemy mają się nijak po deszczach i przymrozkach .Byłam wczoraj i już nieciekawie wyglądają nie to co u Ciebie tam kwitnąco nadal.Jednak mamy inny klimat ,chociaż u mnie trochę jest osłonięty ogródek .Dzisiaj przeglądając neta natrafiłam na taki sposób ukorzeniania róż .Możliwe ,ze komuś się przyda zresztą sama go wypróbuję, a co mi przeszkadza.Jednak muszę kupić piasek taki gruboziarnisty, lecz to żaden problem https://www.youtube.com/watch?v=KUkGkWmrdlU cz1 i część druga https://www.youtube.com/watch?v=j1wDYS5J8s8 . Życzę powodzenia w ukorzenianiu różyczek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, co to za kwiatuszek na poprzedniej stronie , miedzy chryzantemom a rózą Cream abundance, jak widać mało
znam kwiatków ;:131 . Masz ładne berberyski ,ja mam dwa rozsiane przez ptaszki . Jeden ma żółte listki,zidentyfikowałam go jako
Berberys Aurea , drugi ma listki bordowe a jesienią wybarwia sie na czerwono . Przesadziłam je już na docelowe miejsca, tylko zastanawiam sie czy berberysy lubią mocne przycinanie. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MARYSIU to kwiat ciemiernika wciąż sobie kwitnie ten ciemiernik od lata, zawsze jest na nim parę kwiatów.Żółtego berberysa też mam z tych niziutkich a niedawno dostałam od Andrzeja też o żółtych listkach tylko ,że wysokiego chyba Aurea .Swoje niskie tnę ale raczej ciecie im nie zaszkodzi

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dalię masz jak malowaną , jest bardzo ładna , chyba już wykopana i schnie.Ja już pomału zakończyłam sezon, jeszcze tylko ledna przesyłka , a teraz będziemy wspominać lato pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu może zaryzykuję z szałwią i zostawię ją w gruncie ale to w przyszłym roku. Najpierw muszę porobić szczepki żeby w razie jak nie przetrwa dalej mieć. Ty też tak robisz więc ja też muszę ;:306 Nie wyobrażam sobie żeby taka piękność, która przeszła przez Twoje ręce od Nelusi się zmarnowała.
A jak tam Hanusie się sprawują.
Dalie masz obłędne i wiesz już się cieszę na moment sadzenia. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit
Podziwiam Te twardzielki róże. ;:215
Piękne chryzantemy.
Podobną kupiłam do Chery Red.Ciekawa jestem jak u mnie przezimuje. :roll:
Dalie też puekne. Szczególnie ta ostatnia.
Pozdrawiam. U mnie dziś zimowe pierwsza widoczki. :wink:
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jakie wytrwałe te Twoje róże! ;:215 W sumie i u mnie kiedyś kwitły do przymrozków takie czerwone NN róże i nawet po przymrozkach się trzymały (miały takie mocne, sztywne płatki) ale w tym roku załamała mi się metalowa pergola i wszystko gruchnęło w czasie burzy. W końcu jak je przycięłam i pergolę rozmontowałam to o kwiatach w tym roku już mogłam zapomnieć ;:131
A ta kwitnąca dalia to jeszcze w gruncie, czy jakoś w donicy sobie rośnie? Bo w gruncie to już chyba się je wykopuje? Tzn nie znam się, bo nigdy nie miałam ani jednej dalii, ale chyba widziałam, że na forum już tam je wykopują :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu,co do tych filmików YouTube o ukorzenianiu róz ja zrobiłam dokładnie według instrukcji i wielka klapa,
patyczki z czerniały. Zastanawiam sie, czy moje patyczki nie miały za niską temperaturę bo jednak do takiej metody
ukorzenia przydała by sie szklarnia / wysoka wilgotność i wysoka temperatura/. Tą metodę wypróbuje latem, może się uda. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

AGNIESZKO w ogródku już brak kolorów .Róże poszły spać, bo resztę mumii oberwałam ,żeby nie pleśniały na krzewie.Tylko brzydkie kiaty chryzantem jeszcze są widoczne jednak ich nie obrywam .Dalie też juz poszły na zimowe legowisko.Gdyby nie te zielone różane liście czy krzewy zimozielone byłoby pusto . Cóż taka kolej rzeczy jednak szałwia Amistad dalej ładna ta dalia calutki sezon rosła w donicy, bo niestety na wszystkie dalie nie mam miejsca w gruncie
ANIU i u mnie też spadł śnieżek, jednak teraz jest już cieplutko nie ma oznak ,że taka anomalia była.Róże też już poszły spać a raczej sama je ułożyłam do snu ścinając kwiaty a raczej mumie
ELUSIA jedna doniczka z Hanusiami jest w ogródku, a młodzież jest w przechowalni też w ziemi .Nie mogę pozwolić ,żeby mi zmarniały .Podzieliłam sie też maluszkami z Irenką i Basi też dałam, a co trzeba się dzielić, w razie czego jest od kogo wysępić :;230 .Widziałam ,ze ta szałwia jest też w sprzedaży i tam piszą ,że wytrzymuje do -10 ale czy to prawda tego nie wiem ,wiec wolę nie ryzykować i zawsze mieć parę sadzonek w razie godziny W :wink:
TERENIU oczywiście dalie już wykopałam przed moim wyjazdem, bo wolałam nie ryzykować ich utraty. Ty wciąż kupujesz ja już nie mogę sobie pozwolić na zakupy, chyba ,że któraś wypadnie to wtedy sie zastanowię .Może czas puścić w obieg parę wspominkowych fotek ,żeby nie było tak smutno .Jednak ten sezon nie mogę spisać jako nieudany w kwitnienia
WANDZIU no widzisz ja też muszę wypróbować bo mnie to zaciekawiło .Jednak piasku jeszcze nie kupiłam muszę sie dopiero wybrać na zakupy .On mówił ,ze wsadzał je we wrześniu to już nie są tak wysoki temperatury mają mieć jakieś 18 *Może zbytnio je podlewałaś ???? bo wtedy też sczernieją ;:224
W maju pokazały się Bujanki bardzo lubię je obserwować z tymi długimi ssawkami i takie pierzaste jak młode kurczęta :wink:Zakwitły pierwsze kwiaty i to już radość nas ogarnia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, jak byłam mała to myślałam ,że Bujanki to kolibry a brat mnie wkręcał ,że klimat sie ociepla, nie będzie zim :!: będziemy mieli plantacje pomarańczy i będą rosły palmy ;:306 Jadziu ja też próbowałam ukorzeniać na początku września i klapa. Ogladam filmiki
tego Pana i na jednym filmiku pokazał swoją szklarnie, gdzie ukorzenia różnego rodzaju roślinki kaktusy, wszystko miał pięknie opisane ,
wtedy powiedział, że warunkiem do dobrego ukorzeniania roślin jest wysoka temperatura i wilgotność, a jak ktoś nie ma szklarniki to
Ukorzeniać roślinki powinien latem pod osłoną foli, słoików aby roślince stworzyć mikroklimat i nie może to być strona południowa .
Tą metodę wypróbuję, jeszcze raz latem ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit
U mnie też po śniegu już nie ma śladu.
Może i doborze. Nie jest zimno.
A u Ciebie tyle kolorów ładnych jak gdyby to była wiosna.:)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ANIU dzisiaj przy słonecznej pogodzie życie znów powróciło na ogródku .Fakt nie ma już tylu kolorów jedna róża wciąż sobie kwitnie na całego to Rose der hoffnung ogóreczniki też mają się całkiem dobrze, to samo naparstnice,szałwia Amistad .Oby chciały fajnie przezimować .Berberysy pięknie wyglądają w słońcu z zachwytem im się przyglądałam to samo nasienniki werbeny patagońskiej i wielkie pąki na Rh


Obrazek

Obrazek

Obrazek

WANDZIU ;:196 no cóż jednak wypróbuję ten sposób nic nie stracę .Jednak dobrze wiedzieć na co mogę liczyć w tym eksperymencie . ;:180 No cóż tacy są starsi bracia mnie mój młodszy ciągle straszył jednak teraz dogadujemy się wspaniale

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”