Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Widzę, że fotek nie ma... ;:131 Bukszpany i moje wykopał syn późnym latem... Dotarła do nas ćma i po kolei wyschły bukszpany u sąsiadów. Jeszcze w jednym ogrodzie w moim sąsiedztwie uchowała się bukszpanowa obwódka ale tyle oprysków co zrobili :roll: ..to ja dziękuję! ;:131 Na moim Osiedlu także większość bukszpanów wycięta. ;:108
Miłego dnia Izo! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Dziękuję :D Dziś dużo zrobiłam na działce choć jakby ktoś przyszedł tam to nie widziałby, że cokolwiek zrobione :lol: U mnie te dwa bukszpany nie z powodu ćmy padły choć myślę, że niedługo ćma dotrze i będę musiała zrobić z czegoś innego obwódkę. Już zastanawiam się z czego. Zresztą mam mały zarys co zamiast tych, które wykopałam i zamiast tych, które może kiedyś zje ćma. :lol:

Mam trochę zdjęć to wrzucę dzisiaj.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2863
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izo, pięknie kwitnie Twój niewyplewiony ogród! Chwasty też mają piękne kwiaty, a mniszki kwitnące to naprawdę cudny widok! Gorzej jak latają ich nasionka na swoich spadochronikach
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj Iza Twój ogródek mieni się pięknymi kolorami nawet zielona trawka i mniszki dają niepowtarzalny urok. Wspaniale rośnie Ci rabarbar uwielbiam na placek i na kompot niestety nie mam w ogródku. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Brawo Iza! ;:63 Masz co pokazywać bo tulipanów sporo u Ciebie już kwitnie a u mnie tylko pojedyncze na razie..I ptaszki się załapały na fotki i rabarbar na pychotny placuszek lub orzeźwiający kompocik no i mlecze fotogeniczne,którym ładnie z towarzystwem szafirkowym! ;:333
Miłego dnia! :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Piękne ujęcia :)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Po co plewić?! Są przyjemniejsze "robótki" na działce ;:224 Wystarczy by zielsko nie zagłuszyło kwiatów i było co podziwiać. A u Ciebie jest. Dowodem na to są piękne zdjęcia. Brawo!
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj Iza.
Właśnie odbyłam cudowny spacer po Twoich włościach i nacieszyłam oczy pięknymi widokami. :D
Przykro mi czytać o problemach i życzę, aby jak najszybciej nadeszły lepsze dni. :D
Wiosenny ogród masz wspaniały, a chwastami się nie przejmuj. Żebyś widziała ile u mnie ich jest. niby z nimi walczę, ale to walka z wiatrakami. Zdjęcia staram się robić tak, żeby jak najmniej było je widać ;:131
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuś śliczne szafirki i tulipanki ;:oj ;:196 Ptaszki ;:167 Co to za drzewo tak obsypane białym kwieciem? ;:oj :wink:

Pozdrawiam ciepło i miłej niedzieli ;:168 ;:196 ;:47 ;:47
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ja bukszpany zastępuję kolorową trzmieliną. Zawsze miałam bukszpanowe obwódki i po ich wycięciu mi tak pusto, że nie potrafię tego przełknąć. Z tym bukszpanem mega smutno, ale też widzę, że to nie ma sensu. Żeby je utrzymać w ryzach to trzeba faktycznie pryskać co 2 tygodnie , a jak się przerwie to w momencie zjadają. Ja też wykopuję i palę, bo mam dośc tej walki.

Bardzo ładnie ogród wygląda, plewieniem się nie przejmuj. Chwaścisze zawsze wyrosną skądś, wystarczy na chwilę przysnąć a już tego jest pełno. Ja też nieraz się narobię jak wół, a nic nie widać jakby nikt nigdy się na działce żadnej pracy nie tknął.
Jestem w szoku jaki wielki masz rabarbar!!
Cudnie obserwować taplające się ptaszyny, u mnie ostatnio jeden taki zażywał kąpieli w psiej misce ;)
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za odwiedziny i miłe wpisy ;:3 :D

Moje bukszpany jeszcze bez ćmy, ale pewnie niedługo dotrze. A czym trzeba pryskać przeciwko tej ćmie?

Słuchajcie, wcale tak fajnie nie jest na tej mojej działce. Fakt, ostatnioprzed zimą i zaraz po nie zrobiłam na niej nic bo przygniotło mnie życie. Teraz bywam tam i robię ile moge i na ile czas mi pozwala. A wczoraj przyszedł do mnie jeden z sąsiadów i mówiąc niby też głosem innych działkowców, że działka jest zaniedbana, ze nic alsolutnie nic nie robię na niej i że nawet mogą mi wypowiedzieć dzierżawę :evil: Że ludzie wchodząc na teren ogrodów widzą od razu takie coś jak u mnie a pierwsze działki powinny być reprezentacyjne. Ale tym razem się nie dałam. Powiedziałam, że nikt patrzeć nie musi i można wchodzić innym wejściemjeśli komus się nie podoba. Mnie też się nie podoba, że sąsiad ma skład starych okien, kontenerów, skrzyć itp pod płotem. Ja nie mam ani jednego śmiecia, kartony czy kontenera. Że na działce mnóstwo zrobione jest od momentu zakupu, stara narzędziownia rozsypująca się i dwa wielkie metalowe kontenery śmieci, gruzu itp wywalone. Płot odmalowany, naprawiony, betonowa brzydka wędzarnia rozebrana, martwe i chore drzewka owocowe wycięte. Szlag mnie trafił. Powiedziałam facetowi, że szkoda, że ludzie nie są ludźmi dla innych tylko ciągle krytykują i kłody pod nogi rzucają. Jeszcze usłyszałam, że działka pewnie kupiona tylko jako lokata kapitału. Tak akurat nie jest, ale nawet jeśli by tak było to co komu do tego? Im nie podoba się głownie to, że nie ma normalnych rabat, że trawa nie jest często koszona no i że mlecze są. Te mlecze to akurat rozumiem i wyrywam je ile zdąże i odrywam zółte lebki żeby nie siały się. Ale sama nie jestem w stanie na obecnym etapie mojego życia robić więcej. A ktoś mnie straszy odebraniem dzierżawy! Co z tymi ludzmi się dzieje?..


Wczoraj akurat mąz koleżanki - ogrodnik przekopał wielki kawał pod sianie facelii, żeby chwastów mniej tam było. Dał mi wiele wskazówek co zrobić mam sama na już żeby efekt był widoczny a nie jak ostatnio naharowałam się cztery godziny a efektów nie było widać choć ja wiedziałam ile zrobiłam. Namówił mnie też żeby jednak pociągnąć prąd. Zajmę się tym prądem od jutra. Jest mi cholernie przykroi jestem też wściekla. Tyle mam nowych nasadzeń, tyle porządku zrobiłam i tego nikt nie dostrzega.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ale świnia. Są te ludzie obrzydliwie mściwe.
My też mieliśmy taką sytuacje i baliśmy się o działkę, bo przyczepił się do nas prezes, który był wielkim przeciwnikiem kotów wolnożyjących. Wyłapał,że mam na działce budki i dokarmiam i nie mógł inaczej to zaczął straszyć odbiorem. Czepiał się dosłownie wszystkiego - od tego że krzak za wysoki, po to że obcy pies narobił mi przed bramką a ja tego nie sprzątnęłam. Ale jak to mówią " nie strasz nie strasz, bo się... ;:108 " i szybko wpadł za swoje kradzieże i przekręty i stracił stanowisko.
Przed takimi nie ma co się uginać i bać. Robić swoje. Zawsze jakby co to można pokazać dokumentację fotograficzną z wizyt z działki. W regulaminach nie ma definicji urządzenia ogrodów, każdy może robić jak chce i co chce - jeden ma trawę , a inny kwiaty. Za to jest jak byk o składowaniu odpadów i wielkogabarytowych, ja bym mu tu punktem od razu rzuciła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”