Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu to się kontroluj,ale wiosna nam już pierwsza zawitała ,czyli astronomiczna ,ale co to za wiosna .Eh ciągle się oddalają te bez mrozowe prognozy.Ciemierniki moje chyba też dostały!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu.
U mnie zima w pełni, z mnóstwem śniegu i teraz już mrokami mniejszymi.
Wiosna,,,, gdzieś pod piecem siedzi :evil: ;:306
Prace w ogrodzie nie wiem czy jakieś do świat będą.Śnieg znowu musi stopnieć,
Dziękuję za informacje co do cięcia winorośli, będę pamiętać,żeby je też szybko zrobić. :)
Ładne kwiecia...ech jak do takich kolorków tęskno ;:173
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Ewuniu , nie , to jest mała , wolno rosnąca odmiana kaliny . Nawet nie pamiętam jak się nazywa , muszę poszperać w zapiskach bo gdzieś mam , postaram się znaleźć , ale to na pewno odmiana japońska , raczej płaska , szeroka , typu pagodowego , ale wolno rosnąca .
.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Bożenko , taką wiosnę mamy co roku , święta ostatnio zawsze są zimne i deszczowe , dopiero cieplej robi się w połowie kwietnia i tak będzie w tym roku .To tylko nam tak się spieszy do ładnej i ciepłej pogody , no ale to zrozumiałe .

Aniu
Zima nam troszkę niestety zaspała
No , ale swoje wszak zrobić musiała
Więc teraz wiosna w kolejce za nią stoi
I też się mocno już niepokoi .

Popędza więc zimę niebieskim krokuskiem
Boćkiem i pliszką i znowu kwiatuszkiem
Aż w końcu pozbędzie się Pani Zimy
Wiosna wie , że za nią, wszyscy już tęsknimy .

Ela .
Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Obrazek



Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Eluś,wiosenny wierszyk nawet wstawiłaś ,żeby przyspieszyć wiosnę i obrazki piękne wiosenne a u mnie dalej śnieg zalega ,ale zepchnięty do kątów,dużo już stopniało,bo słoneczko przyświeca,ale błotko wychodzi ,zawsze coś jest nie tak jakbyśmy chciały :uszy ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..nie przepracuj się jutro na działeczce, my zachłanne jak się dorwiemy to do nocy. :;230 . Nie ma co, tyle czekaliśmy aby popracować na działce, niech teraz działeczka poczeka na nas. :uszy
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

I poleciała za wiosenką ,ciekawe co przyniesie z ogrodu! ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Dziewczyny , oj miałam ja dzisiaj wiosenkę . Gęsi i żurawie z krzykiem leciały całymi kluczami , tylko ciągle głowę zadzierałam i na robocie nie mogłam się skupić . Ptaszki pitolą już też wiosennie , słoneczko pięknie mi przygrzewało że tylko w sweterku chodziłam , ale czapki jeszcze nie zdjęłam . :;230 Winorośle przycięłam u siebie i u sąsiadów , podsypałam borówki , zrobiłam kosmetyczne cięcia na młodych jabłonkach , porzeczkach i oczyściłam z grubsza rabatkę przy wejściu .Oczywiście obeszłam cały ogród , miejscami ziemia jeszcze mocno zamarźnięta , cebulowe pomału wychodzą , ale generalnie jeszcze mało wiosny w ogrodzie .Początek jednak zrobiłam , czyli sezon ogrodowy 2018 rozpoczęłam . Zrobiłam kilka fotek , chociaż jeszcze nie ma co pokazywać .

Obrazek

Martuniu , ostatnio jak byłam, to na ogrodzie było bardzo mokro , ale dzisiaj ziemia była już w miarę sucha, chociaż na łąkach jest sporo jeszcze wody .Po śniegu nie ma nawet śladu , ale od zachodu ziemia jeszcze zamarznięta na kość .Pogodę miałam wymarzoną , więc sporo zrobiłam mimo że nie byłam zbyt długo . Na początek wystarczy .Pozdrawiam słonecznie i cieplutko ;:167

Zuzieńko , roboty nie do przerobienia , kwietnia za mało . Trzeba jednak spokojnie czekać aż kolejne rośliny będą pokazywały się z ziemi bo inaczej połowę sobie wypiele i wykopię ;:306 jak to już onegdaj bywało , pośpiech wiadomo kiedy jest potrzebny , tylko spokój może nas uratować .Ciekawa jestem czy Tobie udało się zrobić wypad na działeczkę ?Pozdrawiam ;:167

Bożenko , sprawdziłam ciemierniki i niestety przemarzły . Powojnika jeszcze nie obcięłam , zdążę po świętach bo go przysypałam na odkład .Z ogrodu przywiozłam dobre samopoczucie ,uśmiech i brudne ręce ;:306 . Mam nadzieję ,,,że Twoja palemka była najładniejsza w całej parafii . ;:196



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Palemka moja Elu była okazała ,ale było jeszcze kilka podobnych ,też piękne były!
Ogród Twój jeszcze wygląda na senny,ale już się mu daje we znaki co nieco wiosna,ciekawa jestem jak tam tulipanki ode mnie.
Ciemiernik u mnie ma tylko dwa pączki i to chyba się nie rozkwitną ,reszta zmarzła,choć nakryłam.
Elu halo nie obcinamy wiosną tego powojnika ,oczywiście można ,ale po co,teraz trzeba tylko rozciąć od starego odkładu tak by były dwie osobne roślinki i można nowy odkład przesadzić lub stary odsadzić w inne miejsce!
Teraz pozwól mu piąć się do góry przycapniesz go jak pozwoli sobie za wysoko.
Oj będzie dereniówka!
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu...po twoich roślinkach widzę że podobnie jest u mnie. ;:173 . Pewnych prac nie da się zrobić już, do tego potrzebne ;:3 i ciepełko aby roślinki wylazły i było je widać. Wczoraj była u mnie piękna pogoda, dziś znów niemiło..pochmurno. ;:224 . Co roku do świąt miałam już domek wysprzątany a w tym nawet na zewnątrz nie jest. ;:131 Właściwie co się będę przejmować, gdy się zrobi ciepełko dwa razy szybciej się obracam na działce niż przy obecnej pogodzie. ;:oj . Z moich wyliczeń wychodzi więc że zdążę. ;:306
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu wszyscy czekamy na słonko, żeby w pełni poświęcić się działce :) ale widzę, że u Ciebie też się powoli budzi wiosna :) działka tylko czeka na więcej promieni żeby ruszyć z kopyta :)
Wesołych Świąt :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Wiosnę mamy na podobnym etapie, ale u Ciebie dużo czyściej niż u mnie ;:63 Myślałam, że może zimą pojawią się krasnoludki i sprzątną rabatki, ale jednak nie ;:306 Cała robota czeka na mnie. potrzebuję trochę czasu na ogarnięcie i lepszej pogody, wtedy dam radę.
Jak na pierwszy raz, to całkiem sporo udało Ci się zrobić, mimo że nieznośnie, przelatujące ptaki, ciągle Ci przeszkadzały :;230 Jak ja uwielbiam obserwować takie lecące klucze ;:oj
Jeszcze trochę, a na całego ruszymy do ogrodów. Słoneczka, Elu ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”