Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu :wit
Jak wcześniej pisałam, czytam ''Cię'' od początku. Jestem właśnie w części 4-tej, jak to kupiłaś Twojej mamie prezent, czyt. różę ;:306. Śmieję się już od dobrej godziny ;:306. Już wiem, jakie moja mama dostanie ode mnie podarunki w tym roku ;:224
Fajnie prowadzisz wątki, wszystkie Twoje wypowiedzi są takie naturalne, że człowiek od razu czuje do Ciebie sympatię ;:168 . Ja to zawsze się spinam jak mam coś napisać :oops: . W głowie tysiąc zdań do napisania, a gdy co do czego przychodzi, to napiszę ze 3 banalne słowa i d...pa. Ogólnie to fajna z Ciebie babeczka ;:215. Ale Ci ''nakomplemenciłam'', co nie?
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ania zrezygnowałam z Country Girl bo nie zachwyca kolorem kwiatów, nic mnie nie chwyta za ;:167 , żeby to zrozumieć, to zerknij
u mnie na zdjęcia tej róży, które wkleiła Werka.
Nie sadz do donicy po dwie sadzonki. Możesz przede wszystkim dobrać takie odmiany, które się dobrze krzewią i tu już wybrałaś G of R.
Poza tym możesz zastosować nawożenie dolistne wtedy szybciej róża nabierze masy.
Zobacz jakie gęste róże w donicach ma Alexia, ona sadzi po jednym krzaczku ;:333
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu, wstaaaaaawaj, już po 13stej! ;:306
Fantastyczne robisz zdjęcia. Uwielbiam makro! :)
Bardzo jestem ciekawa jaką koncepcje będziesz miała na wiszące donice. Może mnie zainspirujesz czymś... :oops:
Ja też rezygnuje z surfinii i petunii, właśnie z tych powodów, co napisałaś - koniec lipca - koniec kwitnienia. Poza tym, u mnie coś surfinie nie rosną, może nie lubią przeciągów? ;:224
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu jakie Ty piękne zdjęcia robisz :)
Chyba zaraziłem się od Ciebie Clematisami ;:173 Może sobie kilka kupię :)
A ogród masz ja z bajki, każdy o takim marzy ;:333


Pozdrawiam,
Seba :wit
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ten pająk....brrr zdjęcie z nim piękne ale mogła byś ładniejszego modela wybrać ;:306
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

fajne zakupki i piękna zdjęcia :) ;:173
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu przybiegłam z wiadomością ;:65 w Lilypol nowa oferta :heja Głowa mi pęka od tych odmian,ale wybór i co tu wybrać?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witajcie. :wit
Właśnie kupiłam sobie lilie w Lillypolu. Obrazek Jestem podekscytowana! ;:65 Oczywiście przede wszystkim postawiłam na pachnące odmiany,bo uwielbiam zapach tych kwiatów. ;:167

Jaka pogoda u Was? U mnie śnieg popaduje nocami ale w dzień temperatura już na plusie. Niezła chlapa się robi. Mam nadzieję, że mocnej i mroźnej zimy to już u nas teraz nie będzie. Niedługo wiosna. ;:65 Ach! Obrazek

Anitko dziękuję za komplemencik. Ciekawe jakie Ty masz plany ogrodnicze na ten sezon?

Obrazek

Mariusz tak się składa, że ten pająk był wyjątkowo urodziwy i tak cierpliwie pozował do zdjęć. Obrazek No medal dla niego. :wink:

Mariuszu czy ten "Kwietnik" bardziej Ci się podoba?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A może biedroneczkę?
Obrazek

Seba usłyszałam od Ciebie najlepszy ogrodniczy komplement! ;:168 Jeśli rzeczywiście dzięki mnie pokusisz się o zakup kilku powojników to jestem szczęśliwa! To takie piękne pnącza! Obrazek Dobierz odpowiednie odmiany i ciesz się później ich kwitnieniem. :uszy

Obrazek

Basiu żebym to ja mogła bezkarnie poleżeć sobie w łóżku do 13tej. ;:224 Mając dzieci w wieku szkolnym to niestety niemożliwe. ;:222
W donicach coraz bardziej widzę białe pelargonie z mgiełką tego czegoś jednorocznego o białych drobniusich kwiatkach, którego to nazwy niestety nie znam lub z jakimiś srebrno szarymi liśćmi o równie nieznanej mi nazwie. Zapewne wiesz o co mi chodzi. Obrazek Poszukam zdjęcia, bo miałam je w ostatnim sezonie na ściennym, balkonowym kwietniku.

O proszę. O to mi chodziło. Są i szare listki i te białe drobniutkie kwiatki:

Obrazek

Maju dla mnie troszkę zbyt krzykliwa jest Country Girl.
No przestań. Naprawdę nie sadzić dwóch sadzonek do jednej donicy? Przecież będą mieć miejsca więcej niż takie co cały sezon w szkółkach w doniczkach przemysłowych rosną. Nie dadzą więc rady? Tak mi się marzy od razu w pierwszym sezonie efekt "WOW ;:oj "
No i co ja mam zrobić? No co?

Obrazek

Werka ale żem się zrumieniła... niczym karkówka na majowym grillu. ;:131 Bardzo Ci dziękuję za tyle ciepłych słów. Obrazek Daj już spokój z tym czytaniem poprzednich wątków, bo jeszcze może i na inne "perełki" trafisz... Pamiętam jaką wtedy miały ze mnie bekę forumowe dziewczyny. No ale koniec końców mamcia uwielbia róże razem ze mną. I naprawdę nie tylko tę "swoją" a wszystkie jakie mamy na działce. Obrazek

Obrazek

Daysy odrobina zapomnienia należy się nam wszystkim. Jeśli przyczyniłam się do Twojej to tym bardziej mi miło.
I ja uwielbiam morze. I też już wiem, że o każdej porze. No może z wyjątkami gdy jade tam na kilka dni i dzień w dzień pada i pada i znowu pada... wtedy siły opadają.

Obrazek

Dorotko oczywiście nadal bardzo chętnie poczytam co masz do powiedzenia o Williamie Morrisie. ;:333 Goraco wierzę, że będa to same pozytywy. Obrazek
Kochana naparwdę nie planuję dorzucać już nic a nic do różanego koszyka, bo to wiązałoby się z kolejnym zrywaniem darni. Obawiam się, że Małż mógłby tego nie przetrzymać... a wiesz... niekoniecznie chce mi się szukać kolejnego Ema. Obrazek
Dorotko a jakie Ty masz zdanie w kwestii posadzenia dwóch sadzonek tej samej róży do jednej donicy?

Obrazek

Ewelinko przeglądam F i inne różane sklepy ale zazwyczaj omijam dział z wilekokwiatowymi a i mniej popularni hodowcy też nie zawsze są przeze mnie odwiedzani. Albo raczej tak: zawieszam oko na tych co na forum są gorącym tematem. Obrazek
Widziałam, że i Ty zajrzałaś do Lilly... Obrazek Skusiłaś się na zakupy?

Obrazek

Aniu Annes już kupiłam. Dziękuję jednak za pamięć. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ja się bardziej rozwijam w branży ogrodniczej z innej strony :) Na ten sezon mam zamiar tylko dokończyć rabaty. Kupiliśmy z narzeczonym własną działkę i w przyszłości mamy zamiar się budować więc nie będę zbytnio już inwestować na działce rodziców.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu, zdrówka życzę.
Sprawdź, proszę wilczomlecz Euphorbia Diamond Frost - jest śliczny jako dodatek albo sam. Może to jego masz właśnie na myśli.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

O Mamusiu ale piękne foteczki Aniu ;:oj . Same ślicznotki i owady świetne ;:333 . Ja tam przy zakupie róż sugeruję się forum ale też czasem po prostu patrzę na Pannice i szukam info w necie ;:224. Zobaczymy jak będą się prezentowały ;:108. Co do zakupów lilii to jeszcze się waham bo nie wiem co wybrać :oops:. Oj pachnące też bardzo bym chciała i szukam , czytam. Mam nadzieję, że do jutra złożę zamówienie. Masz może od nich lilie LA ? Czy one zimują?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

mogła byś ładniejszego modela wybrać ;:306
To modelka i to śliczna :tan
Aniu, zdjęcia cudne ;:oj
Klematisami też zaraziłam się od Ciebie. Do tej pory sobie z nimi nie radziłam, ale Dzięki Tobie uwierzyłam, że może się udać :heja Przepis sobie zapisałam i na wiosnę go zastosuję ;:108
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Maju dla mnie troszkę zbyt krzykliwa jest Country Girl.
No przestań. Naprawdę nie sadzić dwóch sadzonek do jednej donicy? Przecież będą mieć miejsca więcej niż takie co cały sezon w szkółkach w doniczkach przemysłowych rosną. Nie dadzą więc rady? Tak mi się marzy od razu w pierwszym sezonie efekt "WOW ;:oj "
No i co ja mam zrobić? No co?
Ania skoro pytasz, to piszę. Najpierw spytam, a widziałaś jak wyglądają korzenie róż i jak są sadzone do tych doniczek?
Korzenie są cięte na krótko, pod korzeń dają garść nawozu długodziałającego, a krzaczek siedzi w jakimś dziwnym podłożu.
Czy tak przenawożone róże dobrze przezimują? wątpię i wiem to z praktyki, że ledwo zipią ;:108
Żeby zmieścić do donicy dwa krzaczki róż musisz je ostro podciąć, wtedy zadomowienie się takich róż trochę potrwa.
Pod konie sezonu będziesz miała już pewnie to co lubisz, ale pomyśl co będzie tam z korzeniami. Będą rywalizować o przestrzeń, wodę i jedzonko. :wink:
Dasz jeden krzaczek, nie będziesz musiała ostro ciąć korzeni przed sadzeniem, dodatkowo możesz posadzić inne roślinki dla wypełnienia wolnej przestrzeni.
Tylko warunek takie, które nie wytwarzają mocnych korzeni. Dobre są żurawki czy te które pokazałaś na zdjęciu - wiszący koszyczek.
Ja żeby ograniczyć rośliny dosadzane często sadzę je w tych małych doniczkach, w których je kupiłam. To trochę ogranicza rozwój ich korzeni.
No nie wiem Aniu, czy cię przekonałam :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”