Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Grabienie liści to także moja zmora. Na dodatek one nie są wcale moje, tylko sąsiada. To z jego drzew leci wszystko na naszą działkę a ja mam tylko dodatkową robotę :twisted: Jakby mało było wygrabiania listków z różanych rabat... :roll:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

A widzisz - o takim rozwiązaniu nie pomyślałam...
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Jak ja nie lubię grabić ;:222 Magnolia w tym roku zrzuciła mnóstwo liści ;:224
Pąk róży ciekawe,czy zakwitł?

Pozdrawiam u mnie dziś zero słońca ;:3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlena no ja Ci powiem, że też staram się zamknąć już sezon, ale zawsze coś wyskoczy i trzeba jechać :) no jeszcze niestety nie wszystkie liście opadły więc trzeba będzie jechać no i później drzewka bielić, więc nie wiem czy tak szybko sezon zakończę :) a chęci niestety brak do pracy na działce hehe :)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Cześć Marlenko :wit
Wszystkiej najlepszego w Nowym Roku ;:136
Jak u Ciebie roślinki podczas tak mroźnej zimy ??? :;230 Niewymarzły ;:306
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witam Wszystkich Noworoczne :wit

Dawno mnie tu nie było a to z powodu braku czasu. Rok 2017 będzie kojarzył mi się z brakiem czasu właśnie i ciągłym biegiem. Na szczęście to był dobry rok, oby Nowy Rok również okazał się być dla nas łaskawy ;:215

Końcówka roku to był dla mnie bardzo intensywny czas a wszystko przez szkolenie firmowe, które odbyłam w Tokyo :lol: Pięć dni spędziłam szkoląc się z różnych korporacyjnych pierdół, takie bla, bla, bla, na szczęście miałam również 5 dnia na zwiedzanie ;:215 Japonia to przepiękny kraj, wspaniała kultura i bardzo skryci ludzie. Miałam przyjemność być tam w listopadzie, najpiękniejszym miesiącu, miesiącu w którym liście przybierają czerwony kolor. Widoki bajeczne. Niestety w pięć dni niewiele można zobaczyć ale to co widziałam wywarło na mnie ogromne wrażenie. troszkę zdjęć ;:224

Po listopadzie przyszedł grudzień. Świąteczny zawrót głowy, prezenty, pieczenie, gotowanie, pakowanie, jedzenie - zmęczył mnie ten miesiąc okrutnie ;:130 Teraz mamy styczeń, zaczynam wkuwać do egzaminów i tak to się wszystko toczy. W pracy nie wyrabiam na zakrętach, co chwila coś nowego do zrobienia "na wczoraj", efekt taki, że pracuję po 10 godzin, no ale jak mus, to mus. Wierzę, że niebawem będzie spokojniej :lol:

Na działce niewiele się dzieje. Róże kwitną w najlepsze, co mnie przeraża i bardzo martwi, bo przecież w końcu zima przyjdzie, dziś -6. W weekend okrywaliśmy ostatnie nieubrane panny, część róż okryliśmy już wcześniej, co też nie wiem czy było dobrym posunięciem. Nie ma co, dziwna ta pogoda, pozostaje mieć tylko nadzieję, że rośliny jakoś sobie poradzą.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze raz życzę Wam Wszystkiego co Najlepsze w tym Nowym Roku !!! ;:196

Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Łał, niezłą miałaś wycieczkę, gratuluję ;:oj Mam tylko nadzieję że uda Ci się w końcu odpocząć, najlepiej jeszcze przed sezonem ogrodowym ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Oooo, jakie ciekwe, egzotyczne zdjęcia! :D Jednak własny ogród chyba najpiękniejszy :wink: . Oby pogoda w nowym sezonie nam sprzyjała!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

:wit
Postanowiłam odwiedzić kolejny ogród, ale nie spodziewałam się wycieczki do Japonii ;:138
Mogę tylko pozazdrościć takiego wyjazdu i to jeszcze jesienią, gdy przebarwiają się klony.
Może kolejne szkolenie będziesz miała w czasie kwitnienia wiśni i azalii. :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko super wycieczka :) :tan też bym pojechał ;:224 wiesz wszyscy tak naprawdę zabiegani byliśmy, a poprzedni rok w ogóle jakoś nie sprzyjał pisaniu postów itp. :) no ale w tym miejmy nadzieję, że będzie inaczej, teraz masz trochę nowych inspiracji po wycieczce, które będziesz mogła zaprezentować nam w swoim ogrodzie :) :wit
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Super wycieczka, przepraszam szkolenie :) Do Azji , nie źle. Ładny ten kraj kwitnącej wiśni. Warto na pewno zobaczyć go. Tylko, że daleko no i samolotem trzeba lecieć :D
Teraz tylko oczekiwać u nas wiosny i zaczynami sezon !!! ;:138 Pozdrawiam
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Cudną wycieczkę miałaś ;:215 Dla takich widoków warto było wytrzymać nudne bla bla bla :D
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Blueberry

Wycieczka rzeczywiście niesamowita, cieszyłam się na nią jak dziecko. Co do odpoczynku, mam nadzieję, że niebawem złapię chwile wytchnienia, dzięki :uszy

kania Witam Cię w moim skromnym wątku, cieszę się, że Ci się podoba. Sprzyjającej pogody wszyscy musimy sobie życzyć, rok 2017 był ciężkim rokiem dla ogrodników, oby ten był łaskawszy i pozwolił nam rozkoszować się pięknem roślin ;:108

nena08 Witam Cię serdecznie, miło mi się gościć. Japonia wiosną raczej nierealna ale marzę, aby pojechać raz jeszcze całą rodziną. Może kiedyś nam się to uda.

maniolek inspiracji cała masa. Zakochałam się w klonach i pagodach :) Nie ukrywam, że rozmyślam jak to zorganizować sobie japoński zakątek w ogrodzie ;:224

buum lotu nie ma co się bać, naprawdę, tylko to 11 godzin praktycznie bez możliwości rozprostowania nóg plus zmiana czasu +8 godzin wykańczają. Za to widoki, wrażenia powodują, że zmęczenie pryska. Nocowałam w samym sercu Tokyo, naprawdę inny świat. Na wiosnę czekam z utęsknieniem, dłuższe dni, słońce to jest to, co dodaje mi sił.

clem3 masz całkowitą rację ;:306
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”