Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Aniu , moja kępa ma dopiero drugi sezon i jest naprawdę imponująca .W przyszłym sezonie będę robiła spore wrzosowiska przy rododendronach bo mam ich sporo a jeszcze 2-3 mi dojdą a one lubią towarzystwo wrzosów .Teraz muszę ogarnąć temat warzywnika żebym mogła od wczesnej wiosny już z nim ruszyć , więc na wrzosy nie mam już czasu , zresztą muszę zimą pomyśleć jakie kolory wybrać żeby był ładny efekt .Pozdrawiam ;:167

Zuziu , ta różyczka to Lady Sharlot ,ładna , chociaż czasem grymaśna , jak to angielka , musi mieć sporo czasu .Teraz walczę z warzywnikiem , no i wyciachałam dzisiaj dużą , złotą tuję , sama ;:oj , zajęło mi to może z godzinkę .U mnie zaczęło nareszcie lać , przynajmniej dobrze podleje świeżo posadzone rośliny i te czekające w donicach , chociaż muszę przyznać ,że w tym sezonie tych ostatnich nie ma zbyt wiele .Pozdrawiam i życzę spokoju i dobrych myśli . ;:196

Martuniu , dzięki za odwiedziny , zrobiło się chłodno a my ciągle zapędzone w ogrodach , jednak dobrze że jest zima , możemy odpocząć od naszego zielska i pomyśleć twórczo o następnym sezonie.Pada , może będą grzyby ? .Pozdrawiam ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Róża piękna.
Ta kępa trawy imponująca,piękna :)
Te czerwone, ciemne rozchodniki ciekawe,śliczne.I spore widzę je masz.Ile lat twoje mają ??
Kupiłam sobie takie ciemne, różne końcem lipca.ale po jednej łodyzce mają dopiero, ciekawa jestem kiedy takie urosną jak twoje ?
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu,co tu mówić piękny ogród ! Masz co chciałaś! Widzę te słoneczniczki i nie mam ich!:D
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu pięknie jest u Ciebie , aż nie mogę się doczekać kiedy u mnie będą takie piękne rabaty jednak na to trzeba czasu zanim rośliny się rozrosną . Ale przy takich rabatach jest roboty żeby je utrzymać bez chwastów . Jak to się mówi coś za coś .
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś, widzę, że robisz zaprawy do słoiczków. Masz jakiś fajny przepis na grzybki marynowane i na jabłka - takie, które później można wykorzystać do szarlotki. Mam różne przepisy, ale chętnie spróbuję innych sprawdzonych ;:196 Jeśli można, to proszę na p.w.
A jeśli chodzi o ogród, to powiem, że jestem pod wrażeniem jak bardzo się rozrósł i podniósł na wyższy poziom ;:167 Masz bogate, zadbane rabaty - widac jak wiele pracy w niego wkładasz. Ja swój od ubiegłego roku mam mocno zaniedbany ;:218
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Pory roku

Z chłodnym wiatrem złoty liść przyniesie
Kolcem kasztana leciutko zakłuje
Z dębiny żołędzia też nie pożałuje
A brązowe kasztany każe zbierać w kieszeń , jesień .

E. P.

Wróciłam z jesiennego już ogrodu i chociaż sporo roślin ciągle kwitnie to ogród nabiera czerwonych barw .Trzmielina i borówki wiodą prym .Sporo drzew i krzewów straciło już liście a trawy nie trzeba już kosić co tydzień .Najgorsze , że dzień strasznie się skrócił i o 19 tej w ogrodzie nic już zrobić się nie da . ;:202 Od miesiąca skupiam się na pracach związanych z przygotowaniem części warzywnej , skończyłam wysadzać wszystkie zioła na jedną wspólną rabatę , został mi jeszcze tylko szczypiorek do przesadzenia .Pracy jednak mam jeszcze dużo i myślę , że jeżeli pogoda mi pozwoli to ogród zamknę dopiero w grudniu .

Aniu , dzięki . Moje rozchodniki mają drugi sezon , one generalnie rosną bardzo szybko i wręcz lubią suszę .Pozdrawiam i dobrego tygodnia ;:167

Bożenko , nie ma sprawy , to już je masz . ;:196

Joasiu , myślę , że właśnie najwięcej mamy radości jak oglądamy posadzoną własnoręcznie małą roślinę a ona co roku pokazuje nam swoje nowe oblicze , a chwasty są w każdym ogrodzie , w moim też , chociaż staram się jak mogę to one zawsze są szybsze niż ja ;:306
Pozdrawiam ;:167

Moniczko ,życie to ciągły wybór , czasami trzeba sobie coś odpuścić , ja już umiem cieszyć się z drobiazgów i z każdego następnego dnia .Masz wsparcie najbliższych i piękny ogród , nawet jeżeli nie wygląda on dzisiaj tak jakbyś chciała , to za rok lub dwa będzie taki jak trzeba .Uśmiechnij się , proszę ;:196 , będzie dobrze .



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek[/URL



[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/3bd94982fac0dc9c]Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu, ciekawa jestem jak tam Twój Boscobel? Pisałaś u mnie, że nie daje znaku życia. Reklamowałaś, czy może się jednak obudził? ;:218
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Eluś ,bardzo pięknie i tajemniczo wygląda Twój jesienny ogród ,trawy ,róże,astry i rozchodniki królują na zadbanych rabatach ,a ma być jeszcze trochę słoneczka,więc nacieszysz się ogrodem ,pozdrawiam i pięknych dni życzę ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

:wit
Ogród nabiera jesiennych pięknych rumieńców. ;:173
To jest szansa że moje rozchodniki na drugi rok będą ładniejsze :)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..bardzo ładna jesień w twoim ogrodzie, królują astry, rozchodniki i te przebarwiające się liście choć piękne nie dają zapomnieć że na dłużej przyjdzie nam się pożegnać z ogrodem :wink: Właśnie widzę na czwartym zdjęciu od dołu pięknie wybarwione liście na bordowo tylko nie wiem co to ;:131 . Dziś na chwileczkę zajrzałam na moją działkę , jest..nikt jej nie ukradł ;:oj Zrobiłam tylko obchód działeczki i wróciłam, ale co zobaczyłam :roll: Juce się coś pomerdało ;:oj https://naforum.zapodaj.net/1a9275439700.jpg.html
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

U mnie barw czerwonych bardzo mało. Więcej żółci
Co prawda koloru czerwonego w ogrodzie nie lubię, ale nie jesienią.
Teraz chętnie bym widziała
Tylko chyba podświadomie jakoś nie udaje mi się jej wprowadzić
Tylko winobluszcz będzie się za jakiś czas czerwienił
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu mimo jesiennych dni ogród wygląda pięknie :) wszystko super jeszcze kwitnie i się prezentuje :)
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

No właśnie te wstrętne chwasty zawsze nas wyprzedzają i jaką mają siłę przebicia , szkoda że rośliny które pielęgnujemy nie mają takiego zawrotnego tempa wzrostu . :twisted:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”