Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Tak jak wspominałem wstawiam tutaj listę róż, które mi się podobają, niestety będę musiał ją skrócić, bo tyle nie zmieszczę, także liczę na Wasze opinie, którą warto, którą ewentualnie nie :) ;:180 ;:224

Rabatowe:
Garden of Roses
Kosmos
Mariatheresia
Pastella
Leonardo da Vinci
Alabaster
Playfull Rokoko
Lemon Rokoko
Magic Rokoko
Pashmina
Jalitah

Pnące:
Amadeus
Giardina
Rosanna
Moonlight
Harlekin
Alaska/Future

Parkowe:
Artemis
Sonnewelt

Wielkokwiatowe:
Capri
Charming Piano
Cherry Lady
Chippendale
Midsummer
Piano
Pink Piano
Souvenir de Baden Baden
Wedding Piano
Ascot
Sunny Sky
Pomponella
Solero
Bad Birnbach

To cały spis :) ;:202 i jak tu wybrać te jedyne ;:306
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Zmieszczą się zmieszczą te wszystkie róże. Wcale ich nie jest aż tak dużo na tej liście. I tak pewnie będzie, że jak wybierzesz spośród nich parę to prędzej czy później i tak dokupisz te pozostałe albo jszcze inne polecane. ;:172
Mnie też jeszcze takie prace w ogrodzie zostały do wykonania, jak u Ciebie, przy czym ja kopczykuję jeszcze też powojniki. Hortensję będę pierwszy raz okrywać, muszę to sprawdzic czy warto, bo w mojej okolicy nie widzi się osłoniętych ogrodówek i mimo to potrafią kwitnąć pięknie.
Miłego weekendu i trafnych różanych wyborów Ci życzę. ;:3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariusz, Garden of Roses bierz w ciemno. To cudowna róża, ja dokupiłam sobie drug krzaczek zeszłej jesieni i już w tym sezonie pokazała na co ją stać. Mariatheresia też spoko ;:333 Pastella cudowne ma kwiaty i długo i obficie kwitnie. Artemis należy do moich ulubionych. Pomponella też fajna, nie choruje ( u mnie ). Reszty nie znam z imienia, bo nie wszystkie u mnie mają nazwy, ale ogólnie każda róża piękna i jak już wdepniesz w nie :lol: to potem już ciężko się wyleczyć. ;:209
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariusz, polecam tak jak Małgosia Garden of R. a ze swojej strony z rabatowych Jalitah (do tej pory ma kwiaty u mnie) - to terminatorka, zdrowa (trochę w sierpniu mączniak ją złapał, ale pogoda była fatalna)
Chippendale obłędna! ;:oj Wedding Piano również (obydwie zdrowe i non-stop kwitnące).

A na "nie" jestem obecnie do Pastelli... zawiodła mnie w tym sezonie - kwiaty miała małe, słabe, liście chore... nie pomogły opryski. Nie wiem co z nią zrobię w przyszłym sezonie, jest przy tarasie, bardzo reprezentacyjne miejsce a straszyła ;:145
Coś jej źle u mnie, albo nie wiem co.... Bo w ubiegłym roku zachwycałam się...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mogę tylko powiedzieć jakie róże u mnie się sprawdzają. A u każdego w ogrodzie rosną inaczej, uwierz mi, zresztą to tez zależny od jakości sadzonek.
Rabatowe:
Garden of Roses - dopiero w tym roku doceniłam jej zalety. Bardzo obficie kwitnie, jeśli nie ma upałow kwiaty trzyma 3,4 dni.
Kosmos - o tej rózy naczytałam się sporo. Sama mam zamiar kupić ją wiosną
Mariatheresia - Cudowna róż, kwitnąca bardzo obficie i długo.
Pastella - ta róża kwitnie do tej pory
Leonardo da Vinci - u mnie trochę choruje, za to kwitnienie ma super
Pashmina - tą różą jestem zachwycona. Nie dosyć, że kwiaty ma cudowne, bardzo wytrzymałe na słońce. Wadą są kropki po deszczu. Ale akurat to mi nie przeszkadza
Jalitah- kwiaty ma wytrzymałe i na słońce i na deszcz, chociaż lepiej radzi sobie w słońcu. Choruje, ale prawdopodobnie dlatego, że rośnie w pobliżu Leonarda

Masz spore plany na przyszły sezon. Oby w większości się spełniły :D
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

I tak prędzej czy później kupisz jak nie wszystkie to większość ,parkowych nie mam,pnące mam inne niż na liście
co do reszty

Charming Piano
Chippendale
Souvenir de Baden Baden
Garden of Roses
Mariatheresia
Pastella
Pashmina
Jalitah

kupiłabym też na Twoim miejscu Lavender Ice niska i cudna,uwielbiam też za kolor i obfite kwitnienie Novalis i....wiele,wiele innych ;:306
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Cześć,

Kompletujesz róże ;:oj zaraziłeś się różyczką :;230 uważaj, to groźna choroba ;:224

A tak na poważnie, z czystym sercem polecam:
pashmine - od razu zamów dwie, nie będziesz żałował ;:108
Leonardo da Vinci - u mnie kwitnie cały czas
Pastella - śliczna, choć ja mam mieszane uczucia, bardzo kapryśna, raz obsypana kwiatem, innym razem nie...
Artemis - wspaniała róża, piękny pokrój, kwitnie non-stop
Pomponella - pierwszy rok u mnie a kwitła super ;:333

Polecam Ci jeszcze munstead wood, róża większych rozmiarów, ale kolor i zapach ;:167 i koniecznie weź lavender ice, od razu 2 lub 3, pięknie wyglądają w grupie.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Witaj Mariuszu :wit . Dopiero zerknęłam do Ciebie i powalił mnie Twój spis róż :lol: . Postanowiłam też dorzucić swoje trzy grosze do tego co napisały dziewczyny powyżej ;:108 . Może ułatwi Ci to zadanie chociaż nie sądzę ;:306 . Ja też wzięłabym na Twoim miejscu w ciemno różę Artemis, jest po prostu świetna. Posadziłam dwie i mimo, że to pierwszoroczniaki zachwyciły mnie. Garden of Roses też śliczna i nie choruje. Mam też Pastellę i mogę potwierdzić, że długo kwitnie i nie choruje u mnie ale też ma u mnie dopiero pierwszy sezon za sobą. Mam też Leonarda i kwitnie zabójczo i obficie ale u mnie troszkę choruje ( do przeżycia ). Chippendale jest na mojej liście więc prędzej czy później ją kupię. Mam też Giardinę ale na razie nie mogę o niej powiedzieć nic, prócz tego, że ma ładne kwiaty. Do tej listy dodałabym też Baronesse, popatrz na nią bo jest śliczna ! Różyczka nam się rozwija ;:303 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariuszu ,ciekawe czy zaszalałeś różanie bo jednak wybór bardzo trudny .Każda ma w sobie to coś ale tak jak dziewczyny piszą nad Garden of roses sie nie zastanawiaj bo to cudna róża ;:63 Tez się na nia skusiłam w szonie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Przyszłam pomóc w ogrodzie . Rozglądam sie , żeby szkód nie narobić :) Pozdrawiam serdecznie /
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

maniolek pisze:wstawiam tutaj listę róż, które mi się podobają, niestety będę musiał ją skrócić, bo tyle nie zmieszczę,
Mariusz .... a ja myślałem, że mam dużo róż (ponad 90 w tym kilka powtarzających się) - okazuje się, że nie mam żadnej z wymienionych przez ciebie ;:oj
Dużo jeszcze przede mną :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariusz, super lista różanych panienek ;:333 z tej listy mam tylko 4 róże, też dokupiłabym parę różyczek z Twojej listy, ale nie mam miejsca
w ogrodzie a mam już ponad 100 róż jeżeli któraś po zimie wypadnie to na jej miejsce, mogę coś dokupić . W tym roku, straciłam różę
pnącą Alchemista szkoda mi tej różyczki, piękna róża pnąca, ale nie powtarzająca kwitnienia. :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Ilu odwiedzających, tyle opinii ;:138 To i ja dorzucę. Dziewczyny polecają Garden of Roses, wierzę że mnie w końcu rzuci na kolana, chociaż jak na razie to mogę o niej tylko powiedzieć, że jest zdrowa. Ale uczciwie przyznaję, że mam ją dopiero pierwszy rok. Pomponella też zdrowa, chociaż mnie nie zachwyca. ale to chyba przez kształt kwiatów, jakoś wkurzają mnie te pomponiki. Natomiast kwitnie obficie i dość długo. Jalitah i Mariatheresię bierz bez zastanawiania. Pierwsza ma cudowne kwiaty, i chociaż w tym roku kwitła słabiej ( raczej winne temu są ciągłe deszcze), to i tak zachwycałam się nią bez przerwy. A druga jest po prostu cudowna i nie do zdarcia. Ten rok ogólnie nie był dobry dla moich róż, stąd może i takie moje opinie. Ale mimo ciągłych opadów, to raczej jakoś masakrycznie nie chorowały. Owszem miały więcej plam niż rok temu, ale tragedii nie było. Trzymam kciuki za realizację różanych marzeń :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”