Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

No to tamten prezes dostał niezłą nauczkę. Też nie miałaś łatwo i kupę nerwów straciłaś. Czy ludzie nie mogą być bardziej życzliwi? Czy ja chodzę do takich młodych działkowców niedaleko, którzy imprezują często latem u siebie, jest hałas, dzieciaki krzyczą, rodzice piją piwo i też jest glośno. Nie powiem, że mi to całkiem nie przeszkadza, ale w sumie oni mają prawo przyjść z gośćmi i spedzać tam czas. Nie robią burd tylko jest dość głośno. Ale byłoby mi głupio im uwagę zwrócić bo po co? Nie robią nikomu krzywdy to niech sobie imprezują. Czytalam też reglamin i dziś też sobie przypomnę żeby wiedzieć co mówić jakby co. Ma być nowy prezes od maja, nie z naszych ogrodów tylko z województwa. Będę przygotowana na ewentualną rozmowę.

Foxowa, dziękuję za wsparcie ;:196

Anetko, dziękuję Ci ;:196
U mnie większość działkowców to emeryci. Ten wczorajszy też. Są cale dnie na działkach. Tez mu to powiedziałam. I to, że on ma od 30 lat swoją działkę. A ja robię tyle ile mogę. I nie mam zamiaru się pozbywać tej działki i na emeryturze też bedę tu siedzieć cale dnie a teraz nie mogę. To mi dał za przykład małżenstwo z działek, że też pracują i mają dwoje dzieci. Więc tylko powiedziałam, że porownywanie w taki sposób to chyba nie bardzo dobre jest i poniżej pewnego poziomu. Gotuje się we mnie na samo wspomnienie.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuś, pięknie masz na działce, połowa jej uroku w tym, że nie ma "normalnych rabat" :D . A dziadem się nie przejmuj, Majka dobrze pisze - nikomu nic do tego, co i jak sadzisz, byle by złomowiska nie było. Swoją drogą, jak ja lubię takich występujących "w imieniu"... Musi się zaraz hipotetycznymi "innymi" podeprzeć, bo nie ma odwagi przyznać, że to jemu się nie podoba. Nie martw się, zawsze się jakaś gnida musi trafić. Dobrze, że tylko gada - choć wiadomo, że to wkurza i nerwów nieco zjada.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iza rzeczywiście moje poprzedniczki mają rację! Nie reagowałabym na zaczepki niezrównoważonego jegomościa...Wszędzie tacy się trafiają co to niby w imieniu ogółu uprzykrzają ludziom życie! Swoje frustracje przekazują innym bo to poprawia im samopoczucie!U nas na ROD też jest takowy..na szczęście nawet nie wiem kto to jest ale co jakiś czas słychać ,że kogoś się czepiał..Mam sąsiadów fajnych i przyjaznych i nigdy nie słyszałam aby ktoś komuś zwracał uwagę choć nie zawsze zapewne wszystko się wszystkim podoba..Ale tolerujemy jakieś drobne sąsiedzkie przewałki i żyjemy zgodnie choć bez spoufalania!Jak trzeba to udzielamy sobie pomocy ,której potrzeba się czasem zdarzy... A i nadwyżkami działkowymi się spontanicznie dzielimy. Chyba będzie i u Was zebranie sprawozdawczo - wyborcze i prezesa możecie zmienić a i Ty będziesz mogła się wypowiedzieć/u nas zebranie odbyło się wczoraj/.
Rób swoje i olewaj dziada! ;:131
miłego popołudnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Mandorla, Maryniu dziękuję Wam za podbudowanie ;:196

Macie rację, powinnam olać. Złomowiska nie mam, nawet żadnych zbędnych szpargałów nie mam tam. Część drzewek poprzycinana, stare wiechcie pozimowe obcięte. Ta nieskoszona trawa i brak kamiennej ścieżki ich denerwuje chyba. No i może te mlecze ( powyrywam wszystkie tylko potrzebuję czasu bo wyrywam a one znowu rozkwitają ). Prezes jest jeszcze stary, z naszego ogrodu, ale od 1 maja ma być inny z zewnątrz. Mnie nie będzie w tym roku na zebraniu bo od dawna mam zabukowany i opłacony wyjazd z dzieckiem. Informacja o zebraniu była dopiero około dwa-trzy tygodnie temu. Sprawdzę to dokładnie. Mam zamiar napisać pismo określające co zastałam i co zrobiła i zaniosę prezesowi jutro żeby przeczytał podczas zebrania w razie potrzeby. O tym, że nie mogę być na zebraniu i dlaczego poinformowałam prezesa zaraz jak napisał o tym zebraniu. Zresztą rok temu było mniej niż 30% działkowców.
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Piękna wiosna u Ciebie ! Jeśli można, włóż do poidła dla ptaków jakieś kamienie lub cegłę aby miały gdzie usiąść i się napić. :uszy
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Dzięki Zbyszku. Tak, już jak zobaczyłam zdjęcie to zrozumialam, że tam coś trzeba włożyć. To nie jest co prawda poidło dedykowane, ale tam zawsze jest woda ( to zbiornik pod kranem ), zawsze w zasadzie jest pełen wody.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj :wit
U mnie tez było zebranie ja na nim tez nie byłam raz że zimno leje dwa że mnie coś zbiera nie chce się dorobić grypy. U nas na ogródkach tez frekwencja podobna jak u Ciebie widocznie tak już jest. Życzę miłego weekendu :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj :wit . Pewnie osoba, która Cię zaczepiła jest emerytem, ma dorosłe dzieci, ful wolnego czasu i nie ma co z nim robić ( proszę o wybaczenie porządnych Emerytów :oops: ). Nie przejmuj się ;:196 . Sama wiesz ile robisz na działce i nikt Ci nie wmówi, że ją zaniedbujesz. Po zdjęciach widzę, że jest kolorowo i ładnie a że trawa nie jest koszona co tydzień to trudno - życie . Nie ma sensu się przejmować bo szkoda nerwów na takich ludzi. Ważne, że ptaki doceniają Twoją działkę ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Alicjo, mam nadzieję, że żadne choróbsko Cię nie dopadło. Na naszym zebraniu podobno znów frekwencja marna. No, ale jak się robi w majówkę zebranie to nie ma co się dziwić.

Ewelinko, masz racje. Pan jest całe dnie na działce. Jest emerytem, ma tę działkę 30 lat i ma też dorosłe dzieci. Dba o swój kawałek, choć to nie moje klimaty akurat. Rozmawiałam z jedną właścicielką działki i kazało się, że on się tak zawsze czepia. Ona nie słyszała żeby ktoś inny narzekał na moją działkę. Ciekawa jestem co z nowym trendem żeby mieć działki ekologiczne? Takie niezbyt przystrzyżone i nie całkiem pod linijkę? Pan chyba nie słyszał o tym. Szkoda.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj!Chyba na majówce ładowałaś akumulatory i byłaś na wyjeździe? Na zebraniach ROD niska frekwencja to normalka :roll: ...i wcale mnie to nie dziwi! :?
Miłego tygodnia Izo!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Zauważyłam na którymś zdjęciu bukszpanik na pienieczku. Kupiłaś taki czy sama prowadzisz go na nóżce? Mnie się marzy właśnie taka zielona kuleczka na patyczku.
Moje niektóre bukszpany też w zeszłym roku zostały dotkniętę ową sławetną ćmią, choć nigdy jej na oczy nie widziałam. I do dzisiaj się zastanawiam czy to ćma, czy jakiś grzyb. Opryskać na ćmę można Mospilanem, tylko nie wiem, w którym momencie?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Co ja czytam? Znów Ci dogadują i dokuczają? Tak mi przykro. Cóż...z własnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć - nie przejmuj się i rób swoje, a w pyskówki lepiej się nie wdawać jeśli ktoś nie przyjmuje rzeczowych argumentów. Wiem, że to niełatwe. Często emocje biorą górę. Robi człowiek co może, stara się, lubi (a nawet kocha :wink: ) ten swój skrawek Ziemi, a i tak znajdą się krytykanci. Wszędzie są ludzie i ludziska. Mój sąsiad ciut mi odpuścił, bo rzadko się widujemy :;230 Masz ładną i czystą działeczkę, a to co na niej uprawiasz to już Twoja sprawa.
Słaba frekwencja na zebraniach to chyba norma wszędzie. U mnie też jest z tym kłopot.
Myślę, że do tego zbiornika przy kranie nie musisz nic wkładać ( utrudni Ci to korzystanie z niego). Ptakom lepiej wystawić kilka poidełek zrobionych z podstawek pod doniczki lub starych talerzy i rozmieścić je w różnych miejscach. Ja nawet na słupku ogrodzenia zainstalowałam podstawkę (przykleiłam na taśmę dwustronną). Może to też być stary garnek, misa lub osłonka postawione na rabacie - wtedy skorzystają też koty i jeże. Większość poidełek mam płytkich, ale i tak do dwóch włożyłam kamyki by mogły z nich korzystać owady.
Ależ się rozpisałam. Zupełnie jak nie ja ;:224 Przepraszam. Życzę wszystkiego dobrego i wielu przyjemności z działeczki. ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuniu jestem i u ciebie. Ale widzę że za wesoło nie masz.Nie przejmuj się,tylko ty wiesz ile włozylaś pracy w działkę. Będzie dobrze. Trzymam kciuki. ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”