Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Iwonko , cieszę się razem z Tobą , że ptactwo się zlatuje bo to naprawdę przesympatyczny widok .Tu
w mieście to moja Mama zajmuje się dokarmianiem , a ja zaopatruję wieś bo u mnie na targowisku mam duży wybór wszelakiego ziarna . Jeszcze kilka dni i będzie zaczynał się luty , a z nim ruszymy do siania pierwszych roślin .Dobrze , że jesteś już po zabiegu to i wiosenne prace nie będą dużym problemem . ;:167

Gosiu , Ona nie ma większego problemu bo jak coś się jej nie mieści to mnie uszczęśliwia , zresztą nawet jak zamawia to często podwójnie i nie powiem żeby nie było to miłe ;:oj Dbamy o siebie nawzajem .

Mariuszu , ja z pewnością też będę zmuszona część rozsad kupić bo też brakuje mi niestety miejsca na parapetach a resztę będę siała wprost do gruntu , jakoś trzeba sobie radzić . Na pewno wysieję małe papryczki i kilka krzaków pomidorów .

Dawno nie było u mnie wiosny , więc może coś na poprawę humoru .

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

O tak Elu, tak sobie zaplanowałam żeby mi jeszcze przed sezonem się wygoiło wszystko, bym mogła zacząć sprawna ;:215 , doczekac się siania nie mogę ;:108
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elżuniu,wspomnienia poprzedniej wiosny bardzo nas ogrzewają ,bo wszyscy za nią tęsknimy ,rozsadę też sobie kupie na targu a ,nasionka kupię te które wysiewa sie do gruntu ,natomiast w domku wysieję pomidorki ,bo mam nasionka własne i chcę je mieć znowu ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..patrząc na piękne wiosenne kolorki buzia się sama uśmiecha ;:112 , już nie długo..jeszcze troszeczkę a będzie tak na żywo ;:108 . U mnie dziś nareszcie piękna zima , przez noc dosypało sporo. Nie topnieje bo i mrozik trzyma a ja się cieszę z kołderki jaką dostały moje nie okryte roślinki. :heja . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Brawo piękne wspomnienia wiosny w tą zimową, mroźną aurę . :D
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Iwonko ,ja jakoś tej zimy nastawiłam się na odpoczynek i chociaż mam momenty , że tęsknię za ogrodem to wyjątkowo nie spieszno mi nawet do siania , widocznie w zeszłym sezonie dostałam od ogrodu w kość i muszę to odreagować , więc póki co , cieszę się że zima mrozi i sypie białym puchem , roślinki spokojnie sobie śpią , a ja mogę poleniuchować .

Martuniu , no właśnie jak dopada mnie tęsknota za ogrodem to przeglądam sobie zeszłoroczne zdjęcia , ale jak tylko dochodzę do roskopananego trawnika to tęsknota gdzieś znika :;230 , mam dosyć i wtedy najchętniej odwiedzam Wasze ogrody to zawsze działa na mnie kojąco . ;:108

Zuziu , u mnie też dosypało i mrozi , i dobrze , tak ma być , ja bardzo lubię zimę , nawet jak się wy.....na swoim rowerku to mi to nie przeszkadza bo na śniegu mięciutko , mogę w sobotę i niedzielę dłużej pospać , a nie zrywać się skoro świt i gnać w rabatki bo upał doskwiera , teraz nic mnie nie goni , jestem jak akumulator , cały czas się ładuję ;:306 bo za dwa miesiące znowu będzie ogród na pierwszym planie .

Aniu , tak to już jest , że serce tęskni , ale rozum mówi - odpoczywaj , zima w zasadzie dopiero nabiera rozpędu , więc zgodnie z poleceniem rozumu i rytmem przyrody odpoczywam i nawet to lubię :D , przynajmniej na razie . ;:306


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Dalej piękna wiosna.. ;:215
Na leniuchowanie szkoda czasu.Cos tam innego tworzę :)
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

No i fajnie Elu, więc ładuj akumulatorki swoje i spaceruj po naszych ogrodach ;:215 , na ostatnim zdjęciu to jakaś ozdobna wisienka?
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam , wiadomo , że jak zbyt długo wszystko idzie dobrze , to znak , że jak nic w końcu coś musi walnąć . Właśnie walnęło u mnie
bo w nocy moja mama przewróciła się w pokoju jak długa i bardzo poważnie złamała rękę , więc noc miałam z głowy a dzisiaj prawie cały dzień spędziłam w warszawskim szpitalu . Na szczęście ręka już jest poskładana i teraz tylko 6 tyg. gipsu i więcej pracy dla mnie .Cały mój plan wypoczynkowy diabli wzięli , następna życiowa nauczka , żeby nic wcześniej nie planować .Miałam wybrać się w sobotę do Wa-wy po różne ogrodowe zakupy ale pewnie będę musiała przynajmniej do połowy lutego poczekać ;:202 . Pozostanie mi jedynie w najbliższych tygodniach posiedzieć przy kompie i kartce papieru z planami warzywnika ,kupić w mieście potrzebne do siewu rośliny i uzbroić się w cierpliwość Na szczęście mam jeszcze do zrobienia jedna serwetę na ogrodowy stolik , więc wieczorami nie będę się nudziła .,

Aniu , domyślam się czym zajmujesz ręce w wolnych chwilach i bardzo Cię w tym zajęciu wspieram , bo to fajne hobby i świetnie komponuje się z ogrodem . ;:196

Iwonko , to jest wiśnia ozdobna Royal burgundy , bardzo pięknie i długo kwitnie . ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elżuniu,oj tak się mamie źle przydarzyło ,dla niej ból i siedzenie ,bo nic nie zrobi a dla Ciebie dużo więcej pracy i opieki ,a mama mieszka z Tobą ?,wspomnienia ogrodowe super się ogląda, dobrze ,ze mamy te zdjęcia ,bo tyle można powspominać i nawet coś nowego zaplanować ,pozdrawiam życzę zdrówka dla ciebie i dla mamy i dużo siły opiekuńczej ;:196
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Wiesz bardzo mi sie ozdobne wiśnie podobają, ale jakoś się jeszcze mi nie przytrafiło je mieć ;:306 , no cóż, trzeba to zmienić, śliczne kolory. Elu zdrówka dla mamy i spokoju dla Ciebie, co masz zrobić i tak zrobisz tylko trochę później ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu widzisz tak to czasami bywa, los niestety nie szczędzi nam i sam układa scenariusz. Mam nadzieję, że wszystko szybko się zrośnie i nie będzie większych problemów. Musisz uzbroić się w cierpliwość i na karteczce wszystko planować, a jak nadejdzie czas to przeniesiesz to na ogród :)
Piękne azalie ;:333
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Miałaś nadmiar czasu,skarżyłaś się na nudę! W ogrodzie się odprężysz,tym czasem masz inne zajęcie.Znam to jak wiesz z autopsji!Tak to jest ze starymi ludźmi.Życzę Ci siły Elu i cierpliwości ,oraz miłości a przede wszystkim Tobie zdrowia byś mogła go poświęcić przy opiece nad matką! ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”