Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

A ja uważam, że trawnik to najtrudniejszy element ogrodu do utrzymania.
Najchętniej bym go u siebie zmniejszyła, ale m. broni :roll:
Rabaty masz niesamowite, więc myślę, że mniej trawnika nie zaszkodziłoby
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..wiedziałam że co zaplanujesz na ogrodzie to wykonasz, dla ciebie nie ma innej opcji ;:oj . Wielkie ;:63 ci się należą , ogród pięknieje w oczach ;:180 . Podziwiam hortensje, inne także ale ja zakochana w hortensjach najbardziej na nie zwracam uwagę no i pracy przy nich mało a to wielki plus ;:173 . Dobrze że trawniczka nie uszczupliłaś , jestem za ;:168 ..to tło dla wszystkich nasadzeń. Przyjemnego odpoczynku ;:167
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Hej hej :wit

Kolejne święto jest za nami , ale tym razem naprawdę odpoczywałam i w zasadzie mimo że idę już do pracy to tydzień mam jeszcze ulgowy [zapomniałam , że rano muszę zabrać się za antonówkę bo stoją 2 olbrzymie siaty :;230 ] Do ogrodu pojadę tylko na jeden dzień skontrolować trawnik i co nieco przesadzić .Pomaleńku też przygotowuję się do prac pod warzywnik , ale tam to muszę nawieźć dobrej ziemi i obornika czyli dobrze wszystko zaplanować logistycznie .Czyli nic nowego , tylko następny front robót ;:oj

Moniczko , oj jak bym chciała żeby było tak wszystko wypielęgnowane na czas w każdym kątku , ale póki co , to raczej niemożliwe , jestem realistką i twardo stąpam po ziemi , może jak się uporam z trawnikiem i warzywnikiem to będę tylko pieliła , kosiła i zbierała plony , ale sama nie bardzo wierzę w taki scenariusz . ;:306

Martuniu , oj tam , oj tam , czepiasz się , odpoczywałam przy pracy , rano skoro świt i od popołudnia do nocy bo za dnia się nie dało :;230 Czasami się zastanawiam co takiego jest w tym ogrodowym zielsku , że aż tak dbamy o niego , pielęgnujemy i martwimy się jak coś go żre ? Ful roboty , niewiele przyjemności , gdzie tu logika i rozsądek , no gdzie ? ;:306

Aniu , kłosowiec to jedna kępa , ładnie się rozrasta , długo kwitnie i przyciąga masę owadów , najwięcej motyli .Dzięki za pochwałę ogrodu , jest lepiej , ale jeszcze dużo mu brakuje

Gosiu , normalnie namawiasz mnie do złego , ale ja się nie dam i nie zmniejszę swojego trawniczka choćby o jotę , będę broniła go jak lwica , bom lwica i nie wyrwę mu z czuprynki nawet jednego źdźbła , co to, to nie , nic z tego , nie wchodzi w rachubę , nie ma mowy , żadnych takich i już ;:196

Zuziu , trawniczka nie uszczuplę za żadne skarby , no chyba że upadnę na głowę o co się w najbliższym przynajmniej czasie nie podejrzewam .Hortensji nazbierałam już 15 sztuk i myślę że starczy bo jak porosną to zajmą dużo miejsca na rabatach a o to mi chodziło .Może nareszcie za 3 lata usiądę w ogrodzie i będę tylko podziwiała :tan




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pierwszy zwiastun jesieni
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..15 sztuk hortensji :shock: , ja tylko pięć :;230 ...choć przy twoim areale zmieściła byś więcej . ;:173 . To fakt jak porosną zajmują dużo miejsca . Jesień zbliża się wielkimi krokami, czuć to w powietrzu..choć dziś u mnie następny dzień upalny, pochmurzyło, pogrzmiało i poszło dalej. Podlewaniem jestem już zmęczona :wink:
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Zuziu , To jest ilość bez anabelek ale mam też sporo posadzonych innych krzewów , więc muszę brać ich rozmiary za lat 3-5 pod uwagę , dochodzą też floxy , liliowce i róże , wszystko dosyć gabarytowe , ale właśnie o to mi chodziło , bo ogród to nie tylko praca , ale przede wszystkim odpoczynek i relax do czego dążę .W tym tygodniu odpuściłam sobie ogród chociaż mam do posadzenia trawki i małe iryski ,muszę zająć się Mamą i domem , właśnie skończyłam przetwory bo nie mieszczą mi się już w piwnicy i nawet zapasową szafę w przedpokoju mam zapełnioną na ful .Zostanie mi jedynie pigwa do zrobienia i ewentualnie grzybki jak oczywiście będą bo na razie deszczu jak na lekarstwo .U mnie też gorąco , i właśnie coś pokropiło jak ksiądz kropidłem i tyle było deszczu .Pozdrawiam cieplutko ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Przetwory, coś co lubię. ;:215
Piękny masz ogród.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Jakoś mi się nie wydaje, żebyś za trzy lata zaczęła odpoczywać w ogrodzie. Takie mamy natury, że ciągle nas gdzieś gna ;:108 A jeszcze w takim dużym ogrodzie, jak Twój? Skończysz jeden kawałek, a już drugi pilnie potrzebuje Twojej pomocy. I lecisz, nie słuchając, że i leżaczek Cię również wzywa ;:306 Będę Cię wspierać w postanowieniu nie uszczuplania trawnika ;:196 Powiększyć rabaty, to żaden problem, ale potem trzeba o ten dodatkowy kawałek zadbać. Bez tego ani rusz, a skąd na to wziąć czas i siły?
Jak fajnie wyglądają pełne półki w spiżarni ;:oj Potem wystarczy tylko sięgnąć ręką i coś pysznego ląduje na talerzu.
Dzisiaj zamknęłam w słoiczkach pierwszą porcję keczupu. Ten jest pikantny dla moich chłopaków. Dla siebie robię ze śliwkami, ale muszę jeszcze poczekać na pomidory.
Znowu dzisiaj przeszły nade mną burze, nie musiałam podlewać, czego i Tobie życzę ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu,cudownie Ci wszystko kwitnie ,tylko mało deszczu ,bo na grzybki by się szło! ;:3
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam Edwardzie ,dla miłych gości furtka do ogrodu zawsze otwarta . można deptać trawę , wąchać kwiaty i po prostu odpoczywać .Zapraszam , będzie mi miło :D Za pochwałę dziękuję , a słoiczki też lubię :D

Iwonko , użyłaś dobrego słowa ,zaczęła ,bo myślę że właśnie za 3 lata zacznę również w ogrodzie odpoczywać . Jestem z natury uparta i zawsze dążę do wyznaczonego sobie celu .Wszystkie nasadzenia robiłam i robię przemyślanie , rabaty mają kwitnąć od wiosny do jesieni i nie będę wymagały zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych tak jak to mam teraz , szansa jest :wink: Przetwory praktycznie skończyłam bo naprawdę nie mam już gdzie upychać , chociaż jeszcze będzie węgierka , pigwa , maliny zjemy na bieżąco bo mam jeszcze kilka słoików zeszłorocznych , miałam chęć na pikle z ogórków , ale nie mam sprawdzonego przepisu więc dałam spokój .Keczup robiłam tylko raz , ale przepis był skomplikowany a w smaku taki sobie , więc nie robię .Dzisiaj znowu był upał , a ja już w pracy , to był ciężki dzień .Pozdrawiam ;:167

Bożenko ,oj poszłoby się , poszło , ale pierońsko sucho . Ma się ochlodzić i będą deszcze więc może ,może ? ;:168


Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Ale jaszczura jaka fotogeniczna!U mnie nie ma śladu już po liliach tak mi szybko przekwitły.Chodzę osowiała z tego upału!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

No już dobrze, ja tylko tak żartowałam z tym trawnikiem ;:173 ;:196
Ja też nie uszczuplam swojego, mimo, że mam go chyba trochę więcej niż Ty ;:306
Chociaż nadal uważam, że to najbardziej czasochłonna częśc ogrodu
Rabaty jakoś sobie radzą, ale trawnik codziennie jest na tapecie.
Wszyscy chyba w tym roku mają klęskę urodzaju i zrobione zapasy na całą zimę, albo i dalej :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu :wit
Patrzę na twoje piękne róże z podziwem. Zdrowe. Ładnie kwitnące. Sama radość.
Mnie one nie lubią. Patyczki nie krzaczki.
Plamistosci dostały po mimo wcześniejszego oprysku.liście w niektórych zlecialy i nic pięknego z nich. :roll:
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..przetwory mniam , mniam..będzie jak znalazł ;:333 . Jaszczurki na żywo nie widziałam i dobrze bo bym chyba zemdlała , u mnie nie spotkasz . Różyczki zdrowe to i ładnie kwitną ;:128 . Co do nasadzeń nie wiem jak to się dzieje ale ja także sadząc jestem przekona że to przemyślane a za rok dwa stale coś przesadzam, drzew tylko nie bo się nie da ;:306. Deszczyku dalej niet ;:174
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”