Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

A ja z liliami popłynęłam kompletnie :D Już kilka razy dokupiłam i ciągle mi mało :lol: Mieczyki miałam do tej pory w śladowych ilościach, ale ze względu na ich trwalość w wazonie wiosną chyba sobie dokupię ;:224
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Słonko świecące za oknem napawa mnie optymizmem. Dziś, korzystając z dnia wolnego wysiałam pomidorki "maskotki". Nigdy jeszcze nie wysiewałam warzyw, tym bardziej pomidorów. Ciekawa jestem co z tego wyrośnie :lol: Ponoć ta odmiana spokojnie poradzi sobie w skrzynce, oby ;:215

Dorotko Pamiętam o floksach, dalej jestem na nie chętna ;:196 Z góry dziękuję ;:173 Rośliny jednoroczne bardzo lubię, bardzo fajnie zapełniają wolne miejsca na rabatach

Obrazek

clem3 Mieczyki bardzo lubię. Denerwuje mnie tylko to, że tak łatwo ulegają przędziorkowi. Jednego roku wkopałam 100 cebul z czego zakwitło może 15 szt. Sadzę je jednak w każdym sezonie ;:333

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Kule fajny pomysł już też myślałam żeby swoje w jakąś szklaną lub z lustra mozaikę zrobić a tylko jak masz jakiś stary globus to możesz wykorzystać zamiast piłek dwie połówki zalać a potem skleić moje lampy właśnie tak powstały ;:333
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, gdy kilka lat temu poprosiłam w Lidlu wióry rogowe sprzedawca spojrzał na mnie z niesmakiem i stwierdził, że czegoś takiego nie mają. Biedaczyna nie miał pojęcia o co pytam. Tak więc kieruj się od razu w stronę nawozów. Powiem Ci jeszcze , że na jednej z pergoli i u mnie rośnie winogrono z różyczką o nazwie Chopin. Musimy więc uważać na mączniaka, bo niestety winogrono lubi go złapać.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko jaka ze mnie gapa... :oops: Dopiero i to całkiem przypadkowo odkryłam, że masz nowy watek... :oops:
U mnie z tymi przybywaniami do nowych wątków to prawdziwa masakra. Wiecznie skapnę się jako ostatnia. Przepraszam... ;:196
Kochana ach to Twoje ciurkadełko... No marzenie! Moje wielkie, gigantyczne wręcz marzenie! Obrazek Twoje jest przepiękne! Obrazek Na dodatek otoczone różami. No czego chcieć więcej? Brawo! ;:180
Piękną metamorfozę przeszło Twoje ściernisko. Możesz być z siebie dumna. Obrazek
P.S. Wiem, że sporo wydatków miałaś na jesieni ale skoro się zastanawiasz... to nie myśl więcej tylko kup tę Pashminę!!!
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Majka globus też super pomysł, ja jednak zostanę przy piłkach, bo mam ich całą masę ;:224
Z tego co czytałam nie wydaje się to być skomplikowane ;:224

Ewka masz rację, sprzedawcy kompletnie nie wiedzą o co chodzi z tymi wiórami :;230 Z mączniakiem też niestety muszę się z Tobą zgodzić, winogron szybko ją łapie, na szczęście róże oparły się zarazie.

Aneczko noo w końcu dotarłaś ;:162 przyznam, że ja też z reguły przeoczam nowe wątki ;:173 najważniejsze że jesteś ;:108 Ciurkadełko to moje oczko w głowie i mam fioła na jego punkcie ;:215 Nie mogę się doczekać czerwca, gdy wszystkie panny zakwitną ;:65
Muszę się przyznać, nie wytrzymałam w postanowieniach, wczoraj zamówiłam boscobel a że to takie nieekonomiczne płacić za przesyłkę tylko dla jednej róży, domówiłam drugą pashminę ;:130 i to tyle jeśli chodzi o moją silną wolę ;:306
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

wagabunga123 pisze:
Muszę się przyznać, nie wytrzymałam w postanowieniach, wczoraj zamówiłam boscobel a że to takie nieekonomiczne płacić za przesyłkę tylko dla jednej róży, ;:306
I w tym tkwi problem. Wczoraj chciałam zamówić jedną, a w koszyku są cztery, tak dla oszczędności :;230
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko prymulki umilają czas zimowy, piękne. ;:215 Oczywiście, że wielka oszczędność, jak koszty przesyłki rozłożą się na większą liczbę roślin. ;:173 Będę podglądac rękodzieło, bo jestem lewa w takich pracach. :oops: Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko poczyniłaś już pierwsze wysiewy ? :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Puk, puk, Marlenko domagam się Twojej obecności :wink: Wiosna za pasem, czas się troszkę uaktywnić ;:196
Napisz co tam u Ciebie słychać. Jak tam zakupy? Klepnięte, a może między czasie doszło coś nowego? :)
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie,
Oj, zaniedbałam wątek strasznie, aż mnie Dorotka do porządku przywołała ;:173

Ostatnio nie mam najlepszego nastroju, jakaś taka niemoc mnie ogarnęła. Brakuje mi ;:3 tęsknię za wyższymi temperaturami. Ta zima jak dla mnie jest zbyt pochmurna. Kupiłam sobie nawet witaminę D, może ona mi pomoże złapać lepszy humor ;:224 Na szczęście eMuś dba o mój nastrój. Z racji walentynek (których nigdy nie obchodziliśmy) zabrał mnie na koncert Michała Bajora, którego bardzo lubię ;:167

Na działce byłam tylko przelotem. Pełno śniegu i nic więcej. Za to oglądam Wasze wiosenne zwiastuny i o ile pogoda pozwoli, to poszukam wiosny u siebie, a nóż, widelec, znajdę ;:183

Tak jak pisałam, wysiałam już pomidorki i nawet rosną. Zastanawiam się też, co począć z fuksjami. Muszę przynieść je do mieszkania, ale gdzie ja je postawię, tego nie wiem. Mam ich 5 szt i to całkiem okazałych. Najlepszy byłby balkon, ale noce zdecydowanie za zimne, pomimo zabudowy, myślę że roślinki by zmarzły.

Z fajnych rzeczy, to w przyszłym tygodniu biorę wolne od środy. W ramach feryjnych atrakcji lecę z córą do Wrocławia. Za bilety płaciłam po 9 pln ;:333 , w dodatku wylot z Okęcia, więc super ;:215 Holel wybrałam na starym mieście. W planach afrykanarium z przewodnikiem i poszukiwania krasnali, jakoś Panoramy moje dziecko nie chce zobaczyć ;:306

Obrazek

ewka36jj jakoś nie mogę przekonać się do płacenia tylko za jedną rzecz, lepiej czuję się, jak płacę za kilka :;230

Soniu Prymulki nie postały za długo, musiałam wynieść je na balkon, za ciepło im było w mieszkaniu. Kupiłam za to hiacynty i szafirki. Do tego co rusz kupuję tulipany - takie śliczne mają w biedrze. Co do prac twórczych, to sama jestem ciekawa, co mi wyjdzie. Też mam raczej lewe ręce do takich robótek....

Seba tak, wysiałam pomidorki koktajlowe "maskotki". Wzeszły całkiem ładnie, tylko światła im brak. Co rano muszę je odwracać w drugą stronę ;:306 Z resztą wysiewów poczekam do marca. Tak poszalałam z zakupami nasion, że teraz głowię się gdzie ja tyle parapetów znajdę :;230

Dorotko jestem i to w dodatku na bieżąco czytam wasze wątki ;:108 tylko do pisania nie mam weny. Jak nigdy łapię doły. Zmęczona jestem. Choroba teścia, pogoda, przepracowanie - marzę o urlopie i ;:3
Zakupów nie poczyniłam nowych ale jeśli wypatrzę heathcliffa to go capnę - coś w sobie ma ta róża. I nawet kolor mi się podoba :lol:

Obrazek

Życzę Wam udanego weekendu !!! :wit :wit :wit ;:196
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Mam ten sam problem z nasionami - gdzie ja to wysieję ? ;:oj Gdybym tak chciał wszystko, to całą wieś miałaby kwiatki ;:306
Piękne tulipany, uwielbiam te w kolorze białym ;:108
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenka kupilam sobie wazon do tulipanów,jednak w mojej B nie było bukietów ;:224
No trudno pojadę chyba do hurtowni i kupię sobie pęk...
Już niedługo wiosna,czekam na nią z utęsknieniem...

Miłej niedzieli :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”