Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Oj przydało by się trochu ciepła bo u mnie dziś śniegiem sypło i biało się zrobiło.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

No i przez Ciebie musiałam wejść do Rosapl.... Teraz leże i kwiczę, tyle tych nowości ;:oj ;:oj ;:oj . Dzisiaj był u nas pierwszy przymrozek i tylko to mnie hamuje przed kupnem kilku panienek, nienawidzę grzebać się w ogródku jak jest zimno i raczej odpuszczę..... Chyba......
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Annes 77 pisze:Wymyśliłam sobie,że jakbym tak zamówiła dwie różyczki to popełniłabym grzech? ;:303
Aniu, ja Cię kochaniutka rozgrzeszam ;:108 Taki piękny grzech ;:224
Hermana muszę koniecznie zakupić. Piękne trawisko :uszy
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

No ładne kwiatki, ładne kwiatki pokazujesz Aniu ;:138 i te, które już są i te, które planujesz. Różana nowość mieniąca się w kolorach moreli i żółci prześliczna. Lubię takie przenikające się kolory u róż i chętnie sama bym się na nią skusiła ale czytam, że wielkokwiatowa i obawiam się czy będzie budowała ładny krzew. Posadziłabym ją w miejsce Peace, których się pozbyłam właśnie ze względu na okropny pokrój.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, nowości różane kuszą, ale ja trzymam się dzielnie. Może dlatego, że nie zdołałam jeszcze upchnąć wiosennych zakupów. Trzy sztuki siedzą w doniczkach i czekają na pomysł.
To co bym chciała kupić jest niedostępne, więc odkładam zakupy do wiosny.
Teraz walczę z tulipanami. Pierwsze 150 posadzone. :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu czy te donice z cebulami stoją cały czas u ciebie na balkonie, czy dopiero wiosną wynosisz? Pięknie ci jeszcze kwitną róże, a trawiasta fontanna naprawdę robi wrażenie ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, wybrałam dalie, ale więcej niż powinnam, podoba mi się tyle, że nie wiem, które z nich wybrać, bo wszystkich mieć nie mogę
I tak napchałam rabaty bylinami
Creme też jest wśród nich.
Wybrałam dobry sposób selekcji :wink:
Ponieważ są to dalie od koleżanki zostawiłam jej decyzję. Ma mi wybrać 6 sztuk.
Zdaję się na przypadek :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

W weekend zawitała piękna pogoda,jednak w sobotę nie mogłam pojechać na działkę.Za to w niedzielę pojechałam z mamcią i córką na Targ ,gdzie można degustować i oczywiście kupować wyroby ekologiczne.Ja skusiłam się na miód i sok z malin podobno 100 %.
Mała buteleczka malin 0,33 l kosztowała mnie 18 zł ;:oj Kupiłam też pierogi domowe ruskie i z kapustą i grzybami :wink:
Około 14 zaświtała mi w głowie myśl,a może skoczymy na działkę dalie wykopać? Nie wiem,kiedy później znajdę czas.
Niestety słonko już nie padało na naszej działce,dlatego cały krajobraz trochę smutno się prezentował ;:222
Mimo to niektóre róże w pąkach i udało mi się zrobić ostatecznie dwa bukiety.

Obrazek

Wykopałam dalie,ogromne karpy,ciężkie.Zabrałam je do piwnicy,ale nie wyobrażam sobie mieć ich więcej ;:185

Obrazek

W różach podoba mi się fakt,że jak raz wsadzę to już nie wyciągam,no chyba,że miejscówka nie podpasuje.

Co do zamówienia różanego to narobiłam sobie ochoty,ale koniec końców nie zamówiłam ani jednej.Przeczekam i może na wiosnę zamówię ;:224

Alicja u Ciebie śnieg poprószył? Oby jak najdłużej go nie było...

Ostatnie dalie

Obrazek

Wera ja też zapiszczałam jak weszłam,ale jednak odpuszczam,już za zimno,a i doły nie wykopane.
U mnie jeszcze przymrozku nie było,ale pewnie już niedługo zawita...

Hanstadt rostock rewelacyjna róża,nie przestaje kwitnąć

Obrazek

Gosiu Herman godny polecenia ;:215

Leonardo przed ścięciem

Obrazek

Kasiu no właśnie i ja się zastanowiłam nad wielkokwiatową,u mnie często ten gatunek wymarza.Miałam tak z Nostalgią,Canlelight,The Pilgrim,Schloss Eutin ;:222

Hercules

Obrazek

Aniu jednak odpuściłam,nie zamawiam tej jesieni.Jak przyjdzie przymrozek to mi minie ;:218
Jakoś to przeżyję ;:oj 150 cebul tulipanów? Ciekawe jakie odmiany posadziłaś :wink:

Sophia R

Obrazek

Małgosiu donice z cebulami stoją na balkonie całą zimę niczym nie okryte,jedynie śniegiem.
Fakt,że ostatnia zima była łagodna.Mam osłonięty balkon z dwóch stron,może dlatego nic nie zmarzło?

Piękny dzień...

Obrazek

Gosiu ja bardzo dalie lubię,tylko przeraża mnie jednak wielkość karp,z roku na rok są większe i cięższe ;:131
Zauważyłam,że małe karpy wydają więcej kwiatów,a te kolosy mają nieliczne kwiaty,a za to ogrom liści ;:303
Ciekawe jakie kolorki podaruje Ci koleżanka?

Parfume Flower C

Obrazek

Ostatnie bukiety w tym roku ;:167

Obrazek

Na koniec chciałabym się Was kochani poradzić co się stało z moją magnolią? czy to jakaś choroba?

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Jak Ci się udaje wykopać tak ogromne karpy dalii bez uszkodzeń? Wczoraj eM kopał i jedną uszkodził masakrycznie ;:145
Pęknięcia na magnolii wyglądają poważnie, ale niestety nie znam się na tym Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj :wit . Piękne bukieciki zrobiłaś sobie z kwiatów ;:138 . To pęknięcie na magnolii faktycznie nie wygląda dobrze ale też nie pomogę w tej sprawie ;:185 . Dalie to cudne rośliny ale zimowanie ich jest trochę kłopotliwe. Widzę, że nie tylko ja nie kupiłam jesienią róż, pocieszające to ;:306 . Za to może na wiosnę się skuszę ;:224 . Jesień u Ciebie bardzo kolorowa i oby to jeszcze trwało i trwało ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Piękne daliowe karpy! U mnie okazały się bardzo różne. Te dalie, który były wielkie i wysokie, miały małe karpy, i opdwrotnie. Nie wiem na czym to polega.
Czytałam, że duże karpy trzeba wiosną dzioelić, żeby ładniej kwitły, bo w przeciwnym razie same siebie "zaduszą" (tak twierdził ten ogrodnik).
Ładny bukiet z róż zrobiłaś Aneczko. :uszy
A ta magnolika to może pękła od nadmiaru wody. NIe wiem, jak u was, ale u nas padało przez bite dwa miesiące.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu bukiet różany przecudny. :)
Jeżeli chodzi o magnolie to może warto założyć wątek 'magnolia problem' w viewforum.php?f=33
Może ktoś doradzi co robić czy może jakąś maścią zasmarować.
Byłoby jej szkoda gdyby nie przetrwała zimy. ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Magnolia to piękne drzewo ratuj ją bo jej szkoda. Trzymam kciuk, żeby ładnie kwitła i była zdrowa. Zrobiłaś piękny bukiet róż u mnie kwitnie niestety tyko pnąca. Ja mam tylko kwitnące lilie biorę je do domu żeby ozdabiały i pachniały. Co do śniegu co u mnie sypał to na górach co widziałam z mojego okna było biało nawet .robiłam zdjęcia ale nie nie najlepsze wyszły.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”