U Gabi na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi działka nie zając ,nie ucieknie. Jak się ma problemy to nie w głowie działkowanie. Grunt ,że już dwa stresy za tobą. Będzie dobrze.... ;:196
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Oleńko rzeczywiście dwa stresy mam za sobą jeszcze tylko odebrać wyniki które mam nadzieję będa dobre i mogę zająć się działką i balkonem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tak wygląda moja działka to w tej chwili koszmar który mnie bardzo denerwuje.Ta zielona ,,murawa,,to podagrycznik a pod nim na razie jeszcze parę roślin przeżyło.Ostatnio część spryskaliśmy Raudupem bo niestety ale nie mamy już sił z tym dziadostwem walczyć.
Obrazek

-- 19 cze 2017, o 19:43 --

Mam pytanie czy mogę już przesadzić piwonie one i tak w tym roku nie kwitną .Mam też pytanie czy można piwonię drzewiastą bardzo krótko obciąć bo ktoś uciął połowę tej piwonii i ona teraz dziwacznie wygląda.
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi będziesz zdrowa, to powoli ogarniesz działkę. ;:168 Balkon pięknie zagospodarowany, pomidory piękne. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, tak bardzo Ci współczuję niepewności. ;:167 Dla mnie nie ma nic gorszego, niż oczekiwanie na werdykt. ;:108
Działką się nie przejmuj, najważniejsze jest zdrowie i to nie tylko Twoje. ;:108
Balkon, zagospodarowany prawie jak działeczka, ;:333 daje choć namiastkę ogrodu, pozwala zapomnieć o niedoczasie. ;:63
Zdrówka życzę Wam wszystkim ;:4 , a Tobie dodatkowo dużo sił i cierpliwości. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Spryskałam część podagrycznika roudupem .Pierwszy raz użyłam to świństwo ale nie mam już wyjścia .Nie daję sobie rady z nim zadusił już sporo roślin.Czy ktoś używał tego środka na podagrycznik?Czy pomógł pozbyć się podagrycznika a może jakiś inny środek byłby lepszy.O trzepaniu widłami i wybieraniu już nie ma mowy.Już dwa razy to robiliśmy.Teraz jak powyciągam swoje olbrzymie hosty ,a będzie naprawdę problem bo niektóre już wielkie ,to to miejsce po hostowniku tez spryskam roudupem.Mam też pytanie bo wyczytałam w internecie że sól Epsom (gorzka sól) odstrasza ślimaki ,dobry nawóz do roślin piszą że można usuwać stare pniaki.Czy ktoś to stosował ?czy to prawda czy taka jakaś ploteczka?Bo jeżeli była by to prawda to lecę do apteki po zapas soli.
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, też miałam problem z podagrycznikiem , teraz mam go znacznie mniej, pomogło systematyczne pielenie, wyrywanie
odrastających pędów, najgorzej było w konwaliach, bo tam z kopaczka nie mogłam wejść i wyrywać korzonki ,ale wyrywanie
samych pędów i lisci też pomogło, bo korzeń pozbawiony systematycznie liści przepada. Podagrycz , kurza stopka , diabla stópka
jest zielem, którego można użyć w kuchni jako sałaty ;:306 Zawartość odżywcza W składzie kurzej stopki wyróżnić można: węglowodany (glukoza, fruktoza, umbeliferoza) flawonoidy (hiperozyd, kwercetyna, kemferol) związki kumarynowe, karoteny, enzymy, sterole, kwas chlorogenowy, kwas kawowy, witaminę C składniki mineralne, takie jak: żelazo, miedź, mangan, tytan, bor, wapń i potas.

https://pieknojestwtobie.com/podagryczn ... o-chwastu/
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Wandziu niestety ale podagrycznika u mnie jest taka ilość żebym mogła nakarmić cały batalion.Pryskam tylko po zawiadomieniu sąsiadów bo opryskuje na razie wzdłuż siatek .Reszta będzie zależała ile będę mieć czasu ,sił .ja nie raz już i wyrywałam i trzepałam widłami ale to jest krótkotrwały efekt nawet śladu nie ma że tyle się na plewiliśmy i narobiliśmy z mężem.
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi :wink: Mam nadzieję, że ze zdrowiem wszystko w porządku. Co do podgarycznika to na niego jedynie środek typu rundap w czystej postaci pędzlowałam i to pomagało, bo rozcieńczony nie działał. Piwonię można już dzielić, ja też mam jedną do przesadzenia i podziału i będę to na dniach robić. Masz piękne rośliny wszystkie w moim typie bo uwielbiem hosty, lilie, liliowce i widziałam też sporo żurawek na zdjęciach. A co do dwunożnych złodziei to brak mi słów, czasami można się zarobić a oni i tak wszystko zniszczą... zwierzęta też nie sa lepsze ale często tylko obgryzą i cos z rośliny zostanie. Ja mam takiego dwunożnego łasego na moje ptaki, straciłam kilka indyków i kur.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi wyniki dojdą oczywiście dobre bo tak zawsze trzeba myśleć, podagrycznik się usunie, jednak zdrowie najważniejsze .Twoja mamcia to wiekowa osóbka i nieźle sie trzyma jak na ten wiek zdróweczka dla niej .Teraz masz działkę na balkonie i widać wszystko rosnie nawet pomidorki kwitną .Moje w ogródku nawet nie zaczęły, więc nie wiem czy jakiś pomidor zaliczę jednak tym się nie przejmuje.Pozytywnego myślenia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi na wstępie życzę zdrowia dla całej Waszej trójki i pozytywnych wyników dla Ciebie ;:168 Balkon widzę świetnie sobie radzi i wszystko na nim rośnie aż miło popatrzeć. Działką tak bardzo się nie przejmuj bo z podagrycznikiem już tak jest! Ja zostawiłam ogród permanentnie pielony na 3 tygodnie i białych kwiatków była moc...u mnie a za płotem lepiej nie mówić ;:223 Niestety roundap daje chwilowy efekt, bo podagrycznik roundapu się nie boi ;:185 Najważniejsze zdrowie, a potem powoli wyrwiecie dziada ;:124
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam serdecznie Aniu,Jadziu i Marysiu w moim wątku, bardzo dziękuję za wizytę :D Dziękuję za życzenia w imieniu mamci. Dziękuję za życzenia zdrówka dla mnie i mojego M jestem dobrej myśli powinno być dobrze.Marysiu ,Jadziu warzywka na balkonie wyjątkowo w tym roku rosną pewnie myślą że żyją w szklarni bo balkon jest na południe od rana do popołudnia słońce :D .Kwitnie wszystko co posadziłam mają już owocki :D pierwsze truskawki jadłam są pyszne.Na razie najwięcej pomidorków ma pomidorek podobny do koralika już jedliśmy pierwsze pomidorki są smaczne słodkawe.Owoce ma też Bawole Serce,Krakowski i Malinowy.Tyle że mniej i pomidorki mniejsze ale jest mnóstwo kwiatów.Ogórki obficie kwitną lepiej niż na działce mimo ze rosną w skrzynce balkonowej zawiązały już sporo maleńkich ogóreczków .Żałuję bo trzeba było może posadzić jakiegoś kabaczka wykopać z działki kępę szczypiorku,bazylii i tymianku bo na działce i tak ledwo zipią bo dusi je podagrycznik.Podsypałam pomidory i ogórki tą gorzką solą zobaczę co będzie .Mam nadzieję że ten co pisał o tej soli wiedział co pisze :D :D Wieczorem wstawię zdjęcia bo muszę je przerzucić z telefonu na komputer.Marysiu tego dziada to my już chyba z piąty rok rwiemy ,trzepaliśmy działkę widłami wykopując wcześniej rośliny .I nic to nie dawało bo z trzech stron dziad właził do mnie.Dobrze mu jest u mnie bo roślin i krzaków było sporo ,nie wszędzie się dało go dokładnie wyczyścić .Może teraz będzie trochę mniej bo wreszcie z tyłu ktoś kupił działkę.Mam nowego fajnego sąsiada który przy siatce w końcu wyciął trawę i wykopał ile się dało podagrycznika.Zmartwiłaś mnie Marysiu tym że podagrycznik nie boi się roundapu .Nigdy nie pryskałam tym ,,cudem,,bo nie przepadam za takimi środkami i myślałam że popryskam dziada i wypalę go do korzenia i będę mieć spokój.Już marzyłam że w końcu poczytam sobie lub po wyszywam na werandzie. :D :D
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Moje balkonowe ogórki podsypane gorzką solą .Chyba im za bardzo nie pasuje taki nawóz bo niektóre liście żółkną
Obrazek

Obrazek
Dość sporo kwiatów na ogórkach ciekawe ile z tego urośnie normalnej wielkości ogórków?
Obrazek
Pomidorki balkonowe :D
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Pomidorki
Obrazek
Na balkonie są tez kwiaty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”