Mój jest ten kawałek...ogródka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

I nadeszła jesień...
Jakoś w tym roku lato minęło mi jak z bicza strzelił . Może to dlatego ,że ciągle coś robilismy i tak nawet nie zauważyłam kiedy na działce zrobiło się jesiennie.
Na szczęście udało mi sie kupić kilka odmian jeżówek więc jeszcze będzie kwitnąco.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Są jeszcze 4 inne odmiany ale niestety kupiłam je już bez kwiatów. Na szczęście z pewnego żródła więc wiem ,że będą inne.

A to kolejny zakup .Chyba już w tym roku kwiatami sie nie nacieszę bo za późno sadzone ale kto wie...hibiskus bagienny
Obrazek

Obrazek


I oczywiście moja wymarzona thuja whipcord w wersji "naziemnej " :) Whipcord szczepiony na pniu też ma się świetnie.
Obrazek

Obrazek

Ukochane hortensje też szykują się do zimy


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Danusiu...piękne zakupy. ;:63 . Jeżówki,moje ulubione..okrywaj na zimę. ;:108 . Jestem na nie trochę obrażona, bo mi kilka wymarzło. :( Jak mi przejdzie to znów kupię. ;:306 . Ciekawa ta thuja whipcord, na żywo nie widziałam. Hortensje nie wymagające, pięknie jeszcze zdobią nasze ogrody. Pozdrawiam serdecznie. ;:167
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Danusiu moj hibiskus bagienny też od tygodni ma pąki i też ciemno czerwone, kilka powoli pęka ale, że nadchodzą przymrozki to pewnie nie ujrzę kwiatów. Mój już zimował w gruncie więc nie ma reguły jak widać ale one późno zaczynają wegetację no i chyba za często go uszczykiwałam aby się rozkrzewił.
Jeżowki pełne niby też mam mieć ( southern belle i secret cośtam zapomniałam ale mam to gdzieś zapisane) bo jedną wysiałam z podarowanych nasionek też rozwija kwiat ale on mi na razie tak zwyczajnie wygląda, że nie jestem pewna, a druga kupiona na ryneczku rozrosła się w ładną kępkę ale kwiatów niet. :( A te Twoje są śliczne.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Ależ pięknie to oczko z wodospadem zrobiłaś. ;:oj
Pomysł niesamowity!
A przede wszystkim witam. :wit
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Witaj Dorotko :)
Cieszę sie jak komuś podoba się mój mały raj.
Zapraszam i lecę do Ciebie :)
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

ZENIU lubię kolory w ogrodzie i właściwie sama jeszcze nie wiem co mi się podoba :)
Kiedy zaglądam do Waszych ogrodów i widzę te wszystkie piękności mam mętlik w głowie .Ale myślę sobie ,że za kilka lat część roślin sama "wyjdzie" ,w ich miejsce posadzę jakieś nowe i może wtedy nabiorę pewności do tego co w moim ogrodzie ma rosnąć.
Thuja whipcord -szczepion -to takie moje pierwsze "zachciejstwo" a ile za nią jeżdziłam i gdzie ja nie byłam.Ale jest .Właściwie to są ...bo dokupiłam drugą na skalniak tylko nie szczepioną.

LadyK Kasiu ten hibiskus to pod wpływem M ,a z moim M to jest tak...nie kupuj już żadnych roślin,gdzie Ty to będziesz sadzić ,trawy nie będzie a potem jedziemy gdzieś i widzę ,że coś ogląda i mówi ładne,kup sobie :) no i wtedy kupuję bo może będzie ładne ,może przetrwa zimę .
Tydzień temu byliśmy na giełdzie kwiatowej i na pierwszym stoisku były tulipany ,jakoś przeszliśmy dalej ale wracając mówi ...jakie ładne niebieskie tulipany ,kup kilka cebulek...no i już ,cebulki posadzone tylko na jasną chorobę...po co mi niebieskie tulipany :P No ale już ,są .

Dziś znaleźliśmy chwilkę na działkę.Już mi się tęskniło za zielonym . Dużo liści i pięknie zasuszone hortensje...widać już jesień.


Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Danusiu...na początku mojego działkowania sadziłam co w rękę wpadło. ;:oj Nie dziwię się tobie że masz mętlik w głowie. Niemniej na pocieszenie powiem, roślinek po latach "wyjdzie" na pewno. ;:173. Na starych zdjęciach widzę ile moich roślinek już nie ma, ale co tam..dokupuję następne. Tym razem rozważniej. ;:128 choć nie zawsze. ;:306 . Zasuszone hortensje ;:215 , tych będę dosadzać ile miejsca starczy. ;:108
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Witaj Danusiu..widzę miejsca u ciebie sporo niemniej hortensja już rośnie. ;:63 Pięknie wyglądają zasuszone kwiaty nawet zimą. ;:108 . W przyszłym roku spróbuję swoich sił w ukorzenianiu. ;:173 . Pozdrawiam serdecznie. ;:128
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Mój hibiskus opatulony na noc bo już 2 razy był przymrozek a ja wciąż mam nadzieję, że zakwitnie, ma już takie duże pąki. Na zimę górne pędy odcinam i robię kopczyk z ziemi i kory. Jak na wiosnę długo Ci nie będzie wychodził to jest normalne bo on późno zaczyna wegetację.
Lata temu miałam biełego z różowym środkiem i kwitł ale po 3 sezonach mi się podział. U mnie też przez lata wypadło sporo roślin tak to już jest.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Zeniu Plany nowych rabatek już są,na wiosne znowu szykuje sie rewolucja.

Kasiu Mój hibiskus jest duży ale sprzedawca powiedział mi ,że na zimę mam go obciąć nisko i okopczykować.Mam nadzieje,że przeżyje byle bym go nie udusiła tym kopcem :)

Zuzia Koleżanka nauczyła mnie przez 3 lata mojego działkowania ,że wszystko co się złamie albo obetnie należy wsadzać do ziemi.Muszę powiedzieć,że miała rację .Zrobiłam sobie w cieniu wielkiej donicy "przedszkole " i wszystko wtykam do ziemi .I takim sposobem ukorzeniłam żylistka,krzewuszki ,hortensje i wiele innych.

A dziś zakupiłam kolejne hortensje ,jedna to Pinky Winky ,druga to Vanille Fraise a trzecia z nich to piękność nad piękności hortensja bukietowa GREAT STAR 'Le Vasterival' a wygląda tak


Obrazek

Gdyby ktoś miał ochotę to są do kupienia jeszcze dwie piękne duże,dobrze ukorzenione sadzonki ,cena 40zł ale widząc rośliny uważam ,że warto - są po prostu duże. A wyglądają tak



Obrazek
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Witam miłe koleżanki w ten deszczowy paskudny dzień.
Mimo brzydkiej pogody udało mi sie posadzic dzisiaj Great Star ,która ma pączki ale pewnie już w tym roku nie zakwitnie...a szkoda

Obrazek

Obrazek

vanille fraise

Obrazek

pinky winky

Obrazek

Hortensja Shadow postanowiła kwitnąć aż jej śnieg nie przykryje :)



Obrazek

Obrazek

Ciemiernik cuchnący zbiera się do roboty

Obrazek

Ciemiernik orientalny wypuścił nowe listki


Obrazek

I jeszcze kilka fotek



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Życzę wszystkim miłego i ciepłego dnia a wszystkim ,którzy kochają ogród tak jak ja, duuuużo słonka :)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Danusiu , wspaniałe zakupy, ależ będzie hortensjowo i pięknie. ;:128 . U mnie w okolicy już nie widzę bukietówek, jedynie ogrodowe. Wysyłkowo zbyt drogo. :wink: Tak się składa że Pinky Winky i Vanille Fraise mam :heja . Ja mało sama ukorzeniam ale tą Pinky o dziwo udało się, podglądałam żyje. ;:oj To mnie zmobilizowało do tego stopnia że już bym chciała ukorzeniać następne. ;:306 Na wiosnę pójdę twoim przykładem co się złamie itd do ziemi. Teraz tylko zdobywać patyczki. :;230 Ciemierniki to także moje oczko w głowie, biały już ma pączki. ;:173
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

I ja Tobie kochana na jutro słonka życzę.
A co to jest na ostatnim zdjęciu?
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”