Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi,
listopadowe Zielone Pokoje prezentują się zjawiskowo.
Przeglądam różne prognozy, z których wynika, że ciepło prędko nas nie opuści.
Niestety, deszcze nadal będą raczej rzadkością.

Bolących korzonków współczuję.
Mnie też czasami dopada.
Wtedy staram się odpocząć i wygrzać.
Oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić :wink:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7931
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagodo
Ciesze się ,że skrobnęłaś do nas co nieco.
Zdjęcia ogrodu mnie powaliły, gdyby nie jedno łyse drzewo... pomyślelibyśmy iż to wciąż lato.
Rewelacyjnie prezentują się Zielone Pokoje :D
Tak ,jak lubię, trawnik zielony bez liściorów, kwiaty godnie znoszą jesień i kwitną cudnie nadal.
Tylko te korzonki. Nie chcę się mądrzyć i nie wypada publicznie podawać składu własnego dessous, ale szepnę Ci ,że po jednym razie z 11 - cie lat temu tak uważam ,że nie powtórzyło się.
Nawet latem mam coś dodatkowego przewiązanego.
Oczami wyobraźni widzę Cię zgiętą niemocą a jednak porządkującą ogród. ;:196
Jagódko nie dajmy się ponieść panice ćmowo - buksusowej.
Umówmy się ,że do nas nie dotrze a jak nawet to będziemy się martwić.
Ty już wszystko wiesz na temat walki, trzeba być czujnym i już 8-)
U nas też taki orzech a ja też porządnicka, są i inne wielkie drzewiska.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagódko! nie pisałam czym kropiłam bukszpany, bo jak wpadłam w szał a w sklepie powiedzieli że to za słabe ...tamtego nie ma to wróciłam wymieszałam wszystkie resztki na robactwo i walczyłam. Rzadko kupuję chemię i dodam że część miała datę ważności przekroczoną, ale ćma przestała fruwać. Do lata, bo niestety wiem że to walka z wiatrakami! w każdym wiejskim ogródku bukszpan jest i nikt nie walczy z ćmą ;:185
Mam w pamięci klęskę urodzaju malinówek przed laty kiedy rozdawałaś szczodrze, czy w tym roku też tak obrodziły? bo na południu jabłuszek co niemiara :D
Cieszę się, że czujesz się lepiej :tan widać to po stanie ogrodu :D Skoro koty nie wygrzewają to posłuchaj rad Agnieszki :D
Uściski ;:4 ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Współczuję bólu? Oj, powinnaś to wyleżeć, zamiast zapierniczać po ogrodzie i tylko podrażniać chore nerwy?

A co do wiedźmy ? opis jej ogródka poniekąd odpowiada i mojemu ogródkowi? Mam dwieście metrów kwadratowych i też upycham co się da?

Pozdrawiam!
LOKI
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

:wit Jagoda. Współczuję bólu, mało komfortowa sytuacja. A do tego ingerencja farmaceutyków dość bolesna :shock: Pamiętam, jak mój tatuś chorował na korzonki . Poznawałam to po tym, jak w domu pojawiała się poduszka elektryczna i pani pielęgniarka z taką fajną torebką. Po tych wizytach tatuś zamykał się w swoim pokoju i był mało przyjemny. Z czasem wiedziałam co czuje... ale ja mam problemy z odcinkiem szyjnym i wtedy chodzę kilka dni zarozumiała ;:173 Życzę zdrówka i mało boleści ;:304
Poczęstuję się chętnie jabłuszkiem, niesamowicie smakowicie wyglądają.
Dalie cudne ;:333 Tegoroczna jesień niezwykle łaskawa, co mnie osobiście cieszy, ale mój M doszukuje się w tym rozpieszczaniu większego podstępu przyrody ;:oj
Pokoje nieźle wysprzątane ;:180
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witam uroczyście!

Dobry dzień i ważny dzień. Nie każdemu dane jest świętowanie stulecia, jakiegokolwiek stulecia.
A już Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski w szczególności.

Pozostaje życzyć Polsce i sobie, żeby zawsze była wolna, zawsze niepodległa, zawsze sprawiedliwa, coraz piękniejsza i będąca bezpiecznym domem szczęśliwych Polaków.
Tego życzył sobie Wielki Patron i Twórca naszej niepodległości.

Obrazek

Wraz z Niepodległą swoje urodziny świętuje dziś moja Rusałka, Jaśminka. Co prawda dwunaste, ale ja i tak nie mogę uwierzyć jak te lata szybko lecą.

Obrazek


Więc dziś, dla Niepodległej i mojej kochanej Jaśminki:

Obrazek


A dla Was świąteczna róża i buziaki.

Obrazek

Na razie - Jagi
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Fakt, o wyjątkowych twórcach ogrodów warto pogadać w zimowe wieczory. Teraz mi się marzy poznać trochę twórców skandynawskich i holenderskich, muszę poszperać.
Co do bukszpanów, będę jeszcze walczyć wiosną, ale gdyby to się miało ciągle powtarzać, zrezygnuję. Masz rację, że nie da się ich zastąpić w naszym klimacie, szczególnie niskich żywopłocików i małych topiarów. Kul dwumetrowych szkoda z pewnością, ale cisowa bryła świetnie je zastąpi, tylko po jakim czasie?
Jeże - zarośli u mnie pod dostatkiem, ale wieczorami raczej nie chodzę po ogrodzie, więc może nie dałam sobie szansy spotkania jeżyków.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi!
Przykro mi z powodu twoich dolegliwości ;:4 Ból korzonków znam z autopsji i tym bardziej rozumiem co przechodzisz. Mnie pomogły dwie serie zastrzyków, ale ogród po ciężkiej orce nie wyglądał nawet w połowie, tak jak Zielone Pokoje. U Ciebie wszędzie czyściutko, bez jednego niepotrzebnego listka. A ile jeszcze kolorów ;:oj Dalie pięknie kwitną i nadal zdobią ogród. Można by pomyśleć, że nadal mamy lato.
Jabłuszkami się poczęstowałam, bo uwielbiam jabłka, a obok tak smakowicie wyglądających nigdy nie przeszłabym obojętnie.

A to zdjęcie jest zaprzeczeniem listopada. Bardziej pasuje kolorami do sierpnia :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi śliczna panna Ci wyrosła ;:167
Ładny obraz ilustruje tą wspaniałą rocznicę :D
Pozdrawiam! Obrazek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagódko,
szczerze wzruszyły mnie Twoje patriotyczne życzenia i serduszko z czerwonych liści.
Łezka zakręciła mi się w oku. Wielkie dzięki.
Jaśminka przepiękna dziewczynka, a właściwie panienka już. Ależ ona wyrosła. Gratuluję tak ślicznej wnusi.
Zielone Pokoje jak zawsze w perfekcyjnym ładzie i harmonii. Łagodna jesień pozwala tego roku dłużej cieszyć się kolorowymi rabatami.
Pięknie kwitną dalie, róże, trawy w ryzach bukszpanowych szpalerków. Kolorowe drzewka i krzewy, stylowe ławeczki i krzesełka tworzą Twój indywidualny, niepowtarzalny klimat.
Nie musisz wszystkiego zrobić na czas przed zimą. Nic nie musisz, wszystko możesz ;:173 .
Życzę Ci poprawy zdrowia i pozdrawiam serdecznie ;:167 .
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi,

Happy birthday, dear Jasmin
Happy birthday to you! ;:167

Jaśminka jest nie tylko piękna, ale jakże podobna do swego Taty!
Do życzeń dobrego, ciekawego życia dla Niej dołączam bukiet uciętych wczoraj, listopadowych roz.

Obrazek

Na temat wyglądu jesiennych Zielonych Pokoi mam tylko jeden komentarz: ŁAŁ! ŁAŁ! i jeszcze raz ŁAŁ!
To doprawdy wyczyn, żeby w listopadzie wyglądać lepiej niż w środku lata :twisted: .
Królowymi jesieni w Twoim ogrodzie chyba trzeba obwołać dalie. Prezentują się wspaniale i dodają nieoczekiwanego splendoru na tle zasypiających już z wolna innych roślin. Wiosną trzeba będzie upolować jakieś nowe, piękne dalie.

Lubię jesienne ogrody, nawet bardzo, W każdym coś innego zachwyca i wysuwa się na czoło orkiestry.
U mnie dalie przedwcześnie ściął jednonocny przymrozek, więc przebojem października były marcinki.

Obrazek

Natomiast listopad, to niekończąca się walka z tonami klonowych liści. Ale uporaliśmy się z nimi w 5 osób i w ogrodzie zrobiło się spokojnie, nostalgicznie i powłóczyście...

Obrazek
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Lisico zdjęcie październikowego przeboju urocze i takie ciepłe :D Ogród zaiste powłóczysty i spokojny i jak nie spadnie śnieg będzie tak jeszcze długo wyglądał... powiedziałabym... ponadczasowy!
Mam taką samą szklaneczkę dżinową ;:304 tylko róż już nie mam! Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Marysiu,

Nie masz róż w szklaneczce ?
Ale chociaż dżin masz?

P.S. "Ogród ponadczasowy" - trafnie to ujęłaś. Pod śniegiem wygląda równie magicznie.
Pozdrawiam! ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”