Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Moi Kochani, witam Was ;:180.
Bramę do zielonych pokoi otwieram, choć nieco skrzypi, bo przez miesiąc była zamknięta.
Wiem, że kilka osób wisi na płocie nie mogąc się doczekać otwarcia, a kilka już z lekka nerwowo tupie nogami ;:306.
Zatem - zapraszam bardzo serdecznie.
Tę przerwę w wątku zawdzięczacie Madzi (Madziagos), niestrudzonej poszukiwaczce wymarzonych kotków. To za Jej sprawą mój kociostan 27 lipca powiększył się o tytułowe Półdiablę Weneckie. Takie. Madziu, wielkie dzięki.


Obrazek


Miało zapełnić pustkę po Wicusiu i jest łudząco do niego podobne. Ale, że Wicek był jedyny w swoim rodzaju, to nawet wierząc w reinkarnację kotów tego imienia dostać nie mogło. A że to szatan, nie kocionek (co można było wylać - wylał, co stało - przewrócił, co wisiało - ściągnął, a wszystko w iście akrobatycznym stylu) dostał jedyne adekwatne do tego temperamentu imię - Zlatan Junior ;:306. I teraz jest już komplet: wytropiony w Manchester United Zlatan Ibrahimović, Ibrakadabra i mały Zlatanek, he, he.

Obrazek


Niewiele większy od krecika, a już wszystko umiał. I koci grzbiecik zrobić, i z kuwetki skorzystać, i nawet urządzenie do mruczenia włączyć. To na razie tyle o Zlatanku tytułem wstępu. Dalej będzie już tylko śmieszniej.

Ale ponieważ Forum jest ogrodnicze, należy zaprosić Was do pijanego wehikułu czasu, który Was będzie woził tam i nazad po zielonych pokojach. Proszę wsiadać. Dziś wehikuł pomknął do lipca.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Czy mi się zdawało, iż ktoś narzekał, że w lipcu mało co kwitnie? E, zdawało mi się... ;:224.
U mnie króluje roślina nr 1, kłosowiec.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zacytuję teraz spikerów telewizyjnych:
Zostańcie, Państwo, z nami.


Obrazek

Dobrej nocy życzą: Szuwarek, Ibrakadabra, Zlatanek i ja.

PS. Jeśli moja kochana Babuchna nas znajdzie, to poproszę o połączenie tego wątku w jeden łańcuszek z poprzednimi.

Już się robi. :uszy
Poprzednią część wątku JagiS znajdziecie tutaj.
bab...
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagódko ;:196 jak miło, że jesteś znowu z nami.
Bardzo ładnie nazwałaś nowe kociątko. ;:138 Mam tylko nadzieję ,że Zlatanek nie okaże się Zlatanką. ;:306
Lipcowe pokoje tak piękne, soczyście zielone i kipiące kolorami. ;:138 ;:138 ;:138
Bardzo się cieszę, że tak szybko znalazłam Twój nowy wątek. ;:215
Miłego weekendu :wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj, Krysiu ;:196!
Jesteś szybka jak mój Zlatanek :;230.
Już mam pewność, że to kocurek.
Zobacz, gdzie sobie urządził sypialenkę ;:306.

Obrazek

Obrazek


A co do ogrodu, sama byłam zdziwiona jego rozbuchanym kwitnieniem. Oto, co potrafi zrobić przyroda, kiedy od czasu do czasu spadnie deszcz ;:224.

Kocimiętka Blue Dragon na dobranoc.

Obrazek

:wit Jagi
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj Jagis w kolejnej odsłonie! Wszystkie wcześniejsze części czytałam "po cichu", ale dłużej nie wypada się ukrywać. Dość często mijamy się w zaprzyjaźnionych wątkach. Mieszkamy w zasadzie po sąsiedzku. Najwyższy czas się ujawnić. Sporo nas łączy. Szczególnie słabość do dzwonków i innych kwiatków w kolorze blue. Nie będę ukrywała, że jestem pod dużym wrażeniem Twojej osoby i Zielonych pokoi. Wicusia żałuję, ale trzeba przyznać że Zlatanek ma w sobie "coś".
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj, Izo!
Bardzo się cieszę, że się ujawniasz. Zawsze się zastanawiałam kto też po cichutku do mojego wątku zagląda ;:218, a tu taka miła osoba... ;:224.
Między nami mówiąc, chciałabym mieć cały ogród w kolorze blue... ;:224, choć Janek Magry stwierdził, że to byłoby smętne... E, chyba jednak nie. A co Ty sądzisz? Tymczasem zapędziłam się w róże (jak kto głupi ;:209) i ta przewaga koloru różowego zaczyna mnie solidnie męczyć. A błękit nie nudzi się nigdy i ściąga mój wzrok jak magnes.
Idę zobaczyć, co tam u Ciebie słychać, a Tobie zostawiam w darze kolejny błękitny kwiatek - goryczkę siedmiodzielną.

Obrazek

Serdeczności - Jagi
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagódko dziękuję za otwarcie kolejnego wątku i witam Cię serdecznie. :wit
Zielone pokoje wyglądają kwitnąco, a jednocześnie są zatopione w soczystej zieleni.
Lato w tym roku jest dla nas łaskawe.

Kotki cudowne, bez których ogród byłby pusty i smutny.
Zlatanek jeszcze nie jeden numer wykręci i za to kocham koty. ;:167
Miłego dnia. ;:196
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jak milo "widzieć" dawno niewidzianą Tajkę ;:196 !
Mam nadzieję, że już zostaniesz na dłużej... ;:224.
Lato tegoroczne jest naprawdę wspaniałe ;:215. Kiedy sobie przypomnę ubiegłoroczne, tę katorżniczą i histeryczną walkę o umierający od suszy ogród - ciarki po plecach mi chodzą :evil:.
A w tym roku? I nacieszyłam się własnym ogrodem, i pojeździłam po Kaszubach i odległych szkółkach, i spotkałam z wieloma forumowymi Przyjaciółmi i ich ogrodami. Nie byłam przykuta do węża ogrodniczego ;:306, deszczyk podlewał, a ja mogłam sobie polatać... ;:224.
Zdaję sobie sprawę z kocich możliwości w zakresie brojenia. Zlatanek to już mój szósty kotek, którego mam od małego. Na razie z pomieszczeń zniknęły wszystkie serwety, obrusiki, bibeloty i inne kuszące kocionka przedmioty. Dostał kilka koszyków i kartoników i nad tym się pastwi. No i na moich wiklinowych fotelach ;:209. Ale jest absolutnie uroczy!
A kiedy Twój wątek??? Tak miło było z Tobą pogadać i tu, i tam... ;:224.

Z serdecznymi pozdrowieniami - Bremer Stadtmusikanten.

Obrazek

Obrazek

PS. Aktualnie dzielny Zlatanek upolował szerszenia, który wleciał do pokoju ;:oj.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

A tu Cię mam :)
Nakierował mnie wpis dokonany w pewnym znajomym wątku: ,,szukajcie, a znajdziecie".
No więc znalazłam.
Zlatanek okazał się Kocurkiem - to dobrze i znaczy, że mi się nie przywidziało.
Lato nam wróciło, miejmy nadzieję, że na jakiś czas zagości - ciepła w tym roku bardzo brakowało i nam i naszym ogrodom.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj, Madziu!
W kwestii znawstwa kotów jesteś specjalistką wysokiej klasy ;:108.
Przez czas jakiś swoją płeć Zlatanek jakby ukrywał, teraz natomiast ujawnił ją w całej pełni ;:306. Kocio - kocio z niego tyleż psotne, co urocze ;:167. Dzięki, raz jeszcze ;:180.
Lato wróciło? Nie! U mnie jest cały czas. Ale ciepła w nim już trochę za wiele, ogród zaczyna znowu podsychać, z jabłoni lecą listki,kłosowce żółkną, róże się pieką, a z nieba leje się piekielny skwar ;:oj.
Ja stanowczo wolę klimat umiarkowany.
A teraz kocie oczy, w których wyraźnie widać wdzięczność i słodycz oraz wzruszające łapki śpiącego kotka.

Obrazek

Obrazek


;:196 za Zlatanka, za Twój ogród i za piękną wycieczkę do Wirt i Franka - Jagi
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Może jeszcze się załapię na pierwszej stronie...

Czekałam i czekałam. Na furtce się nie wieszałam, bo chyba bym ją urwała - bliżej mi do Horpyny niż Goplany :wink:

Piękne widoki, lipiec. Niby nie tak dawno, a już człowiek zapomniał, że był taki miesiąc :wink: Kłosowce bardzo ładne, nie znałam tej rośliny, widzę, że czas nadrobić to niedopatrzenie.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witam Cię,JAGISIE,w nowej części :wit
Bo już się bałem,że zaniemówiłaś na dobre :oops: I złe ;:222
Nowy kotek bardzo milutki,a i ogród masz w niezłej formie :!:
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Bardzo się cieszę, że wreszcie założyłaś nowy wątek i to w kolorze blue ;:63 . Też lubię błękity i w domu również mam ich sporo. "Chodzą" za mną od wielu lat ;:224 . Ogrody w lipcu faktycznie zrobiły się pełne, a nawet chwilami jakby kipiały wszelaką roślinnością. Patrzyłam i czekałam na 'wybuch', bo ledwie się wszystko pomieściło obok siebie.
Kolorowo i pięknie u Ciebie, czy tego chcesz, czy nie :tan .
Ja rankiem wyjechałam 'za sprawą' aronii i pomidorów własnego chowu, tzn. mojej szkolnej koleżanki. Przywiozłam cały bagażnik owoców i biorę się za przetwory ;:108 . Inni to mają glebę lux, ale zielsko też u nich rośnie lukusowo :;230 .
Dopiero teraz przeczytałam wskazówkę i jestem ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj Jaguś :wit
Wchodzę choć furtka troszkę skrzypi, no ale mus zostawić ślad, żebym mogła po nim wrócić do jednego z moich ukochanych zakątków jakie regularnie odwiedzam ;:65
Zlatanek to sama słodycz i choć ma diabelski temperament to i tak jest ;:167

Co do ogrodu to tegoroczne lato było dla Ciebie łaskawe i rzeczywiście lipcowe kwitnienie miałaś superowe ;:138
Ten róż różany wcale nie jest taki mdły jak jest poprzetykany właśnie niebieskościami czy bielą. Ja dodaję jeszcze żółty, ale nie wiem czy dla Ciebie jest on zjadliwy, chyba nie bardzo ;:173
Kocimiętkę Blue Dragon muszę w końcu upolować, miałam tej samej odmiany nepeta nervosa Pink Cat, była równie śliczna co ta niebieska, ale wzięła i odeszła :(

Będę zaglądać od czasu do czasu, ale zawsze po cichutku ;:7
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”