Kropelka zaprasza cz.4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Kochani, u mnie aktualnie zrobiło się deszczowo. A jeszcze wczoraj dosadzałam cebulowe, przekopywałam ogródek przed oknami i koło płotu. Tak sobie myślę, że w ogródku przydomowym super wyglądałyby tulipany, hiacynty, lilie w mega hurtowych ilościach. Tylko, że później jak liście zaczynają usychać nie byłoby tak ładnie...
No ale na razie wsadziłam 15 sztuk tulipanów i tylko 3 hiacynty- chciałabym jeszcze coś dokupić do przydomowego ogródeczka :)

Aniu, ta chryzantema w rzeczywistości jest ruda, nie czerwona. Czerwonej nie mam i szczerze, to chyba nawet nie widziałam czerwonej...

Bogusiu, jest wiele roślin, które nie wiedzieć czemu nie chcą z nami współpracować. I ja mam takie "zakały", no ale wśród tysięcy różności zawsze znajdą się inne ślicznotki, które cieszą oko.

Lucynko, oj masz oko. Krzewuszka mi zakwitła i to wcale nie jednym kwiatkiem, bo ma ich całkiem sporo...
Faktycznie to niziutkie przy ziemi to rdest.

Miłko, tak to rdest. Dobrze, ze mamy różne gusty, bo inaczej byłoby strasznie nudno :)

Iwonko, masz rację! Teraz cieszy każdy kwiatuszek.

Natalio, już nie wierzę w cudowne zakupy roślin na allegro. Najczęściej nic z tego nie wychodziło, cebulki porażone, odmiany rzadko się zgadzają... Najpewniej kupować tu na forum. Choć przyuważyłam, że niezły bazar się tu miejscami robi ;)


Olu, oj no nie da się wszystkiego na raz, ale i tak każdy kolejny krok jest krokiem w przód. Zatem głowa do góry i przed siebie. A błędy... no cóż, w każdej dziedzinie konieczne :)


Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Littleboy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 27 paź 2017, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolu cudowna kolorowa jesień w Twoim ogrodzie.
Zaciekawiły mnie chryzantemy.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Teraz też kupiłam taką czerwona na cmentarz i chciałabym je przetrzymać ,a wiosną posadzić do gruntu .Jednak wszystko zależy od pogody czy nie zdąży zmarznąć zanim ją przyniosę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolu, co to za krzew na ostatnim zdjęciu?tak ładnie przebarwia się . U mnie dzisiaj też pogoda okropna, wieje, szaro, buro , pada. Zaczęłam tworzyć kwiatki z pianki...zerknij proszę do mojego wątku. To są moje początki . Dopiero uczę się ;:108 Pozdrawiam cieplutko!
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko właśnie taką jak Twoja "rachityczna" kupiłam i ma taki śliczny kolor, że chyba zaryzykuję i zostawię :D a na groby pojedzie inna :;230 Tyle innych roślin kupujemy i też jest loteria :D Pogoda to nas nie rozpieszcza ostatnio :wink:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Na tulipany jest dobry sposób, ale trochę pracochłonny
Żąłuję, że nie zrobiłam tego od początku, bo teraz to już przy moim ścisku nie wykonalne
Otóż można sadzić tulipany w donicach i zakopywac je w ziemi na zimę.
Wiosną po przekwitnięciu donice się wyciąga, po obeschnięciu liści cebulki suszy i jesienią znowu sadzi do donic
A puste miejsca po donicach można wypełnić wtedy daliami w których się zakochałam ostatnio, albo innymi jednorocznymi
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko :wit czy ta dalia na stronie 65 - kwiatkami jak czerwone pomponiki, jest niskopienna :?:
Co do sadzenia tulipanów w doniczkach, to Gosia ma rację to dobry wypróbowany sposób , bo koszyczki do sadzenia tulipanów
u mnie się nie sprawdziły , nornice z nimi sobie poradziły ;:223
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko zgadzam się z Tobą. Cebulkowe są cudowne, tylko potem te żółte listki, których nie można zbyt szybko obcinać. Krzaczek z fotki ma piękne listki. Przebarwia się jak borówka, ale z moja mikroznajomoscia botaniki na pewno spudłowałam. :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Littleboy, dziękuję ;:167 W promykach słońca wszystko wygląda kolorowo i miło :)

Jadziu, ja nie mam czerwonej chryzantemy. Mam rudą i mocno fioletową.

Bogusiu, to borówka. Ty zawsze mnie zaskakujesz jakimiś nowymi zainteresowaniami. A piankowe kwiatuszki bardzo ładne :)

Marysiu, no dokładnie. Pięknie kwitnąca kopeczka chryzantemy kosztuje 8-10 zł. A cieszy :)

Małgosiu, znam sposób z doniczkami. Kiedyś też miałam tak posadzone, ale donice poprzerastały perzem. Cebule szybko drobniały i drugiego roku już nędznie kwitły. Posadziłam w ziemię, ile wyjdzie- zobaczymy!

Wandziu, dalia czerwona jest w miarę wysoka, pokłada się po ziemi. Drugą kupiłam taką miniaturkę na wiosnę, już kwitnącą. Długo chorowała po wsadzeniu, potem w miarę ładnie się rozrosła i kwitła. Karpy wykopałam, ale czy powtórzą za rok swą karłowatość? Nie wiem. Zazwyczaj w kolejnym roku dalie miniaturowe mi rosną jak zwykłe, wysokie.

Olu, zgadłaś, to borówka.
Faktycznie zasychające liście cebulowych są mało estetyczne. No ale coś za coś!


Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

To w takim razie muszę koniecznie zakupić tego Spirita ;:108 U mnie tak spektakularnie kwitnie Etoile Violette, ale o tej porze już dawno odpoczywa.
Ja też odczuwałam pokusę rozciągnięcia agrotkaniny, na szczęście poczytałam wcześniej o tym rozwiązaniu i zrezygnowałam (czytając twoje słowa słusznie...).
Kosiarka niefajnie się zachowała, może przeszła na wcześniejszą emeryturę? :wink:
Zdjęcia jesienne zjawiskowe ;:215 Astry nadal tak pięknie kwitną?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Piękny kolorowy, choć - a może właśnie dlatego - w jesiennych już barwach zakątek, który zaprezentowałaś na ostatnim zdjęciu ;:138 ;:138 Mariolko!
U mnie ciągle pada. ;:223 Z przerwami, ale moczy niesamowicie. ;:222 ;:222 Na działce woda i błoto. ;:145
Słonecznego weekendu życzę. ;:3 ;:3 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko jesienne prace porządkowe przy takich kolorach jakie mają borówki to przedłużenie kolorowego sezonu ale .... opady powoli dają się wszystkim we znaki i nawet tych prac nie ma jak zakończyć.
W sklepach ogrodniczych niewielkie zainteresowanie cebulami bo sporo osób ma za mokro i nie ma gdzie sadzić ani dołować doniczek z cebulami.
W tym sezonie na próbę na hostowej rabacie miałam 3 kępy tulipanów i już wiem,że warto bo zanim hosty rozłożą swe skrzydła tulipany Darwina kończą kwitnienie i tych żółknących liści nie widać.
W połowie zasychania wyjmuję doniczki i wkładam z eukomisami i innymi cebulami.W tym sezonie chciałam bezpośrednio do gruntu między kępami ale ... za mokro.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko Krysia ma rację ;:333 . Ten sposób sadzenia czyli tulipany blisko host i u mnie się sprawdził. Natomiast nie sposób sobie poradzić z liśćmi zimowitów ale jak tylko znajdziemy na nie sposób to go obgadamy.
Dziś pięknie słonko grzało więc pogoniłam z ostatnimi pracami ale i tak jeszcze w przyszłym tygodniu przyjdzie mi dokończyć....no i najwyższa pora na odpoczynek, czego Tobie i sobie życzę. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”