Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Takie późno kwitnące lilie, to jednak super sprawa. Wszędzie już widać jesienne astry, a u Ciebie dzięki nim, pełnia lata ;:63
Dżemik z fig jest pyszny, pesteczki są zupełnie inne niż np. malinowe, nie wkurzają w dżemie. Sama co prawda nie robiłam, ale jadłam w Chorwacji robiony i sprzedawany przez gospodarzy. U nas też już można taki kupić ;:108
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Hej , hej :wit

Lato jakoś wyjątkowo mocno się zadomowiło i nie chce spuścić z tonu , w niedzielę w cieniu miałam 32st. Upał bardziej mnie wykończył niż praca jaką zrobiłam .Wracałam ledwo ciepła a dzisiaj rano z ledwością wstałam i czułam się jakby przejechał po mnie walec :;230 .W ogrodzie sporo jeszcze kwitnień , zielsko nareszcie przyhamowało , albo ja się pospieszyłam z pieleniem ;:306 w każdym razie nareszcie ruszyłam z częścią warzywną , wyznaczyłam główną ścieżkę którą muszę obsiać na nowo trawą i zrobiłam wzdłuż rabatę z lawendą Grosso . Posadziłam szczepionego derenia , kilka roślin przy domku ogrodowym , zasiliłam jeszcze słabsze rośliny obornikiem , przycięłam szczypiorek , zebrałam maliny , wykarczowałam resztkę sporego korzenia po wyciętym modrzewiu bo ciągle zaczepiałam o niego nogami ;:oj ,podlałam porządnie cały ogród , przystrzygłam młodą trawkę i pewnie po drodze jak zwykle wykonałam jeszcze sporo innych czynności , uf , do tego gorąco , ale plan wykonałam :D

Krysiu , miło że wpadłaś , furtka zawsze otwarta nawet jak mnie nie ma .Właśnie w sobotę oglądałam ostatnie dwa kwiaty liliowca , to późna odmiana i mimo wściekłego koloru zostanie w moim ogrodzie ;:306 .Zapraszam i pozdrawiam cieplutko ;:167

Martuniu , bardzo dziękuję ,praca przynosi efekty chociaż czasami trzeba troszkę poczekać , bardzo bym chciała mieć więcej czasu dla swojego ogrodu , ale jest jak jest i trzeba się z tego cieszyć .Zastanawiam się czy mogę jesienią zasilić swój nowy trawniczek , czy lepiej poczekać do wiosny bo zbyt młody , może doradziśz coś w tej kwestii ? Moje kompociki też cieszą się dobrą sławą i nawet nie muszę ich specjalnie zachwalać bo schodzą jak ciepłe bułeczki ;:306 .W sobotę zbierałam u siebie na łące młody szczaw i zamroziłam sobie kilka porcji na zimę , jak przyjdzie chętka ,będzie jak znalazł .Jutro będę robiła powidła ,a zostanie mi jeszcze pigwa i to chyba będzie koniec przetworów , chyba . :;230

Joanno , z kostką to nie do końca jest spokój bo ona też potrafi zarastać i trzeba tego pilnować , ja też raczej pozostanę przy naturalnym obrzeżu . Pozdrawiam i dobrego tygodnia ;:167

Gosiu , dzięki ,róże radzą sobie nienajgorzej , słabych po prostu się pozbyłam , szkoda na nie czasu .Najbardziej cieszę się jednak z trawniczka mimo że kosztował mnie sporo pracy , ale teraz nareszcie go lubię :D .Pozdrawiam ;:167

Mariuszu , dziękuję , normalnie czuję się bohaterem swojego ogrodu ;:306 . Deszczyku ciągle jednak mało a zdało by się więcej , oj zdało .Pozdrawiam ;:167

Iwonko , masz rację z tymi pesteczkami , uwielbiam je w dżemiku , ale niestety rzadko można na niego trafić więc jak jest dobra cena świeżej figi to robię sama , najlepszy jest jednak mieszany z namoczoną figą suszoną , palce lizać .W piątek rano jeszcze przed pracą zrobiłam kilka słoiczków kompociku , który zimą podaję jako deser i bardzo go lubimy w takiej formie , ważne żeby słoików nie gotować tylko pasteryzować wtedy jabłko się nie rozleci i przejdzie smakiem i kolorem śliwki a podaję to w pucharkach schłodzone bez rozcięczania .Polecam ;:196 W ogrodzie kwitną jeszcze lilie , specjalnie sadzę kilka cebul jak najpóźniej , nawet w czerwcu ,żebym mogła cieszyć się nimi we wrześniu .Dzisiaj w Lidlu pojawiły się już cebule wiosenne , ale zastanawiam się nad kupnem bo to spory wydatek a efekt praktycznie jednoroczny , może dokupię jedynie hiacyntów i czosnków .Pozdrawiam ;:167


Obrazek



Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Piękne róże.I Augusta , tak ?
To cudna róża.Uwielbiam ją.Ma cuuudny zapach ;:167
Niestety moja trochę choruje. :roll:
Ech te nasze przetwory,,, ciągle coś trzeba zrobić.
Ale potem jest gotowe i smaczne :)
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Sama rozkosz dla oczu i duszy i podniebienia u Ciebie Elu! ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

A cóż to takiego na ostatnim zdjęciu
Jakiś kompot?
Uwielbiam mieczyki, ale nie mam serca co ich przewracania się.
No i to wykopywanie.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś...przetwory mniam, mniam ..będzie co zajadać ;:128 . Różyczki tylko podziwiać, moje mnie zawiodły...zwłaszcza Laguna. Kwiatki od słońca się przypalają, brzydko przekwita :wink: Początkowo myślałam że to sprawka wyjątkowych w tym roku upałów, teraz nie ma upałów a kwiatki takie same . ;:oj
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Aniu , tak to Augusta , też ją lubię , głównie ze względu na pofalowane płatki , które niezmiennie kojarzą mi się ze spódnicą baletnicy . Z przetworami jestem na etapie powideł a za tydzień pigwa i powinien być to słoikowy koniec .

Bożenko , dzięki ;:196 , ale i Ty z pewnością zapełniłaś piwniczkę , no a jak zaczną się grzybki to dopiero włączysz drugi bieg . ;:oj

Gosiu , tak to specjalny kompocik na deser a co do mieczyków to sadzę je głębiej i dla asekuracji zawsze przy wyższych roślinach więc nie jest najgorzej .

Zuziu ,daj jej szansę , jest młoda , na pewno się poprawi . Moja jest na patelni cały dzień i też się trochę przypala ale ona generalnie dosyć długo trzyma kwiat i trzeba go wyciąć przed tym jak zaczyna być brzydki , przynajmniej ja tak robię .Dzisiaj też ją czyściłam chociaż mniej ma już kwiatów . ;:168 Wzięłam się też nareszcie za część warzywną i mam nadzieję , że w przyszłym sezonie już coś tam będzie rosło . W ogrodzie ciągle sporo kwiatów , nie ma upałów , więc miło jest pracować i odpoczywać ;:168 . Jak zwykle plan wykonałam i nawet sporo czasu spędziłam na niczym , czyli przełaziłam ;:306 , no i zrobiłam trochę fotek .


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Ciągle kwitnie



Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Większość przetworów tylko pasteryzuję, gotowanie jest konieczne tylko w sporadycznych przypadkach ;:108
Piękny ten biały zakątek :tan Krzesełka i stoik są równie delikatne, jak prezentująca się przed nimi gaura ;:63
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Ten zakątek też wpadł mi w oko
Cudownie połączone rosliny
Może znowu skusze się na gaurę?
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Iwonko , miło mi , że spodobał Ci się mój kącik wypoczynkowy , bardzo lubię tam przysiąść bo za wyjątkiem części warzywnej widzę praktycznie cały ogród .Z przetworów została mi pigwa i mogę powiedzieć , że całe szczęście bo już ostatnie słoiki wciskałam na duś . W ogrodzie ciągle coś jeszcze kwitnie a i pogoda sprzyja żeby korzystać z jej uroku , więc gonię z wszelkimi pracami na rabatkach chociaż już w spowolnionych obrotach .Pozdrawiam cieplutko ;:167

Gosiu ,gaura to cudowna roślina i niesamowicie wygląda przy trawach . W sobotę byłam w Skierniewicach na święcie kwiatów w zasadzie pojechałam po miód , który kupuje tam co roku od zaprzyjaźnionej pasieki w ilości na cały rok , no ale jakbym mogła nie kupić chociaż jednego zielonego badyla ? :;230 , więc wróciłam z różanecznikiem , jeżówką ,pysznogłówką , zawilcem i miętą w kolorach ,jakich mi brak .Mamy przepiękną jesień , więc dobrej pogody i ;:3 życzę .


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu :wit szersze kadry z ogrodu pokazują jak bardzo bogaty i pięknie zestawiony roślinne masz ten swoj piekny azyl .
Dekoracje też świetnie dobrane.pięknie. i już !!
Róże ,wrzosy śliczne.
Ta wielka kępa trawy imponująca.
Moja chyba podobna do twojej. Ale mniejsza dużo. Ale jak ona taka będzie duża to mi rabate i rośliny inne zasloni. :roll:
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś..bardzo ładna różyczka na pierwszym zdjęciu, w moim ulubionym kolorze i oczywiście kącik wypoczynkowy z widokiem na ogród, też mam takie miejsce gdzie widzę tą najładniejszą część ogrodu ;:oj . Bardzo ładna trawa, podoba mi się jednak ze względu na swe rozmiary nie widzę takiej w swoim małym ogródku. :wink: Widzę Elu nowości zielonych ciąg dalszy , u mnie ani pysznogłówki ani jeżówki nie chcą pozostać na dłużej..prócz zwykłych ;:173 . Życzę słonka ;:168 u mnie dziś ;:222
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Eluś przysiadłam przy białym stoliczku i poczęstowałam się pysznym kompocikiem ,tak wygląda apetycznie ,że się nie powstrzymałam ,a w ogrodzie cudownie się siedzi wśród tylu kwitnień i tylu kolorów,było cudownie ,pozdrawiam i miłego tygodnia życzę ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”