Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu u mnie zostały dwa pierwiosnki wszystko zginęło!
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

U mnie dzisiaj deszczowo i tak ma być przez najbliższy tydzień. Dobrze, bo jest potworna susza i niedobrze, bo chwasty czekają na pielenie, a teraz po deszczu to będzie ich 2x więcej ;:202
Ty w tym sezonie masz jakiegoś ogrodowego powera ;:224 Podziwiam Cię, Eluś ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu wysiewów sporo masz :) Będzie co zbierać, rodki bardzo ładnie i zdrowo wyglądają, czy reklamówki mówią o sklepie ich pochodzenia :) Życzę siły i wytrwałości, bo prac coraz więcej :)
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam :wit

Weekend oczywiście przepracowałam w ogrodzie , chociaż w niedzielę siąpiło cały dzień , dobrze więc , że w sobotę zrobiłam kilka fotek . Pomimo fatalnej pogody dużo udało mi się zrobić , posadziłam wszystko co zawiozłam a było tego niemało , podzieliłam kilka roślin, opieliłam kilka rabatek , wszystko obficie podlałam bo tego deszczu to jak kot napłakał po takiej długiej suszy .Na rabatkach pomału robi się tłoczno , roślinki zaczynają się rozpychać a co poniektóre to nawet powłaziły na sąsiednie i trzeba będzie delikatnie acz stanowczo interweniować .

Iwonko ,na parapetach mam już tak tłoczno , że muszę pomimo zimna w najbliższą niedzielę część pomidorków koktajlowych posadzić i przykryć folią .Ogrodników mamy właśnie wcześniej , więc Zośka będzie na szczęście ciepła i będzie można resztę rozsady posadzić i oczywiście posiać co trzeba .Pracy przed nami ogrom ;:oj Starałam się robić wysiewy dosyć późno , ale okazuje się , że mogłam poczekać jeszcze co najmniej dwa tygodnie , więc za rok nie będę się już tak spieszyła .Miłego świętowania .

Zuziu ,bardzo się cieszę , że urzędujesz już na działeczce i jestem bardzo ciekawa co przywieziesz z targów , bo nie wierzę , że nic ;:202 .Tulipanki mogłam policzyć na palcach , chociaż liści miałam obfitość :;230 Pozdrawiam ;:196

Aniu ,w pierwszym roku miałam mieć mały warzywnik a zrobiłam duży , więc mam za swoje ;:223 U Ciebie pewnie podobnie ? Mamy sporo wolnego , więc dobrej pogody do prac ogrodowych . ;:167

Bożenko , bo niestety sucho , a one lubią wilgoć . Teraz dla odmiany leje Ci bez umiaru ;:202

Moniczko ,u Ciebie na południu leje a u mnie tylko udaje że pada ;:174 więc jak pojadę w piątek , to jak nic zacznę od podlewania .Też mam miejsca mocno zachwaszczone i aż się tam boję wejść . w tym sezonie to nie ja mam powera , tylko ogród jakoś dziwnie większy mi się zrobił :;230 Pozdrawiam i obfitego deszczyku życzę . ;:168

Mariuszu ,reklamówki są przypadkowe a wysiewów zrobiłam dużo za dużo ;:306 Siły potrzeba , oj potrzeba , więc dzięki i wzajemnie Ci jej życzę ;:167



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elżuniu,Twoje rabatki takie pełne kwiatuszków jakby lato było,ślicznie u Ciebie ,roślin miałaś dużo do sadzenia i jesteś sprytna i pracowita ,że dałaś radę ,robota paliła Ci się chyba w rękach ,u mnie deszczu teraz pod dostatkiem i nadal pada ,pozdrawiam i miłego wypoczynku po ciężkiej pracy ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

W ubiegłym roku siałam jeżówkę i pomimo sporej ilości siewek, żadna nie powtórzyła cech matczynych. Ale za to były piękne, dorodne i co, przynajmniej mnie zaskakujące, były w dwóch kolorach: białe i różowe ;:oj Tak mi się spodobały, że w tym roku też wysiałam i tym razem wzeszły, jak i u Ciebie tylko trzy nasionka. Jak trzeba, to będę je traktować jak jednoroczne. Mam jedną stareńką, kwitnącą nieciekawie i tę przy najbliższej sposobności wymienię na młodszą.
Parapetowce już dorodne, oj zajmuje to wszystko miejsca, zajmuje ;:108
Zaparta jesteś, nawet w deszcz robisz ;:180 Teraz kilka dni wolnego przed Tobą, to na pewno podgonisz robotę. Miłego weekendu ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu cudnie u Ciebie ,kolorowo,u mnie dziś słonecznie i bardzo mokro.Brawo, oby tak w całym maju lało!
Jak się mają powojniki? ;:3
Mam tak zarośnięty oba ogródki ,że aż się boję wchodzić! Deszcze nie pozwoliły na pielęgnacje ,lało kilka dni bez przerwy i w nocy! ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..podziwiam za wykonanie planu działkowego bez względu na pogodę ;:oj . Efekty widoczne, bardzo ładnie ogródek zarasta, oczywiście nie chwastami ;:180 . Nie mam sił ani takiej woli , planuję jedno a robię drugie :roll: Dziś u mnie był bardzo ładny dzień, niestety od jutra ;:185
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj
Ale cudnie Ci już wszystko kwitnie wiosna to piękny czas . Po zimie cieszymy się z każdego kwiatka . Ja walczę z chwastami i chyba założe agrowłókninę bo nie mam już siły przynajmniej w jednym miejscu . Cudne pierwiosnki ;:oj
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Kwitnące pięknie drzewa i krewy to przepiękny czas. ;:173
Czy smagliczkę po kwitnieniu przycinasz ?
Na ostatnim zdjęciu , co to jest pięknego ?
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu, pięknie kwitną roślinki. Masz bardzo ładne pigwowce.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Ale szalejesz
Twoje siewki są 2 razy większe niż moje.
A warzywnik prezentuje się rewelacyjnie
Widać, ze im dobrze.
Też muszę kupić rodki. Mam jeszcze 2 miejsca do obsadzenia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu co tak cudnie kwitnie na ostatnim zdjęciu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”