Nasze 1500 m2 - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Soniu masz rację, wiosną tej rehabilitacji będę miała aż za nadto ;:224 Em już teraz próbuje "podpowiadać" co mogłabym jeszcze zrobić w ogrodzie, ale skutecznie wybijam mu to z głowy ;:124
Reni witam serdecznie ;:7 Bardzo mi miło, że zaglądasz i że jednak zdecydowałaś się zostawić ślad swojej obecności ;:196 Dzięki za wyjaśnienia odnośnie pierisa. Zauważylam, że zaczął już trochę gubić te czerwone niby kuleczki, więc myślałam, że to właśnie było kwitnienie ;:306 Teraz dopiero rozpaliłaś moją ciekawość ;:65 A czy te krokusy kwiaty też miały większe niż "normalne"?
Marlenko już zapowiedziałam emowi co go czeka w sobotę, żeby się psychicznie nastawił ;:306 Czyli podstawy grzybowe już znasz ;:306


Czy to nie okrutna ironia, że gdy wreszcie mogę robić zdjęcia samodzielnie nie ma za bardzo już co fotografować??

Zanim odkryłam nowy kwiat Daniela Deronda ktoś się już nim poczęstował :twisted:
Obrazek

Niezawodny złocień maruna
Obrazek

Jasnoty ciągle jeszcze mają kwiatki
Obrazek Obrazek

Róże próbują
Obrazek Obrazek Obrazek

Nawet floksy
Obrazek Obrazek

Astry ostatnim tchnieniem
Obrazek Obrazek

Panienka Elusive strzeliła focha ;:306
Obrazek

Kocimiętka i przetacznik
Obrazek Obrazek

Krwawnik też jeszcze wyskoczył
Obrazek

Chryzantema Skandynawska wreszcie rozkwita
Obrazek Obrazek

Przyjechały róże. Jedna pannica chciała chyba zaznaczyć, kto tu rządzi i na dzień dobry ukłuła mnie w palec przeogromnym kolcem :twisted: Mam nadzieję, że naprawdę się okaże warta zachodu, bo te kolce lekko mnie przerażają zważywszy na fakt, że to róża pnąca? Sadzonki wydają cię całkiem przyzwoite
Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Jeszcze floksy Ci kwitną ;:oj sporo różyczek, no to będzie ciekawie w przyszłym roku ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu chryzantema ma cudny kolor. ;:oj Tyle róż, będzie się działo wiosną. ;:215 Sadzenia w taką zimnicę, nie zazdroszczę. ;:202 Trochę cierpliwości i wiosną nafotografujesz się do woli. :) Dobrej nocy. ;:168
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu piękne sadzonki róż ;:215
Kolorki też jeszcze masz , jeszcze sporo kwiatuszków chce się pokazać :D
Skandynawska śliczna ;:333 ja dalej czekam na nią ale na pewno zdąży zakwitnąć .
Zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Gosi sadzonki wyglądaj dorodnie, niech Ci pięknie kwitną ;:196
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Oooo , widzę że dojechała świeża praca dla eMa , ;:oj sporo tych różyczek ale nie próbuj podsadzać je powojnikami. ;:185
Bo sama widzisz jakie mają kolce i ile się trzeba namęczyć , żeby wysupłać z nich mocno wplecione pędy powojników, gdy przyjdzie pora cięcia, lub dopadnie je uwiąd.Już nie wspomnę o pokaleczonych rękach. ;:145
Faktycznie sama szykujesz sobie ogrodową konkurencję ;:306 M szybko się uczy i już zaczyna rządzić a Ciebie zapewne mianuje pomocnikiem ogrodnika. :;230 Wniosek .... chorowanie się nam nie opłaca, bo można zostać zdetronizowaną. ;:113 ;:112
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Ależ mam zaległości w ogrodach :oops: . Widzę u Ciebie jeszcze sporo kolorku gdzieniegdzie i dobrze, że już możesz sama fotografować ;:108 . Sadzonki róż bardzo ładne i jestem ciekawa jak Twój eM poradzi sobie z sadzeniem ;:224 . Z pewnością będzie co oglądać w przyszłym sezonie. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Sadzonki wyglądają obiecująco ;:108 Wrzucałaś już Małgosiu listę odmian? Jeżeli tak, to możesz na mnie na nakrzyczeć :oops:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Iwonko floksy już tylko pojedynczymi kwiatkami... Nie wszystkie róże są dla mnie, ja tylko 6 sztuk mam :(
Soniu uwielbiam tę chryzantemę, fajny kolor, a do tego kwiat ma olbrzymi w porównaniu z innymi. Róże już na szczęście wsadzone, choć faktycznie trochę zimno było ;:224 :D
Tereniu też tak uważam w kwestii róż, tym bardziej, że ceny niezbyt wygórowane (ok. 10 zł). Skandynawską jestem zachwycona, chociaż szkoda, że tak długo każe na siebie czekać...
Marlenko jak już pisałam do Tereni bałam się, że w tej cenie będą marniejsze, ale z tego co pokazywały dziewczyny w swoich wątkach to wcale nie są mniejsze niż te droższe :wink:
Stasiu em poradził sobie śpiewająco, miejsca miałam już wcześniej przygotowane, więc poszło szybko :D Powojniki planuję posadzić z drugiej strony pergoli, wybiorę takie, które nie rosną zbyt mocno, więc mam nadzieję, że za bardzo się nie splączą z różami... Zagrożenie detronizacji duże, nie powiem, ale liczę na to, że jak tylko przez zimę nabiorę sił, to wiosną szybko pozbędę się uzurpatora ;:163 ;:306
Ewelinko fajnie, że już jesteś ;:168 Teraz w ogrodach aż tyle się nie dzieje, więc łatwo nadrobisz :wink: Miejsca pod róże miałam przygotowane, więc poszło szybciutko, jeszcze drugie tyle by em wsadził :D Niestety póki co miejsc było tylko na sześć sztuk :(
Aniu jakże tak krzyczeć na miłych gości? ;:168 A i nie ma o co, bo jeszcze nie pisałam jakie odmiany. Po długich przemyśleniach i wczytywaniach się w opisy zdecydowałam się na:
Kristal
Amber Queen
Monaco
Warm Wishes
Polka
Violette Parfume


Róże posadzone, chociaż dzisiaj jak na złość zrobiła się zimnica :| Poszło nad wyraz dobrze, nawet nie zdążyłam się zdenerwować ;:306 Tylko przy pierwszym dołku musiałam ema przypilnować, żeby nie oszukiwał, bo wykopał za płytko i chciał stłamsić korzenie ;:124 Potem już tylko pokazywałam gdzie która ma rosnąć :wink: Nawet powiedziałam, że coraz bardziej mi się takie ogrodnictwo podoba - róże posadzone, a moje łapki i paznokcie czyste :lol: Mam nadzieję, że się wszystkie przyjmą i ładnie przezimują...

I kilka dzisiejszych zdjęć:
Co niektóre roślinki mają gdzieś kalendarz ;:224

Floks Douglasa
Obrazek

Słoneczniczek
Obrazek

Groszek
Obrazek

Pięciornik
Obrazek

Jeżowka
Obrazek

Dzwonek gargański
Obrazek

Rudbekia Goldsturm w tym roku dopiero zaczyna
Obrazek

Maliny w końcu października? Dlaczegóż by nie?...
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj Małgosiu. No proszę, czyli Małżonek sobie poradził, brawa dla Niego. A jaki będzie dumny jak różyczki zakwitną w przyszłym roku :lol: . Ja wciąż czekam na swoje róże i pewnie w krótce przyjadą. Doły mam wykopane więc sprawniej mi pójdzie z sadzeniem ;:108. Jestem ciekawa tej Twojej Polki bo też o niej myślałam ale w końcu nie zamówiłam. Powtarza mi się z Twoim zamówieniem tylko Kristall. Ciekawe czy będziemy zadowolone. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu portrety kwiatów śliczne, ;:oj ale maliny to dopiero rarytas. ;:152 Nabierzesz zwyczajów ekonoma i będziesz tylko zarządzać M i ogrodem. ;:113
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu ja dziś też się zdziwiłam jak zobaczyłam czerwone poziomki na krzaczkach.
Floksik tez u mnie gdzie nie gdzie kwitnie.
A ciekawa jestem jak pieris?
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu, super zestaw ;:333 Mi najbardziej z wymienionych podoba się Polka i Warm Wishes - jakos ostatnio ciągnie mnie do "brzoskwiniowców" ;:224

Jak tak bedziesz ćwiczyć męża, to pojawi się problem - złapie bakcyla i będziecie wojować o miejsce na rabatach :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”