Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Czy tylko ja, patrząc na siebie na zdjęciach, uważam swoją minę za co najmniej idiotyczną?
Czy Wy też tak macie?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

:wit
Zielono, kolorowo kwitnąco i sielsko - piękne macie ogrody, bez dwóch zdań !
Susza w zetknięciu z Waszym zapałem i werwą, musi prędzej czy później, zrejterować, nie ma innego wyboru ;:173

Spotkania zazdroszczę i przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim przemiłym uczestniczkom i uczestnikom. Kłaniam się szczególnie nisko, Pani Gospodyni kaszubskich włości, czyli Lisicy. Koteczki słodkie - do zagłaskania.

Jagi, kochana, Twoja energia obezwładnia - wykopać w ten upał jałowce i przesadzić aż 60 bukszpanów ! To zadanie przerasta zdrowego, a Ty podobno masz dbać o siebie i swoje oczy, ze szczególną troską !
Jeżuś sympatyczny, u mnie też buszuje nocą cała rodzinka. Radzę jednak uważać baczniej na koty, bo moje dostały w prezencie od kolczastych gości ... pchły ! To podobno bardzo częsty gościniec :lol:
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Madziugos :wit ,
dokładnie przyjrzałam się Twoim minom na fotkach i nic idiotycznego się nie dopatrzyłam.
Wprost przeciwnie wyraz twarzy, w mojej opinii, masz skupiony, myślący.
Wyglądasz pięknie, silnie, zdrowo. Sportowa sylwetka i forma godna pozazdroszczenia. ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagodo! kłosowce szybko nabiorą ciała, na wiosnę sadzonki na pewno byłyby ładniejsze. Ja wytępiłam sobie białe, a Jubilee odszedł sam. Wytępiłam przesadzając, bo zdominowały pół szerokości szaliczkowej. Natomiast fioletowe radzą sobie nieźle

Obrazek
Natomiast agapant z zielonych pokoi zakwitł mi tylko raz w drugim roku. Mimo nawożenia i trzymania w odpowiednim oknie czaruje jedynie czupryną :wink:
Wracając do upraw ogrodowych...masz rację raz tylko usłyszałam od sąsiadki zza płota...no pani to już ma tego na dużo ;:oj za to inna sąsiadka przyjaciółka zawsze chwali mój ogród, a ja jej i jest miło :D
Spotkania są nagrodą za naszą ciężką pracę w ogrodach ;:4
Buziaki M.
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witajcie!

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli zaszczycić kaszubski ogród w ostatnią zimną, wietrzną, czerwcową sobotę.
W kolejności przybycia:

Krysi - punktualnej jak królowa angielska;
Joli - jak zawsze z promiennym uśmiechem na twarzy;
Madzi - z podziękowaniem za dwa klony ussuryjskie;
Agnieszce - wokół której unosi się mocno artystyczna aura;
Zbyszkowi - prawdziwemu miłośnikowi przyrody, z podziękowaniem za miód.

Szczególnie dziękuję Jagi za pomysły, aranżację i pomoc.

Okraszę te podziękowania majowym bukietem niezapominajek.

Obrazek

P.S. Marysiu Mufko, jak cudownie by było dostawić fotelik i posadzić Cię wśród nas na tarasie!
P.S. Marysiu Będkowicka Twoje ciepłe myśli fruwały wokół nas i to dość energicznie, bo wiało jak by się diabeł powiesił !
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Lisico uparcie wierzę, że kiedyś będzie nam dane, albo na neutralnym gruncie albo w którymś ogrodzie, ale jak mawiała moja nieodżałowana przyjaciółka...jak coś bardzo chcesz, to będziesz to miała :D
Niezapominajki już mam ;:168
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Świetnie, że znów mogliście się spotkać :) Ogród wygląda pięknie ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Te czerwcowe spotkania są w nieodpowiednim dla mnie czasie :roll:
Też chętnie bym się z Wami spotkała
Może za rok będzie więcej czasu?
Ten rok jest wyjątkowo niekorzystny na spotkania
Praktycznie nigdzie nie byłam, co jest u mnie nienormalne, ale liczę, że w końcu nastanie spokojniejszy czas.

Jagódko, kiedyś można było marzyć o błękitnym niebie i gorącym lecie, bo też lata były trochę chłodniejsze od obecnych
Teraz mamy albo zimnicę, albo upały koło 30 stopni.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj :wit . Zazdroszczę takich spotkań, atmosfery i cudownych okoliczności przyrody ;:138 . Zielone pokoje wyglądają imponująco a i domek bardzo mi się spodobał ;:215 . Drewniany podest fantastyczny ! Jakoś nigdy nie zwróciłam uwagi ale na tych fotografiach widać wszystko inaczej ;:138 . Pozdrawiam i kolejnych takich spotkań życzę :wit .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagódko
Przeglądając Twój wątek dotarło do mnie ,że od czerwca się nie odzywałaś.
Wiem ,że jest susza i nic się nie chce ;:224
Wczoraj Z. był w bibliotece obok Ciebie, ja wolałam miesić paćkę z owoców :lol:
Dopominamy się paru dowcipnych słówek i obrazków, mogą być w tonie czarnego humoru ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witajcie!
Pamiętacie mnie jeszcze?
Siedzę sobie na wygodnym krzesełku, w szklance grzechoczą kostki lodu, słońce wydobywa z barw kwiatów najgłębsze tony, czasem bezszelestnym lotem skosi powietrze motylek, czasem w gałęziach drzew zabrzmi delikatne pitu pit, słowem: It's a kind of magic...
Tyle że z nieba leje się żar, ciężko dyszy ogród, dyszą kotki, dyszę ja, a "telewizory" zalecają nie ruszać się z chałupy! No, po prostu nowa wersja szlagieru "Chałupy, welcome to" ;:306.
Swego czasu Loki wypowiedział się, że nie lubi widoku spoconych piłkarzy, biegających po boisku. Zaręczam Ci, Loki, że naprawdę paskudny widok przedstawia sobą spocony i brudny ogrodnik ;:219.


Obrazek


A co robi Wasza niżej podpisana? W pocie czoła (dosłownie!!!) wykopuje kolejne jałowce, walczy z wykładziną korzeni wokół ulubionych roślin, sadzi nowe (np. floksy). A pod jednym z jałowców znajduje to:

Obrazek


O dziwo, kolczaste zwierzę wlazło pod kolczasty iglak. Poczuło bratnie stworzenie?
Choć pod warzywa nie oddałam ani piędzi swojej bezcennej ziemi, doświadczam klęski urodzaju ogórków, które codziennie lecą do mnie przez płot. Filozof skorzystał z faktu, że przez operację stawu biodrowego Profesora i lenistwo Magistra, zakupione przez nich w wielkiej ilości nasiona pozostały w torebkach i zajął skopany areał. Nasiał ogórków i innych dyniowatych i teraz nam ogórki już uszami wyłażą :shock:.


Obrazek


Zlatanek wykonał eksperyment naukowy. Stwierdził, że po naciśnięciu łapkami węża ogrodowego wypływa z niego woda. Bardzo się zdziwił ;:218.

Obrazek


Szuwarek z kolei znowu popisał się talentem łowieckim. Co gorsza, ze swoją zdobyczą pocwałował przez tarasy do ogrodu Pani Porządnickiej i na jej oczach ( ;:oj ) rozpoczął konsumpcję. Myślałam, że spalę się ze wstydu. Zaproponowałam, ze uprzątnę pozostawione pióra, ale tolerancja Pani P. dla Szuwarka nie ma granic. Wybacza mu wszystko... ;:224. Bardziej od balaganu nie znosi gołębi...

Obrazek


Teraz przyczynek o przycinaniu róż. L.D.Braithwaite coś mi udowodnił. Wyrósł bardzo wysoko, kwitł niezbyt chętnie gdzieś w koronie jabłoni ( :shock:), żal mi było go ciąć, bo po każdej zimie łodygi miał zielone. Aż któregoś dnia zauważyłam pod krzakiem coś czerwonego, jakby ktoś porzucił tam chustkę albo flagę. A to na malutkim świeżutkim pędzie zakwitło naraz osiem kwiatów ;:oj. Już tym razem nie będę miała żadnych oporów przed rzetelnym cięciem wiosną.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Was serdecznie z zielonych pokoi. Odpowiem Wam jutro. Naczekaliście się tak długo, że może wybaczycie mi ten jeden dzień dłużej...

Obrazek

Serdeczne (żeby nie powiedzieć: gorące ;:219) pozdrowienia i buziaki.
;:136 Jagi
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Hej Jagi:)

Pierwsze zdjęcie zaprasza,by wejść i odpocząć po trudach dnia :D Widnieje tu róża,która ma kilka kwiatów na pędzie.Cóż to za piękność?
Kolor też ma nietuzinkowy ;:224
Ogórków w tym roku mamy urodzaj,co przyjazd z działki to misa pełna,troszkę już zaprawiłam,w końcu to wspaniały probiotyk.
Jabłonki uginają się pod ciężarem owoców,będzie co robić.Lato suche,ale bogate w plony.
Zlatanek odkrywa,że z węża coś leci,zwierzęta są zabawne :D

Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi,
pomału dojrzewam psychicznie do zrobienia porządku z jałowcami przed domem...
Ile razy na nie patrzę jakoś mi przychodzisz do głowy...

Zapewniam Cię, że widok spoconego i brudnego piłkarza, ogrodnika, czy biegacza nie jest wcale taki zły.
Niestety, znam gorsze spocone widoki ;:219
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”