Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Jak ja bym chciała mieć takie łany tulipanów ;:63
Izuniu, skoro - jak napisałaś - masz mało czasu dla działeczki, to muszę przyznać, że roślinki świetnie sobie radzą i wspaniale kwitną, ;:138 ;:138 zwłaszcza wspomniane wcześniej tulipany, ale i szafirki, nawet truskaweczki już zwiastują owocowanie ;:215 , no i słodko mi bzem zapachniało! :D
U mnie dzisiaj pełnia lata z 29 stopniami w cieniu. ;:223 Na szczęście przeważały chmury, dzięki czemu ziemia zlana wczoraj jeszcze trzymała wilgoć. ;:333 Deszczu z tych chmur jednak nie było. ;:185
Pozdrawiam cieplutko i życzę więcej wolnego czasu na radosne działkowanie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Moniko, dziękuję za odwiedzinki i miłe słowa ;:196 Stwierdziłam, że skoro i tak wyrywam ten podagrycznik to niech chociaż będzie jakiś pożytek z niego. I tak zapewne wyrośnie znowu ;:14 Ścieżka też mi si podoba a tym bardziej, że przez kilka lat nie było wcale żadnej ścieżki. Ona jest betonowa, nie kamienna. Co prawda chciałam kamienną, ale za drogo wychodziła więc taka mi pan zaproponował i w sumie bardzo się cieszę.

Lucynko, deszczu życzę z całego serca. Gdzieś wyczytałam, że z powodu upału nie popracowałaś na działeczce. Całkowicie to rozumiem bo ja w upale też nie umiem pracować. U mnie nie ma truskawek, to poziomki, uwielbiam je choć są okropnie inwazyjne. Planuje po owocowaniu zrobić im ogrodzoną grządkę. Kiedyś była, ale powyłaziły z niej a ja nie miałam sumienia ich likwidować no to potem wlazły wszędzie. Działka od zeszłego roku dopiero wygląda na zadbaną a w tym roku już coraz bardziej. To duża zasługa ścieżki i gresu. Tam było najwięcej chwastów i szybko wszystko zarastało a ja nie mogłam tam tak często bywać jakbym chciała. Teraz jest znacznie łatwiej. Nie bywam tam często, ale jak już jestem to bardzo dużo robię i dzięki temu jest jak jest ;:oj
Tulipanki po jednej stronie to tulipanki zastane po zakupie działki, te obok szafirków jak i same szafirki to juz moje nasadzenia :D
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Dziś krótka wizyta na działce zaliczona. Oberwałam główki przekwitłych tulipanów i szafirków. Trochę chwastów usunęłam i podlałam najnowsze nasadzenia oraz roślinki czekające w doniczkach na posadzenie. Przy okazji przekonałam si, ż3 komary już grasują :evil: Generalnie pobyt nadziałce bardzo dobrze mi zrobił :D ;:3

Pokażę Wam świeżutkie zdjęcia. Są resztki tulipanów, bzy ( lawendowy jakoś jasny wyszedł na zdjęciach ), poziomeczki, aronia, orliki zaczynające swoje przedstawienie, szparag, dereń, widoczki bardziej ogólne, kąciki, które lubię i część roślin do posadzenia ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

U Ciebie już orliki w pełnej krasie :shock: u mnie ledwie zapączkowane...aronia ,bzy..no pięknie już masz! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ojej, ile orlików Ci kwitnie Izuś, a bzy jakie ogromne ;:138 Bardzo mi się podoba na Twojej działce, chyba jest dosyć duża ;:7
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuniu, podziwiam kępy dorodnych orlików, ;:138 które u mnie w tym roku jakieś mizerniutkie ;:174 . Zapewne też oberwały błotem po korzeniach. Mam nadzieję, że za rok odżyją. ;:218
Bzami mi zapachniało, tulipany takie jeszcze świeżutkie, imponujące poletko czosnku niedźwiedziego! ;:138 ;:138
Poziomki czy truskawki - nieważne - ważne że będzie co podjadać podczas pobytu na działeczce. ;:215

Dobrego, spokojnego weekendu, Izuniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Maryniu, dziękuję za miłe słowa :D Wczoraj byłam i orliki już całkiem rozkwitły. Piękne są. Niestety była dość późno i miałam dużo roboty. Pracowałam w zabójczym tempie i nie zdążylam zrobić zdjęć bo już mocno się ściemniało więc :D bałam się i szybko uciekłam.

Halszko, dziękuję za uznanie :D Działka jest chyba średnia, 299 metrów o ile dobrze pamiętam. Bzy są super, oczywiście już były jak kupiłam działkę. W zeszłym roku były porządnie przycięte i widać, że dużo lepiej kwitną. Jedyna wada to to, że ten lilowy wypuszcza odrosty z ziemi. Nawet kiedyś się zastanawiałam czy go nie wyciąć z ich powodu.

Lucynko, dziękuję za odwiedziny ;:196 Poziomki są pyszne i cieszę się, że je mam choć chcą zarosnąć wszystko.
Wczoraj widziałam, że jakieś późne tulipany zakwitły, ale generalnie już po tulipanach, większość ma już oberwane główki. Trzymam kciuki za Twoje orliki, niech będą piękne za rok :D Miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuniu, też ze smakiem wcinam poziomki, nawet wolę je niż truskawki, ;:303 dlatego mam ich dwa poletka i dbam o nie jak o największe skarby. ;:306
Moje tulipany też już powiedziały "Pa, pa..." i muszę czekać na nie do następnej wiosny. :cry:
Orlików zawsze miałam bardzo dużo różnorodnych ;:333 , w tym roku większość z nich jakaś rachityczna, ;:174 ale mam nadzieję, że za rok znowu pokażą, co potrafią. :lol:
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Twoja działka ma w sobie dużo z dzikości tajemniczego ogrodu. Sporo miejsca, rośliny bujne i okazałe. Bzy przepięknej urody.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Orliki u Ciebie wypasione,dorodne i obficie m.in .roślinami kwitnące.Wszystkie rośliny masz takie dorodne...widać,że troszczysz się o nie ale i rękę masz do nich dobrą,bo wszystko masz takie wydarzone i masz się czym cieszyć ;:138 ;:63 ;:215


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Lucynko, ja też wolę poziomki. Wręcz je uwielbiam ;:108 U mnie jeszcze są resztki tulipanów, w każdym razie były w niedzielę :lol: Zaraz wstawię zdjęcia. Pozdrawiam Cię serdecznie :wit

Moniko, dziękuję ;:196 Kontrolowana dzikość to coś co chciałam uzyskać. Wiem, że ta ścieżka i gres już przeczą tej idei, ale cieszy mnie, że zauważyłaś rys dzikości na mojej działce :D

Maryniu, dziękuję pięknie ;:196 W sumie nie wiem dlaczego takie dorodne są niektóre rośliny. Jest im chyba lepiej od jakichś trzech lat bo zaczęłam je nawozić czasem. Oczywiście nigdy nie pamiętam co ma mieć więcej azotu czy potasu i co ile należy nawozić. Na szczęście jakoś roślinom to pasuje :lol: Andereń variegata to inspiracja z Twojego ogrodu sprzed paru lat ;:108

Już za moment wstawię zdjęcia z niedzieli ;:108 ;:3

Ostatnie tulipanki Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Festiwal orlików

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiat liliowca w tym roku

Obrazek

Obrazek

Mój wymarzony cyprysik groszkowy, dopiero co go posadziłam ;:oj

Obrazek


Nieśmiałe konwalie

Obrazek

Śliczna odmiana tawuły, też dopiero ją posadziłam

Obrazek

Też dopiero posadzona kocanka, jedna z dwóch. Boję się, że ślimory ją zjedzą

Obrazek

Czosnki zwyklaczki

Obrazek


Coś czego nie znam

Obrazek


Miodunka, też świeżynka

Obrazek


Modrzew, sadziłam go jakieś może trzy lata temu

Obrazek

Cudnie pachnący biały lilak

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Oooo, orliki u Ciebie już kwitną na bogato ;:215 , u mnie dopiero zaczynają.
I liliowce zaczynają ;:oj niesamowite! Hemeromania w Wojsławicach jest dopiero 10 lipca, niesamowicie wyrywne masz liliowce :)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izo, ale masz okazałe kępy orlików ;:63 ;:63 ;:63
Szczegolnie moje serce skradły te jaśniutkie kremowe .... a może one są białe ;:167
Bialy lilak śliczny, takie dorodne ma kwiatostany ;:215
Próbowałam zidentyfikować szafirową roślinkę, której nie znasz i moja apka podpowiada, że to może być "goryczka siedmiodzielna" ale pewności nie mam ;:7
Milego wieczoru :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”