Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Czas spędzony pod kocykiem zaliczam do tych bezcennych ;:108 Mimo, że żal lata, to z ulgą powitałam koniec sezonu. Wreszcie będzie czas na inne czynności niż ogród. ja zaczęłam od rozmrożenia zamrażarki, nie mogłam się za to zabrać przez całe lato. W kolejnym sezonie może i nie zrobimy więcej, ale z radością będziemy wgryzać się w każdą grudę ziemi. Przyjemnego leniuchowania ;:196 ( ja dzisiaj też pod kocykiem ;:215 )
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Na to ?czyste lenistwo? z pewnością zasłużyłaś :) Trzeba nabrać siły przed następnym sezonem :D
Elu, masz piękne, bujne kępy astrów. Co to za odmiana (ostatnie zdjęcie)?
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam serdecznie i mimo że coraz chłodniej , to również cieplutko .

Jakimś dziwnym trafem wpadłam już w przygotowania do świąt , więc siedzę wieczorami zamiast przy laptopie , to z szydełkiem w ręku . Myślę , że po prostu potrzebuję dla odmiany takiego odprężającego zajęcia .Dzień zrobił się krótki , ale wieczory mocno się wydłużyły , więc korzystam bo zima nie będzie trwała przecież wiecznie . ;:306 Do poduszki przez godzinkę jeszcze dobra książeczka i nic więcej póki co do szczęścia mi nie potrzeba .

Zuziu , mam nadzieję że wszystko dałaś radę ogarnąć przed zimą , a co do wrzosów to sobie nie wyobrażam ogrodu bez nich , więc fajnie że w końcu się skusiłaś . ;:196

Wandeczko , witam Cię , wiesz czasami sama się sobie dziwię że daję radę to jakoś ogarniać , ale tempo życia przez te kilka ciepłych miesięcy mam zaiste zwariowane , więc zimą muszę zwalniać tempo . W tej balii najczęściej wiosną sadzę bratki i stokrotki a latem petunie bo one mają płytki system korzeniowy i wytrzymują bez podlewania całe 5 dni .Pozdrawiam ;:167

Moniczko , ten aster ma wyjątkowy kolor , przez co jest bardzo mocnym akcentem w ogrodzie , kwitnie długo , bardzo go lubię i ciągle go rozdaję bo wszystkim się podoba .

Natalko , jak tęsknię za ogrodem to oglądam sobie fotki z lata , ale pogoda jednak nie nastraja ogrodowo , a i pora jest na inne sprawy , więc spoko , odpoczywam od ogrodu i skupiam się bardziej na sobie i innych

Alu , jesienią wykonuję tylko obowiązkowe prace ogrodowe i praktycznie nic nie wycinam i nie czyszczę ogrodu bo liści u mnie mało , a jak sama piszesz wszelkie stworki muszę gdzieś zimę przetrwać , więc porządki zostawiam na wiosnę .Zresztą , zawsze mam dużo pracy w domu , który po całym sezonie trzeba odpowiednio przygotować do zimy , więc roboty i tak mi nie brakuje .Dbaj o zdrówko Swoje i eMa. ;:168 Pozdrawiam ;:167

Bożenko , łaski nie robi , ma rosnąć i już , zresztą dany ze szczerego serca , więc raczej nie będzie mi sprawiał kłopotu. ;:196

Iwonko , podobnie jak Ty , od kilku już lat zawsze jesienią z ulgą zamykam ogród bo co by nie mówić to przez kilka miesięcy nasze ogrody są nie tylko przyjemnością , ale też obowiązkiem i często wymagają od nas ciężkiej pracy , a po pracy należy się odpoczynek , więc kocyk , książeczka i wszystkie inne rzeczy , czego Ci mocno życzę . ;:167 ;:167 ;:167

Aniu , wszystkie moje astry są niestety bezimienne , bo albo dostałam od kogoś , albo kupiłam na bazarze , a tam niestety nikt nie używa nazw .Nawet te ostatnio kupione też nie miały etykiet .Te kępy mają bardzo ładny , mocny kolor i wyjątkowo zdobią ogród .Jak masz na nie chęć to wiosną mogę Ci podesłać , nie ma sprawy .Pozdrawiam ;:167





Obrazek

Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Eluś,czytam,że tyle pracy zrobiłaś w ogrodzie ,a za trawnik Cię podziwiam ,bo to nie takie łatwe ,ja też uwielbiam siedzieć pod kocykiem w cieplutkim domeczku i dopiero w zimie nie mam wyrzutów sumienia ,że nic nie robię ,pozdrawiam gorąco ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..chyba wszyscy pomalutku zaczynamy myśleć o świętach, toż to tuż , tuż. ;:oj . Nawet dobrze bo szybciej czas przeleci, jednak na działeczkę zajrzę bo zapatrzona na twoje piękne wrzosy znów dokupiłam. ;:306 . Chcę jak najszybciej je wsadzić....śmiesznie by było sadzić w rytmie last christmas :;230
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu widzę, że też lubisz długie zimowe wieczory z szydełkiem w łapkach....też to kocham i zawsze czekam kiedy przy kominku mogę uspokoić swój system nerwowy z szydełkiem a łapce.....pochwal się co tam udziergałaś :?:
Ogrody niech odpoczywają im też się coś należy.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam grudniowo

Zdaje się że dopiero co był październik , a tu proszę ,za chwilę będą święta . Czas pędzi nieubłaganie i znowu w peselu przybędzie ;:222 , żeby chociaż sił nie ubywało to byłoby znośnie .W zeszłym tygodniu wpadłam na moment do ogrodu , a że trafiłam na pogodę i nawet słoneczko to z przyjemnością coś tam jeszcze ogaciłam i pospacerowałam , szybko jednak się ochłodziło , więc z równą przyjemnością wracałam do ciepłego domku .

Martuniu ja leżę pod kocykiem ale moje rączki cały czas coś robią , ;:306 .Za chwilę i tak przecież wszystkie wpadniemy w przedświąteczny młyn .Pozdrawiam cieplutko i spokoju życzę . ;:167

Zuziu , jak co roku posadzisz kilka sztuk wrzosów to będziesz miała pięknie jesienią i o to chodzi .To fajne rośliny bo są praktycznie bezobsługowe , jedynie trzeba wiosną przyciąć . Najlepiej jak się zapomni , że są w ogrodzie . ;:196

Krysiu , zgodnie z porą w kalendarzu dziergam różne drobiazgi związane ze świętami .Jak będzie wszystko gotowe to na pewno pokażę . Podobnie jak Ty , bardzo lubię wszelkie robótki ręczne , no może druty trochę mniej , ale jak muszę to sweterek też wydziergam .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..ja już mam przedświąteczny młyn, na leżenie pod kocykiem nie ten czas. ;:185 ..może po świętach. ;:oj . Mnie się nie udało zajrzeć na działkę choć właściwie nie ma tam po co więc także może po świętach. ;:173 Pogoda dalej u mnie jesienna...szaro buro i wietrznie do tego bywają przymrozki. :wink: Czekam kiedy pochwalisz się wydzierganymi drobiazgami, myślę że będą piękne. ;:128
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Zuziu , u mnie też pomalutku koło młyńskie zaczyna przyspieszać , ale szału nie będzie , raczej spokojnie i to mnie cieszy .Mimo to, mam troszkę nieprzewidzianych zajęć bo znajoma paskudnie złamała nogę , jest po operacji , więc trzeba pomóc .Prace ręczne na ten moment zakończyłam , wrócę do nich po świętach .Wszystko wyszło fajnie , więc za moment pokażę .W ogrodzie byłam dwa tygodnie temu w zasadzie żeby spotkać się z sąsiadami i zawieźć dzieciarni słodycze świąteczne .Dzisiaj za oknem u mnie biało i dosyć zimno , ale Święta mają być ciepłe ;:222 .Pozdrawiam . ;:167
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..ja także już z grubsza obrobiona z pracami i w domku już świątecznie...choinka ubrana. :heja Tego białego zazdroszczę u mnie dalej szaro , Mikołaj do wnuków już zamówiony tylko na czym on przyjedzie. ;:306 . Zdrowych, wesołych świąt. ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Dopiero co, była Wielkanoc, a tymczasem lada dzień skończymy przygotowania do Wigilii ;:oj Aż nie chce się wierzyć, że tak ten czas pędzi. Ciekawa jestem Twoich ozdób szydełkowych, dla mnie to wyższa szkoła jazdy. Tym bardziej podziwiam takie umiejętności u innych ;:63
Ja szykuję tylko cząstkę Wigilii, w tym roku na mnie padły śledzie. No i pierogi, ale te lepiłam razem z mamą.
Zdrowych i radosnych świąt ;:196 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam Świątecznie Wszystkich odwiedzających .

Niechaj ten czas będzie radosny i spokojny . Życzę Wszystkim dużo , dużo zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku , no i żeby nasze ogrody w przyszłym sezonie rozkwitały wszelkim kwieciem i cieszyły nasze oczy .

Zuziu ,w tym roku mikołaj raczej powinien chyba albo łódką , albo gumiaki i na piechtę , nie ma biedak innego wyjścia . ;:222

Iwonko , dziękuję i również miłych Świąt .



Obrazek





Obrazek




Obrazek



Obrazek

PS. więcej zdjęć na wątku : Kogel-mogel
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu cudownie to wyszło ,masz w łapach talent!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”