Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariusz, zapoznałam się z Twoją listą różaną i .........to będzie gigantyczna rabata ;:oj
Oj, będzie co podziwiać ;:138 ;:138 ;:138 Fajnie bo na róże można patrzeć bez końca ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariusz nie martw się o winogron. Będzie dobrze. Rok temu przyciąłem swój i soki leciały. I to nie w małej ilości. Przyszły mrozy a mimo wszystko winogron dał radę :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Też mam taki wielki opryskiwacz toż to sama radość w pracy takim sprzętem ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Doczytałam u Ciebie różną listę! Mam niektóre z nich i jestem bardzo zadowolona np. Pashmina, Chipoendale, czy Artemis.
Planowanie i nasadzenia to duży wysiłek..ale później jak pojawiają się listki i kwiaty. .to jest nagroda!!

Fajny ten opryskiwacz! Czy na takie ciśnienie, że roztwór dotrze i do srodka krzaka?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariuszu Andrzej ma rację, że lepiej winorośl ciąć źle niż wcale tylko pora ma też sens! Jeżeli masz ja juz pare lat to nawet jak zmarznie to co na wierzchu to odbije od korzenia, tylko najprawdopodobniej z owoców w tym roku nici. W kładzeniu kostki chyba najdrożej kosztuje przygotowanie terenu a to ma znaczenie, bo pamiętam jak pierwsze kładzione były kompletnie nieprofesjonalnie.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariusz jak masz czas i chęci to możesz okryć roślinki wrażliwe na mrozy. Niestety czeka nas fala mrozów. Być może będą największe tej zimy u nas w mieście a zaraz najdłuższe. Mrozy o których piszę od dłuższego czasu na przełomie tygodnia mogą u nas sięgać nawet -12st a przy gruncie nawet więcej. Ja jutro jadę i pookrywam co się da. Lepiej dmuchać na zimne.....
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Witaj Mariusz super prezencik szkoda, że ja takiego nie dostałam na urodzinki które miałam wczoraj i muszę sobie kupić bo tan co mam po poprzednim właścicielu to złom. Oglądałam zdjęcia lata i tak się rozmarzyłam a tu mrozy :(
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Przychodzę i co widzę - taki ogrom pracy ;:oj , tylko pogratulować ;:138
Piękna, chociaż jeszcze nie dokończona metamorfoza, winorośl niestety to nie moja bajka, ale powojniki i róże bardzo mnie interesują, więc jeżeli pozwolisz będę tu zaglądać, a może i coś dla siebie podglądnę :lol:

Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

PaulaF-Z dziękuję bardzo :) jeszcze troszkę i będę go testował

Piotrek[buum] też tak myślę, że dobry sprzęt to podstawa, co do winogronu to mam nadzieję, że przetrwa :) w zeszłym roku go za późno przyciąłem mam wrażenie i słabiej owocował, to w tym chciałem wcześniej...

Ewelino[ewelkacha88] nom bardzo fajnie powspominać letnie zdjęcia :) od razu się cieplej robi

Seba[seba1999]
hehe nie, nie nikt mnie jeszcze nie zgłosił ;:306 łoo matko zastanawiałem się właśnie nad tym największym, ale stwierdziłem że dla mnie będzie za duży, a Ty mówisz, że Ci nie wystarcza ;:oj

Andrzeju[any57] miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówisz :)

Ewo[Pashmina] miejmy nadzieję, że moje plany się ziszczą i w przyszłym roku będę już mógł podziwiać swoje pojedyncze królowe ogrodu :)

Jadziu[JAKUCH] domyślam się, że to przyjemność, bo mam taki mały ręczny z tej formy i jestem nim bardzo zadowolony :)

Agnieszko[AguJa] fakt, że planuje się bardzo fajnie, później sadzenie kosztuje nas więcej pracy, no ale efekty chyba nam to wynagradzają, hmm ciśnienie ma chyba dość duże, jeszcze go nie testowałem i nie doczytałem, więc jak sprawdzę dam znać :)

Marysiu[Maska] nom cena usługi trochę zniechęca, ale zobaczymy jak wyjdzie :)

Alicjo[Alicja125] no niestety mrozy wracają, hmm to wychodzi na to, że masz urodzinki dzień po mnie, bo ja miałem 18 :D [Wszystkiego najlepszego ;:196 ]

Beato[Bazyla] zapraszam :) fakt metamorfoza jeszcze trwa :) i pewnie jeszcze będzie trwać, bo co roku coś :)
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariuszu , winogrono przyciąłeś troszkę za wcześnie , ale się nie martw , ono sobie poradzi . Ciąć się powinno jak temperatura oscyluje przy około + 5 st w dzień . Najczęściej jest to początek marca .Zestaw różany imponujący , będziesz miał co wąchać .Jesteś tytan pracy a wiosna już prawie za progiem więc znowu z wielkim zapałem ruszysz na swoją działeczkę . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Mariusz prezent świetny .Sama będę sobie musiała sprawić nowy spryskiwacz bo stary coś cieknie :D Obawiam się zimy, a konkretnie losu cebulek które są już na wierzchu. Przykryję je na wszelki wypadek na ten tydzień włókniną bo u mnie zapowiadają noce nawet z minus 15, 16 . :( Z niecierpliwością czekam na Twoje wiosenne..
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Witam, przyszedłem tutaj z ciekawości - w celach obserwacyjnych. Duże wrażenie zrobiła na mnie róża i kwitnące różaneczniki - które w dużej ilości planuję u siebie. Będę zaglądał.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką.

Post »

Trzymam kciuki by w tym roku Mariusz winogron Ci porządnie zaowocował :) Mój winogron zaczął słabiej owocować i pomogło mu "drastyczne" przycięcie. Przyrostów nowych było mnóstwo a owoców jeszcze więcej. Po prostu chciał odmłodzenia.
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”