Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu wszystko fajnie się układa ;:333 , ale ta pergola to wypas ;:215 co po niej się pnie wisteria czy jakiś inny gigant ;:173 Kanka z Tyrolu , czy z Bawarii pasuje jak ulał do Waszego obejścia ... ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu te same znaki u mnie są na tragarzach i tak samo okna mają rozstaw ,te domki są identyczne z tamtej epoki.Mój ma datę R 1935 P.O! łączy nas coś więcej niż gród! :tan Piwnica jak bunkier na podwórku.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu w stropach był tylko gruz, ale na strychu jak podnosiliśmy dach było kilkanaście sienników, materacy i 10 cm warstwa omłotów ze zbóż i fasoli i to na pewno była warstwa ocieplająca :D Mam w sąsiedniej miejscowości tartak i będę zamawiać patyki do drzewek to sobie zmajstruję taką pergolę, a półkę wstawiłam na wyspie. Muszę jeszcze kupić solidne haki, bo sama półka ciężka a jak jeszcze postawię parę butelek wino ;:304 Niektórzy (re) mają takich zdolnych mężów ;:306 :uszy
Chciałabym się ponownie z Tobą spotkać ;:196
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Dzień dobry! Jest coraz zimniej więc piec typu koza działa na budowie cały czas:)

Dorotko, pergola jest bardzo prosta w budowie a takie proste rzeczy są często najładniejsze:) kanka ma ładny wzór kwiatowy, spróbuję niektore elementy przenieść na kubki ceramiczne. Bardzo uspokajające zajęcie:)

Ewo, ewarost, po stemplu pnie się wisteria (glicynia). To już moje trzecie podejście do niej. Poprzednie dwa egzemplarze albo przemarzły albo wyginęły albo użytkownik nie ten ;:124 do trzech razy sztuka:) Kanka ma motyw kwiatowy -wiejski więc pasuje, szkoda tylko że nie będzie sprawować żadnej innej funkcji poza ozdobną ;:224

Bożenko, czyli mamy podobne domki, ciekawe czy kubaturą także:) przymierzamy się do wymiany okien niedługo ale nie ma gotowych okien o takich rozmiarach? Miałaś podobny problem? Ciekawa jestem czy też zachowałaś datę wyrytą na belce:)

Marysiu, czyli w każdym domu stosowano różne formy ocieplenia domu w dawnych czasach w zależności od dostępności materiałów:) półeczka na wino prześliczna i bardzo oryginalna! Sama nakreśliłaś kształt i wymiar? ja też bardzo chciałabym się z Tobą spotkać:) ;:168


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Na ostatnim zdjęciu belki z widocznym próchnem tuż pod wierzchnią warstwą! Będziem walczyć o zachowanie jakimś cudem drewna:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu a ja już miałam pytać czy na ostatnim zdjęciu jest niebo i pola ;:306 ;:306
Musiałam odwrócić dobrze, że mam laptop a nie monitor ;:306
Kiedyś nie było takich cudów do ocieplania jak dzisiaj, ale chyba wszystko było dużo zdrowsze bo naturalne ;:131 Same domy też nie były takie szczelne i mniej było zatruć czadem, nikt nie robił sztucznych wywietrzników :wink:
Półeczka trochę zgapiona, trochę ustalona, trochę poprawił projekt kolega pod materiał jakim dysponował. Wszystko robi z desek z palet do których ma dostęp. Jest bardzo solidna i teraz zastanawiamy się nad powieszeniem jej. Ściana jest wiadomo z cegieł i pustaków ...to nie beton który trzyma każdy kołek mocno.
Na pierwszym zdjęciu Twój domek? bo tam okna widzę są wcale nie do wymiany ;:oj
Asieńko jak obydwie chcemy to na mur się spotkamy ;:4 ;:4 Wczoraj coś szukałam i znalazłam zdjęcia ze spotkania ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asieńko, ale robota idzie! Suuuuper! Jestem pod ogromnym wrażeniem! ;:167 I trzymam mocno kciuki! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu wszystko zachowane jest na belkach,będziemy to odnawiać tak jak u was a okna robiliśmy na wymiar firma zmierzyła i zrobiła,bo to nie typowe okna były! Pomieszczenia są podstawowe 2 pom.i taka komora co to z niej zrobiona jest łazienka,był piec chlebowy co to połowę pomieszczenia zajmował i wyleciał!Myślę ,że to masz taki sam domek jak nasz,u mnie jakieś 70 m.2 drewniany,przez nas docieplony od zewnątrz i wewnątrz na podmurówce i z poddaszem jest .Są 3 stopnie schodków.No i oczywiście ogród!
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Kanka super
Dom piękne wygląda ostatnie zdjęcie bardzo ładne
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

A co tu tak cicho? Nie uwierzę, że nic się u Ciebie nie dzieje. ;:224
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu mnie poganiasz, a tutaj cisza......wiem, że w realu trochę się u Ciebie dzieje, więc poproszę o relacje. ;:196
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Dzień dobry! Witam Was znowu po chwilowej nieobecności :wit Upał na zewnątrz uniemożliwia jakiekolwiek prace, woday w studni wczoraj brakło, nic już nie napływa. Nie pozostaje nic innego niż czekać na deszcz.....

Marysiu, jednak się nam uda-dzięki Tobie:)

Basiu, dziękuję za słowa uznania. Muszę Ci powiedzieć że 3 róże mi kwitną,co prawda pojedyncze kwiaty mają ale to już coś! ;:180

Bożenko, Twój domek jest prześliczny. Totalna metamorfoza, to co opisujesz a to jak wygląda...wow!!!

Mariolu, zdjęcie przedstawia śliczny domek Bożenki, naprzeciw jej domu, mój jest w stanie opłakanym :;230

Kasiu, w moim wątku faktycznie cicho ale w realu dużo się dzieje na wszystkich płaszczyznach.

W okolicach Wielkanocy zabraliśmy się sami z mężem za wymianę dachu. Ja na górę nie wchodziłam....

Obrazek
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Ewuniu, ociągałam się trochę. Za to nie mam tylu pięknych widoków do pokazania co Ty. Ja czekam na jakikolwiek deszcz a Ty? Już pokazuję co robiliśmy:


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Teraz mamy takie zajęcie na najbliższe dni:
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Niestety nie wiem co się dzieję, ale nie widzę zdjęć ;:222 Chyba fotosik szwankuje...
Będę musiała sobie wyobrażać co z tym dachem ;:333 Na pewno jest piękny ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”