Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Martuś, jest w drugim wątku u Eli na kogiel mogiel. U mnie przymrozilo do 5 st. w nocy.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witajcie ,Bożenko znalazłam,dziękuję bardzo ,coś mi się zachciało swoich bułeczek jak zobaczyłam wypieki Elżuni chociaż staram się ich nie jeść bo niestety trochę przytyłam ,ale co tam takie domowe są dopiero pyszne i muszę je mieć ;:306 dzisiaj ukisiliśmy z mężem beczkę kapusty ,teraz robię z dyniami ,żeby trochę ubywało pracy ,do ogrodu może jutro pójdę ,bo też jeszcze na mnie czeka ,pozdrawiam ;:168
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Martuś,ja też ostatnio to torty to jakieś inne łakocie wypiekam i też mi idzie w sadełko,a co tam!Ela się chyba obdzierguje na szydełku,bo przecież to jej czas na to!
Ja przerobiłam część swojego czosnku na pyłek ,jest nie oceniony pod względem smaku i zapachu!Pokażę Wam tu próbkę mego gotowca!W nocy było znowu na minusie 6,teraz świeci pięknie słońce.W ogrodzie sennie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu...bułeczki wyglądają apetycznie, narobiłaś mi ochoty na nie ;:oj . Niestety na chwilę obecną pozostaje mi obejść się smakiem, brak na wszystko czasu. :wink: . Dziś u mnie pierwszy śnieg i porządnie przymroziło - 10, roślinki dalej nie okryte ;:185 . Siedzę i czekam na księdza, oby mój plan wypalił ;:224 Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witajcie , :wit

Wybaczcie , że tak mało mnie ostatnio na forum , ale problemy zdrowotne mojej Mamy mocno angażują mnie czasowo ,ciągle mam jakieś wizyty lekarskie , badania , no i wymaga już całkowitej , całodobowej obsługi , więc czasu mało a i zmęczenie coraz częściej mnie dopada .Dobrze , że przynajmniej ogród mam teraz z głowy bo nie wiem jak bym to pogodziła .Cieszy mnie , że zaglądacie ,i bardzo Wam dziękuję , staram się późnym wieczorem odwiedzać Wasze wątki żeby być chociaż w miarę na bieżąco , ale niestety mało robię wpisów , obiecuję ,że postaram się to trochę nadrobić .

Bożenko , nie mogę niestety odpocząć , a nasionek sosny nie wysiałam bo nie mam do tego głowy , może na wiosnę . ;:196

Edwardzie , podobnie jak Ty , staram się zagospodarować wszystko co ogród da mi w sezonie , nie potrafię czegokolwiek zmarnować a to jak sam wiesz wymaga sporo jednak pracy , mimo wszystko dobrze , że jest przerwa zimowa . Pozdrawiam ;:167

Iwonko , ja w zasadzie jesienią też nie robię specjalnego porządku w ogrodzie oprócz tego co muszę i zostawiam sprzątanie do wiosny bo i tak pracy jesiennej jest sporo . W tym roku pigwy u mnie było dużo a i koleżanka mi jeszcze swoją podrzuciła dlatego tak długą ją przerabiałam , zresztą ponieważ u mnie na targowisku do listopada mogłam kupić , wprawdzie już z chłodni , ale jeszcze w bardzo dobrej cenie bo po 4 zł.śliwki węgierki , więc robiłam mieszankę z pigwą z tym , że tą ostatnią blędowałam i dokładałam do podsmażonych śliwek i wychodziły naprawdę pyszne powidła , więc mimo sporego przy tym zachodu to było warto .Polecam spróbować . ;:167

Aniu , piszesz , że też brakuje Ci czasu , więc Cię doskonale rozumiem , do tego dzień pierońsko krótki , więc gonimy w piętkę ,może po świętach złapiemy troszkę oddechu , czego Ci mocno życzę . ;:168

Martuniu , dzięki , że zaglądasz , chociaż i Ty masz pełne ręce roboty , a i święta mamy za pasem , więc pracy i obowiązków moc .Z wiekiem zaczynam rozumieć wszystkich tych , którzy na święta po prostu wyjeżdżają , przynajmniej mogą odpocząć .Mam nadzieję , że bułeczki udało Ci się upiec i ciekawa jestem czy będziesz na święta piekła tort orzechowy , bo ja na bank .Spokoju życzę i dobrych dni ;:196

Zuziu , trzymam kciuki za Twój plan , mam nadzieję ,że się uda .Też muszę , o ile będę mogła zostawić Mamę na kilka godzin , pojechać do ogrodu i też okryć jeszcze dwie rośliny o których zapomniałam , może w sobotę mi się uda bo i ma być cieplej .U mnie też była zimnica , koty nie chcą wychodzić na zewnątrz a ja muszę na rowerek i do pracy . ;:222 Pozdrawiam ;:167 ;:196


Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

To prawda dzień krótki szary i bury.
Jeszcze trochę I zajmiemy się przygotowaniem to świat. :D
Jeszcze rowerem jeździsz ??
podziwiam ;:180
Piękne asterki .Tak ?
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś..mój plan a raczej początek planu udany , myślę że będzie dobrze ;:173 . Piszesz że jesteś zmęczona, nie dziwię ci się bo ja także. Coś nieprawdopodobnego ale od wielu lat po raz pierwszy cieszę się że mamy zimę ;:oj . O działce i nie okrytych roślinkach staram się nie myśleć :wink: Zdrówka dla ciebie i dla mamusi , obyś troszkę odpoczęła ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu, współczuję Ci sytuacji
Niestety niedługo każdego z nas to czeka, kiedy nasi rodzice są coraz starsi
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elżuniu,bułeczki jeszcze nie upiekłam,ale na pewno będą zrobione ,tortu chyba nie zdążę zrobić ,ja z pieczeniem na bakier jestem a córcia upiecze makowiec zawijany ,który uwielbiam i szarlotkę ,a ja tylko sernik umiem bez pieczonego spodu ,sam pieczony przyprawiony ser po prostu ;:306

Bożenko,zainteresował mnie Twój przerobiony na pył czosnek ,czy go suszysz nad blachą a potem mielisz ,napisz coś więcej jak go zrobić ,czasem potrzebny jest szybko dołożyć ,a to jest super pomysł,pozdrawiam Was wszystkich ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Martuś,siekam go w blenderze i suszę do 3 dni na foremkach aluminiowych na piecu nad blachami( płytami) ,potem daję do papierowej torby szarej takiej z rączkami i wisi sobie ,aż zacznie się jak cukier zachowywać .Potem mielę w młynku do kawy mączkę!Można zmielić surowy w maszynce do mięsa i potem już jak pisałam postępować. ;:108 :wit Przechowuję jak grzyby suszone.Zapach ma bardzo mocny! Też pozdrawiamy! ;:3
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witajcie , mało mam ostatnio czasu bo ciągle biegam z Mamą po lekarzach a tu święta za pasem , więc wszystkie prace nadganiam po nocach . Z porządkami już się uporałam i nawet choineczkę od kilku dni mam już ubraną , ale w kuchni jak u wszystkich dużo jeszcze pracy .

Aniu , rowerem jeżdżę cały rok bez względu na pogodę i nie wyobrażam sobie inaczej :D , dziennie to minimum godzina , max dwie .Od stycznia zacznie dnia przybywać i aby do lutego a potem to już z górki .Pozdrawiam ;:167

Zuziu , odpoczywam późno w nocy przy różnych robótkach , muszę chociaż na trochę wyłączyć się z obowiązków , więc siedzę i coś tam zawsze dłubię .Nazbierałam mnóstwo najróżniejszych szyszek , więc je pomalowałam i zrobiłam synowi choinę , myślę że mu się spodoba .Teraz wiesz dlaczego lubię zimę i się cieszę jak jest . ;:196

Gosiu , taka to niestety kolej rzeczy na tym świecie , ale za wszystkie trudy należy im się na stare lata opieka z naszej strony .Oni zrobili już swoje , teraz nasza kolej .Wszystkiego dobrego ;:167

Martuniu , nie wierzę , że Ty , taka gospocha nie radzi sobie z pieczeniem , chyba coś przesadzasz ,sernik przecież Ci wychodzi , więc pieczesz . ;:113 . Bożenka suszy różne rzeczy i dobrze jej to wychodzi , więc z tym czosnkiem to z pewnością dobry pomysł , tylko kiedy to wszystko robić ?

Bożenko , a do czego używasz ten czosnek ?




Obrazek




Obrazek
Taką choinkę zrobiłam dla syna
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elu widzę, że na święta przygotowana byłaś, a i syna przygotowałaś :) choineczka bardzo ładna ;:63 ogród śpi więc więcej czasu na sprawy domowe :)
Życzę Wesołych Świąt :) ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elu po świątecznie ;:168 ..święta, święta i po świętach ;:oj . Bardzo ładną choineczkę masz, przy takiej na pewno święta upłynęły bardzo przyjemnie ;:128 . Synek ze swojej także na pewno był zadowolony. Zdrówka dla ciebie i dla mamy ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”