Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Jak u Ciebie pięknie ! ;:oj Te bonsai ... cuda ;:173
Planuję z karmnika ościstego zielony dywan . Tylko czy on urośnie w cienistym miejscu ? Albo może jest jakaś alternatywa ?
Trzymam kciuki za sesję, oby się udało !
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie :wit
Wczoraj, w końcu, znalazłam chwilę, aby podjechać na działkę i zobaczyć co się tam dzieje. Na szczęście moje różane panny (odpukać) wyglądają dobrze, tylko nieliczne, słabe pędy przemarzły. Oby tylko nadchodzące mrozy nie okazały się straszne ;:224 Poza tym ogród wygląda na uśpiony. Nic się nie dzieje. Czekamy zatem na wiosnę. Ja osobiście czekam na nią z utęsknieniem ;:167 ;:3 ;:167

Mam już wyniki egzaminu - zdane na 4,5 ;:138 ufff, kamień z serca ;:172


Soniu ja również jestem zachwycona Japonią, ale prawda jest taka, że nie łatwo tam żyć. Ludzie tam są zamknięci i obcych nie wpuszczają w swoje kręci a uśmiech na twarzy to tylko powierzchowna gościnność.
Czytałam właśnie, że karmnika trzeba pilnować. Moja kępka posadzona na próbę ma się dobrze, ale pielę ją non stop.

Obrazek

maniolek mam nadzieję, że uda mi się chwasty utrzymać w ryzach.

Obrazek

nena08 te chryzantemy były naprawdę zjawiskowe ;:oj To co bym chciała z Japonii widzieć u siebie to klon palmowy oraz pagoda, bardzo przypadł mi to gustu taki klimacik

Obrazek

Gosiu dzięki za kciuki, zdane ;:215

Obrazek

Seba fajnie, że wróciłeś na FO ;:333 Karmnik ponoć nie ma dużych wymagań. U mnie rośnie w cieniu, na betonie podsypanym 10 cm warstwą ziemi.
Egzamin zaliczony, pora myśleć o następnym. Robię podyplomówkę i egzaminy mam po każdym bloku tematyczny. Ten ponoć był najtrudniejszy.
Trzymam kciuki za maturę ;:215

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko dobrze,że znalazłaś chwilę i pokazałaś swoje obrazki z ogrodu ;:333 Ja na swojej działce byłam z dwa tygodnie wstecz i pewnie nic się tam jeszcze nie dzieje.Czekam na marzec ;:65
Gratuluję zdania egzaminu ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Gratuluję świetnie zdanych egzaminów ;:215 wspominki piękne ;:173
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko gratulacje, widzisz nie było tak źle :) Ostatnie zdjęcie i kolor róży na nim niesamowity ;:oj :shock: ;:oj
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Przyłączam się Marlenko do gratulacji. Egzaminy ważna rzecz, a 4,5 to fantastyczny wynik!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ależ ta ostatnia róża jest soczysta! Kolor ma niesamowity. Czyżby to Summer Song? Ja miałam Summer, ale beznadziejnie mi kwitła i się jej pozbyłam. Lecz barwę miała naprawdę rewelacyjną.
Na zapowiadane mrozy czekam z niepokojem, ale też i z nadzieję, że jednak nie nadejdą. Te kilka stopni mrozu, które mamy w tej chwili, jest całkiem do zaakceptowania. Byle nie było więcej. :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Przyłączam się do gratulacji ;:63 ;:136 dobrze że na działce wszystko ok, mam nadzieję że dalej tak jest, mimo mrozów ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, piękne fotki z Japonii ;:215 Super, że oprócz szkolenia mogłaś też pozwiedzać i to tak egzotyczny kraj.
Gratuluję pomyślnie zdanego egzaminu ;:196 Zdolna z Ciebie dziewczyna i nie mam wątpliwości, że doskonale dasz sobie radę.
Ciekawa jestem co z tych pomysłów przywiezionych z wycieczki uda Ci się wprowadzić do ogrodu? Oczywiście już przebieram nogami i nie mogę się doczekać na efekt końcowy pomalowanego roweru z koszykiem pełnym pelargonii ;:108
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie ;:7
Nareszcie doczekaliśmy się wiosny ;:108 szczególnie ostatni weekend pozwolił poczuj wiosnę w pełni. Ja ją poczułam bardzo mocno, tak mocno, że zamiast na uczelnię pojechałam na działkę ;:224 Ot takie małe wagary ;:306 Dawno mnie tak nie było. Na szczęście roślinki wyglądają całkiem nieźle. Martwię się jedynie o pnącą jasminę, po wdać, że trochę ją przemroziło. Zobaczymy, co z niej będzie. Korzystając z pogody wygrabiłam trawnik. A było co wygrabiać. Efekt - pęcherze na dłoniach ;:173 Przycięłam również hortensje. Być może było na to ciut za wcześnie ale nie mogłam się powstrzymać ;:170

Wracając z działki natchnęłam się na jeża. Biedak szukał czegoś do jedzenia. Na szczęście mieliśmy pod ręką karmę dla kota, bo mój sąsiad dokarmia ogrodowe koty (wiem, że nie powinno się jej dawać, ale nie było nic innego) Tu widać, że mu smakowało https://youtu.be/VTU4XI6Y6Mw

Sezon wiosenny rozpoczęłam od zakupu lilii. Kupiła 11 szt. Samo sobie się dziwię, bo nie przepadałam wcześniej za nimi ale nie ma co, w lipcu są prawdziwą ozdobą w ogrodzie. Mam też kilka róż w koszyku ale nie kliknęłam jeszcze kup teraz. Cały czas się waham ....

W sobotę byłam również na giełdzie kwiatowej. Pojechałam po sztuczne kwiaty na grób teścia. Nigdy nie była zwolenniczką sztucznych kwiatów ale przyznam się, że mieniam zdanie. Sztuczne kwiaty dziś są zupełnie inne od tych, które były kiedyś. Czasami ciężko rozpoznać, czy czasem nie są prawdziwe. Kupiłam tzw. "wyrobowe" i sama zrobiłam stroiki. Oto efekt - jak na pierwszy raz wyszło całkiem przyzwoicie (w dodatku nie drogo, całość kosztowała 65 pln).

Obrazek

Obrazek


Aniu, Annes 77 Doczekałyśmy się ;:63 mamy marzec i usiedzieć w domu już nie można :;230 U mnie jest co robić. Póki co wygrabiłam siano z trawnika. Sprzątanie rabat jeszcze przede mną.

Obrazek

Małgosiu, clem Już niedługo będą zdjęcia z tego sezonu, póki co pozostają tylko odgrzewane kotlety. W zeszłym roku nie robiłam dużo zdjęć, więc pewnie powtarzam niektóre ;:130

Obrazek

maniolek Za dwa tygodnie mam kolejny egzamin a potem już tylko praca i obrona. Przyznam się, że to już ostatnie moje studenckie wyczyny - za stara jestem na takie zabawy ;:306 Róża o której piszesz to westerland.

Obrazek

Ewuniu, ewka36jj Dziękuję, wynik super, oby następny również tak mi poszedł :lol:

Obrazek

Wandziu Ta róża to westerland. Jej barwa nie należy do moich ulubionych ale trzeba przyznać, że kolorek ma mega. Póki co mróz nie wyrządził u mnie większych szkód i oby tak zostało ;:333

Obrazek

Blueberry dziękuję ;:136

Obrazek

dorotka350 Możliwość zwiedzania w ramach pobytu była najfajniejsza. Szkolenie to takie korporacyjny bełkot ale za to kraj przepiękny. W dodatku pora była idealna, przebarwiające się liście ;:167 Chciałabym zrobić mały kącik w japońskiem stylu w narożniku działki od stroi tui, ale to chyba plan na 2019 ;:173
To najpiękniejsze miejsce jakie tak widziałam: Świątynia Kiyomizu-dera (?świątynia czystej wody góry Otowa?)

Obrazek

i filmik https://youtu.be/r1U7tFSUI2o
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko sezon działkowy rozpoczęłaś, ;:215 nawet pęcherze na rękach cieszą rasową ogrodniczkę. :wink: Wagary też potrzebne, a egzaminy kolejne, to już tylko formalność. ;:108 Chociaż starsi studenci zawsze ambitniej podchodzą do sesji, niż młodzież. ;:173 Hortensjom raczej przymrozki nie zaszkodzą, ja też zaczęłam przycinanie. Mam dużo, więc muszę im poświęcić sporo czasu. Jeżyka zazdroszczę, u nas ich nie widać. ;:174
Stroik piękny. ;:138 Kompletnie nie mam takich zdolności, stale kupuję. :oops:
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko - dawno do Ciebie nie zaglądałam, z przyjemnością obejrzałam ponownie zdjęcia z Japonii, Ja kilka lat temu zrobiłam u siebie taką małą rabatkę zainspirowaną motywami japońskimi. Trochę to kontrowersyjne w takim ogrodzie jak mój, ale na razie nic tam nie zmieniam.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

To ja będę miał pęcherze na rękach w kwietniu jak ruszę do warzywnika ;:306
Teraz jest tak wielki wybór sztucznych kwiatów, że można wyczarować prawdziwe cuda.
Moja mama co roku robi sztuczne wiązanki na groby, świeże kwiaty rzecz jasna odpadają.
Twój jest bardzo ładny, wiosenny .

A te fotki ... tęsknię za takimi widokami .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”