Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ewelina Trawnik nie gryzie za to ty już musisz go gryźć co najmniej areatorem :D A jak glina to dwoma :lol:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Obita oj tam , oj tam zaraz aerator :wink: . Ja nie mówię o takim porządnym trawniku jak na stadionie ;:224 . Taki porządny to wymaga jeszcze wielu innych zabiegów i jest trudny w utrzymaniu w stanie idealnym. Jednak taki trawnik jak u mnie , trawnik z odrobiną chwastów to wymagający nie jest i myślę, że Iza da radę :wink: .
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Taki zwykły trawnik nie jest trudny :) Z resztą. Co to za trawnik jak nie ma chwasta :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Nie wszyscy mają ( choć pewnie by chcieli) trawnik w stylu angielskim. Ja mam trawnik wielogatunkowy ( czyt. zachwaszczony) i też mi wystarcza. W zasadzie to nawet nie trawnik tylko tereny trawiaste ;:224 Regularnie je zmniejszam, bo sadzić "zielsko wymarzone" gdzieś trzeba.
Ciekawa jestem tych mniej ładnych kątów u Ciebie i co planujesz z nimi zrobić.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

A ja mam tylko dwie namiastki trawnika i całkowicie mi to wystarcza. Przejadę szybko kosiarką w jedną i w drugą stronę i już po robocie. Jednak uważam, że choćby kawałeczek trawnika jest w ogrodzie konieczny, bo i rośliny lepiej wyglądają na jego tle, i kocyk można w razie czego położyć. :D
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Dziewczyny :lol: Areator :lol: Na tych moich wielkich terenach ;:306

Izo, Wando - mnie też wystarczy mała namiastka czy też trawnik wielogatunkowy :) Angielskie mi się podobają, ale takie zwykłe też. Jak napisała Wanda, gdzieś kocyk trzeba położyć czy choćby bose stopy postawić :D
Ewelino, trzymaj kciuki, dam radę. Jakoś ;)

Próbuję teraz poukładać w głowie jakie rośliny kupić wiosną i jakie nasiona teraz zimą. I mam mętlik ;:219 ;:219 A już ostatnio myślałam, że mi się ułożyło ;:173
Żeby sobie trochę pomóc czytam takie oto książki. Jeszcze dwie są w drodze to pokażę jak dotrą :)


Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Nie od razu Kraków zbudowano ;:108 Pomału i Ty wszystko ogarniesz, ale nie łudź się, że zajmie Ci to rok czy dwa. Nie sposób urządzić wszystkiego w tak krótkim czasie. Zresztą to czysta przyjemność coś zmieniać, przesadzać czy dokupywać. Co roku będzie przybywać nowych roślin, które koniecznie będziesz musiała mieć ;:306 Każdy tak ma i z Tobą nie będzie inaczej, musisz zostawić dla nich troszkę miejsca. Im dłużej będziesz przebywać na forum, tym lista ta będzie dłuższa. Altankę wybraliście cudną, myślę jednak, że za jakiś czas zmienisz zdanie i przynajmniej z jednej strony puścisz jakieś pnącze. Te ażurowe ścianki aż się o to proszą ;:108 Wtedy zostaną Ci jeszcze trzy do podglądania roślin. Działka już w tej chwili prezentuje się całkiem przyjemnie. Po poprzedniej właścicielce zastałaś sporo ładnych roślin i mimo dwóch lat bez opieki, chwasty nie zagarnęły jej w całości.
Zazdroszczę bliskości działki od domu, w każdej wolnej chwili możesz tam się szybciutko znaleźć. Ja do swojej mam 10 kilometrów. Może to niedużo dla kogoś z samochodem, ja jednak dostaję się tam tylko rowerem lub autobusem. Jednak w tej chwili już nie zmieniłabym jej na żadną inną, chyba że na dom z ogrodem. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

tu.ja pisze:Nie wszyscy mają ( choć pewnie by chcieli) trawnik w stylu angielskim. Ja mam trawnik wielogatunkowy ( czyt. zachwaszczony) i też mi wystarcza. W zasadzie to nawet nie trawnik tylko tereny trawiaste ;:224 Regularnie je zmniejszam, bo sadzić "zielsko wymarzone" gdzieś trzeba.
Idealnie pode mnie to napisałaś. ;:215 Jota w jotę.
Trawnik musi być. Rzeczywiście rośliny są ładnie uwydatnione. Jednak nie przesadzajmy z jego ilością. ;:131
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Cześć Izo :wit Wpadam z rewizytą :)

Bardzo podobają mi się Twoje lilaki, uwielbiam te krzewy ;:167 Ja co prawda nie mam jeszcze żadnego lilaka u siebie, bo mam młody ogród, ale na pewno sobie kilka szt. posadzę :)

Apropos trawnika, to ja też nie mam takiego z prawdziwego zdarzenia, mam taki dziki, tzn. zachwaszczony :) Koszę nisko kosiarką i wygląda z daleka jak prawdziwy trawnik z magazynów ogrodniczych :D


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iwonko, pewnie masz rację z tymi pnączami :lol: Co do czasu jaki zajmie mi urządzenie ogrodu to i cieszę się i nie. Bo z jednej strony chciałabym już mieć przytulne miejsce i tylko czasem dosadzać jednoroczne a z drugiej to nie mam nawet wizji, tzn. wiem jakie ogrody najbardziej mi się podobają, ale nie wiem jak poukladać wszystko u siebie. Czas i jeszcze raz czas.
Tak...dom z ogrodem to byłoby coś :D

Aniu, trawnik musi być :)

Dominiko, miło Cię widzieć :) Lilaki są śliczne choć wypuszczają odrosty co mnie denerwuje bo nie wiem jak się ich pozbywać raz a dobrze :?
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izo, ale te odrosty, to takie dzikie, nieodmianowe, tak? A ilu letnie są Twoje lilaki?
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Nie mam pojęcia jakie mam odmiany i ile mają lat bo działkę kupiliśmy w maju. Myślę, że to najzwyklejsze bzy a wypuszczają odrosty, które mogą z działki zrobić zagajnik.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Trochę zieloności październikowych na te pochmurne dni ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”