Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witajcie , Jestem szczęśliwa że to koniec świąt .Nareszcie wszystko wróci do normalności a do tego idzie ciepełko , więc w sobotę ruszę do ogrodu i pewnie nie ja jedna . :tan

Bożenko , powojnika przyłożyłam całego , więc muszę go odciąć , następnym razem zrobię to lepiej , musi sobie biedak poradzić .

Zuziu , jak byś nie liczyła to i tak zdążysz , ciepełko wypędzi Cię na działęczkę pewnie już od jutra i kiedy Ty zakończysz sprzątać domek to ja dopiero wyjadę z miasta , więc zawsze będziesz szybsza ode mnie . ;:306 .Dobrej i owocnej pracy Ci życzę ;:196

Mariuszu , ja żeby się wyrobić to muszę ruszyć z dwóch kopyt bo obawiam się z jednego to za mało . :;230 .Cieszę się że nareszcie pogoda się nam poprawi to i robota będzie lepiej szła .Już nie mogę doczekać się soboty .Pozdrawiam i miłej pracy na działeczce Ci życzę . ;:167

Iwonko , na krasnali nie ma co liczyć bo to chyba wymarły gatunek , chociaż jak założysz czapeczkę z pomponikiem na końcu i kucniesz pod krzaczkiem przy robocie to można by uznać , że krasnale czasem lubią pojawiać się w ogrodzie . ;:306 . Pewnie też nie możesz już doczekać się wypadu na działeczkę bo zima jakaś taka długa się okazała , więc słoneczka Ci życzę . ;:167

Bożenko , całkiem świadomie i z premedytacją zakopałam się na całe święta w domowe pielesze i co gorsza nic a nic nie żałuję . ;:306
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..i dobrze przewidziałaś, byłam na działeczce. :heja Porobiłam dużo , ale bardzo dużo jeszcze przede mną. Myślałam że szybciej pójdzie, widać jeszcze kości nie rozruszane. ;:306 . Dziś pewnie nie pojadę bo się ruszyć nie mogę a i wnuczkę mam do zabawiania. ;:oj. Tobie życzę ;:3 i szybkiego pobytu na działce. ;:128
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu :wit
Jak tam po świętach ?
Co działasz ogrodowo ?
Pozdrowki zostawiam :D
W końcu mamy piękną wiosnę.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Zuziu , jak ja Ci tej roboty zazdroszczę . Pojedziesz jeszcze ze dwa razy i będziesz miała czyściutko .Ja dopiero na majówkę będę jako tako obrobiona i to tylko z grubsza .Mam chyba jednak za dużo metrażu . ;:306

Aniu , po świętach jak to po świętach
w portfelu dziura a na żołądek mięta . ;:306
A ogrodowo też u mnie nuda
tylko parapetowe , chociaż w pogodzie cuda . :;230
Ela

Przyjemnej pracy w ogrodzie i dużo , dużo ;:3
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Biedak sobie poradzi ,mam nadzieję ,że mu końcówkę malutka zostawiłaś.Odetniesz go troszkę później ,upewnij się ,że się ukorzenił czyli wtedy kiedy z odkładu widać kiełki. Wystarczy pionowo oddzielić szpadlem tak z góry cios i zostaw na kilka dni .Powinien się sam rozrastać. Po jakimś czasie przeniesiesz go w inne miejsce! ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś...po dwóch dniach prac działkowych twojego metrażu ci nie zazdroszczę, jeszcze bym ciut swojego oddała. ;:306 . Wczoraj wracając ledwo do samochodu mogłam wsiąść a po schodach w domu to już była mordęga. ;:oj Mimo to i tak dziś bym pojechała , niestety eM dziś lekarzy odwiedza ale jutro jadę. :;230
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Bożenko , kawałek czuprynki mu zostawiłam więc całkiem na łyso go nie ogolę . Będę chyba jutro jechała bo syn w sobotę pracuje .

Zuziu , po wczorajszym to dzisiaj chyba byś na czworaka chodziła po ogródku ;:306 , ja rozumiem że długi miałaś ogrodowy post , ale tym bardziej musisz zaczynać z umiarem ;:14 , roboty i tak nie przerobisz . ;:185 a sezon dopiero się zaczyna .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..zgadza się, działka to syzyfowa praca, jedne chwasty wyrwiesz, drugie rosną z innymi pracami także. :;230 . Zaraz zjemy obiadek i hyc na działeczkę , odpocząć. :heja . Życzę abyś wszystkie plany na dziś zrealizowała no i ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

to widzę, że tylko mi ta czapka z pomponem została :;230 Ale już byłam na działce i odrobinę zrobiłam. Zawsze to kuolejny krok do przodu ;:108
O rany, to na majówkę się zarobisz ;:202 Będziesz razem z pszczółkami pracować w pocie czoła. Trzymam kciuki ;:215
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witajcie :wit

Doszłam dzisiaj do wniosku , że jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda wariat , to wystarczy jak przespaceruje się po ościennych ogrodach, a tam zobaczy owe egzemplarze z widłami , z grabiami , w kuckach , na kolanach , z przerażeniem i z obłędem w oczach , miotających się od krzaczka do kwiatka .Sama to właśnie przetestowałam :;230 bo urobiłam się tak , że w nocy nie mogłam przekręcić się na drugi bok, a i tak została jeszcze petarda do zrobienia .Zima niestety zostawiła po sobie paskudne ślady , przemarzły wrzosy , niektóre rododendrony dostały po liściach i wyleciały mi trzy róże nie licząc poprzemarzanych cebulowych , ale o dziwo nie zrobiło to na mnie większego wrażenia , wyleciało , to wyleciało i już , koniec tematu .Podobny zasuw czeka mnie jeszcze za tydzień bo połowa róż została w kopczykach ;:202 a zielsko oczywiście bujne jakby mu gnojówki kto podrzucił .Fotek zrobiłam zaledwie kilka bo ani czasu , ani siły już nie miałam i w zasadzie niewiele jeszcze kwitnie .

Zuziu , plan przekroczyłam , ale zdrowy rozsądek chyba też ;:306 .Zupełnie nie wiem kiedy posprzątam w domku bo on też nie mały i pewnie będę nadganiała w majówkę bo wcześniej nie dam rady . Za tydzień muszę zrobić oprysk profilaktyczny i oporządzić róże , o zielsku nawet nie wspomnę , no i trzeba rośliny już nakarmić .Najgorzej wygląda rozgrzebany trawnik i jak nic do czerwca mi z nim zejdzie ;:223 . W przeciwieństwie do Ciebie zazdroszczę Ci Twojego metrażu , przynajmniej wiosną :;230

Iwonko , nie wiem czy w tym przypadku nie wolałabym zachowywać się jak truteń ;:306 , przynajmniej nie czułabym się taka zmęczona .Dobrze że wiosna jest tylko raz w roku :;230


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Eluś,piszesz ,że się przepracowałaś ,ja też, chociaż wydaje mi się ,że tak bardzo dużo nie zrobiłam ,ale gorąc i słońce bardzo osłabia i cały dzień na słońcu mnie wykańcza,dzisiaj też sie przepracowałam ,jutro mam przerwę ,bo muszę jechać do Krakowa,to może pojutrze będzie już lepiej w ogrodzie i będę ochoczo uprawiać jogę ;:306 ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu,
wiosna piękna.
Tyle ładnych kwitnień,hiacynty, pierwiosnki,krokusy..
a ty co boli ??Oj bidulko, alez ta wiosna daje nam w kość.
Ja w sobotę miałam orkę.Ile się dało to się działało.
I tak tyły jeszcze mam.
pozdrówki zostawiam .I do sił wracaj ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..nie narzekaj na mało kwitnień ja widzę pięknie oczyszczone rabatki a na nich wiosenne kwiatki. ;:215 . Toż wiosna dopiero się rozkręca a my wraz z nią. ;:oj Wierzyłam w ciebie że plan wykonasz a ty nawet przekroczyłaś, już sobie wyobrażam jak musiałaś zasuwać, ale to nic przez tydzień odpoczniesz. ;:168 . Ja w przeciwieństwie do ciebie troszkę zdjęć porobiłam, tylko zapomniałam i aparat został na działce. ;:306 . W domku także jeszcze nie posprzątałam, nie mamy jeszcze wody. Czekam na nią jak na zbawienie, zwłaszcza trawnik po wertykulacji. ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”