Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Zdjęcia naszych ogrodów.
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Po etapie podglądania waszych ogrodów, chyba przyszła pora na pokazanie moich skromnych włości. Dom i działkę mam już prawie 10 lat, ale na początku plan miałam taki: trawnik, iglaki, może jakieś azalki. Ogród tworzę dopiero 3 rok. Początkowo bardzo chaotycznie. Teraz dopiero wprowadzam jako taki porządek. Nawet pohamowałam swoje zapędy kupieckie o jakieś 50% :wink: Kupuję już trochę bardziej głową.
Dom wbudowaliśmy w górę gliny, bardzo trudny teren ( glina, osuwiska), ale lokalizacja piękna.
Taki mam widok z okien

Obrazek.
Jak widać liści do grabienia mam co niemiara. Od tyłu działka graniczy z rezerwatem przyrody.
Teren poniżej naszego domu nazywamy doliną mgieł.
Różnica poziomów w naszym ogrodzie to 9 m i wszystko glina we wszystkich możliwych kolorach. Parter ogrodu, jeszcze w większości trawnik nienachalnej urody. Mimo zabiegów rośnie na nim wszystko to, co w okolicy, a 10cm ziemi pod nim zanikło po dwóch latach. Glina ma coś w sobie, że rośnie. Nie wiem, jak to fachowo się nazywa.
Pod kwiaty glina była wykopano na głębokość szpadla i dana ziemia ogrodowa, co roku wzbogacana kompostem, a i tak jest to wciąż glina z domieszką ziemi.Dobrze, że bardzo urodzajna.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Piętro ogrodu to część biesiadna, skalniak i coraz więcej kwiatów zamiast trawnika.
Po tujach, skalniak jest nastarszym założeniem w ogrodzie.

Obrazek

Trzeba było jakoś zagospodarować kamienie :wink:
Kocham kwiaty typu " babcine" floksy, ostróżki, łubiny. A dla lilii zawsze znajdę jakieś miejsce

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Viola
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witaj
Ładnie kolorowo i te widoki... glina to bardzo dobra "gleba" ten kto ją ma i nie umie wykorzystać to ciapa ;:170 ta hortensja to na jakim stanowisku rośnie?
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Dziękuję za wizytę. Hortensja rośnie od strony północnej, bo tylko tam mam trochę cienia. Oczywiście w glinie, w dołek poszło trochę ziemi. Obrazek
Viola
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Widzę moje ukochane lilie ,pozwolisz że zostanę Violu,będę odwiedzać Twój gliniany ogród z pięknymi kwiatami :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

VIOLA...ja też się wpiszę w ten Twój gliniany ogród....u mnie podobnie tylko widoków z okien brak....piękna jesień masz z okien.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

:shock:
Ale ty masz widoki ;:oj
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witaj Violu :wit Widoku z okna bardzo Ci zazdroszczę , ale grabienia ogromu liści już nie ;:185 .
Lilie cudowne , na pewno będę u Ciebie stałym gościem , jeśli pozwolisz.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. ;:7
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Do pięknych widoków mam jeszcze gratis w postaci zwierząt, które podchodzą pod samą bramę i ptaki nieliczonej ilości i gatunków. Sarny, zające, nawet łoś się czasem zapuszcza. Bażanty i kuropatwy, cała masa leśnych, nietoperze. W rezerwacie obok mają swoje siedliska orły i sokoły. Początkowo zimą miałam jeden karmnik, teraz zimą wygląda tak, jakbym prowadziła hodowlę dzikich ptaków. Jako ciekawostkę powiem, że mieszkam w stutysięcznym mieście, a do centrum jadę 5 minut.

Obrazek
Czasem jakimś nieostrożnym młodym muszę chwilę się zaopiekować.
W ogrodzie prawie nic już nie kwitnie, pojedyńcze jeżówki, jedna hortensja ma jeszcze białe kwiaty. Ale zawsze można powspominać... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ten żółty jeszcze kwitł w pażdzierniku

Obrazek Obrazek

Canny niestety dostały zarazy, wiosną będę mysiała odbudować kolekcję.
Obrazek Obrazek

Łubiny własnego siewu.
A to dwie królowe, domu i ogrodu
Obrazek
Viola
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

No to może załóż zoo :lol:
miisia
100p
100p
Posty: 146
Od: 5 lut 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Zaciekawił mnie tytuł,wstąpiłam,poczytałam i czekam na wiecej ;:215 .Widoczki z okna oszałamiające,zapowiada się interesująco i pięknie.I co najwazniejsze jest hortensja a moze jest ich wiecej :heja .Moje ulubione kwiaty.
Marianna
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witam wszystkich miłych gości noworocznym życzeniem dla wszystkich ogrodników Niech się nam zieleni!
Miisiu, jeszcze parę hortensji się znajdzie. Lubię je za długie kwitnienie i bezproblemowość

Obrazek
Obrazek

Marysiu, liliom nigdy nie potrafię się oprzeć. Każda wizyta w ogrodniczym lub bazarku zawsze kończy się zakupem lilii. Sadzę je wszędzie.
A w ubiegłym roku skusiłam się nawet na wysiew. Nasiona miałam od Mirzana. Pięknie powschodziły. Zachęcona tym małym sukcesem zebrałam nasiona z własnej białej lilii o obłędnym zapachu lilii, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Obrazek



Obrazek


Obrazek Obrazek
Podobnie mam z tulipanami, ale jak się oprzeć, gdy wciąż są jakieś nowe, jeszcze piękniejsze :wink:

Obrazek Obrazek
Proszę nie patrzeć na trawnik, to moja pięta achillesowa. Kieyś go zlikwiduję :wink:
Marysiu nie znikam, podglądam wasze piękne ogrody i podziwiam wasze roześmiane wnuki :D
Viola
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witaj Violu :wit
Wcale nie takie skromne te Twoje włości. Już sama natura pięknie dekoruje okolicę a Twoje ręce bardzo jej w tym pomagają ;)
Pokazuj, pokazuj, co tam jeszcze masz :) Będę kibicować.
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witaj Violu!Skusił mnie tytuł,bo też mam ogród na glinie.Zajrzłam i zostanę.Moje ulubione kwiaty-łubiny,hortensje,lilie u Ciebie rosną przepiękne.
Na glinie wbrew pozorom dobrze radzą sobie też róże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”