Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Piękne szafirki Aniu :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu narcyz z morelowym tulipanem cudny. Masz wyjątkowy talent do fotografowania. ;:180 Muszę to częściej powtarzać. ;:108 Zakupy wiosenne już, ale jak miałoby braknąć. :lol: Zachwalasz śnieżniki, więc pobiegałam po B i znalazłam w jednej całą stertę cebulek. Większość wyschnięta, ale dałoby się coś wybrać. Niestety cena 3,99. :shock: Lepiej wyrzucić niż przecenić. Nie kupiłam. U mnie biel i srebro na choince od pięciu lat, :roll: nie mam pomysłu na zmianę, zresztą Karol i tak połowę potłucze. :)
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aneczka... siadłam, przeglądnęłam.. zamówiłam :;230 A potem zapytałam jeszcze mojego ślubnego czy według niego prawdziwa miłość może przetrwać dosłownie wszystko ;:306 Jak już dowiedział się co zbroiłam to stwierdził, że czasem ma wątpliwości..
Tak jak ty wzięłam ostróżki Crystal Delight i Pure White -czas urozmaicić moje niebieskości ;:224 Tym bardziej, że w BR gwarantują mi wysokość max 1.5m. a to niesamowicie pocieszające przy moich 2m ;:224 :lol: (próbowałam wysiać te najładniejsze ze swoich nasion i nic nie wyszło.. albo przesuszyłam i padło zanim pokazały się zielone kiełki. Do tej pory siałam z kupnych i zawsze wschodziły całym ogromem)
Nie obeszło się też bez jeżówek i przydasiów. Oprócz Big Kahuna, która jest chyba najbardziej stonowaną kolorystycznie z towarzystwa wzięłam same rażące.. a co, niech dają po oczach i przyciągają motyle. Oczywiście nie muszę dodawać jak kusiły mnie floksy.. ale kurcze - choćbym planowała najsprytniej na świecie nie zmieszczę. Poczekam aż się rozrosną odmiany, które już mam..
Na koniec powiem ci tylko jedno. Obawiam się, że nie ma dla nas ratunku. Zginiemy marnie zarośnięte tymi swoimi roślinkami ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ten sklep to jakieś źródło ładnych jeżówek? Hmm, chyba zajrzę, zrobię sobie już świąteczny prezent :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu - o, jaka ciekawa lista do BR. ;:215
Zgadzam się, że to świetna miejscówka na zakupy ogrodowe. ;:108
Udało mi się jeszcze kupić śnieżniki ;:138 - tzn zdążyłam je jeszcze w tym roku nabyć ale czy one dadzą radę zakwitnąć na wiosnę po takim późnym sadzeniu - to się okaże. Oby :tan
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ostróżki Christal Delight sadziłam juz tyle razy, że trudno policzyć. Zawsze je tracę z powodu ślimaków i stwierdziłam, że już więcej nie kupię. Taka piękna odmiana, szkoda.
Czytam w różnych wątkach o różnych roślinnych ciekawostkach i juz nie mogę się doczekać kolejnego sezonu w Waszych ogrodach! Będzie przepięknie!
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witajcie. :wit
Wreszcie przestało padać i słońce się przedziera! Hurrra!!! :tan Na dodatek jak przeżyję do środy w południe to już z górki będę miała i tylko o świętach będę myśleć. :heja
Tak żeśmy się tu rozgadali o ostróżkach, że dzisiejsza sesja będzie im poświęcona.
Szukając zdjęć tych pięknych bylin zorientowałam się, że nie każdej ślicznotce zdjęcie zrobiłam. Trzeba to będzie naprawić w przyszłym roku.

Moniu czyli Crystal Delight jest bardziej narażona na ślimaki niż inne ostróżki?
Muszę zaryzykować. Może a nuż się uda..?

Obrazek

Obrazek

Beaby jeśli mróz zaraz nie skuje ziemi, to może się udać ze śnieżnikami. ;:215

Obrazek

Obrazek

Aga z jeżówek z BR będziesz na pewno zadowolona. ;:215 Zrób sobie prezent!

Obrazek

Obrazek
nifredil pisze:Aneczka... siadłam, przeglądnęłam.. zamówiłam :;230 A potem zapytałam jeszcze mojego ślubnego czy według niego prawdziwa miłość może przetrwać dosłownie wszystko ;:306 Jak już dowiedział się co zbroiłam to stwierdził, że czasem ma wątpliwości..
Ha ha ha! Uśmiałam się i to nieźle! :;230 Mam podobnie, choć nie do końca, bo zauważyłam, że Twój Em bardziej do urobienia niż mój. ;:131
Koniecznie pochwal mi się szybciutko co za żarówy capnęłaś! ;:65
I ja bym kupiła coś więcej no ale tak samo jak Ty, choćbym nie wiem jak kombinowała to i tak nie zmieszczę. Pocieszeniem jest dla mnie tylko to, że wiosną zamierzam pozbyć się tego co jest dla mnie ładne na poczet tego co kręci mnie bardzo! ;:65
I szykując zdjęcia na dzisiejszą sesję ostróżkową uświadomiłam sobie, że mam już całkiem białą ostróżkę. :oops: Chyba wymienię więc na inną. ;:131

Obrazek

Soniu ten narcyz to Ice King. Kupowałam go w Lidlu. ;:196 W tym roku też był.
W B niestety tak mają, że robią przecenę. Potem jeszcze większą przecenę a potem, stop. Koniec. I wraca cena 100% i tak już niestety zostanie do wiosny. :shock:
Szkoda, że nie kupiłaś choć jednej paczuszki. Miałabyś okazje zobaczyć czy i na żywo śnieżniki Ci się spodobają.
Jak u mnie dzieci się pojawiły to zniknęły wszystkie szklane bombki na kilka lat. Na szczęście bez żalu, bo stare i pstrokate były. :wink:

I moje najulubieńsze ostróżkowe odcienie:
Obrazek

Basiu uwielbiam szafirki! Już nie mogę się doczekać jak w lutym pojawią się w doniczkach. Kupuję sobie wtedy do domu a potem siup do ziemi w ogródku.

Obrazek

Mariuszu jak ubiorę choinkę to i pewnie sesyjkę jej zrobię, to i kryształowe ozdoby tu pokażę. ;:333

Obrazek

Dorciu chyba nie ma tu niezadowolonej z zakupów w BR osoby. ;:196
Zawsze mam problem z tym rabacikiem, bo on nie chce wchodzić w to okienko z kodem rabatowym i muszę pisać do nich maila, no ale to znowu nie taki duży kłopot. ;:215

Obrazek

Ewelinko sugeruję Ci, byś sobie w wolnej chwili zajrzała do BR i zobaczyła jaki raj dla ogrodnika oni tam mają a i ceny przystępne... I zapłacić dopiero w lutym możesz... ;:224

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Dziewczynki, a ja jestem szczęściarą bo BR mam o rzut kamieniem ;:138 ;:138 ;:138
Jeżeli chodzi o ostróżkę Crystal to u mnie dobrze rośnie i ładnie się krzewi. Faktycznie jest niewysoka. Te szafirowe i jasnoniebieskie u mnie wyrastały na ponad dwa metry i już ich nie ma bo mocno się panoszyły. Wypijały wszystka wodę innym roślinom. ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 Byle do wiosny

Jeżeli chodzi o jeżówki to bardzo uważajcie bo ślimaki je ubóstwiają, to ich główny przysmak ;:145

Aniu, cudne zdjęcia a rabata biało-niebieska przepiękna ;:3
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Zajrzałam i ja ;:223 Tylko dlaczego ja to zrobiłam? ;:145 I w ten spoób ciagle coś... Co sie uwoliłam od cebulowych, to juz byliny na wiosnę można zamawiać :;230
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu :wit . Zazdroszczę Ci pogody bo u mnie pada, rano deszcz a teraz drobny śnieg ;:131 Po takiej fotorelacji z ostróżkami na czele to faktycznie muszę wpaść do tego sklepu i pooglądać ;:306 . Cudne zdjęcia i jak fantastycznie wyglądają w towarzystwie róż ;:333 . Ja mam 4 sztuki w różnych kolorach ale z przyjemnością zaproszę do siebie więcej. Szkoda tylko, że u mnie nie są jeszcze zbyt wysokie bo marzą mi się takie mojego wzrostu ;:131 . Może zmężnieją w końcu ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Dzięki Aniu za nazwę sklepu ;:108 Pewnie sklep jest oblegany po takiej reklamie jaką Aniu zrobiłaś :D
Ja dopiero nasion trochę kupiłam, ale rośliny tez już przeglądam ;:224
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ameczka, ja niestety nie mam ani sztuki białej ostróżki. No nie wychodzą z nasion.. i jeszcze marzenie posiadania jakiejś pełnej. Musiałam w końcu ulec pokusie :lol: Nawet nie chcę myśleć o żarłocznych ślimakach :shock:
Co ja tam jeszcze wzięłam.. Wzięłam jeżówki Raspberry Truffle, Orange Skipper, Southern Belle i wspomnianą już Big Kahuna. Dorzuciłam też czerwoną jarzmiankę Venice, bo w porównaniu do tych białych kolorowe bardzo wolno przyrastają i chyba dosadzę kolejną sadzonkę w bardzo bliskim towarzystwie czerwonej, którą już mam od dwóch lat i nadal jest marną biedą :roll: Na koniec dokupiłam sobie drugą Rutewkę i Świecznice.. ta ostatnia to był jakiś bezwarunkowy odruch. Jak tak sobie pomyślę to jeszcze nawet nie wiem gdzie ją posadzę ;:306 Kurcze, zaczynam to widzieć. Mój eM jest baardzo cierpliwy :;230
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Moje ślimaki na szczęście nie potrafią czytać, to i nie wiedzą, że powinny wcinać jeżówki ;:306 Moje uwielbiają dalie i funkie, ale jeżówek nie tykają. I dobrze, bo tego bym nie zniosła. Jak do tej pory, to niebieskie granulki sypię dopiero jak mnie nerw szarpnie, ale to się może zmienić ;:222
Ostróżki są prześliczne, ale troszkę mnie przeraża ta ich wysokość. Miałam w tym roku granatową przecudnej urody, ale na jesieni już jej nie było. Próbowałam wysiać jej nasionka, może coś z nich wyrośnie....
Z zazdrością patrzę na Twoje clematisy tworzące barwne ściany kwiatów.Na pewno na wiosnę kilka sobie kupię i posadzę wg. Twoich wskazówek. Wszystko pilnie zanotowałam i liczę na sukces. Ale jeżeli się coś nie powiedzie, to nie będę Cię pozywać, śpij spokojnie ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”