Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, a dlaczego Ci astry nie wychodziły? I jaką ma na nie receptę Marcia?
Taką ziemię chyba miałam, ale kurczaczki nie dam głowy...bo nie mam głowy do firm :wink:
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Fajnie że ogród po sezonie zmienił się na przed sezonem, jakoś od razu bliżej do wiosny :wink: Miałam tą ziemię i wszystko w niej ładnie rosło, w tym roku też ją kupiłam i już używam, wygląda że nic się nie zmieniła.
Ale super krówki, słodsze niż te z kajmaku, ciekawe po co przyszły? :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, w którymś wątku wstawiałaś listę, jakie kwiaty można teraz wysiać i wystawić na mróz, no, bij , zabij nie umiem znaleźć tego wpisu. :oops:
Dziś zaopatrzyłam się w opakowania wtórne, jeszcze zakupię ziemię i sezon rozpoczęty. :;230
Na pierwszy ogień pójdzie heliotrop, bo nie wiem, czy te zebrane z moich kwiatków to nasionka, czy plewy, muszę przetestować.
Na wszelki przypadek kupiłam zapasową tytkę nasion w ogrodniczym. :;230

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Bożenko coś musiałam robić nie tak skoro nie wyszła. Trochę jestem wkurzona na te kury :wink:

Witaj Michałku dobrze, że choć wirtualnie się odkopałeś Obrazek Już się trochę martwiłam gdzieś się zaś zapodziałeś :D Dzisiaj w prognozie widzę nawet -22 na jutro i zaczynam się bać Obrazek czyżby krakanie o zimie stulecia miało się ziścić.

Witaj Jagi :!: ja tam nic nie przewidziałam tylko przez przypadek oglądałam prognozę w telewizorze Obrazek Mam w pamięci Twój zieloniutki ogród i nie mogę sobie wyobrazić tego o czym tu piszesz. Jakbyś miała Bernardyna to by Cię odkopał, a koty...to koty :wink:
Nasiona to tak na przekór, na przekór tej zimie co przyszła Obrazek
A toś strzeliła z tym trzecim zasiewem widać nie wiesz, że mam kanocka wyskrobka Obrazek
Ściskam Cię ;:196

Ewelinko u mnie miejscami takie zaspy, że roślin nie widać wcale ale niektóre róże tylko nogi mają w śniegu, a reszta narażona na mróz i odczuwalną nawet do -26 st a to już granica niektórych moich róż :D Takie brateczki to u Jagi jeszcze niedawno czarowały na aktualnym zdjęciu :D Pozdrawiam Obrazek

Witaj Lisico! takie łąki z krowami spotykałam nim kupiłam dom w B. Jest tu Instytut Zootechniki i kiedyś na polach popegeerowskich wypasał takie stada...no może nie takie, bo typowe krówki cukierkowe biało-czarne Obrazek
Teraz produkcja mocno ograniczona, ale niedawno tam byliśmy podwożąc naszego znajomego rolnika, który co jakiś czas kupuje kilka sztuk byczków i hoduje.
Czy krowy się zatrzymały czy Ty się oddaliłaś Obrazek
Szczęśliwego Nowego Roku Obrazek

Witaj Eluś Obrazek zawsze wieczorem zasiadam z Wami i mam czas, możemy o kurkach i o kogutach ;:162 Jestem też wcześnie rano, potem dla higieny zamykam komputer i staram się nawet w smartfona nie zerkać ObrazekPytaj o co chcesz możesz na pw , w wątku albo nawet na maila, co wiem to powiem.
Oj żebyś wiedziała, że jak za oknem sypie to o siewach myśli się jakoś tak spokojnie Obrazek

Witaj Beatko Obrazek najpierw sobie popatrzymy, poczytamy, a potem zaczniemy szaleństwa parapetowe Obrazek
Urodziwe krasule ;:167

Witaj Moja Hanysko Droga dodam Ewuniu, bo Was tu trochę zagląda ;:4 obiecuję sobie, że jak zdrowie dopisze mnie i mojemu kierowcy to go wywiozę do którejś z Was i Was wyściskam osobiście! Ja też uwielbiam arbuzy szczególnie latem jak upał, mogłabym go jeść garściamiObrazek

Witam Cię Basiu ;:168 ! Mam nadzieję że pochwale się w lecie soczystym arbuzem, zdradzę Ci na ucho że dokupiłam jeszcze żółtego Obrazek

Małgosiu astry siałam do ziemi z worka, a Marta powiedziała że w takiej ziemi astry nie wyrosną, one lubią zwięzłą glinę. Dlatego jak siałam na rozsadniku w polu to wychodziły, a w skrzynce ;:185 Ziemia zdobyła już tyle głosów, że jak będę w okolicy dokupię więcej ;:215

Agnieszko witam Cię w optymistycznym nastroju, mimo że za oknem biało to kolorowe torebusie sprawiają że robi się cieplej i weselej. Ziemia wygrała plebiscyt! ;:63 Wiesz ja lubię te nasze polskie krówki ciągutki :oops:

Witaj Irenko ja chyba wstawiłam link do wątku Tereni Terdob, bo ona dała taką listę a ja wstawiałam linki do angielskiego blogu o sianiu w zimie więc nie wiem o który Ci chodzi :D
Opakowania wtórne zbieram za Waszym poleceniem od jakiegoś czasu i pewnie mi na razie wystarczy, ale zacznę zbierać inne na pikowanie krzaczków pomidorowych Obrazek A Ty w jakie opakowania wtórne zaopatrzyłaś się hurtem w jeden dzień? Heliotropu nie sieję ! obraziłam się na niego ;:185
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Kury jak kury,ale dobrze że są!
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, to chyba był wątek Tereni, teraz mi przypomniałaś.
Zrobiłam przebieżkę po ryneczku i coś tam znalazłam, uzupełniłam plastikowymi opakowaniami na ciasta, kuwetki będą z tego jak nic, nawet daszek będą miały :;230
Fajne są też kuwety po śledziach, sztywne, sporo kubeczków tam się mieści, ale Mżonek nie pozwolił wziąć, albo myć na balkonie, no, gdzie tu kobitę na mróz wyganiać? :twisted:

Na heliotropka się nie obrażaj, co prawda wielkich sukcesów w jego uprawie nie miałam, na kilkanaście sadzonek dotrwały cztery, ale ten zapach...

Pozdrawiam Irena
















/
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

To jak już sprawa ziemi została przedyskutowana :D , to ja też się wypowiem o moim ulubionym pojemniku do siania, to takie kuwety laboratoryjne z grubego plastiku. Są głębokie, ciężkie, łatwo się noszą, bo pod ciężarem ziemi nic się nie odgina. ( http://sklep-chemland.pl/photos/produkt ... _235_1.jpg )
A drugie to takie pudełka na pościel z pokrywką, sprawdziły się jako zbiorcza szklarenka na kilkanaście małych doniczek (http://e-galeria24h.pl/userdata/gfx/fb1 ... 2169fd.jpg - ja mam taki, ale bezbarwny z Cast...y ).
Ale pojemniki z pokrywką do ciasta to chyba też udane siadełko ;:108 Może jak dostanę nie bardzo drogie, to spróbuję :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Jejku! Marysiu! ;:oj ;:oj
U mnie tyle zamieszania w domu i w rodzinie, że nawet nie zwróciłam uwagi na to, że Ty masz nowy wątek. ;:7 ;:7
I to już trzecia strona! :roll:
Wybacz, proszę spóźnienie. ;:196 Niech się wątek pięknie wije i rozwija. ;:63 ;:63
Więcej napiszę pewnie w sobotę, bo jutro mam imprezę urodzinowo - zaręczynową u syna, a dzisiaj za chwilę u mnie będą goście.
Dobrej nocy i wspaniałego długiego weekendu. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Bożenko no tak tylko nie warte były swojej ceny :wink:

Irenko to ja zbieram wszystkie pojemniki po mięsie, bo mogą być albo jako podstawki dla czterech doniczek albo pojemnik do siania pierwszego. Lubię też pojemniki po kiwi dół sianie drugim od góry nakrywam. Skrzyneczki zamówiłam u M Marty to będą do przenoszenia. Pojemniki po ciastkach są ok! ale trochę chybotliwe (cienkie) ;:306 Ja mam uraz po moich latających pomidorach ;:306
Poobrażam się jeszcze trochę na heliotropy ;:306

Agu kuwety świetne ale pewnie drogie bo wszystkie chemiczne pomoce są drogie. A ja kupuję takie odstawki pod wielodoniczki tylko z twardego plastiku, są droższe ale trzy sezony wytrzymują...tylko myć trzeba :? W dodatku te podstawki pasują szerokością do mojej szklarenki domowej :D Na pierwszej strony w niej są nasiona i taka pierwszy raz kupiona szklarenka do siewu.
Mam taki pojemnik i trzymam w nim pod łóżkiem gazety ogrodnicze, ale sukcesywnie wywozimy je na makulaturę i pojemnik będzie pusty. Jednak nie wyobrażam sobie w nim roślin bo jest nieprzeźroczysty ;:oj

Witaj Lucynko nie martw się niczym żeń syna, bo przecież marzyłaś o tym a wątki i ogrody poczekają ;:196
Dziękuję za życzenia i ja Ci życzę żeby wszystko wypadło po Twojej myśli ;:4 ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu pozdrawiam z zasypanego i mroźnego Małogoszcza ;:196
Oby się prognozy nie sprawdziły :)
Irenko zapraszam do mnie ;:180 na 9 stronie mojego wątku jest lista co można teraz wysiać ;:306
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

No to jestem zdziwiona. Ja sieję astry w kwietniu do ziemi kupowanej w workach. Do takich dużych donic sieję, a potem pikuję w maju do gruntu. Nie było z nimi nigdy problemów. Niektórzy sieją wprost do gruntu, ale ja wolę takie kontrolowane nasadzenia.
Różne pojemniczki zbieram cały sezon. I moi znajomi też :lol: Bardzo lubię te po borówkach z L bo jest od razu z dziurkami, ale to tylko do pomidorków i do papryki używam. Takie większe to po mięsie mam, albo warzywach. Wszystko się przyda ;:224
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Tereniu, dzięki za zaproszenie. ;:180
Twój wątek często podglądam, ale ja taka małopisząca jestem i ciut nieśmiała. :)


No to nam się rozwinął rynek surowców wtórnych. :;230

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu odnalazłam Cię :) Pozwól że dopytam na wstępie o pojemniki po mięsie itp. czy dziurkujesz ich dno? Kogucik piękny :) Bratki to moje klimaty :heja
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”