Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam cieplutko Wszystkich odwiedzających :wit

Do ogrodu wyjechałam dopiero w piątek po południu , więc niewiele udało mi się podziałać do wieczora , ale sporo poplonu przekopałam , oczywiście musiałam obficie podlać cały ogród bo deszczu jak nie było , tak nie ma , susza niemiłosierna ;:202 .Na warzywniku widać już wczesną marchewkę i pietruszkę , dymkę i sałatkę oraz pory z selerem .Całą sobotę poświęciłam na mycie okien , sprzątanie kuchni , w kredensach , szafkach , za i pod meblami bo po zimie nie miałam jakoś na to czasu , więc pora była najwyższa .Za tydzień czeka mnie jeszcze sypialnia na górze , ale to już pestka .Dzisiaj rano posiałam trochę buraczków , fasolkę szparagową i słonecznika oraz posadziłam 6 cebul lilii i malinowy rabarbar bo stary mi zginął . Udało mi się zebrać sporo pokrzywy i zalać w beczce , więc będę miała czym podlewać swoje roślinki i oczywiście warzywnik .Podlałam jeszcze cały ogród , zrobiłam kilka fotek i o 14-tej byłam już w mieście .Za tydzień będę sadziła pomidory i resztę domowej rozsady i koniecznie muszę zabrać się za pielenie bo chwaściory mimo suszy rosną na potęgę .

Martuniu , właśnie po poprzednim tygodniu i posadzeniu wszystkiego ;:196 musiałam poświęcić trochę czasu na wypoczynek bo czułam się straszliwie padnięta , więc środę po prostu przeleżałam , przespałam i to bez wyrzutów sumienia tym bardziej , że pomiędzy świętami normalnie pracowałam a i opieka nad mamą zajmuje mi dużo czasu bo o cierpliwości to nawet nie wspomnę , więc w tym roku jak żadnego innego 1-go maja uczciwie , z boku na bok , świętowałam ;:306 .Dzięki Martuniu za mega pakę , wszystko posadziłam i podlewam żeby się pięknie przyjęło . ;:180 . Pozdrawiam i cieszę się , że chociaż u Ciebie ogród z nieba podlany ;:167

Iwonko , tego deszczu to tyle co kot napłakał , sucho okropnie .Właśnie posadziłam pod butelki swoje trzy jeżówki żeby się wzmocniły i nie zmarzły bo ostatnie noce dosyć chłodne , ale za tydzień wysadzę już wszystkie parapetowce bo mi się nie mieszczą , a i się ma ocieplić .Chciałabym mieć więcej czasu na ogród , ale na razie musi być jak jest .Dobrego i cieplejszego tygodnia ;:167

Bożenko , u Ciebie lało a u mnie suszyło , nawet dzisiaj było pochmurno , ale ani jedna kropla nie spadła , więc dwa dni podlewałam . Powojniki dają sobie radę i myślę , że w tym sezonie to będzie już je widać .U mnie na szczęście zielska mało bo sucho . ;:196

Zuziu , u mnie brakuje porządnej ulewy bo pochmurno to jest ciągle , ale nic poza tym .Ogródek jakoś daje sobie radę , chociaż wymaga większej uwagi i pracy , a u mnie z tym ostatnio kiepsko ;:185 Ciągle przybywa mi obowiązków i pracy a ręce ciągle tylko dwie ;:202 .Cieszę się jednak jak mogę spędzić w ogrodzie chociaż trochę czasu bo zaczyna już robić się ładnie .Czekam na kwitnienie azalii bo mam sporo różnych odmian więc powinno być kolorowo. Pozdrawiam i pięknej pogody życzę . ;:196

Joasiu ,mogę powiedzieć , że po ostatnich trzech latach rośliny nabrały mocy i nareszcie widać je w ogrodzie ,krzewy się rozrosły , byliny chętniej kwitną a i ilość odmian też robi swoje.Pod włókniną też będziesz miała chwasty i jeszcze trudniej się ich pozbyć jak przerosną agro .Owocnej ogrodowej pracy ;:167

Aniu , smagliczki ostatnio nie przycinałam i rozrosła mi się ponad miarę , muszę ją i floksy szydlaste mocno ograniczyć .Na ostatnim zdjęciu jest wiśnia gruczołkowata ,krzew ,rzadki w ogrodach a kwitnie bardzo długo .Pozdrawiam i dobrej pogody do prac ogrodowych ;:167

Ewuniu , pigwowców mam 6 sztuk o bardzo ładnych , pełnych kwiatach , a potem mam sporo owoców do przerobu :D Zrobiłam fotkę Charles Austin , troszkę zasłaniają go inne rośliny , ale ładny krzaczor się zrobił .Pozdrawiam ;:167




Obrazek

Gosiu , rodków i azalii sadzę ile się da bo są bezproblemowe a z warzywnikiem chyba zaszalałam bo jest duży a jak jeszcze wysadzę to co mam w domu to mam ogromne wątpliwości czy to był dobry pomysł :;230 Pozdrawiam ;:167

Iwonko ,to wiśnia gruczołkowata , różowa , bo jest jeszcze też biała . ;:196

Moniczko , jest nareszcie jakiś postęp w wyglądzie mojego ogrodu , żebym jeszcze miała trochę więcej dla niego czasu to pewnie dużo bym jeszcze poprawiła , a tak wszystko idzie niestety pomału , ale ja się cieszę z tego co już udało mi się zrobić bo z roku na rok robi się ładniej .U mnie potrzeba deszczu .Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:168



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Co to za śliczny, morelowy kwiatuszek pod fotkami warzywnych zagonków?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Świetny warzywnik.
Rodki już kolorki pokazują.
a moje nic, a nic.Były przesadzane niedawno.To też opóźni rozwój kwiatów.
ale trudno, nie pasowały mi tam , gdzie wcześniej rosły.
Czosnki, już tuż, tuż.
Tylko ciepełka brak. :roll:
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu warzywnik na piątkę z plusem ;:138 Ciekawe czy zgadnę,że ten kwiatuszek o który pyta Alania to Kuklik?-śliczny ;:167 a pod nim może jakiś bodziszek? Jeśli znasz nazwę to napisz, bo ja w Bodziszkach zakochana...w sumie tak jak i w innych kwiatach :;230 Pozdrawiam ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Wszystko u Ciebie rozkwita Elu, a u mnie w pąkach rodki i wszystko zatrzymało się. Kilka stopni ciepła każdego dnia. Br. Zimno mi!
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Jak pięknie warzywka wyglądają ;:215 , sporo pracy zrobiłaś jak na jeden dzień Elu, ja myślę, że w koncu i ja pozbędę się wszystkich rozsad z parapetu, ale chyba dopiero po niedzieli, bo ten tydzień noc w noc mrozi brrr
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluniu kochana jestem po długiej przerwie. Obiecuję poprawę i będę zaglądać częściej. Zostawiam buziaki a sama muszę wrócić się chociaż parę stron wcześniej w twoim wątku żeby chociaż coś wiedzieć co się u ciebie kochana dzieje. ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..jak na taką nie najcieplejszą pogodę kolorków u ciebie nie brakuje, tylko się cieszyć ;:215 . Rodki pokazują swoje piękno, inne także nie są w tyle ;:oj . Co zaś warzywniaka, kawał dobrej roboty odwaliłaś. Dla mnie nie do pomyślenia a i potem nie do przejedzenia ;:306 .
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam ,jak wracałam ze wsi z ogrodu to nareszcie zaczęło padać i mam nadzieję , że będzie to mokry tydzień . Wysadziłam wszystko z parapetów ,posadziłam cebule lilii, dwie trawy ,zrobiłam koszenie , trochę pieliłam , spaliłam resztki roślinne , posiałam ogórki i jak zwykle wróciłam lekko ciepła aczkolwiek zadowolona z wykonanego planu :D

Moniczko , to kuklik i jest rzeczywiście ładny , no i kwitnie długo , mam jeszcze białego , żółtego i czerwonego , ale ten chyba najładniej mi rośnie .Kwitnie mi właśnie żółty irysek od Ciebie , pięknie się rozrósł i białe wysokie irysy też zaraz będą kwitły , one są takie blado niebieskie w pąku .Dzięki ;:196

Obrazek



Obrazek

Aniu ,najbardziej zawsze czekam na swojego Calsapa ,mam nadzieję , że w sobotę zastanę swojego rodka w pełnym rozkwicie .Na warzywniku ciągle coś przybywa co mnie niezmiernie cieszy .


Obrazek

Krysiu , oczywiście masz rację , że to kuklik , bodziszka dostałam i muszę zapytać o nazwę darczyńcę , lubię go bo nie rośnie ekspansywnie i kwitnie właśnie dosyć wcześnie .Z warzywnikiem zaszalałam , ale mam nadzieję , że sobie z nim poradzę . Pozdrawiam cieplutko i dobrej pogody życzę ;:167

Bożenko , i u mnie nareszcie pada , ale jest ciepło , jak biegam po ogrodzie to jest mi nawet gorąco ;:306 , ale rośliny rzeczywiście spowolniły kwitnienia , musiało być nocami z przymrozkami bo widać to niestety na wielu roślinach , mocno przemarzł mi klon ;:202 , orzech , kasztan jadalny , nawet trochę kielichowiec dostał ,ale myślę , że i tak zakwitnie :D



Obrazek

Iwonko , z parapetu pozbyłam się wszystkiego , nareszcie , wszystko zahartowałam , nawet nocą , więc mam nadzieję , że rośliny przetrwają nawet chłodniejsze noce .Pozdrawiam i ciepełka teraz życzę ;:167

Oleńko , dzięki za buziaki i trzymam Cię za słowo ;:196

Zuziu , w zasadzie to w ogrodzie mało jeszcze kwitnień , czekam na azalie i rodki , ale przeszła fala przymrozków , więc nie wiadomo jak to będzie wyglądało . Z warzywnika jestem zadowolona , chociaż miał być w tym roku mały , ale mi troszkę nie wyszło ;:306 Pozdrawiam ;:196



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek





Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elżuniu,warzywnik masz olbrzymi ,będzie swoich warzywek pod dostatkiem przez całe lato i nawet na zimę ususzysz lub zamrozisz i wszystko się wykorzysta ,lubię takie warzywniki ,chociaż sama mam malutki ,ale już nie wyrabiam z pracą a teraz zimno i pada i znowu nic nie można zrobić w ogrodzie a dziewczynki przywiozły mi roboty sporo ,lubię robić ,ale przydałby mi się ktoś do pomocy a tu nie ma niestety,pozdrawiam z Twojego pięknego ogródka ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś sporą masz już kolekcję kwasolubnych.
U mnie coś lichawe w tym roku.
A warzywnik jaki ogromny! Będzie się działo, oj będzie. ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Suuper warzywnik.Moje pomidorki jeszcze nie posadzone.może jutro będzie cieplej to wysadzę je.
Szkoda,ze takiego pięknego klonika mrozik dotknął i ślad zostawiał. :evil:
Rodki i azalie śliczne. Ja jeszcze na ich kwitnienia czekam.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elusiu, nie pamiętam którego białego brałaś iryska, bo możliwe, że to Re la Blanche - on ma takie pąki, a później otwiera wielkie, pachnące kwiaty, które są białe w pełni kwitnienia :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”